Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre kable głośnikowe do "rozsądnego cenowo" kina domowego


tomek35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zmodernizowałem ostatnio mój zestaw kina domowego, kupując nowe kolumny przednie (przez litość, proszę nie pytać jakie były poprzednio 😁). Aktualnie wygląda to następująco:

Nowe kolumny są super, ale trochę boli podłączać je moimi starymi kablami (jakieś marketowe no-name'y). Dlatego chciałbym zapytać, jakie polecacie Państwo najlepsze kable głośnikowe do tego zestawu? Priorytetem jest najwyższa jakość, ale tak żeby nie przesadzić, bo zestaw jak widać jest z "popularnej" półki cenowej. Ot, po prostu chodzi mi o coś co pozwoli w 100% wykorzystać potencjał tego zestawu, niczego nie popsuje, wyciągnie z niego "ostatnie soki", ale żeby nie było przerostem formy nad treścią. Budżet na kable, o ile zachowamy zdrowy rozsądek, jest elastyczny 🙂

PS. Będą potrzebne dość krótkie odcinki kabli, tak około 2,5m długości.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • tomek35 zmienił(a) tytuł na Dobre kable głośnikowe do "rozsądnego cenowo" kina domowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował kupić używane- Melodika MDSC2515 - jest na allegro za dwie stówy 2x2mb już z bananami i widziałem też za trzy stówy 2x3 mb z bananami QED 

Melodika to dobra polska firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomek35 napisał:

po prostu chodzi mi o coś co pozwoli w 100% wykorzystać potencjał tego zestawu, niczego nie popsuje, wyciągnie z niego "ostatnie soki", ale żeby nie było przerostem formy nad treścią.

Z Yamahą serii 4 bardzo dobrze zgrają się Chordy C-screen. 100% potencjału sprzętu one nie wyciągną, ale względem "zwykłych" kabli poprawiają brzmienie na tyle dużo, że mogłyby pozostać jako docelowe. Z droższymi kablami może się okazać, że oczywiście usłyszysz więcej detali, przestrzeni, uderzenia będą szybsze, lepsza dźwięczność itp, ale i jakieś niedoskonałości systemu mogą się zaczynać się pojawiać - o czym widzę, że jesteś świadomy pisząc, by niczego nie popsuły. 😉

C-screen to zatem na pewno bezpieczny wybór z dużą poprawą brzmienia, choć sam na pewno próbowałbym nieco wyżej z Clearwayem Speaker X, ale na pewno nie Rumour ani tym bardziej Odyssey.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnie soki" z systemu uzyskasz przy najniższym możliwym budżecie: 4 kpl 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

połączone kablem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzeba dać po 6 drutów na plus i 6 na minus, a jest też taki wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup normalne kable o rozsądnym przekroju 2,5m2 - 4m2  i zamknij etap zakupu  kabli.

Kolumny, pomieszczenie, wzmacniacz źródło, materiał muzyczny, ma kilkadziesiąt razy większy wpływ na dźwięk.

Szkoda zawracać sobie głowę,  poszukiwaniami czegoś co jest mało istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djedryk

Zapomniałeś na końcu dopisać: dla mnie , bo już choćby Nordosta Blue Heaven

kupują wg. Ciebie wyłącznie pacjenci przychodni zdrowia psychicznego 😉 

O bardziej zaawansowanych i droższych kablach nie wspomnę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cena jakość to ja zastosowałem okablowanie z car audio 
Hollywood PRO SC-14  miedź OFC 

lub Hollywood PRO SX-14 w wersji plecionej  jesli komuś zależy na estetyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

@djedryk

Zapomniałeś na końcu dopisać: dla mnie , bo już choćby Nordosta Blue Heaven

kupują wg. Ciebie wyłącznie pacjenci przychodni zdrowia psychicznego 😉 

O bardziej zaawansowanych i droższych kablach nie wspomnę ...

Nie dla mnie tylko dla użytkownika tomek35

Nie rozmawiamy o pacjentach przychodni psychiatrycznej tylko o zdrowym rozsądku.

Kable głośnikowe za 4000 zł przy cenie nowych kolumn 1300 zł i amplitunerze 2500 zł nic nie wniosą do systemu.

Z kabli po 8 zł za 1 metr będzie bardziej zadowolony niż z oferowanego twojego produktu.

Nikt Ci nie broni kupować kable za kilkadziesiąt tysięcy, jeżeli sprawia Ci to radochę i nie obciąża budżetu domowego.

Znam takich, którzy kredyty pobrali na kable, odmawiają sobie, dzieciom i rodzinie wszystkiego, bo trzeba się pochwalić przed samym sobą posiadaniem firmowego okablowania do przeciętnego sprzętu grającego.

A tak naprawdę wpływ kabli na dźwięk ma znikomy udział.

Kolumny, akustyka to 60-80% ( zależy od wielu czynników ) + wzmacniacz znacznie mniej.

CD DAC-a ma bardzo znikomy wpływ na dźwięk przy kiepskiej akustyce, kolumnach i nawet dobrym wzmacniaczu.

Kable głośnikowe, połączeniowe, zasilające, antywibracyjne podkładki, high-end owe kolce olejki do uszów :-) elektrownie domowe nie ma sensu się w to bawić przy przeciętnym sprzęcie audio.
Większy wpływ na zmianę dźwięku ma pozbycie się wyposażenia mieszkania, przestawienie mebli, sofy, fotelu.

Niż te twoje kabelki za grube pieniądze.

Niestety w większości przypadków system audio to tylko dodatek do życia dla wszystkich domowników, a nie profesjonalnie przygotowane pomieszczenia odsłuchowe z dobrym sprzętem audio na wyłączność audiofilskiego snoba :-)

 

Estetyka, pewność połączeń, jakość i wykonanie wtyczek, uniwersalność a nie wsłuchiwanie się w kabel za 4000 zł 

W którym marketing, reklama, podatki i marże  to 90-99 % ceny 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djedryk

Ale zaproponowałem kable dla kolegi "tomek35" nie za Twoje 8 zeta/m, ale bardziej budżetowe,

bo za 2,87zł /m więc uważam, że bardziej rozsądnie.

Skoro nie ma różnic, to nie widzę sensu w przepłacaniu ... i to aż trzykrotnym 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, djedryk napisał:

Kable głośnikowe za 4000 zł przy cenie nowych kolumn 1300 zł i amplitunerze 2500 zł nic nie wniosą do systemu.

Miałem Yamahę serii 4xx, tanie kolumny, i miałem okazję przetestować różne konfiguracje połączeń. Cena nie gra, ale sam cenami operujesz, więc przytoczę, iż kable polecone przeze mnie są po 40zł za metr, a takie które dadzą jeszcze więcej życia, energii, po 80zł (zawsze warto pytać o rabaty). Droższe wręcz odradziłem - bo sprawdziłem takie połączenia. Yamaha ma fajne szybkie brzmienie, czym nieco rekompensuje niedostatki w zasilaniu wynikające z określonej klasy sprzętu, i dzięki temu potrafi brzmieć ciekawie, a kable które to zamulą - zniwelują jej największy plus na tle konkurencji i spowodują, że wszystko będzie grać równie nudno. Jeśli masz z Yamahą inne doświadczenie - myślę, że autor tematu chętnie poczyta. Swoją Yamahę z kolumnami sprzedałem koledze kompletnie niezaznajomionemu z audiofilstwem, który na szybko podłączył sprzęt swoimi kablami głośnikowymi i... zadzwonił do mnie, żebym sprzedał też kable na których robiliśmy odsłuchy przed sprzedażą - Chordy Silverscreen, czyli poprzednik polecanego tu przeze mnie C-screena, bo na Jego kablach grało to dużo gorzej.

Tak, inne pomieszczenia, inna akustyka, sprzęt nie raz ląduje w innym pokoju, pod inną ścianą, ale zawsze odpowiednio dobrane okablowanie da lepsze, bardziej angażujące, przyjemniejsze brzmienie. Zaproś wiolonczelistę (/wiolonczelistkę) do domu, poproś by zagrał/a w rogu pokoju, na środku, w kuchni, łazience i gdzie sobie zamarzysz - i gwarantuję, że zawsze będzie brzmiała jak wiolonczela. Stąd - nie koniecznie akustyka jest najważniejsza w sposobie postrzegania przez nas dźwięku, ocenianiu go jako ciekawy, naturalny itd. Ze sprzętem jest to samo - ile byś się nie nagłowił z akustyką, sprzęt nie zagra lepiej niż umie. A żeby umiał nieco lepiej - autor tematu prawidłowo pyta o optymalne dla siebie okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! 🙂 Ostatecznie zdecydowałem się na kable Melodika MDC2250 -  w wersji bez bananów za 2 kable po 2,5m zapłaciłem trochę ponad 150zł, więc chyba nie jest to przesada do mojego zestawu 🙂

Dzięki! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.