Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki hdmi do muzyki


raiwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, qbakos napisał:

Jeśli kabel za 1K zł nic nie wnosi to sorry, ale bardzo źle to świadczy o tym producencie. Za tyle można już zrobić bardzo przyzwoity kabel, a nie kazać sobie płacić równowartość czasem całego sprzętu za interkonekt... gdzie tu jest logika? Nawet jeśli taki kabelek coś tam wnosi, to nie jest to poprawa warta takich pieniędzy. No chyba że ktoś lubuje się w tym, żeby mieć kabelek w cenie samochodu, bo są i tacy.
Nadal twierdzę, że interkonekty czy głośnikowe różnice robią kosmetyczną i uznaję to bardziej jako ciekawostkę, niż coś w co warto inwestować. Lepiej już w akustykę, jeśli ktoś ma trochę kasy na zbyciu, bo tam poprawa jest realna.

Naprawdę nic Cie nie przekonuje, że tam NIE idzie sygnał analogowy, więc jak może wystąpić różnica w barwie, taką jak opisujesz? Taki kabel musiałby mieć elementy aktywne, które ingerowałyby w sygnał, co nie wydaje mi się możliwe.

Kolego, ale co się dziwisz jak jeden z drugim bierze przykład z zakładki hi-end , gdzie pisze tak: "  W kablach cyfrowych wbrew pozorom nie lecą zera i jedynki, tylko tzw.stany elektryczne i do tego przesył jest analogowy"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qbakos napisał:

Jeśli kabel za 1K zł nic nie wnosi to sorry, ale bardzo źle to świadczy o tym producencie. Za tyle można już zrobić bardzo przyzwoity kabel

Jestem tego samego zdania, i sam gram na samoróbkach interkonektach i głośnikowych, ale HDMI nie umiem i nie znam nikogo kto umie, w dodatku sprzęt z gniazdami HDMI jest podatny na złe połączenie i sporo przypadków znam z uszkodzeniami z tym związanymi - dlatego na tym polu bazuję na produktach sklepowych. Powiem Ci, że dla mnie różnica między HDMI Carbonem za okolice tysiąca a Sphere za ~250zł jest większa niż między Tarą za 40 a Tarą za kilkanaście tys. I że lepiej mieć cały system na w miarę dobrym poziomie (włącznie z okablowaniem), niż jeden-dwa elementy znakomite i mierną resztę.

8 minut temu, qbakos napisał:

Nadal twierdzę, że interkonekty czy głośnikowe różnice robią kosmetyczną

Jeśli słuchałeś sklepowych wyłącznie do tysiąca - zgadzam się, że różnicę jakościową robią wyłącznie kosmetyczną. Jeden zagra ciemniej, jeden jaśniej, Tara szybsza i krzykliwa, Cardas aż nadto łagodzący brzmienie itd, ale - jak piszesz - pod względem jakościowym to jest kosmetyka, bo i tak obcinają dynamikę, i tak czytelność jest słaba w stosunku do porządnych kabli. A że sklepowych interkonektów za tysiąc obaj nie nazywamy porządnymi i wartymi zakupu... Gdybym był ograniczony do sklepowych - to po swoich doświadczeniach prędzej kupiłbym coś bliżej 10 tys, niż za 1 tys, który w sumie i tak by brzmiał źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę gównoburzy, nie bardzo podoba mi się kontynuowanie tego wątku (są "audio mity")

zapytam jednak: kable cyfrowe (jakim jest np. hdmi), inaczej - żródła przesyłają dane w postaci cyfrowej czy to audio, wideo, jakiekolwiek inne, jest to definiowane odpowiednimi protokołami. przesył zazwyczaj wiąże się z elektrycznością (kabel metaliczny) ale nie tylko bo mamy światłowody.

czy ktokolwiek z przedmówców, mający komputer stacjonarny, do podłączenia karty graficznej z monitorem stosuje stosunkowo drogie kable hdmi ? czy widzi istotne różnice pomiędzy tanim (kilkaset zl),zwykłym (kilkadziesiąt zl) a drogim (klikanaście tys.) w obrazie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie zapisu cyfrowego też są błędy w zapisie danych, w przesyłanym sygnałe i inne. Można się rozpisywać, ale po co. Jest tego pełno w internecie. Poczytajcie o zmianie dźwięku analogowego na cyfrowy, o przesyłaniu strumieniowym, jak są podmieniane uszkodzone bity w dźwięku cyfrowym i tak dalej to może wtedy inaczej będziecie mieli obraz tego jak mogą wpłynąć zakłócenia nawet w sygnałe cyfrowym i jaki to ma później wpływ na dekodowanie cyfrowego sygnału na  dźwięk analogowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@raiwan
W internecie jest wszystko, ale musisz czytać ze zrozumieniem. Zmiana dźwięku analogowego na cyfrowy, to chyba chodzi ci o DAC albo ADC... to nie ma nic wspólnego z kablami hdmi, czy innymi cyfrowymi. Przesyłanie strumieniowe też nie ma nic wspólnego z "dogadywaniem" się urządzeń przy łączeniu ich hdmi, a zdaje się że coś takiego wcześniej sugerowałeś.
Zakłóceń w sygnałach cyfrowych nikt przecież nie neguje, ale różnica jest taka, że nie powodują one takich zmian w dźwięku (w obrazie zresztą też) jak dzieje się to w sygnałach analogowych - to jest fizycznie niemożliwe. Chcesz analogii to przypomnij sobie jak wyglądał obraz z zakłóceniami, gdy mieliśmy jeszcze analogową tv naziemną i sat, a jak wygląda to na cyfrówce. Nic Ci nadal nie świta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem są zakłócenia w telewizji cyfrowej? Nawet tej podłączonej kablem? 

Objawia się to rozmytym obrazem, gorszej jakości lub pikselami w tle. Jak to się może dziać? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raiwan napisał:

Objawia się to rozmytym obrazem, gorszej jakości lub pikselami w tle.

O tu już robi się ciekawie... Gdzie widziałeś takie zakłócenia? No chyba, że przez gorszy rozumiesz rozpikselowanie na całym obrazie, ale to trochę nie oddaje tego co widać. Utrata ostrości występuje właśnie w analogu - podłącz tv przez Composite (jeden kabelek), a potem przez Component (3 kabelki YPbPr) i zobaczysz różnicę w ostrości i jakości.

Po raz kolejny: przesyłanie strumieniowe jak np. oglądasz Netflix i obraz utraci jakość, bo masz np. zapchane albo słabe łącze nie ma nic wspólnego z hdmi. Urządzenia cały czas utrzymują tą samą rozdzielczość i parametry, nawet jak widzisz te "zakłócenia".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziemna cyfrowa tv. 

Mniejsza o to. Jak ktoś chce wydać tysiące złotych na kabel to jego sprawa, "kto bogatemu zabroni". Chciałem porady jaki kabel będzie dobrej jakości w konkretnym budżecie i tyle. 

Podobnie się ma sprawa z płytami cd. Na zwykłej płycie CD muzyka brzmi gorzej niż na płycie CD audio vinyl na przykład. Jedni to słyszą inni nie. Niby też cyfrowy nośnik a jednak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, qbakos said:

O tu już robi się ciekawie... Gdzie widziałeś takie zakłócenia? No chyba, że przez gorszy rozumiesz rozpikselowanie na całym obrazie, ale to trochę nie oddaje tego co widać. Utrata ostrości występuje właśnie w analogu - podłącz tv przez Composite (jeden kabelek), a potem przez Component (3 kabelki YPbPr) i zobaczysz różnicę w ostrości i jakości.

Po raz kolejny: przesyłanie strumieniowe jak np. oglądasz Netflix i obraz utraci jakość, bo masz np. zapchane albo słabe łącze nie ma nic wspólnego z hdmi. Urządzenia cały czas utrzymują tą samą rozdzielczość i parametry, nawet jak widzisz te "zakłócenia".

 

Ze tez ci się chce z nimi dyskutować! Przecież to kabaret i nonsens!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O zniekształceniach sygnału analogowego czy cyfrowego. Ale w waszym idealnym świecie nie istnieją więc po co czytać. 

Sygnał cyfrowy jest kilka razy mniej podatny na zakłócenia, ale ulega zakłóceniom. 

Jakość kabla nie może mieć wplywu na jakość dźwięku, bo to sygnał cyfrowy, czyli zero-jedynkowy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raiwan napisał:

 

Podobnie się ma sprawa z płytami cd. Na zwykłej płycie CD muzyka brzmi gorzej niż na płycie CD audio vinyl na przykład

A co to za takie zwierzę,to CD audio vinyl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 14:33, miś1185 napisał:

Z kablami zawsze tak jest, że jedni słyszą, a inni nie, warto się z tym pogodzić - i dotyczy to obu stron. 😉 

Tylko że nie wszystkie kable grają, a nawet te rozbawione często mają wpływ bo właściciel matoł i coś innego schrzanił.

22 godziny temu, raiwan napisał:

W świecie zapisu cyfrowego też są błędy w zapisie danych, w przesyłanym sygnałe i inne. Można się rozpisywać, ale po co. Jest tego pełno w internecie.

Masz też nagłówki korekcyjne, dane nadmiarowe, dane kontrolne, zabezpieczenia mają protokoły jaki same kodeki, niektóre mają nawet osobny kanał kontrolny.  To wszystko eliminuje rzeczy o których piszesz. Problemem jest jitter ale do tego musisz mieć naprawdę gówniany kabel w fatalnych warunkach.

W internecie pełno jest głupoty.

5 godzin temu, raiwan napisał:

To jakim cudem są zakłócenia w telewizji cyfrowej? Nawet tej podłączonej kablem? 

Kabel koncentryczny to zupełnie inna historia a wszystko ma wspólny mianownik -> bitrate.

2 godziny temu, raiwan napisał:

Podobnie się ma sprawa z płytami cd. Na zwykłej płycie CD muzyka brzmi gorzej niż na płycie CD audio vinyl na przykład. Jedni to słyszą inni nie. Niby też cyfrowy nośnik a jednak. 

😀 weź Ty się lepiej pochwal jakim dysponujesz sprzętem że takie rzeczy wyłapujesz.

27 minut temu, raiwan napisał:

Sygnał cyfrowy jest kilka razy mniej podatny na zakłócenia, ale ulega zakłóceniom. 

oczywiście że ulega.

6 minut temu, Lobo Srobo napisał:

CD audio vinyl

to zwykły CD audio tylko że "czarny"

CD audio to zwykłe CD-R + deskryptor, który odczytywały stacjonarne nagrywarki montowane w wieżach jednocześnie gardząc CD-R.

czytaj: biznes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na temat. 

Przynajmniej mogę być spokojny, że bez różnicy czy taki kabel czy taki, ale lepiej kupić od dobrego producenta z certyfikatem i mieć spokojną głowę, że wszystko będzie działać jak należy. 

Tak jak pisałem, ten wireworld mój musiał być uszkodzony lub nie współgrał z nowym tv i po temacie. 

Teraz już mam przynajmniej świadomość, że to błąd kabla a nie jakość wykonania powodował wcześniejsze problemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raiwan napisał:

Mniejsza o to. Jak ktoś chce wydać tysiące złotych na kabel to jego sprawa, "kto bogatemu zabroni". Chciałem porady jaki kabel będzie dobrej jakości w konkretnym budżecie i tyle. 

Wydaje mi się że tu nie chodzi o dobry kabel, tylko o dobry kanał ARC. Ja się na tym nie znam bo nie używam ale myślę kup 2-3 kable na próbę, koniecznie w standardzie jaki obsługuje TV. Musisz dobrać kabel pod sprzęt a tu ciężko doradzić.

 

4 minuty temu, raiwan napisał:

Przynajmniej mogę być spokojny, że bez różnicy czy taki kabel czy taki, ale lepiej kupić od dobrego producenta z certyfikatem i mieć spokojną głowę, że wszystko będzie działać jak należy.

Miałem kable z certyfikatem, które zrywały połączenia... metrowe. Ale tak kupuj markowe, możesz zacząć od tych co wymieniłeś.

4 minuty temu, raiwan napisał:

Tak jak pisałem, ten wireworld mój musiał być uszkodzony lub nie współgrał z nowym tv i po temacie. 

coś w ten deseń, pamiętaj by kabla HDMI nie kłaść koło kabli zasilających. Niektóre TV mają prowadnice do kabli i czasem można się dziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lobo Srobo napisał:

A co to za takie zwierzę,to CD audio vinyl?

Dokładnie o te płyty chodzi. Pamiętam jak każdy polecał, bo lepiej brzmi muzyka na nich 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 minuty temu, fetek napisał:

Miałem kable z certyfikatem, które zrywały połączenia... metrowe.

Dlatego już wolałem dołożyć mimo wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie ma sensu, zwłaszcza że teraz i tak wszystko przeszacowane.

Ogólnie kable cyfrowe są problematyczne i mają wpływ na brzmienie ale to jest gruby temat i raczej dla ludzi z konkretnym sprzętem w odpowiednim pomieszczeniu. Od pewnego poziomu po prostu wszystko słychać i wszystko ma wpływ, niżej to zwykłe gdybanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem. Jak w każdym standardowo strzałka w kierunku tv 

Z opisu na stronie można różnie zinterpretować stąd moje pytanie było 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli po wpięciu AudioQuesta Chocolate ktoś nadal będzie się upierał przy twierdzeniu, że kable HDMI nie wpływają na jakość obrazu, to nie zasługuje na nic lepszego od antycznego radzieckiego Rubina, teoretycznie kolorowego.

Kuszą mnie te kabelki chyba sobie coś kupię... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 😃 Ciekawe ile im płacą za te kwieciste recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bl4ck napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli po wpięciu AudioQuesta Chocolate ktoś nadal będzie się upierał przy twierdzeniu, że kable HDMI nie wpływają na jakość obrazu, to nie zasługuje na nic lepszego od antycznego radzieckiego Rubina, teoretycznie kolorowego.

Kuszą mnie te kabelki chyba sobie coś kupię... 

Daruj sobie, szkoda kasy. Dostałem go jakiś czas temu od sklepu jako gratis przy okazji zakupu czegoś tam. Plus jakiś USB też tej firmy, chyba carbon. Dość że różnic zero, to na dodatek wtyczki się rozleciały po miesiącu. Trzeba było je skleić na superglu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bl4ck napisał:

Jeśli po wpięciu AudioQuesta Chocolate ktoś nadal będzie się upierał przy twierdzeniu, że kable HDMI nie wpływają na jakość obrazu, to nie zasługuje na nic lepszego od antycznego radzieckiego Rubina, teoretycznie kolorowego.

Kuszą mnie te kabelki chyba sobie coś kupię..

wygląda "biednie"

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być na bogato to tylko ALPHARD DA VINCI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bl4ck napisał:

Jak ma być na bogato to tylko ALPHARD DA VINCI

fiber pro może ma gorszy kartonik ale fajny certyfikat, z autografem.. masz taki 😛 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bl4ck napisał:

Jak ma być na bogato to tylko ALPHARD DA VINCI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz na bogato😀:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ok temat wraca po zmianie tv moje kabelki odmawiają posłuszeństwa nawet te metrowe z tym ze połączone przez amplituner a on z kolei 3 metrowym.

Czy ktoś w ostatnim czasie kupował jakieś "solidne" 1-2 metrowe kable, któ©e bez problemu pociągną 4K, 60fps, 4:4:4 12bit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś obiło się coś o uszy, że istotny może być certyfikat kabla, że niby urządzenia coś tam sobie przesyłają itd ale traktuję to z duuużym przymrużeniem oka.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co certyfikat? Przecież to niby tylko jedynki i zera, więc nie powinno być żadnej różnicy 😄 

A kto sprawdza nadanie certyfikatu? Jest ktoś od tego? Jakaś baza firm i modeli z certyfikatami? Skąd wiadome, że sobie ktoś nie wymyślił certyfikatu i kasuje kilka razy więcej? Jak zwykły zjadacz chleba ma sprawdzić autentyczność w tych czasach, gdzie na prawie każdym produkcie z Chin jest znaczek CE, UE Certyfikat i tak dalej? Jest jakaś instytucja, która sprawdza każdą markę i produkt w ogóle?

Polecam kable Unitek - nie za drogie i dobre.

Mimo wszystko trzeba sprawdzać zawsze dokładnie wszystkie dane o przewodach i najlepiej szukać testów i opinii o nich na forach, ale tam też trzeba uważać na opinie pozytywne wystawiane przez przedstawicieli i sprzedawców oraz negatywne przez konkurencję. Najlepsze opinie na tą chwilę są od ludzi na stronach produktu sieciowych sklepów (producent raczej nie kupuje na całym świecie swoich produktów, żeby je reklamować w komentarzach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.