Jump to content
IGNORED

GTC 11/130

pmwas

Recommended Posts

GTC - wersja GDWK na eksport. 11 to średnica głośnika, 130 to moc, jaką go nie uszkodzisz (chyba, że sie postarasz). Nie wiem, jaka tam jest membrana.

GDWK - 10 średnica głośnika, 80 - moc, T - membrana tytanowa. Jeśli nie lubisz, jak głośnik mocno szeleści, to kup 10/80/19 - tam zamiast metalu jest jedwab, dźwięk nie kłuje w uszy

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

->BeerfaN

,, Tytan" Tonsila szeleści ?Czy aby na pewno go słyszałeś ?Jego brzmienie jest dość nietypowe jak na metalową kopułkę , ale że szeleści to bym raczej nie powiedział.Fakt , mi również bardziej odpowiada brzmienie GDWK 10/80/19 ale z tych dwóch głośników , to właśnie on ma większe skłonności do szeleszczenia i trzeba trochę się namęczyć , aby ten efekt zredukować.

Hidden Content

No właśnie, teoretycznie GTC 11/130 powinien się różnić od GDWK 10/80T, ale: membrana jest ta sama (tytan 25mm), rozmiar ten sam (104 mm, otwory rozstawione na 88mm), a moc 130W została zmierzona dla pasma >5kHz. Efektywność GTC także jest ponoć wyższa, ale jak spojrzymy na wykresy przenoszenia obu głośników, stwierdzimy, że są niemal identyczne - dla GTC podana jest wartość szczytowa 92dB (pomijam duzy 10dB skok na końcu pasma), a dla GDWK wartość, jaką głośnik osiąga w większej części pasma (ok 90dB między 3kHz, a 15kHz). Zatem, czy te przetworniki czymś się różnią?!

Hidden Content

Pedros

głośniki tonsila trzeba kupić w dobrym miejscu. Jeśli dostaniesz bazarowe, to nie spodziweaj się zbyt wiele. Wierz mi: miałem głośniki wyciągnięte z kolumn i kupione na wolumenie - mimo takich samych (7/50) oznaczeń, były to zupełnie różnie grające głośniki.

Według mnie /T tytan bardziej kłuje w uszy niż jedwabna /19. Ale to oczywiście był także wpływ zwrotnic, wzmaka...nie porównywałem ich w takich samych warunkach.

Hidden Content

Głośniki , które słuchałem , na pewno były oryginalne , bo pochodziły z kolumn Tonsila ( chyba że Tonsil stosuje w swoich kolumnach bazarowe podróbki ;)). Ponadto słuchałem je z tym samym wzmacniaczem i tymi samymi zwrotnicami i wierz mi , że o wiele łatwiej było zredukować tzw. ,, szeleszczenie " w tytanach niż w 10/80/19.Co do oceny brzmienia , to sprawa osobistych preferencji , więc każdy może mieć tutaj odmienne zdanie.

Hidden Content

Zgadzam się, jednemu podoba się co innego niż drugiemu, ja osobiście lubie te tytany, mimo ich oczywistych wad (w końcu głośnik nie kosztuje zbyt dużo - Hi-Endowy nie jest). Innym fajnym głośnikiem z Tonsilu jest stosowany w Excellencach GDWK 10/80/20 (chyba), choć czasem umie cyknąć za ostro (choć wciąż ładniej od wieku innych tweeterów do 100zł). Słynnej 19-tki jeszcze nie słyszałem. Co do bazarowych głośnikow, to coś o tym wiem, bo niedawno spalił mi się tytan w maestro (awaria wzmaka) i chciałem go wymienić. Pojechałem więc do hurtowni (!) w Będzinie, a tam dostałem jakąś tandetną imitację (membrana była ta sama, ale brakowało cieczy w szczelinie i kawałka czegoś watopodobnego za kopułką (porównałem z głośnikiem z drugiej kolumny). Postanowiłem jednak dać tym z hurtowni drugą szansę i wybrałem się tam znów, by kupić 2 szt GDWK 10/80/19. Ale do transakcji nie doszło, bo pokazane mi egzemplarze różniłt się magnesem - jeden wyglądał prawidłowo, a drugi był całkiem inny. Do tego jego stan sugerował, że ktoś grał nim kiedyś w kręgle, choć kosz głośnika był nieuszkodzony. Więcej tam chyba nie pojadę!!!

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.