Skocz do zawartości
IGNORED

CXA81 + Tannoy Revolution xt8f czy Arcam SA30 + MA Silver 500


Piotr1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przeczytaniu wielu testów i opinii na forach wybrałem dwa takie zestawy do ostatecznego wyboru :

CXA81 + Tannoy Revolution xt8f  (12 500 zł)

Arcam SA30 + Monitor Audio Silver 500 (21 000 zł) 

Czy Państwa zdaniem ten drugi zestaw warty jest dopłaty 9000 zł ? Interesuje mnie głównie jakość dźwięku a nie funkcjonalność.

Priorytetem jest dla mnie wysoka jakość DAC, niski i dobrze kontrolowany bas i duża, trójwymiarowa przestrzeń,  podkreślone skraje pasma i dobra dynamika. 

Zapewne zdecyduje się na odsłuch ale najpierw chciałbym poznać Państwa opinie aby wiedzieć czego się podziewać a może z opinii wyniknie jednoznaczna konkluzja podważajaca sens odsłuchów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał arcama + tannoy, lub ew. fyne audio. Cambridge gra dość dynamicznie i szczegółowo ale brak mu muzykalności i finezji. Arcam ma to coś. Ja to nazywam angielskie brzmienie. Monitory natomiast to według mnie zbyt szczegółowe granie pozbawione muzykalności. Ale to tylko moje luźne przemyślenia, odsłuch zweryfikuje czego Ty tak naprawde oczekujesz, być może spodoba Ci się cambridge+monitor audio. Zawsze oczekiwania są subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, cygaret napisał:

 ... brak mu muzykalności i finezji  ...  granie pozbawione muzykalności ...

Jak można słowami najlepiej wyrazić "muzykalność"  Nie wiem za bardzo co kryje się pod tym najpopularniejszym terminem audiofilskim .

Może jakieś porównanie do czegoś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić dźwięk słowami, dla mnie muzykalne granie jest spójne,gładkie,barwne lekko spowolnione z wybrzmieniami, melodia płynie lekko ocieplona. Jest to przeciwieństwo świdrowania każdego szczegółu, detalu, separacji. Zależy jakie masz wymagania bo do słuchania instrumentów to często właśnie taki świder detalu spisuje się dużo lepiej, albo do elektroniki jak michael jarre lub vangelis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Po przeczytaniu wielu testów i opinii na forach wybrałem dwa takie zestawy do ostatecznego wyboru :
CXA81 + Tannoy Revolution xt8f  (12 500 zł)
Arcam SA30 + Monitor Audio Silver 500 (21 000 zł) 
Czy Państwa zdaniem ten drugi zestaw warty jest dopłaty 9000 zł ? Interesuje mnie głównie jakość dźwięku a nie funkcjonalność.
Priorytetem jest dla mnie wysoka jakość DAC, niski i dobrze kontrolowany bas i duża, trójwymiarowa przestrzeń,  podkreślone skraje pasma i dobra dynamika. 
Zapewne zdecyduje się na odsłuch ale najpierw chciałbym poznać Państwa opinie aby wiedzieć czego się podziewać a może z opinii wyniknie jednoznaczna konkluzja podważajaca sens odsłuchów. 
Wybacz - ale wybierasz zestawy na podstawie opinii? Rozumiem, że na tej podstawie można wytypować urządzenia do odsłychu ale gotowy system?

Arcam SA30 wypadł dobrze z Monitorami z serii Gold(słuchałem zarówno podstawlowych jak i dużych podlogówek) - z Silverami nie powinno być źle. Kambodża Evo z tymi samymi podlogowymi Goldami wypadła gorzej ale to inny wzmacniacz - niż ten, który Cię interesuję. Pomijam też inną funkcjonalność -SA30 ma jeszcze streamer.

PS. Podkreślone skraje pasma to raczej synonim słabego dźwięku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również stawiam na arcama, to bardzo solidna firma. I dźwięk jest dojrzały, wręcz elegancki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam+Tannoy będzie najlepszym wyborem z podanych przez Ciebie propozycji. Cambridge bym sobie odpuścił bardzo przeciętne granie i trochę za jasne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr1976 napisał:

Czy Państwa zdaniem ten drugi zestaw warty jest dopłaty 9000 zł ? Interesuje mnie głównie jakość dźwięku a nie funkcjonalność.

No to nie.

1 godzinę temu, cygaret napisał:

Ja bym wybrał arcama + tannoy

Ja właśnie chyba też.

Może nawet SA20

 

Pamiętajcie tylko że koledze nie zależy na funkcjonalności.

Więc płaci w SA 30 kupe kasy za funkcje sieciowe i Dirac.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... klaruje nam się spójna opinia 

Czy w takim razie jednogłośnie przy moich wymaganiach polecalibyście zestaw Arcam SA30 + Tannoy Revolution xt8f zamiast wymienionych ?

Dla przypomnienia  Priorytetem jest dla mnie wysoka jakość DAC, niski i dobrze kontrolowany bas i duża, trójwymiarowa przestrzeń 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr1976 napisał:

Priorytetem jest dla mnie wysoka jakość DAC,

Nie ten budżet. Na tym poziomie cenowym wbudowane przetworniki to zaledwie dodatek zwiększający funkcjonalność urządzenia. Tak aby podłączyć telewizor, konsolę do gier. I tyle. Dobre przetworniki pojawiają się we wzmacniaczach na poziomie  ok. 15 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotrek7 napisał:

Nie ten budżet. Na tym poziomie cenowym wbudowane przetworniki to zaledwie dodatek zwiększający funkcjonalność urządzenia. Tak aby podłączyć telewizor, konsolę do gier. I tyle. Dobre przetworniki pojawiają się we wzmacniaczach na poziomie  ok. 15 tys zł

Piramidalna bzdura. Na dodatek często powtarzana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Misio38 napisał:

Piramidalna bzdura. Na dodatek często powtarzana.

Gdybyś miał choćby cień pojęcia o tym, o czym piszesz, można by podyskutować z Tobą. A tak, to strata czasu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek7 napisał:

Gdybyś miał choćby cień pojęcia o tym, o czym piszesz, można by podyskutować z Tobą. A tak, to strata czasu 

Ok. W takim razie wrócę do początku swoich poszukiwań ... który z nich ma Twoim zdaniem najlepszego DACa (USB / optyk) ? Denon PMA 2500 , Rotel RA-1592 MkII czy Arcam SA 30 ? Na więcej nie mogę sobie pozwolić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr1976 napisał:

Ok. W takim razie wrócę do początku swoich poszukiwań ... który z nich ma Twoim zdaniem najlepszego DACa (USB / optyk) ? Denon PMA 2500 , Rotel RA-1592 MkII czy Arcam SA 30 ? Na więcej nie mogę sobie pozwolić ..

Ja wybrałbym Arcama. Z tym, że kierowałbym się brzmieniem i jakością samego wzmacniacza. Wbudowany DAC potraktowałbym jedynie jako dodatek, który z czasem zastąpiłbym osobnym, zewnętrznym przetwornikiem.  Brałeś pod uwagę ten wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najbliżej mu do Twoich oczekiwań i za sprawą opcjonalnych modułów można z czasem rozbudować jego funkcjonalność. Może znajdziesz go w akceptowalnej cenie? 

Natomiast sugerowałbym przyjrzeć się lepiej wzmacniaczom z rynku wtórnego. Arcam A-39 lub Naim XS2 z zewnętrznym przetwornikiem. Choćby bardzo fajnym  iFi Audio Neo iDSD. Będziesz miał fajne granie za rozsądne pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, piotrek7 napisał:

  Brałeś pod uwagę ten wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najbliżej mu do Twoich oczekiwań i za sprawą opcjonalnych modułów można z czasem rozbudować jego funkcjonalność. Może znajdziesz go w akceptowalnej cenie? 

 

Kupił bym go jakby uczciwie podchodzono do jego sprzedaży ...

Na stronie sklepu z wersją podstawową są zdjęcia ze wszystkimi trzema modułami aby ludziom mydlić oczy a sklep sprzedaje gołego za ponad 13 000 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Gdybyś miał choćby cień pojęcia o tym, o czym piszesz, można by podyskutować z Tobą. A tak, to strata czasu 

Ja używam wbudowanego, bo żaden osobny dac w cenie mojego wzmacniacza nie dawał kompletnie nic. Żadnych różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczyna się teoretyczne pitolenie. Bez zapoznani się ze sprzętem nie ma szans - żeby dopasować go do potrzeb. Dlaczego taka alternatywa? (Arcam vs Kambodża).

Nie jest prawdą, że DAC we wzmacniaczu musi być słaby - co nie znaczy, że taki nie będzie. Wszystko zależy od modelu i budowy. Ja miałem urządzenie za 3 kpln - gdzie DAC był lepszy od wzmacniacza, razem grały spoko a po analogu było tak sobie.
W cenie Arcama można przecież bez problemu zestawić system wzmacniacz plus DAC. Wybór DACów za 3-4 kpln jest całkiem spory.Za resztę można dobrać wzmaka. Poniżej ceny Arcama masz też all-in-one Roksana, Lyngdorfa, NuPrime, NADa, Cyrusa - ewentualnie z w wersji z CD - Quada i tego nowego Audiolaba.

Arcam jest spoko - ale skoro cena budzi znak zapytania to może poczekać i posłuchać kilka nieco tańszych propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem z czym miałeś do czynienia wcześniej. Ja przesiadłem się z Denona PMA800 na tzw. tutaj Kambodża CXA81 w połączeniu z MA Silver 500 6G i jestem zachwycony. Czekam jeszcze na kabel Wireworld Aurora 7, który mam nadzieje zapewni jeszcze lepsze brzmienie. Zapewne gdybym bym miał większe możliwości finansowe celowałbym wyżej.
Ten zestaw, który skompletowałem kosztował mnie dokładnie 10 900 zł. gdybym miał jeszcze do dyspozycji jakieś 3-4 tysiące to skusiłbym się na Atoll IN200 Signature + moduł dedykowany do niego moduł wejść cyfrowych.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli interesuje Cię dobry DAC, to warto rozejrzeć się za zewnętrznym. Urządzenia wbudowane w inne zazwyczaj są obarczone sporym kompromisem. Przykładowy pomysł to Arcam SA20/30 (fajny wzmak z bardzo fajnie prowadzonym basem), Topping D30PRO i kolumny Fyne Audio (mają ciekawszy dół niż Tannoy). Jeżeli chcesz położyć bardzo duży nacisk na basy, to wtedy jakiś przetwornik C/A na kości Sabre, np. Topping D50s, albo E50. 

 

Fajne efekty mogły by tez być w połączeniu z kolumnami KEF.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Audiomagic.pl said:

Przykładowy pomysł to Arcam SA20/30 (fajny wzmak z bardzo fajnie prowadzonym basem), Topping D30PRO i kolumny Fyne Audio (mają ciekawszy dół niż Tannoy).

Hmmm, SA30 w takim zestawieniu jest bez sensu. Jego największą przewagą nad SA20 jest Dirac Live i streamer. Używając zewnętrznego DACa nie skorzystamy z żadnej z tych rzeczy.

To znaczy można teoretycznie skorzystać z Diraca, tylko wtedy to się kompletnie mija z celem, bo z DACa musimy wejść na ADC we wzmacniaczu, żeby DL mógł działać, a następnie wszystko i tak przejdzie przez DACa wbudowanego w SA30.

12 hours ago, Audiomagic.pl said:

Jeżeli chcesz położyć bardzo duży nacisk na basy, to wtedy jakiś przetwornik C/A na kości Sabre, np. Topping D50s, albo E50. 

A na czym niby są zrobione Arcamy? Podpowiem - na Sabre właśnie.

Moim zdaniem DL w SA30 przyniesie większą poprawę niż "lepszy" DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć, podpinam się pod temat Kambodża cxa81 z Pylon Diamond 28 vs Roksan Attessa z Audio Physics Classic 8. Tak wiem że to 2 odmienne rodzaje grania ale szukam uniwersalnego zestawu do rock, elektroniki i innej muzyki. Oczywiście odsluch w domu obowiązkowo i dopiero wtedy zapadnie decyzja o wyborze. Pytanie moje dotyczy raczej porównania obu wzmacniaczy, który z nich waszym zdaniem jest lepszy? Nie mam dużej wiedzy o hifi, szczerze powiedziawszy jeszcze miesiąc temu nie wiedzialem o istnieniu żadnej z tych firm...

Senk you from the mountain:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz od Cambridge to seria EVO lub Edge. 

Pylon to kiepskie kolumny jak na swoją cenę. 

Czyli lepszy zestaw 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Jeśli wzmacniacz od Cambridge to seria EVO lub Edge. 

Pylon to kiepskie kolumny jak na swoją cenę. 

Czyli lepszy zestaw 2.

Krótko i na temat, dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 16:41, Piotr1976 napisał:

CXA81 + Tannoy Revolution xt8f  (12 500 zł)

Arcam SA30 + Monitor Audio Silver 500 (21 000 zł) 

Przed zakupem w ciemno, posłuchaj sprzętu. Nie wydasz w ciemno pieniędzy 👌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw będzie miał więcej luźnego basu, może to być męczące na dłuższą metę. Na pewno bardziej uniwersalny jest zestaw numer dwa.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 11:57, mdavis napisał:

Przed zakupem w ciemno, posłuchaj sprzętu. Nie wydasz w ciemno pieniędzy 👌

Najlepiej w ślepym teście posłuchać 😉 

W dniu 10.05.2022 o 11:57, mdavis napisał:

Przed zakupem w ciemno, posłuchaj sprzętu. Nie wydasz w ciemno pieniędzy 👌

Swoją drogą to rozmawiamy już o czym innym 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim posłuchaj przed zakupem jeśli tylko masz taką możliwość. 
Oba zestawy prezentują zupełnie inny charakter brzmienia. Większą barwę uzyskasz na zestawie nr2, dynamika i precyzja będzie po stronie CXA81 i Tannoy. 

 

Jeśli miałbyś ochotę to zapraszam do nas na odsłuch. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.