Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio?


binfin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Misio38 napisał:

Rozumiem, że data wpisu zadziała na treść wpiosu. Bo logiki tu żadnej, a sprzęt audio to po prostru sprzęt. Nie ma w tym artyzmu, a jedynie inżynieria. A jak już upierasz się na artyzm to telewizory też pod to chyba podciągniesz, a jednak ceny 40 letnich telewizorów nie szaleją

Co data wpisu i jaka logika? Widziałem wpisy publikowane przez  yayacek popierające rosję i dyskredytujące Ukrainę - tyle i bez komentarza. A Misiao38 też fan armii czerwonej?

A według takiej logiki, to w architekcie, jako inżynierze, też nie ma artyzmu. Pewnie w tych projektujących większość bloków i hal za bardzo nie ma. Podobnie jak w większości inżynierów projektujących boomboxy i inne plastikowe badziewie, o którym tu nie rozmawiamy.

Nie chce mi się ciągnąć dyskusji broniącej armii ruskiej i porównującej wysublimowany sprzęt audio do 40 letnich telewizorów z kineskopami i kineskopową rozdzielczością. Tak samo jak nie będę dyskutował na temat innych bezsensów na poziomie kiepskiej, ruskiej trolowni. LITOŚCI!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem włączyłeś do rozmowy o cenach używanego sprzętu audio ruskie wojsko to już pozostanie twoją słodką tajemnicą. Czyli jeśli ktoś nie uważa sprzętu audio za artystyczny tylko jako zwykły sprzęt jak pralka jest wg ciebie ruskim trollem. Ciekawa ekwilibrystyka myślowa. Ciekawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, Misio38 napisał:

Jakim cudem włączyłeś do rozmowy o cenach używanego sprzętu audio ruskie wojsko to już pozostanie twoją słodką tajemnicą. Czyli jeśli ktoś nie uważa sprzętu audio za artystyczny tylko jako zwykły sprzęt jak pralka jest wg ciebie ruskim trollem. Ciekawa ekwilibrystyka myślowa. Ciekawa.

O co ci chodzi z tą ruska armia? Albo trolujesz  na rzecz ruskiej armii albo faktycznie nie rozumiesz... 

To wyjasnię: uważam, że jeśli w tym kraju, ktoś teraz sprzyja ruskim, to albo musi być Rosjaninem albo mieć poważne problemy z myśleniem. Tak jak Ci, którzy uzywaja swastyki. I trudno z tak myślącą osobą wchodzić w dyskusję na temat tego czy stary sprzet audio, przy którym się swiruje dobierajac miesiącami kabelki, kolumny i zmieniając ustawienia ma taką samą wartość, biorąc pod uwagę doznania duchowe, jak pralka czy odkurzacz. A 40 letni tv (biorąc pod uwagę jakość przekazu) można porównać do telefonu z lat 80 a nie do np. wzmacniacza z górnej półki z lat 60-80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2022 o 22:37, jaszcze1 napisał:

Z taką logiką, nie dziwota, że Kolega jest chyba fanem armii rosyjskiej. Ta czerwona gwiazda i wpisy w innym wątku dotyczące Rosji (podkreślaniu jej potencjalnej potęgi) i Ukrainy (dyskredytujące) wyglądają jak wyjęte z rosyjskiej trolowni.

Chory facet. Pasuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Misio38 napisał:

Chory facet. Pasuję.

Wypraszam sobie.

Wyciągasz wpisy sprzed 2 miesięcy, żeby stanąć w obronie gościa mającego czerwona gwiazdę w nagłówku i najwyraźniej zafascynowamego Rosją, sądząc po niektórych wpisach. Jednocześnie zrownujesz sprzęt audio z wysokiej półki z pralką i TV sprzed 40lat. 

I to ja jestem chory? Wiesz co to jest projekcja? Sprawdź w internecie. Głupoty niby każdy może pisać, ale wypraszam sobie chamstwo i buractwo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
zmniejszyc o 2 stopnie temp w domu.mieszkaniu.
ogolnie drastycznie ograniczyc konsumpcje.i ceny spadna.
Wręcz przeciwnie, ponieważ kasa musi się zgadzać. Klasycznym przykładem jest cena m³ wody po wprowadzeniu liczników. Ludzie zaczęli oszczędzać, zużycie drastycznie spadło i ceny poszły w górę.

A obniżanie temperatury ogrzewania osłabia organizm, dzięki czemu żyjemy krócej i ZUS się cieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym wiedzieć czemu taka bieda na rynku wtórnym ? Jeszcze 10 lat temu widać było ruch. Sporo ludzi żonglowało sprzętem. Kupowali wzmaki, cd, daci - testowali szukali swego super brzmienia. Na allegro można było przebierać w ofertach a teraz bida.... Były Creeki nowsze i starsze, Lavardin i wiele innych, których już praktycznie nie ma rynku wtórnym. Czy ludzie już tylko słuchają Spotify na pchełkach i soundbarach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie wymieniamy sprzętu bo nowy jest znacznie droższy. Nie stać nas na przeskok

2. Nie wymieniamy bo mamy inne wydatki

3. Siadł import audio z UK i to znacznie

4. Siadł import z Niemiec starszych klocków? Tu nie wiem bo ten rynek nie jest mi tak znany. 

5. Tak, zmiana upodobań gustownych. Młodzi ludzie mają audio w mieszkaniach ale to bardzo minimalistyczne rozwiązania.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 16:11, Rancor_pl napisał:

A ja chciałbym wiedzieć czemu taka bieda na rynku wtórnym ? Jeszcze 10 lat temu widać było ruch. Sporo ludzi żonglowało sprzętem. Kupowali wzmaki, cd, daci - testowali szukali swego super brzmienia. Na allegro można było przebierać w ofertach a teraz bida.... Były Creeki nowsze i starsze, Lavardin i wiele innych, których już praktycznie nie ma rynku wtórnym. Czy ludzie już tylko słuchają Spotify na pchełkach i soundbarach ?

gorszy ''pieniadz'' wypiera lepszy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 16:11, Rancor_pl napisał:

A ja chciałbym wiedzieć czemu taka bieda na rynku wtórnym ? Jeszcze 10 lat temu widać było ruch. Sporo ludzi żonglowało sprzętem. Kupowali wzmaki, cd, daci - testowali szukali swego super brzmienia. Na allegro można było przebierać w ofertach a teraz bida.... Były Creeki nowsze i starsze, Lavardin i wiele innych, których już praktycznie nie ma rynku wtórnym. Czy ludzie już tylko słuchają Spotify na pchełkach i soundbarach ?

obecnie pchełki, głośniki przenośne, słuchawki bezprzewodowe i kieszonkowe wzmacniacze do nich to wygoda dla wielu użytkowników. Kiedyś człowiek cieszył się z walkmana dopiętego do paska z wielkimi słuchawkami na uszach 🙂 teraz? minimalistka i wygoda bierze górę. 

Co do biedy na rynku wtórnym to myślę, że jest ona spowodowana tym, że ludzie przywykli do zakupu nowego sprzętu zamiast próby jego naprawienia i większość sprzętu po prostu ląduje w koszu. W mojej okolicy przy ostatnim wywożeniu elektroniki można było nawet znaleźć kilka ciekawych sprzętów z lat 90. Mój sąsiad (kilka domów dalej) również "oddał" sprzęt zalegający na poddaszu,  z ciekawości go zapytałem dlaczego tego choćby nie sprzeda. Odpowiedź jaką dostałem wcale mnie nie zaskoczyła: "nie chce mi się w to bawić"...

Niestety taka odpowiedź ma również miejsce przy zakupie nowego sprzętu. Klienci wolą "gotowce" niż samemu (z pomocą for, sklepów, etc.) spróbować dobrać system.

Obecnie "żonglowanie" sprzętem odbywa się głównie pomiędzy hobbystami sprzętu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GhostR1 napisał:

obecnie pchełki, głośniki przenośne, słuchawki bezprzewodowe i kieszonkowe wzmacniacze do nich to wygoda dla wielu użytkowników. Kiedyś człowiek cieszył się z walkmana dopiętego do paska z wielkimi słuchawkami na uszach 🙂 teraz? minimalistka i wygoda bierze górę

Racja. Powiem więcej. Wszystko wskazuje, że jest to trend nieodwracalny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cortes napisał:

Racja. Powiem więcej. Wszystko wskazuje, że jest to trend nieodwracalny...

w każdym temacie życia trend "faluje", często powracając do początku.

Sam dobrze pamiętam jak miałem Nokię 8110 (banan z Matrixa). Po kilku latach była to już "cegła". Obecnie wiele telefonów jest na tyle dużych, że kieszeń dżinsów (obecnych) już jest za mała i trzeba nosić telefon w specjalnym futerale 😉 

Obecnie w audio próbuje "przebić" się vintage, czyli powracamy designem do tego co było lata wstecz. Czy to dobre czy nie, nie mnie oceniać. Rynek to weryfikuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A to jest warte swojej ceny, czy wciąż trzy razy za drogie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale ten konkretny model chyba za drogo wyceniono?
i jak zwykle zadam pytanie - co jest warta stara seria dAD w porównaniu z serią CD? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2022 o 00:01, TAtomicus napisał:

A to jest warte swojej ceny, czy wciąż trzy razy za drogie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za drogo... stary mechanizm nie wiadomo ile pożyje wysuwanie tacki. Maks 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Rancor_pl said:

Za drogo... stary mechanizm nie wiadomo ile pożyje wysuwanie tacki. Maks 1000.

Za tyle to widziałem tylko CD6 (podobno mniej udane) i dAD1 (po naprawie). 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 999 jest Cyrus 8x transport. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

… ale niesprawny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Na bank jest zastoj na rynku, bo wiele ciekawych klockow nie schodzi w ogole, nawet ludzie nie dzwonia. Ja sam ostatnio kupilem za granica pre levinsona 320s w na pewno okazyjnej cenie od goscia, ktory wystawil praktycznie stan fabryczny, kartony, rekawiczki, bez ryski czy odbarwienia. Nie bylo zainteresowania, a w teorii (lub moim rozumieniu rynku audio) taki klocek powinien pojsc na pniu, bo nie ma tego duzo i rzadko sie trafia w uzywce i gra swietnie. Teraz wystawiam DAKa AGD i tez nikt nie dzwoni 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie trzeba wziąć jedną rzecz pod uwagę: na rynku audio większy popyt mają urządzenia dla "przeciętnego" Kowalskiego. Produkty niszowe są prędzej wybierane przez "osłuchanych" i takich, którzy z audio mają już styczność od jakiegoś czasu niż kogoś kto zaczyna dopiero zabawę ze sprzętem. To, że my uważamy jakiś "klocek" za cenny dla kogoś innego jest mało wartościowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to takich "januszy" biznesu nie brakuje 😉 . Oprócz tego, że najlepiej za połowę kwoty za wystawiony przedmiot, to jeszcze darmowa dostawa. No ale najważniejsze, że "płacę gotówką" 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Okazja!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerskie zabawki, z technicznego punktu widzenia oczywiście paździerz. Ciekawe po ile chodzi ten boombox z teledysków Madonny z "Hung up"?

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze lepiej, €1500+

 

p.s

W dniu 14.08.2022 o 02:09, TAtomicus napisał:

Za 999 jest Cyrus 8x transport. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

… ale niesprawny.

Jakieś w 2 miesiące temu sprzedawałem Audiolaba 8200CD w którym spuchły kondensatory i przestał grać po wyjściu analogowym, problem ogólnie znany - parszywa jakość elektrolitów. Poza tym stan 9.5/10 z pilotem, jako transport grał normalnie.
Widziałem sprawne za €300-350, swojego wystawiłem za €175, nawet tutaj miałem czubków piszących mi w caps locku że jestem debilem, nienormalny i wogóle...odtwarzacz oczywiście sprzedał się po 2-3 tygodniach od wystawienia za €175 osobie która rozumiała problem i potrafiła go naprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 16:11, Rancor_pl napisał:

A ja chciałbym wiedzieć czemu taka bieda na rynku wtórnym ? Jeszcze 10 lat temu widać było ruch. Sporo ludzi żonglowało sprzętem. Kupowali wzmaki, cd, daci - testowali szukali swego super brzmienia. Na allegro można było przebierać w ofertach a teraz bida.... Były Creeki nowsze i starsze, Lavardin i wiele innych, których już praktycznie nie ma rynku wtórnym. Czy ludzie już tylko słuchają Spotify na pchełkach i soundbarach ?

"Handlarze" czekają na kolejne podwyżki cen elektroniki (jak i reszty w sumie). Po nowym roku ma wszystko drożeć. Handlarz, który kupił wzmacniacz za 3000 zł dziś może go sprzedaż legalnie za 5 tysi i tak to będzie dobra cena. Po nowym roku jak sprzeda za 6 tysi to ile będzie do przodu... Warto trzymać sprzęt i czekać na kolejne podwyżki. Najlepszym przykładem był Onkyo 840, którego nikt nie chciał za 3400 zł, zniknął na początku pandemii i ostatnio znów pojawił się za za ponad 5 tysi... 

Przez to, że Euro i Dolar straciły na wartości więcej kosztuje elektronika i mniej osób decyduje się na zmianę sprzętu zwłaszcza, że dookoła tak straszą, że po nowym roku wszystko będzie jeszcze droższe i oszczędzają bo po co wymieniać coś na nowe jak jest dobre. Złotówka też dostała i jak ktoś kupił w Niemczech na przykład kolumny za 2500 zł i tu sprzedał za 4 tysiące przy transporcie kosztującym 300 zł to był szczęśliwy. Dziś te same kolumny w zakupie za granicą gdzieś za 3500 zł, transport 500 zł i do tego w Polsce inne sprzedają za podobną cenę to już się nie opłaca za bardzo. Do tego teraz każdy chce mieć idealny sprzęt za pół darmo, ma prawo zwrócić jak się coś nie podoba i sprzedający ma się bawić miesiące w czyjeś odsłuchy, żeby się znalazł taki, któremu się spodoba to szkoda zachodu... Ja walczyłem ze swoim sprzętem tylko dlatego, że nie chce mi się szukać nabywcy, wysyłać i przyjmować zwroty. 

Głupi przykład: sprzedaje na Alle... używany amplituner i kupujący na dzień dobry uszkadza ten wzmacniacz... Ma prawo do zwrotu i nie ma wybacz bo jak się udowodni, że wysłało się na pewno sprawny sprzęt? Może też coś podmieć jak ma uszkodzony identyczny i odesłać z uszkodzoną częścią pod pretekstem, że jest uszkodzony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiwan napisał:

Handlarz, który kupił wzmacniacz za 3000 zł dziś może go sprzedaż legalnie za 5 tysi i tak to będzie dobra cena. Po nowym roku jak sprzeda za 6 tysi to ile będzie do przodu...

Nic nie będzie do przodu, bo po prostu nie sprzeda tego towaru.
Windując cenę za używkę do niebotycznego poziomu dochodzimy do absurdu, gdzie towar używany zaczyna kosztować więcej niż niegdyś nowy. Trzeba być umysłowo upośledzonym by kupić używany towar (nie dotyczy dzieł sztuki, wyrobów kolekcjonerskich itp) za cenę większą niż z paragonu.
Jeśli przykładowo jakiś wzmacniacz jako nowy kosztował XY złotych trzy lata temu, to trzeba byłoby upaść na głowę by zapłacić sprzedającemu za ten używany wzmacniacz XY zł + ileś %
Już teraz widzę takich gigantów handlu co wystawiają używane kilkuletnie sprzęty (użytkowe domowe hi-fi) za cenę wyższą niż w chwili zakupu w sklepie.
I dlatego ludzie nic teraz nie sprzedają. Jak mają to trzymają bo wiedzą, że trzeba mieć kupę szczęścia by trafić na klienta bez mózgu, co zapłaci za towar cenę wyższą lub równą cenie zakupu. Zwykły normalny kupiec zawsze patrzy na cenę nabycia towaru (czyli zerka na paragon/fakturę) i zaczyna negocjację; czyli cena zakupu z paragonu minus koszty użytkowania przez kilka lat minus stan zużycia itp. Rozsądny sprzedający wie, że przy obecnej galopującej inflacji dostanie grosze za swój sprzęt, więc nawet go nie wystawia - bo po co? Kupił i trzyma bo za otrzymaną kwotę niewiele zrobi. Stąd tak mało ofert.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie głupi lub ktoś kto na głowę upadł. Co ma zrobić ktoś komu spalił się sprzęt i nie ma wyboru? Pójdzie do serwisu i tam mu powiedzą też bardzo dużo bo części podrożały i usługi.

Kupi używany droższy bo nowy też kosztuje dwa razy więcej... Inflacja jak się zatrzyma nawet to nikt już nie obniży cen, chyba że nagle wszystko zacznie upadać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

odgrzewając temat, nic się nie zmieniło a jest nawet gorzej. Z jednej strony rozumie, bo każdy chce zaroboć w obecnych czasach maxa, ale z drugiej te ceny są absurdalnie wysokie a czym więszy badziew tym większy wzrost. Można zauwazyć, że niektóre stare sprzęty, watpliwej jakości dźwiękowej wzrosły cenowo od 50 do 200%. Do niedawna końcówki mocy SONY TA-N220, chodziły po 350-500zł teraz po 1200zł, wzmacniacze serii ES np 530 po 500zł a teraz wołają 1000.  Copland CSA8 był do dostania w idealnym stanie do 1800-2000zł teraz prawie 3000zł, lampowe konstrukcje DIY to już w ogóle kosmos i jeszcze rozumie, że ktoś składał teraz i części kosztowały go więcej, ale w sieci krążą te same wzmacniacze w dwa razy większej cenie. I najciekawsze jest to, że zawsze ktoś coś w tej cenie kupi, dlatego handlarze trzymają ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spekulanci działają. Na forum również, ostatni przykład w temacie Znaleziska na ebay i Allegro. Facet tak nachalnie promował stary wzmacniacz (który sprzedaje), że aż niedobrze się się robiło…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.