Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio?


binfin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, binfin napisał:

Jestem, więcej niż przekonany, że kupując takiego dziadka na  90% czeka nas, co najmniej, serwis..

Oczywiście że tak, serwis 30 letniego klamotami to nic dziwnego, zastanawiać można się natomiast nad tym jak jest produkowany współczesny sprzet który serwisu wymaga już po kilku latach

18 godzin temu, binfin napisał:

Czy w tych cenach, nie można obecnie kupić nowszego, lub nawet zupełnie nowego urządzenia, bez ryzyk zimnych lutów, trzeszczących przełączników i wyschniętych kondensatów.? 

W tych cenach nie mozna

18 godzin temu, binfin napisał:

Czy 40 lat rozwoju techniki nic nie zmienia na plus?

Jakiego rozwoju? To co najlepsze już powstało, wystarczy porównać topowe accu / ml / krella z lat 90 do ich współczesnych odpowiednikó, teraz próbuje się sprzedać jak najmniej za jak najwięcej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



zastanawiać można się natomiast nad tym jak jest produkowany współczesny sprzet który serwisu wymaga już po kilku latach


Jest az tak zle?? Moim najmlodszym sprzetem, jest wzmacniacz rotela ra-840bx4, ale latka leca i przydaloby mu sie odswiezyc przelacznik od selektora.. poza tym, pomimo wieku, gra swietnie. Czy w cenie ok 1.5-2.5k rynek nie oferuje nic, co moze ciekawie zagrac, w miare dobrze wygladac i nie byc tandetne w podzespolach? Przyznam sie, ze utknalem w tych starych czasach i jakos z nowosciami nigdy nie bylo mi po drodze..

Wysłane z mojego BE2029 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie...mam 53 letni wzmacniacz który bez żadnego remontu brzmi i działa świetnie....tak że ten...MOŻNA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, binfin napisał:

Jest az tak zle??

Oczywiście że nie jest źle. Jakoś nie widzę by masowo padały nowe sprzęty. Ludzie kupują nowe bardzo chętnie. Sam miałem kiedyś nowsze sprzęty. Miałem np yamahe as 700 która kupiłem nowa. Nie miałem z nią żadnych problemów a przecież to nie jakiś hiend i nie najlepiej zbudowany. Grała mi długo po gwarancji i poszła do ludzi. Kwestia jest by szanowac sprzęt czy to nowy czy stary. A na forum cześć ludzi katuje wzmacniacze niemiłosiernie. Jak robisz dyskoteki wzmacniaczem na full, wcisniesz go między cd a szafka to nic dziwnego że sprzęt się grzeje i po paru latach zdycha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, marek-1969 napisał:

To są urządzenia mające 1/4 wieku !

Sprzęty z mechaniką to już historia audio,temat zakończony choć regularnie odgrzewany na forach,wystarczy popatrzeć jak umarł wątek o magnetofonach,tych małych i dużych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, binfin napisał:

Jest az tak zle?? Moim najmlodszym sprzetem, jest wzmacniacz rotela ra-840bx4, ale latka leca i przydaloby mu sie odswiezyc przelacznik od selektora.. poza tym, pomimo wieku, gra swietnie. Czy w cenie ok 1.5-2.5k rynek nie oferuje nic, co moze ciekawie zagrac, w miare dobrze wygladac i nie byc tandetne w podzespolach? Przyznam sie, ze utknalem w tych starych czasach i jakos z nowosciami nigdy nie bylo mi po drodze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego BE2029 przy użyciu Tapatalka

Niestety przyzwoita jakość oferują dopiero nowe urzadzenia w cenach ok 4-5tys, za te dość dobre trzeba położyć blisko 10tys, zdarzaja się wyjątki, np chińskie Kinki Studio oferują jakość wykonania na rewelacyjnym poziomie za ok 12-15tys, wspolczesne accuphase wypadają naprawdę dobrze, podobnie luxman, Yamaha, 

To nie jest tak że się nie da kupić nowego dobrego urzadzenia, bo oczywiście się da ale nie z 1500 czy 3000zl, dlatego ludzie wybierają sprzet uzywany.

Kiedyś już to pisałem, jako naród jesteśmy biedni, dlatego kupujemy 10 letnie auta i 20 letni sprzet audio, bo nasze zarobki w większości nie pozwalają na zakup dobrej klasy nowych urządzeń. 

Mnie też nie stać na dobry nowy sprzet czy auto.

Mój cały zestaw audio to jakieś 20 tys, za te pieniądze kupiłbym co najwyżej dobre nowe kolumny albo wzmacniacz, a gdzie źródło, kable i reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczając tytuł wątku tzn. co się dzieje z cenami używanego sprzętu audio? odpowiadam, że dobrze się dzieje. W ostatnim czasie nabyłem wzmacniacz Simaudio Moon I3RS oraz nieco wcześniej kolumny Amphion Argon 3L i bez większych ceregieli zapłaciłem razem 7,5 kzł co wynosi ok. 1/4 ceny tych klocków sprzed 10 lat. Pomijając fakt jakie wtedy były zarobki to nawet dzisiaj byłaby to kwota dość znaczna. Jestem od lat DIY-owcem. Obecnie zupełnie się to nie opłaca. Żeby zrobić coś sensownego trzeba wydać sporo pieniędzy a i tak ryzyko jest duże ze względu na wszechobecne  podróby. Ponieważ słucham trochę winyli to bawię się jeszcze tylko lampowymi pre phono bo tu widzę potencjał a w tym segmencie mały wybór gotowych urządzeń i ceny zwalają z nóg. Zresztą na rynku lamp małej mocy jest duży wybór i tu raczej podróby nie królują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 08:18, g88 napisał:

Teraz szukam DAC'a Chord Qutest. Dostałem ofertę w sklepie na 5400 zł a na OLX są 4 używki w okolicach 5500 zł, to już gruba przesada, no chyba że zapłacili za nie cenę katalogową 6800 zł i szukają teraz jelenia

Mam Qutest'a, używam go w drugim systemie - w sypialni. W głównym zestawie gra stara Yamaha CDX 1060 bo jest po prostu lepsza. Jest też sporo tańsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu rozglądałem się za uzywanym amplitunerem Onkyo. Pamiętam ceny na poziomie 900zl za TX-NR616. Wczoraj z ciekawości przejrzałem aukcje i widzę, że do tych 900zl dodano jedynkę z przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kto dzisiaj kupuje amplituner? Jak po wyjściu ze sklepu jest wart 300zl...no chyba że używany kupić...albo kupić i używać aż padnie. 

Najlepsze jak ktoś mówi: to nie da się dzisiaj zrobić porządnego sprzętu po tylu latach osiągnięć, techniki i nowoczesnych materiałów? To postęp się zatrzymał? Można zrobić. Magico robi głośniki z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów z grafenem włącznie. Brałeś pod uwagę tą firmę wybierając kolumny do domu? Jak tak to gratuluję... 

Są porządne rzeczy na świecie i można je zrobić ale to kosztuje. Tak jak dawniej dobry sprzęt był rzadko osiągalny tak i dzisiaj jest. I podejrzewam za 30 lat te Magico wciąż będą bardzo drogie. 

Dzisiejszy nowy sprzęt jest wyceniony z kosmosu i dlatego świat używanego sprzętu to eldorado...Akceptujesz i bierzesz albo nie i goń do sklepu po nowe z marżą 200% 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zapominajcie jednak o sile nabywczej pieniądza. Do ceny chleba, oleju czy masła też za chwilę dopiszemy jedynkę z przodu 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo dotyczy się używanych gramofonów, ceny poszalały tak w górę że za używany gramofon z lat 80 który kosztował max 200$ handlarze żądają ponad 1000 zł.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Pudelko po wzmacniaczu za jedyne 2100zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale żyjemy w chorej rzeczywistości, w kraju rządzonym przez ludzi, dla których priorytetem jest utrzymanie władzy, a nie dobro obywatela. Nadrukowali banknotów, które powoli stają się nic nie warte. Cyrk dopiero się zaczyna. Ludzie widząc co chwilę wyższe ceny w sklepach są skonsternowani i sprzedając cokolwiek też windują ceny, niektórzy już całkiem odlecieli i stracili kontakt z rzeczywistością. Sam obserwuję ogłoszenia i widzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, przmor napisał:

Taka ciekawostka. Pudelko po wzmacniaczu za jedyne 2100zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pare lat temu wyrzuciłem do śmietnika pod blokiem pudełko po Krellu....noc jest ale chyba pójde zobaczyć .... może jeszcze leży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje z cenami sprzętu ? no nic się nie dzieje ,ostatnio sprzedałem jungson j88a za 2,4 tys.zł wcześniej Hegla h1 se za 2 tys. i takie są ceny transakcyjne używek kilkuletnich ,a nie złomu starszego od węgla😄 kupiłem ostatnio końcówkę mocy na modułach pascal z dsp na pokładzie za 3 tys. zł,gra to dziwo lepiej od hegla i jungsona razem wziętych....

nową tę końcówkę kupiłem ,z gwarancją....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szpotek73 napisał:

co się dzieje z cenami sprzętu ? no nic się nie dzieje ,ostatnio sprzedałem jungson j88a za 2,4 tys.zł wcześniej Hegla h1 se za 2 tys. i takie są ceny transakcyjne używek kilkuletnich ,a nie złomu starszego od węgla😄 kupiłem ostatnio końcówkę mocy na modułach pascal z dsp na pokładzie za 3 tys. zł,gra to dziwo lepiej od hegla i jungsona razem wziętych....

nową tę końcówkę kupiłem ,z gwarancją....

Ale chyba nie Monacora? Kupiłem nowego za prawie 4tys zł i oddałem na drugi dzień. Na modułach Pascala. Po prostu porównałem dźwięk do 36 letniego topowego Onkyo którego używam do dziś. 🤷

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są oderwane od rzeczywistości. Sam myślałem o wymianie kolumn na Dali rubicon 8 i jeszcze rok temu nowe można było po rabacie dostać w kwotach 12500-14500 za parę. Teraz tyle kosztuje 1 kolumna. Popularne amplitunery stereo poszły o 1000-2000 w górę. Wzmacniacze to też jakiś absurd cenowy. Ostatnio widziałem ofertę używanego Onkyo 9070 za 4500zł - ten sprzęt jako nowy kosztował mniej a używki są warte ok 2500zł. Masakryczny okres na zakupy...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, radio_active napisał:

Ale chyba nie Monacora?

monacora,ale nie wymieniłem 1do 1 ,tylko od nowa zestawiłem system,u mnie robotę zrobił preamp ,o dziwo nie lampowy a na opa,kolumny też ciężkie do napędzenia ,minimum na 2,7oma😉...do tego dac ze stopniem lampowym kolegi z forum,no i zagrało....gra inaczej niż tranzystor ,dzwięk jest bardziej namacalny,fizjologoczny bym powiedział🙂,niestety ,nie gra jeden element ,a cały tor,pamiętam jak u kolegi przyjechał kupiec ze swoim wzmacniaczem kupić kolumny,przytargał krella 400il,powszechnie uważanego za sucholca,a z monitorami na seasach zagrał  tak pięknie ,bez jakichkolwiek ostrości....tak to wygląda w audio,ja kiedyś pozbyłem się końcówki mocy krella ksa 50 ,bo mi żle grała i słabo było z basem.....

.błąd w słowie fizjologiczny zamierzony😵

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro happy to ja się nie wtrącam. Dla mnie klasa D to na razie odległa przyszłość. Używam pre lampowego i końcówki w klasie A. Ilość watów mnie nie interesuje a ich jakość. Jak to mówią: hi-end nie ma specyfikacji technicznej, główne kryterium to zadowolone uszy. 😉🎚️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Ja mam pudło po flagowcu Yamaha rx 3050 aventage. Czas wystawić za 5000

Ja mam jeszcze po Rubinie to wystawie za 10000 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radio_active napisał:

...Używam pre lampowego i końcówki w klasie A. Ilość watów mnie nie interesuje a ich jakość. Jak to mówią: hi-end nie ma specyfikacji technicznej, główne kryterium to zadowolone uszy. 😉🎚️

Konkretnie jaka końcówka mocy w klasie A dobrze Ci się zgrała z pre lampowym ? Jakoś nie mam przekonania do klasy D jak posłuchałem u Szefa jak to gra. Pre lampowe mam i rozglądam się za końcówką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Elbing napisał:

Konkretnie jaka końcówka mocy w klasie A dobrze Ci się zgrała z pre lampowym ? Jakoś nie mam przekonania do klasy D jak posłuchałem u Szefa jak to gra. Pre lampowe mam i rozglądam się za końcówką...

To zależy też jakie lampy siedzą w pre i jego ogólna konstrukcja. Może być tak że dobry tranzystorowy preamp zagra lepiej. No i oczywiście wszystko zależy od głośników. Ja używam Luxmana CL-40 z końcówką mocy wzmaka L-550AX który ma fantastyczny preamp ale mimo wszystko lampa dodaje przestrzeni i holografii, magiczne rzeczy się czasem dzieją. Dobrze jest kupić sprzęt tej samej firmy jeśli dzielone elementy no każdy konstruktor ma swoją "wizję" dźwięku i faktycznie może być czasem kupa mimo dobrego sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.