Skocz do zawartości
IGNORED

Linia zasilająca


Zombi23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tego typu że linia jest wydzielona i postawiona na kablku 4mm2  firmy bitner  i teraz pytanie  czy warto jeszcze zamontować bezpiecznik w skrzynce rozdzielczej np  GigaWatt G-16A a jeśli tak to czy jedno polowy czy dwu ,chyba że macie inne propozycje lepsze ,tańsze .

Drugi temat który  chciałbym poruszyć to kwestia listwy ewentualnie kondycjonera którą firmą warto się zainteresować czego posłuchać bo na rynku sprzętu od groma ,a chciałbym zawęzić ilość sprzętu do odsłuchu .Wstępnie  zainteresowałem się  firmą enerr i tu pytanie do kolegów którzy porównywali najwyższy model listwy z kondycjonerem  jak to wypada przy odsłuchach jakie różnice i czy warte różnicy w cenie .

Jest jeszcze firma z kondycjonerami  Acoustic Dream  ,ale za dużo niema o niej w sieci, a wyglądają na produkt pełnowartościowy 

Na chwile obecną posiadam zamontowane gniazdko rodowane  furutecha oraz listwę rozdzielającą również parę kabli zasilających tej firmy i nie tylko jest Acrolink ,Higiri ,Acoustic Zen.

Proszę o wypowiadanie się osób które przerobiły temat i mają wiedzę doświadczenie  oraz mogą coś na temat napisać ,wszystkie informacje mile widziane .

Pozdrawiam i czekam na info.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 16A wystarcza wg. norm kabel 3x2,5mm2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma tez linie wydzielona i dal większy bezpiecznik, stosuje mocne zasilacze.
Mialem najwyższy model KECES czy końcówki Advance Acoustic i potrafiło mi przy starcie z 16A wybić bezpiecznik

Jeżeli chodzi o listwy i kondycjonery, u mnie to sie nie sprawdziło ale znam ludzi którzy z efektów są zadowoleni

Polecm listy najprostsze ochronne, jak najmniej filtrów, żadnych dodatkowych filtrator wyrachowujących fazę, chyba ze lubić lekko tłumiony wyższe zakresy dźwięk, ciemniejszy i efekty które już były wielokrotnie opisywane

Ja mam trochę inne podejście do konfiguracji toru niż niektórzy, każdy ma swojego bzika

W skrócie, kondycjonery, filtry wprowadzają efekt jak kiedyś w analogu różne DOLBY, to była kiedyś bardzo pozytywna opcja przeciw szumom, tylko dzisiaj słuchamy Digital, poza w poczuciem zmiany barwy, dodaniu ciemnego tła i bla bla bla, zostanie zaniżona swoboda wybrzmień i selektywność dynamiki a nawet równowaga tonalna.
Barwy szukaj gdzie indziej



 

P.S

Zadbaj o dobre uziemienie a także kondycjonery masy dla urządzeń, (ale tez testuj bo nie wszystko i wszędzie pasuje),
otrzymasz przejrzystość i wyrazistość.
Ludzie o to nie dbają, ale w łańcuchu są tez mikro prądy na obudowach które później idą w sygnał, (pętla masy która nie tylko jest w analogu) po zniwelowaniu poprawia się polaryzacja, wiec lekko rozmyte źródła pozorne zaczynają być wyrazistsze, poprawia się ich separacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, .:Gerard:. napisał:

skrócie, kondycjonery, filtry wprowadzają efekt jak kiedyś w analogu różne DOLBY

11 minut temu, .:Gerard:. napisał:

poza w poczuciem zmiany barwy, dodaniu ciemnego tła i bla bla bla, zostanie zaniżona swoboda wybrzmień i selektywność dynamiki a nawet równowaga tonalna.

Nie zgodzę się do końca, owszem miałem na warsztacie takie, ale zostawiłem taki, który tego nie robi.

Zresztą całkiem niedawno ktoś inny kto miał styczność z tym kondycjonerem ma dokładnie takie same spostrzeżenia, nie podbarwia, nie equalizuje brzmienia, za to właśnie brzmienie jest swobodniejsze, z lepszą selektywnością i stereofonią.

Nie psuje brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Nie zgodzę się do końca, owszem miałem na warsztacie takie, ale zostawiłem taki, który tego nie robi.

Zresztą całkiem niedawno ktoś inny kto miał styczność z tym kondycjonerem ma dokładnie takie same spostrzeżenia, nie podbarwia, nie equalizuje brzmienia, za to właśnie brzmienie jest swobodniejsze, z lepszą selektywnością i stereofonią.

Nie psuje brzmienia.

A ktory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isol 8 mini sub Axis.

W bebechach dobre komponenty jak cewki Mundorfa etc. okablowanie w teflonie, miedź srebrzona.

Ale ja nie mam osobnej linii, pewno dlatego😁😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay
Jeżeli "nie zmienia brzmienia" to mój kierunek tworzenia toru
Bo tłumik to ja lubię tylko w aucie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Okay
Jeżeli "nie zmienia brzmienia" to mój kierunek tworzenia toru
Bo tłumik to ja lubię tylko w aucie 😉

Ja też 😂

Wiesz  miałem wtedy na stanie listwę i jeszcze jeden kondycjoner, wybrałem ten ze wzgledu na to, że nie ingerował w brzmienie jak tamte.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pmcomp napisał:

Dla 16A wystarcza wg. norm kabel 3x2,5mm2.

Przy elektrycznym ogrzewaniu piecy kaflowych w zupełności ale nie przy dużych chwilowych w czasie zapotrzebowań elektroniki co by prawidłowo odtworzyć transjenty

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ASURA napisał:

Przy elektrycznym ogrzewaniu piecy kaflowych w zupełności ale nie przy dużych chwilowych w czasie zapotrzebowań elektroniki co by prawidłowo odtworzyć transjenty

 

Bajki z mchu i paproci.

Ja natomiast zauwazylem ze zwiększanie bezpiecznika powoduje tzw. Zamulenia w dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tedi02 napisał:

Bajki z mchu i paproci.

Ja natomiast zauwazylem ze zwiększanie bezpiecznika powoduje tzw. Zamulenia w dźwięku. 

Każdy ma inne instalacje, inną synergię; nic Ci nie poradzę ale może mój wpis Cię trochę nakieruje

Używam dobranych z rozwagą zabezpieczających linię stopniowanych bezpieczników hydromagnetycznych najpierw 20A za licznikiem dalej linia trójfazowa 10mm2 na fazę a później 16A.

Wcześniej "na słupie" mili panowie z elektrowni założyli mi takie lepsze BM-y 50A (60A nie chcieli założyć bo by licznik w razie zwarcia poszedł z dymem- wcześniej był no name 40A co by panowie z elektrowni w razie solidnego zwarcia u mnie nie musieli się fatygować) które im dałem. BM-y założone po usunięciu tlenków z posrebrzanych gniazd bezpieczników i po zabezpieczeniu specjalną pastą co by dostępu tlenu i syfów z powietrza nie było.

Wszystkie bezpieczniki wcześniej poszły do CRYO, "szczegół" a robi różnicę

 

Bezpieczniki Hydromagnetyczne mają też mały upgrade nie wchodzący w ich działanie zabezpieczające. 

Od różnicówki  do 16A bezpiecznika HM instalacja już idzie specjalnie upgreadowanym kablem 5,5mm2 starej Furukawy. Dalej za nim powolutku robi się cała nowa specjalna linia do audio na tej starej Furukawie

Trochę randka w ciemno bo w sumie jest to od nowa robiona sieciówka, kto nie próbuje ten się nie dowie.. Mam za dużo wariantów i to jest główny problem bo surowiec wyjściowy jest jeden i jak coś zrobimy nie ma powrotu do stanu wyjściowego

U mnie monobloki pobierają do 1500Wat na kanał za tym licząc z inną audio elektroniką końcowe zabezpieczenie nie jest przeszacowane tak jak u Ciebie

Jeśli coś mogę poradzić to bezpieczniki typu drutowego powinny być optymalnie dobrane do przekroju przewodu i mocy elektroniki ale powinne być typu wolnego (Slow) Powód jest prozaiczny w wyniku zwarcia linii działają szybciej niż szybkie (polecam obejrzeć charakterystyki) a w wypadku chwilowego większego niedużego prądu się nie przepalają

No i lepiej mz. grają cokolwiek to ostatnie znaczy

 

Przypominam bezpieczniki na linii są od zabezpieczania linii, od zabezpieczania elektroniki są osobne bezpieczniki w elektronice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie zgodzę się do końca, owszem miałem na warsztacie takie, ale zostawiłem taki, który tego nie robi.

Znaczy co konkretnie masz wpiętego, jakaś szersza informacja na jego temat. Ja używam listwy Isoteca i z moją platformą pod nią jestem bardzo happy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pmcomp napisał:

Proponuje jeszcze dokonać upgrade'u transformatora linii zasilającej 400V. Wymiana oleju na lepszy syntetyk daje niesamowite efekty przyspieszenia dźwieku. Potem zostają jeszcze linie 15kV i 100kV u Waszego dystrybutora. No i na koniec import węgla z RPA, który daje szybszą parę na generatorach.

 

G... znasz się na olejach tak że nie mędrkuj!

 

Do transformatorów są używane oleje transformatorowe-poczytaj sobie coś nim "zabłyśniesz" Do wyższych napięć używa się...

poszukaj

 

tak że 13 post to pechowy post...dla ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ASURA napisał:

Każdy ma inne instalacje, inną synergię; nic Ci nie poradzę ale może mój wpis Cię trochę nakieruje

Używam dobranych z rozwagą zabezpieczających linię stopniowanych bezpieczników hydromagnetycznych najpierw 20A za licznikiem dalej linia trójfazowa 10mm2 na fazę a później 16A.

Wcześniej "na słupie" mili panowie z elektrowni założyli mi takie lepsze BM-y 50A (60A nie chcieli założyć bo by licznik w razie zwarcia poszedł z dymem- wcześniej był no name 40A co by panowie z elektrowni w razie solidnego zwarcia u mnie nie musieli się fatygować) które im dałem. BM-y założone po usunięciu tlenków z posrebrzanych gniazd bezpieczników i po zabezpieczeniu specjalną pastą co by dostępu tlenu i syfów z powietrza nie było.

Wszystkie bezpieczniki wcześniej poszły do CRYO, "szczegół" a robi różnicę

 

Bezpieczniki Hydromagnetyczne mają też mały upgrade nie wchodzący w ich działanie zabezpieczające. 

Od różnicówki  do 16A bezpiecznika HM instalacja już idzie specjalnie upgreadowanym kablem 5,5mm2 starej Furukawy. Dalej za nim powolutku robi się cała nowa specjalna linia do audio na tej starej Furukawie

Trochę randka w ciemno bo w sumie jest to od nowa robiona sieciówka, kto nie próbuje ten się nie dowie.. Mam za dużo wariantów i to jest główny problem bo surowiec wyjściowy jest jeden i jak coś zrobimy nie ma powrotu do stanu wyjściowego

U mnie monobloki pobierają do 1500Wat na kanał za tym licząc z inną audio elektroniką końcowe zabezpieczenie nie jest przeszacowane tak jak u Ciebie

Jeśli coś mogę poradzić to bezpieczniki typu drutowego powinny być optymalnie dobrane do przekroju przewodu i mocy elektroniki ale powinne być typu wolnego (Slow) Powód jest prozaiczny w wyniku zwarcia linii działają szybciej niż szybkie (polecam obejrzeć charakterystyki) a w wypadku chwilowego większego niedużego prądu się nie przepalają

No i lepiej mz. grają cokolwiek to ostatnie znaczy

 

Przypominam bezpieczniki na linii są od zabezpieczania linii, od zabezpieczania elektroniki są osobne bezpieczniki w elektronice

No widzisz , i po co tyle ? Dobre samopoczucie ci z pewnością ci poprawi ,a ile ma przekroju ,czy średnicy twój bezpiecznik 16A ? Coś koło 10m2?   Ja to wszystko już przerabialem ,nie tu kolego jest problem.Nie kwestionuje kabla furukawa ,a wielu wyrzuca  zwykłą  miedz że ściany która ma wielki atut w brzmieniu w postaci naturalności, czy muzykalności, a później usiłują to nadrobić  gdzie indziej  ,i znów zaczyna się pogon króliczka. Zbyt dużo by mi zajęło,  y pisać  ,trzeba szukać problemu w klockach ,na starcie , następnie kierunkowość.Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tedi02 napisał:

No widzisz , i po co tyle ? Dobre samopoczucie ci z pewnością ci poprawi ,a ile ma przekroju ,czy średnicy twój bezpiecznik 16A ? Coś koło 10m2?   Ja to wszystko już przerabialem ,nie tu kolego jest problem.Nie kwestionuje kabla furukawa ,a wielu wyrzuca  zwykłą  miedz że ściany która ma wielki atut w brzmieniu w postaci naturalności, czy muzykalności, a później usiłują to nadrobić  gdzie indziej  ,i znów zaczyna się pogon króliczka. Zbyt dużo by mi zajęło,  y pisać  ,trzeba szukać problemu w klockach ,na starcie , następnie kierunkowość.Pzdr.

Kiedyś założyłem na innym forum wątek: zasilanie głupcze; szybko go zgaszono :)))

Słabe sekcje zasilające w elektronice są podstawowym powodem problemów z dobrym dźwiękiem. Kolejnym brak dobrego uziemienia i pętle masy. a dopiero później cała reszta...

Większość wymienianych kabli w ścianie jest po prostu rebrandowanymi kablami do użytku przemysłowego. Dopiero ich rozprawiczanie i zrobienie z nich sieciowek robi to WOW (oczywiście na miarę możliwości tego odcinka w audio) Jest to pracochłonne-czasochłonne mimo made hand, wymaga wykonania specjalnego oprzyrządowania i zakupu wysokiej klasy materiałów uzupełniających

 

Jednak w bardzo dobrym torze audio walka zaczyna się o wszystko o każdy milimetr sceny czy o każdą frazę dokładniej wyartykuowanego dźwięku a to już droga zabawa i jakąś wiedzę przynajmniej teoretyczną trzeba mieć co by za dużo baboli nie robić i nie płacić za dużo za naukę na własnych błędach

Teraz mam np. zgryz czy stara Furukawa zostaje z ekranem czy też bez. pierwsze trzy metry sobie pozwoliłem zmienić i w sumie to już nie kabel ale urządzenie...

 

Część starych wyjadaczy twierdzi że zwykły podtynkowy drut płaski w ścianie sygnałowi elektrycznemu 230Volt  zrobi mniej szkody niż ten ekran

Dla odmiany taki np. SR zrobił sieciówkę gdzie ekranów jest nawalone aż do obrzydzenia, na dodatek spolaryzował część z tych ekranów co by się EM lepiej odbijało.

Dla mnie by było łatwiej tego Furu kabla nie rozprawiczać   i go spolaryzować specjalnym urządzeniem, etc. mojego pomysłu który parę lat temu zrobiłem do innego zastosowania i nie jest to bateryjka ;)))

 

Jednak....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tedi02 napisał:

a ile ma przekroju ,czy średnicy twój bezpiecznik 16A ? Coś koło 10m2?

Umknęło, bezpieczniki Hydro Magnetyczne mają znacznie większy przekrój przewodzenia niż ES-y czy też topikowe z racji innej budowy i sposobu działania stąd taki w sumie w prosty sposób upgreade i poprawy przepływu prądu na tym odcinku. Lecz bez wymiany BM-ów "na słupie" jest to mniej czytelne no bo tam wcześniej nie za szeroki  ”drucik”

 

Aż się prosi żeby te przedlicznikowe też były Hydro Magnetyczne. Nie pamiętam na pewno ale Carlington lub inna firma z Meksyku do celów przemysłowych robi nawet nominały 100A i prywatnie można by było sobie ściągnąć

Można dać w środku znacznie lepsze materiały przewodzące co jeszcze poprawi ich jakość do zastosowań audio. 

Już gdzie indziej pisałem że między Chińskim bezpiecznikiem HM za 60 zeta a Amerykańskim HM Gigawata za circa 350 zeta różnica w dźwięku jest znikoma tak że widać że jeszcze jest nie wykorzystany pełny potencjał  na tym polu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Zombi23 said:

Witam

Tak z ciekawości zapytam: moglbys wkleic zdjecie pokoju I systemu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwe pytanie na otwartym forum; zawsze znajdzie się jakiś idiota któremu dla jaj coś nie spasuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad tym bezpiecznikiem gigawata czy jest warty zachodu ,tu raczej nie chodzi o kwestie kosztu ,a raczej czy nie narzuca  mocno swojej  sygnatury .Jeżeli jest to kierunek podobny do wymiany gniazdka to poszedłbym tą drogą .,a jeżeli to kierunek słabej listwy to odpada.

Panowie macie jakieś doświadczenie z tym związane  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Duży broblem jest na styku wtyk sieciowy a gniazdo IEC,a następny, większy, gniazdo- płytka .Te parę czy dziescia cm przewodu robi taka sama różnice jak sieciowka .Niestety zdecydowana większość użytkowników boi się ingerencji w fabrycznych klockach ,więc szukają dalej .Stare rozwiązanie jest najlepsze ,kabel wprost do płytki.  Osobne linię itd, to przy tym pikuś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, ASURA said:

Niewłaściwe pytanie na otwartym forum; zawsze znajdzie się jakiś idiota któremu dla jaj coś nie spasuje

Nie wiem co zlego jest w pytaniu o pokoj i sprzet audio na forum o audio. Ale OK, przyjmuje atak od idiotow na klate. Czego innego sie spodziewac od niektorych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Huberto1984 napisał:

Nie wiem co zlego jest w pytaniu o pokoj i sprzet audio na forum o audio. Ale OK, przyjmuje atak od idiotow na klate. Czego innego sie spodziewac od niektorych...

Ale to nie Ty masz opublikować zdjęcie systemu za tym co chcesz przyjąć na klatę?

2 godziny temu, tedi02 napisał:

 Duży broblem jest na styku wtyk sieciowy a gniazdo IEC,a następny, większy, gniazdo- płytka .Te parę czy dziescia cm przewodu robi taka sama różnice jak sieciowka .Niestety zdecydowana większość użytkowników boi się ingerencji w fabrycznych klockach ,więc szukają dalej .Stare rozwiązanie jest najlepsze ,kabel wprost do płytki.  Osobne linię itd, to przy tym pikuś. 

I tak i nie, każde przejście na kolejnym styku działa jak pewnego rodzaju filtr zakłóceń, słabsze sygnały nie docierają; poza tym obudowa gniazd i wtyczek też swoje robią tak że w sprawie redukcji drgań.

 

Pomysł ma pewien sens z wpięciem bezpośrednio kabla ściennego w elektronikę jak ta ostatnia ma bardzo dobrą rozbudowaną sekcję zasilania i wtedy wszystko mamy zrobione w jednym miejscu w tej sekcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcję drgań wtyczki nie zapewnią, następny problem zostaję wyeliminowany na płytce gdzie wchodzi 230V ,im  dłuższe są ścieżki z prądem tym bardziej dokuczliwe zjawisko.Wystarczy trochę maty dedykowanej do car audio, nie boll. Kabel wlutowany bezpośrednio  w plytke to idealne rozwiązanie, pomija kwestie wpływu na końcowy efekt ,wtyku i gniazda ,i z reguły kawałka kabli do tej płytki. Wiem że niewielu jest chętnych na taką ingerencję ale jak patrzę na anatomię drogich klocków, ubaw po pachy.Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy wtyków, gniazd redukują drgania a konkretnie plastik czy jego pochodne wewnątrz 😀 marketing zwłaszcza że strony najbardziej  przereklamowanej firmy jaka jest furutech 😀 Jest mnóstwo akcesoriów do redukcji drgań jakoś tam nie ma plastiku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zombi23 napisał:

Cały czas zastanawiam się nad tym bezpiecznikiem gigawata czy jest warty zachodu ,tu raczej nie chodzi o kwestie kosztu ,a raczej czy nie narzuca  mocno swojej  sygnatury .Jeżeli jest to kierunek podobny do wymiany gniazdka to poszedłbym tą drogą .,a jeżeli to kierunek słabej listwy to odpada.

Panowie macie jakieś doświadczenie z tym związane  ?

Witam

Ja techniczny nie jestem, mogę się jedynie wypowiedzieć na temat tego co słyszę.

Wymieniłem około 2 tygodnie temu bezpiecznik i wkładkę w domowej szafie zasilającej na Thunder Melody. Zmiany jakie nastąpiły są rewelacyjne, zmieniło się oczywiście na plus - wszystko. 

Polecam, bo można wypożyczyć i wypróbować. Ja nie mam osobnej lini audio, a i tak było warto, a może właśnie dlatego. Nie spodziewałem, że mój system może tak zagrać. Trzeba wypróbować.

W klubie Furutecha jest jeden z założycieli firmy pod nick KonradR. On wszystko ogarnia i doradza.

Aaa nie porównywałem do gigawata, ani niczego innego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_61036
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tedi02 napisał:

Redukcję drgań wtyczki nie zapewnią, następny problem zostaję wyeliminowany na płytce gdzie wchodzi 230V ,im  dłuższe są ścieżki z prądem tym bardziej dokuczliwe zjawisko.Wystarczy trochę maty dedykowanej do car audio, nie boll. Kabel wlutowany bezpośrednio  w plytke to idealne rozwiązanie, pomija kwestie wpływu na końcowy efekt ,wtyku i gniazda ,i z reguły kawałka kabli do tej płytki. Wiem że niewielu jest chętnych na taką ingerencję ale jak patrzę na anatomię drogich klocków, ubaw po pachy.Pzdr.

Ależ kabel na płytkę wprowadza masę drgań które się z niego przenoszą i modulują sygnał elektryczny na płytce; nie rób tak tego!

Nie po to się płytkę izoluje od czynników zewnętrznych, wstawia car audio maty które np. mam w Esotericu (dalej dziurawym na drgania) żeby tylnymi otwartymi drzwiami to spipcyć

5 godzin temu, tedi02 napisał:

Obudowy wtyków, gniazd redukują drgania a konkretnie plastik czy jego pochodne wewnątrz 😀 marketing zwłaszcza że strony najbardziej  przereklamowanej firmy jaka jest furutech 😀 Jest mnóstwo akcesoriów do redukcji drgań jakoś tam nie ma plastiku .

Oj jedziesz po bandzie!  plastik to takie ogólne sformułowanie , idąc za ciosem to ja taki swojej roboty 600 kilogramowy ustrój akustyczny-regał audio to mam postawiony na plastiku 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I właśnie ta plytke trzeba wytłumić, sprawdzone nie w jednym klocku,następuje uspokojenie ,zyskuje się kontur ,przestrzen.Calosc klocka to normalne że trzeba odseparować,  w przypadku wtyków, gniazd ,dobry sposób to dociazenie.Ciekawe że rodzaj materiału użytego, czyli stał, mosiadz prowadzi do innego efektu .Bez względu zauwazylem,na konstrukcje wewnątrz, czy materiał zewnątrz, plastik ,metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 22:56, Zombi23 napisał:

Witam

Sprawa wygląda tego typu że linia jest wydzielona i postawiona na kablku 4mm2  firmy bitner  i teraz pytanie  czy warto jeszcze zamontować bezpiecznik w skrzynce rozdzielczej np  GigaWatt G-16A a jeśli tak to czy jedno polowy czy dwu ,chyba że macie inne propozycje lepsze ,tańsze .

Drugi temat który  chciałbym poruszyć to kwestia listwy ewentualnie kondycjonera którą firmą warto się zainteresować czego posłuchać bo na rynku sprzętu od groma ,a chciałbym zawęzić ilość sprzętu do odsłuchu .Wstępnie  zainteresowałem się  firmą enerr i tu pytanie do kolegów którzy porównywali najwyższy model listwy z kondycjonerem  jak to wypada przy odsłuchach jakie różnice i czy warte różnicy w cenie .

Jest jeszcze firma z kondycjonerami  Acoustic Dream  ,ale za dużo niema o niej w sieci, a wyglądają na produkt pełnowartościowy 

Na chwile obecną posiadam zamontowane gniazdko rodowane  furutecha oraz listwę rozdzielającą również parę kabli zasilających tej firmy i nie tylko jest Acrolink ,Higiri ,Acoustic Zen.

Proszę o wypowiadanie się osób które przerobiły temat i mają wiedzę doświadczenie  oraz mogą coś na temat napisać ,wszystkie informacje mile widziane .

Pozdrawiam i czekam na info.

 

 

 

Osobna linia tak ,robiłem kiedyś eksperyment dając druty od licznika do gniazda ściennego, było lepiej ale bez szału, może dlatego że pokój ma swoją linię tylko. Natomiast będąc konsekwentnym to albo dajemy zwykła miedz ,czy to bitner, enerr itd bez znaczenia albo takie druty jakie mamy od gniazdka do klocków ,czyli Max. Pamiętajmy ze to tylko jeden element po drodze ,taki jak bezpiecznik ,gniazdo ,kabel itd oczywiście  jakiś oszołom który czerpie interes z tego typu usług  ,powie wam ,jak to zrobisz to masz High end w domu 😂  Koniecznie wkładka na bezpiecznik ,bo dwa punkty którymi trzyma ,są najważniejsze  ,a  uchwyt bezpiecznika i on sam w klocku już nie ?  Teraz ogólnodostępne  produkty z Kanady czy na alli z Chin, zwłaszcza ci ostatni  robią świetne produkty w śmiesznych cenach ,rebrandowane przez firmy ,osoby ,z cena pomnożona razy 10 .  Swoją drogą, ciekawi mnie ,czy te moce traf podawane przez droducentow  się pokrywają z rzeczywistością, mam w jednym klocku trafo topowego producenta ,przy mocy 500 va ma 17 cm średnicy  więc takie kolegi 1500 va ile ma ? Akurat nie twierdzę że to ostatnie nie ma tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku osobna linia zdała egzamin było zauważalna różnica w prowadzeniu dżwięku , system nabrał rozmachu i swobody a w szczególności wyczyścił się z szumu i ostrości .Podstawa to profesjonalne uziemienie  z przeznaczonym do tego grotem .

Z mojego doświadczenia wynika [ a jest to druga linia ] że przejście z kabla 2,5 na 4,0 mm jest trochę lepiej ,odniosłem wrażenie powiększenia sceny i lepszej kontroli, oczywiście sprawdzone na tym samym systemie z tym że większym pomieszczeniu. Na dzień dzisiejszy łatwiej i szybciej wyłapuje zmiany po wpięciu nowego  elementu systemu ,kable zasilające muszą być bardzo dobrej jakości żeby nie upraszczały i nie psuły brzmienia, wiem że ameryki nie odkryłem chciałbym tylko zwrócić uwagę na to  że system idzie w dobrym kierunku po takich zmianach.

W necie znalazłem trochę info na temat bezpiecznika Doepke DFS2 audio grade differential switch  panowie zrobili porównanie z gigawatem i byli zachwyceni zmianami jakie zaszły po w pięciu tego doepke , ale jak wiadomo recenzje trzeba traktować tylko jako info  ,a opinie trzeba sobie samemu wyrobić .Teraz pytanie ktokolwiek słyszał ktokolwiek dotykał tematu w tej sprawie,chyba  że to dalej temat drażliwy choć nie wydaje mi się przecież w odpowiedniej zakładce jesteśmy .Czasem rozmowy z chodzą na kable zasilające za kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie sądzę , aby ludzie posiadający takowe potraktowali temat bezpieczników obojętnie ,na pewno temat mają przerobiony .Zachęcam do dzielenia się opiniami i zmianami które zaobserwowali podczas zabawy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli dobrze rozumiem, to Doepke to jest tzw.różńicówka, a Gigawatty to są bezpieczniki. Nie można używać tego zamiennie, a tym samym porównywać między sobą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.