Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam AVR 600 serwis lub pomoc w naprawie.


Krzysztof G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem już leciwego ale jednak mającego coś w sobie avr 600. Wiem ze sprzet ten uchodzi za dość awaryjny ale według mnie trafiłem na wyjątkowy egzemplarz który działa u mnie bezawaryjnie od lat. Ostatnio jednak zaczyna się z nim coś dziać mianowicie:
Bardzo często źle gra głośnik centralny, efekt jest taki jakby to głośnik był uszkodzony ale to nie jego wina, zmieniłem kolumnę centralna na inna i efekt ten sam. W momencie jak zaczyna źle grać tak jakby zanikał w nim dźwięk albo jest mocno niewyraźny, wystarczy delikatnie stuknąć w membranę i dźwięk wraca, bywa ze gra dobrze długo ale ostatnio coraz częściej źle. Bardzo dobrze słychać to jak włączy się test głośników to ewidentne sygnał testowy czyli taki szum jest na centralnym ewidentne zły. To samo dotyczy prawego surroundu ale tam problem słychać tylko podczas testu, centralny jednak jest jednym z ważniejszych głośników w kinie i to generalnie dokucza. Poza tym amplituner działa normalnie, w stereo z moimi MA Gold 300 robi to mega robotę, testowałem nawet najnowszego AVR 850 i to już jakby nie to samo. Dlatego też szukam pomocy w odświeżeniu mojego starego AVR 600.  Sprzęt ma troche lat i najprawdopodobniej według mnie jest to kwestia wymiany któryś kondensatorów bo bardzo często we wzmacniaczach które miałem do tej pory wymiana kluczowych kondensatorów rozwiązywała wszelkie tego typu problemy ale tu jest temat bardziej skomplikowany bo ten sprzęt jest mega nafaszerowany i nie wiadomo od czego zacząć, tym bardziej że po rozkręceniu nie widać żeby któryś był napuchnięty.   Może któryś z kolegów forumowiczów jest w stanie coś w tej kwestii podpowiedzieć lub ewentualnie polecić jakiś sensowny serwis który ma jako takie obycie w Arcamie. Na facebook-u znalazłem gościa który zajmuje się typowo naprawą audio i to widać konkretnego Media Tech Andrzej Ciemniak ale odpisał mi że generalnie nie ma "wolnych terminów" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym polecić kogoś kto zna się na naprawie sprzętu,ale podobnie jak wspomniany Andrzej Ciemniak najbliższe wolne terminy dopiero około czerwca będzie miał... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi nie zależy jakoś bardzo na czasie bo on generalnie gra, bardziej chodzi mi o to żeby ktoś wiedział o co chodzi i dawał nadzieje na ogarnięcie problemu, ja zawodowo działam w instalacjach audio-wizualnych i pamiętam że te arcam-y padały bardzo często ale główną przyczyną było to że ludzie ładowali je do mebli i przegrzewali, mój natomiast nigdy nie doświadczył przegrzania i pewno dlatego do dziś działa, zmierzam do tego że w nich siedzi prawdopodobnie jakaś seryjna wada czy coś w tym stylu i jak ktoś zna AVR 600 to sobie powinien poradzić. Kusi mnie jeszcze zaktualizowanie oprogramowania w nim do ostatniej dostępnej wersji bo z tym bym sobie poradził ale wątpię żeby oprogramowanie miało wpływ na takie objawy jakie u mnie występuję.

Jeśli kolego masz jakieś namiary na tą osobę to z chęcią bym się do niej odezwał i chociaż zapytał czy w wolnej chwili podejmnie próbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, gdyby jednak ktoś w między czasie miał jakieś doświadczenie z podobną usterką w arcamie to piszcie, każda informacja cenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie co jakiś czas wyłącza dźwięk i wskakuje słowo "FAULT" i potem zaraz jest ok....obawiam się że to się pogorszy...więc wolę ogarnąć serwis za wczasu ..poproszę szanownych kolegów o jakieś namiary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te serwisy nie chcą podjąć się naprawy avr600, może w przypadku twojej usterki będzie inaczej może to coś prostszego, generalnie na ebay gościu wystawia zestaw naprawczy do avr600 w podstacji głównie kondensatorów, zastanawiam się czy  tego nie kupić i nie spróbować. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdobyć instrukcję serwisową. Bez tego nikt się nie podejmie. W moim przypadku to było pierwsze pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery z tej serii Arcama sa awaryjne i w zasadzie nie ma egzemplarzy ktore pracuja bezawaryjnie przez lata. Nagminnie siadaja plyty DSP z powodu wadliwego zasilania, kondensatory elektolityczne fatalnej jakosci ktore mozna reka wyciagnac z plytek , nieadekwatne diody prostownicze etc. Wiekszosc tych sprzetow mozna kupic za grosze. Mialem kilka tych zlomow. Ostatni to AVR350 ktory od tygodnia traci prawy kanal. Po wylaczeniu i wlaczeniu kanal gra poprawnie przez jakis czas a pozniej znowu zanika . Jakos nie chce mi sie odkrecac 100 srubek i rozkladac 20 plytek ale chyba nie ma wyjscia. Moim zdaniem jest to sprzet ktory powinien kupic tylko majsterkowicz. Wymiana 200 kondensatorow i ponowne grzanie wszystkich punktow lutowniczych jest zbyt kosztowna zeby zlecic ja jakiemukowiek profesjonaliscie. Technik oczywiscie naprawi co zepsute a po jakims czasie sprzet znowu bedzie sie nadawal do naprawy. Tylko kompleksowy serwis ma sens jesli chodzi o Arcama. Szkoda bo to jedne z lepiej brzmiacych amplitunerow a firma stracila twarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie z prawym kanałem zaczyna się powoli dziać to co piszesz, mój egzemplarz pracuje już kupę lat i do tej pory zero awarii no ale teraz się coś zaczyna psuć. Szkoda mi się go pozbyć to tak jak pisałeś brzmienie jak na amp jest genialne, gdybym konkretnie wiedział które elementy wymienić to sam bym się tego podjął. Kupienie innego sprawnego avr600 to pewno tez kwestia czasu jak zacznie się coś dziac a przesiadka na avr850 kosztowna i nie jestem przekonany czy mnie dźwiękowo tak zadowala, plus taki ze podobno w nich już się nie zdarzają takie problemy. 850 tka jest chyba ostatnim arcamem zanim weszli w układ z harmanem co już nie wróży nic dobrego. 
 

Tu jest gość co sprzedaje komplet elementów które niby należy wymienić w avr600, co o tym myslicie ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.02.2022 o 08:20, Krzysztof G napisał:

No właśnie u mnie z prawym kanałem zaczyna się powoli dziać to co piszesz, mój egzemplarz pracuje już kupę lat i do tej pory zero awarii no ale teraz się coś zaczyna psuć. Szkoda mi się go pozbyć to tak jak pisałeś brzmienie jak na amp jest genialne, gdybym konkretnie wiedział które elementy wymienić to sam bym się tego podjął. Kupienie innego sprawnego avr600 to pewno tez kwestia czasu jak zacznie się coś dziac a przesiadka na avr850 kosztowna i nie jestem przekonany czy mnie dźwiękowo tak zadowala, plus taki ze podobno w nich już się nie zdarzają takie problemy. 850 tka jest chyba ostatnim arcamem zanim weszli w układ z harmanem co już nie wróży nic dobrego. 
 

Tu jest gość co sprzedaje komplet elementów które niby należy wymienić w avr600, co o tym myslicie ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten egzemplarz ma to samo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli to co pisze to prawda to nie są to kondensatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w jego przypadku dźwięk zanikł już całkiem a u mnie jeszcze działa tylko powoli zaczyna się coś dziać. Tak na chłopski rozum gdyby coś padło to by przestał działać albo by się działa to nonstop a nie od czasu do czasu. Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego jak puknę w membranę centralnego głośnika to on nagle zaczyna prawidłowo grać, jak to jest możliwe, zaznaczam ze głośnik jest na 100% sprawny. Prawa kolumna zaś zaczyna zniekształcać jak długo gra cicho, jak podgłosze nagle się budzi i znów gra prawidłowo. Miałem w życiu wiele wzmacniaczy i z reguły na takie bolączki pomagało wymiana kondensatorów ale we wzmacniaczu stereo było ich najwyżej kilkanaście wiec z wymiana nie było kłopotu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof G napisał:

 Tak na chłopski rozum gdyby coś padło to by przestał działać albo by się działa to nonstop a nie od czasu do czasu. 

Na chłopski rozum może tak, ale w rzeczywistości tak to nie działa😀To są analogowe układy elektroniczne.

Niestety jak ktoś napisał bez serwisówki naprawa tego to mnóstwo pracy, a efekt niepewny. Sam zastanawiałem się kiedyś nad kupnem Classe SSP 600 albo 800, ale prawda jest taka, że się psują i nikt tego nie jest w stanie naprawić. Duży stopień skomplikowania podobnie jak Twój Arcam. 

Może masz jeszcze dostęp do jakiejś końcówki mocy, żeby przez pre out wypuścić sygnał który daje Arcam? W ten sposób coś tam jesteś w stanie wykluczyć co szwankuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gimza napisał:

Na chłopski rozum może tak, ale w rzeczywistości tak to nie działa😀To są analogowe układy elektroniczne.

Niestety jak ktoś napisał bez serwisówki naprawa tego to mnóstwo pracy, a efekt niepewny. Sam zastanawiałem się kiedyś nad kupnem Classe SSP 600 albo 800, ale prawda jest taka, że się psują i nikt tego nie jest w stanie naprawić. Duży stopień skomplikowania podobnie jak Twój Arcam. 

Może masz jeszcze dostęp do jakiejś końcówki mocy, żeby przez pre out wypuścić sygnał który daje Arcam? W ten sposób coś tam jesteś w stanie wykluczyć co szwankuje.

Tak mam taką możliwość i już nie raz miałem to sprawdzić w wolnej chwili ale jakoś nigdy nie było okazji ale wezmę się za to sprawdzenie poprzez pre out w najbliższym czasie i dam znać. 

Ale tak z innej beczki to dość irytujące jest to że elektronika audio ta z tzw wyższej półki cenowej może i gra ale jest zdecydowanie bardziej awaryjna niż te marketowe wynalazki. Czemu płacąc za takiego Arcama czy Classe ponad 20 000 zł kupujesz tak naprawdę tykającą bombę która może i gra ale nafaszerowana jest tanimi podzespołami które czasem nie wytrzymują nawet okresu gwarancji, masakra! Zresztą o czym tu mówić w motoryzacji podobnie, kupujesz porsche za majątek a jeździsz od serwisu do serwisu a czasem kupisz jakąś tam renówek tanią i jeździ i jeździ. Cholera wie co teraz kupić, co jest bezawaryjne i gra. Coraz bardziej kusi mnie ta 850 tka Arcama, ma ktoś wiedzę czy one mają jako taką żywotność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad Wy macie te info o awaryjnosci Arcamow tej strasznej, znaczy wiem, pewnie z forow i od wlascicieli zlomowatych Arcamow z Allegro ktore byly kupione za grosze zepsutew UK i naprawione przez Pana Zenka na osiedlu obok 🙂

Przez ostatnie 10 lat mialem jesli dobrze pamietam ze 14 roznych modeli i egzemplarzy Arcama i tylko 2 mialy problemy, oba kupione wlasnie na polskim Allegro 🙂 Pierwszy moj Arcam to byla 350tka z Allegro, od razu na dzien dobry miala problemy. Sprzedawca byl niedaleko, poprosil zeby podjechac to mi wymieni. Okazalo sie ze sciaga sprzety z zachodu, naprawia w domu i sprzedaje jako 100% sprawne, mial wtedy chyba z 5 350teik, moglem sobie wybrac 🙂 Drugi to byla 600tka wlasnie z problemami z HDMI (z czego pierwsze wrsje sa znane) i po tym doszedlem do wniosku ze z Arcamami jest jak z autami z niemiec- szroty kupowane za grosze, naprawiane po taniosci i wystawiane na Allegro/OLX jako "nigdy nie naprawiane, Anglik plakal jak sprzedawal" 🙂

Od tego czasu albo kupowalem je prosto z UK od wlascicieli, w pelni sprawne a jesli w PL to albo z salonu autoryzowanego, albo od pierwszego wlasciciela z polskiej dystrybucji 🙂 Od tego czasu przez wiele lat i wiele modeli nie mialej juz nigdy (puk puk) problemow. Co wiecej, jak wspinalem sie na coraz wyzsze modele, starsze brali odemnie glownie znajomi, bo po tym jak sie uslyszy Arcama, nie chce sie juz nic innego 🙂 Wiec wiekszosc tych modeli gra dalej u znajomych bez problemu, przez lata 🙂

AVR 600 kupilem ze 4-5 lat temu w Audio MIX w Krakowie (autoryzowany diler Arcama) i do dzis pieknie mi sluzy. 850tke kupilem pare miesiecy temu tez od nich, po pierwszym wlascicielu ktory zmienil na nowszy model, mam nadzieje ze bedzie tak samo dlugo i dobrze dzialac jak i reszta 🙂 Tak wiec Arcamy to moim zdaniem super sprzety, nie tylko mocowo i dzwiekowo, tylko nie mozna kupowac szrotow naprawianych przez domoroslych fachowcow i sprzedawanych w PL jako "nigdy nie naprawiane" 🙂

PS. 600tka gra lepiej niz 850tka nieco, przeynajmniej przed kalibracja 🙂 Dla tego chyba zostana oba u mnie, 600tka bedzie jako koncowka mocy sluzyc 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Tak na chłopski rozum gdyby coś padło to by przestał działać albo by się działa to nonstop a nie od czasu do czasu. Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego jak puknę w membranę centralnego głośnika to on nagle zaczyna prawidłowo grać, jak to jest możliwe, zaznaczam ze głośnik jest na 100% sprawny.

To mogą być zwykłe przekaźniki, czyli to co załącza końcówki mocy zaraz po włączeniu sprzętu. Z czasem zachodzą jakąś patyną, ograniczając przepływ prądu. Trzeba je po prostu przeczyścić. Stawiam, że na 90% u Ciebie to będzie właśnie to. Można to zrobić nawet samemu, a jak nie masz odwagi, to każdy serwis Ci to zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T napisał:

Nie wiem skad Wy macie te info o awaryjnosci Arcamow tej strasznej, znaczy wiem, pewnie z forow i od wlascicieli zlomowatych Arcamow z Allegro ktore byly kupione za grosze zepsutew UK i naprawione przez Pana Zenka na osiedlu obok 🙂

Przez ostatnie 10 lat mialem jesli dobrze pamietam ze 14 roznych modeli i egzemplarzy Arcama i tylko 2 mialy problemy, oba kupione wlasnie na polskim Allegro 🙂 Pierwszy moj Arcam to byla 350tka z Allegro, od razu na dzien dobry miala problemy. Sprzedawca byl niedaleko, poprosil zeby podjechac to mi wymieni. Okazalo sie ze sciaga sprzety z zachodu, naprawia w domu i sprzedaje jako 100% sprawne, mial wtedy chyba z 5 350teik, moglem sobie wybrac 🙂 Drugi to byla 600tka wlasnie z problemami z HDMI (z czego pierwsze wrsje sa znane) i po tym doszedlem do wniosku ze z Arcamami jest jak z autami z niemiec- szroty kupowane za grosze, naprawiane po taniosci i wystawiane na Allegro/OLX jako "nigdy nie naprawiane, Anglik plakal jak sprzedawal" 🙂

Od tego czasu albo kupowalem je prosto z UK od wlascicieli, w pelni sprawne a jesli w PL to albo z salonu autoryzowanego, albo od pierwszego wlasciciela z polskiej dystrybucji 🙂 Od tego czasu przez wiele lat i wiele modeli nie mialej juz nigdy (puk puk) problemow. Co wiecej, jak wspinalem sie na coraz wyzsze modele, starsze brali odemnie glownie znajomi, bo po tym jak sie uslyszy Arcama, nie chce sie juz nic innego 🙂 Wiec wiekszosc tych modeli gra dalej u znajomych bez problemu, przez lata 🙂

AVR 600 kupilem ze 4-5 lat temu w Audio MIX w Krakowie (autoryzowany diler Arcama) i do dzis pieknie mi sluzy. 850tke kupilem pare miesiecy temu tez od nich, po pierwszym wlascicielu ktory zmienil na nowszy model, mam nadzieje ze bedzie tak samo dlugo i dobrze dzialac jak i reszta 🙂 Tak wiec Arcamy to moim zdaniem super sprzety, nie tylko mocowo i dzwiekowo, tylko nie mozna kupowac szrotow naprawianych przez domoroslych fachowcow i sprzedawanych w PL jako "nigdy nie naprawiane" 🙂

PS. 600tka gra lepiej niz 850tka nieco, przeynajmniej przed kalibracja 🙂 Dla tego chyba zostana oba u mnie, 600tka bedzie jako koncowka mocy sluzyc 🙂

Powiem tak, branża audio nie jest mi obca bo między innymi zawodowo zajmuje się instalacjami tego typu sprzętów i w czasach gdy AVR600 to był świeży sprzęt sam podłączyłem ich conajmniej z 10 sztuk. Każdy nówka sztuka z AudioCenter Kraków. Z tych 10ciu sztuk większość padła albo miała jakieś dziwne problemy. Fakt niektóre z winy klienta bo sobie go kazał w szafce upchnąć gdzie się gotował. Niemniej jednak ewidentnie były awaryjne bardziej niż jakikolwiek inne sprzęt tego typu. Puki były na gwarancji firma wymieniała je albo wysyłali do Anglii do serwisu. Ten egzemplarz który ja mam odkupiłem swojego czasu od klienta który włączył go może 10 razy i powiedział że jest mu to zbędna, więc okazja bo sprzęt jak nowy i wyjątkowo stabilny na tle innych sztuk z którymi miałem do czynienia a zaznaczam że jest to ta pierwsza wersja jeszcze bez 3d, lubię ten Amplituner ale jako audiofil nie mogę znieść tego że coś mi tam nie gra w nim tak jak powinno. Posiadam jeszcze kilka zestawów głównie cambridge audio i tam raczej nic się nie psuje ale nie grają tak jak Arcam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzysztof G napisał:

Powiem tak, branża audio nie jest mi obca bo między innymi zawodowo zajmuje się instalacjami tego typu sprzętów i w czasach gdy AVR600 to był świeży sprzęt sam podłączyłem ich conajmniej z 10 sztuk. Każdy nówka sztuka z AudioCenter Kraków. Z tych 10ciu sztuk większość padła albo miała jakieś dziwne problemy. Fakt niektóre z winy klienta bo sobie go kazał w szafce upchnąć gdzie się gotował. Niemniej jednak ewidentnie były awaryjne bardziej niż jakikolwiek inne sprzęt tego typu. Puki były na gwarancji firma wymieniała je albo wysyłali do Anglii do serwisu. Ten egzemplarz który ja mam odkupiłem swojego czasu od klienta który włączył go może 10 razy i powiedział że jest mu to zbędna, więc okazja bo sprzęt jak nowy i wyjątkowo stabilny na tle innych sztuk z którymi miałem do czynienia a zaznaczam że jest to ta pierwsza wersja jeszcze bez 3d, lubię ten Amplituner ale jako audiofil nie mogę znieść tego że coś mi tam nie gra w nim tak jak powinno. Posiadam jeszcze kilka zestawów głównie cambridge audio i tam raczej nic się nie psuje ale nie grają tak jak Arcam.

To jest ogolnie znana przypadlosc AVR600, to byly pierwsze modele Arcama ktore dostawaly dzwiek przez HDMI i te wlasnie pierwsze modele mialy duze problemy z plytami HDMI 🙂 Producent wymienial je na gwarancji na nowe modele z HDMI 1.4 i od tego czasu tego problemu juz nie bylo 🙂 Dla tego trzeba unikac tego modelu z ta plyta w pierwszej wersji (bodajze 1.3) 🙂 Ale to jest jeden model z jedna wada fabryczna, wiec nie mozna zaraz mowic ze Arcam jest nie wiadomo jak wadliwy i problematyczny 🙂 Rozumiem ze na polskich formach moze miec taka opinie, ale to juz opisalem czemu 🙂 A druga strona medalu jest to ze nic nie gra jak Arcam w swiecie amplitunerow (do powiedzmy 25k), kompletnie nic 🙂

A co do Twojego problemu, to trzeba pamietac ze mimo wszystko AVR 600 ma ladne kilkanascie lat wiec ma prawo juz nieco podupasc. Co do naprawy, kiedys kiedys jak wlasnie kupilem zlomowatego Arcama w PL to szukalem serwisu i na Warszawskiej Pradze jest zaklad ktorego wlascicielem jest mega nieprzyjemny Pan, ale ponoc bardzo dobry fachowiec ktory chcial sie podjac naprawy. Ale udalo mi sie wyszarpac zwrot od sprzedajacego wiec nie naprawialem 🙂

Jesli dobrze pamietam to byl ten serwis, ino uprzedzam ze wlasciciel bardzo niemily. Choc to takze moze swiadczyc o tym ze jest dobrym fachowcem, wiec moze to i plus 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o dziwo z hdmi w tych Arcamach nigdy nie miałem żadnych problemów, problem z reguły był z przegrzewaniem, wyłączaniem, zawieszaniem i zanikaniem lub zniekształcaniem dźwieku na poszczególnych kanałach co właśnie się u mnie zaczyna dziać, ja się czepiam kondensatorów bo są to elementy które ewidentnie tracą swoje właściwości ze starości i pod wpływem temperatury. Dzięki za namiary na serwis, w wolnej chwili spróbuje się do nich odezwać zobaczymy co powiedzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka mocy Arcama, którą kupiłem używaną... było dokładnie to samo co Ciebie: trzeszczący dźwięk, szczególnie przy wysokich częstotliwościach, czasem dźwięk zanikał zupełnie. Pukanie w membranę pomagało na chwilę. Winą były przekaźniki, a nie żadne kondensatory. Kondensator powoduje inne objawy, poza tym taki uwalony najczęściej robi się wypukły, więc wizualnie możesz go namierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy dokładnie takie jak piszesz. Specjalnie go kiedyś rozkrecilem głównie w celu szukania czy któryś kondensator nie jest wypukły ale wszystkie w porządku wizualnie przynajmniej. Mówisz przekaźniki, może masz racje, tylko jak takie przekaźniki się czyści? trzeba je wylutować czy wystarczy czymś tam prysnąć ? Wiem ze był kiedyś taki środek do regeneracji potencjometrów kontakt bodajże, może i do przekaźników się nadaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić to dobrze trzeba wylutować, rozebrać i wyczyścić. Psikanie kontaktem jeśli w ogóle pomoże to na chwilę. Najlepiej wymienić na nowe bo czasem możesz się narobić a się okaże że styki nie będą się nadawać do regeneracji. Na YT znajdziesz filmiki jak to poprawnie zrobić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Akurat o dziwo z hdmi w tych Arcamach nigdy nie miałem żadnych problemów, problem z reguły był z przegrzewaniem, wyłączaniem, zawieszaniem i zanikaniem lub zniekształcaniem dźwieku na poszczególnych kanałach co właśnie się u mnie zaczyna dziać, ja się czepiam kondensatorów bo są to elementy które ewidentnie tracą swoje właściwości ze starości i pod wpływem temperatury. Dzięki za namiary na serwis, w wolnej chwili spróbuje się do nich odezwać zobaczymy co powiedzą. 

Problemy z plyta HDMI odpowiadaly za wiele bardzo dziwnych zachowan AVR600, nie za tylko obraz 🙂 W sumie wszystko co opisales poza przegrzewaniem, z tego co pamietam 🙂 Lata temu duzo o tym czytalem, jak sie przymierzalem do 600tki i na cale szczescie zdecydowalem sie ja kupic mimo tych opinii, jako ze nie slyszalem nigdy lepiej grajacego amplitunera 🙂 Powodzenia z naprawa, zanieczyszczenie stykow przekiaznika brzmi prawdopodobnie, sprzet ma w koncu juz pare ladnych lat 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Ale tak z innej beczki to dość irytujące jest to że elektronika audio ta z tzw wyższej półki cenowej może i gra ale jest zdecydowanie bardziej awaryjna niż te marketowe wynalazki. Czemu płacąc za takiego Arcama czy Classe ponad 20 000 zł kupujesz tak naprawdę tykającą bombę która może i gra ale nafaszerowana jest tanimi podzespołami które czasem nie wytrzymują nawet okresu gwarancji, masakra! Zresztą o czym tu mówić w motoryzacji podobnie, kupujesz porsche za majątek a jeździsz od serwisu do serwisu a czasem kupisz jakąś tam renówek tanią i jeździ i jeździ. Cholera wie co teraz kupić, co jest bezawaryjne i gra. Coraz bardziej kusi mnie ta 850 tka Arcama, ma ktoś wiedzę czy one mają jako taką żywotność. 

Podpisuje się pod tym co napisałeś obiema rękoma. Bardzo poważnie zastanawiałem się nad Classe. Ale jak pomyślałem, że za 2000 EUR mam kupić sprzęt, który ma duże prawdopodobieństwo, że może się zepsuć w każdej chwili to odpuściłem. Amplitunera pełnego nie potrzebuję, wziąłem nową Emotivę.

W każdym razie powodzenia z Arcamem!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie jestem mega wdzięczny za naprowadzenie na być może przyczynę problemu, w wolnej chwili rozkręce go i obyczaje te przekaźniki, może po ich symbolu uda się znaleść takie nowe a jak nie to podejmie próbę ich regeneracji o efektach napisze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka jest dostępna w necie. Zaznaczyłem nazwę przekaźnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to przekaźnik głośników, to w moim wzmacniaczu wystarczyło zsunąć obudowę,

oczyścić styki ( był dostęp ) i lekko je wygiąć dla pewności.

Jednak pukanie w centrala ... i zadziałanie skłoniło by mnie do sprawdzenia tej kolumny

i to po dostaniu się do środka. Bywają zaciski kolumn od środka na wsuwki 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja kolumn centralnych mam ze 3 i na każdej się tak dzieje dlatego to wyeliminowałem chociaż do złudzenia można by powiedzieć ze ewidentna wina głośnika a jednak nie. Fronty zaś a raczej prawy tak jak kolega wyżej napisał tylko przy niektórych pasmach i niskiej głośności występuje takie jakby zanikanie dźwięku, chrobotanie które znika jak się da więcej głośności, to jest właśnie taki efekt jakby kolumna dostawała za mało prądu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 12:04, Mateusz Wielgos napisał:

Serwisówka jest dostępna w necie. Zaznaczyłem nazwę przekaźnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witaj,

podpowiesz gdzie znalazłeś serwisówkę? Nie mogę znaleźć a to samo się u mnie dzieje, z dwoma kanałami 😞

Edit: Cielę że mnie, już znalazłem.

Pozdrawiam

W dniu 17.02.2022 o 12:36, Krzysztof G napisał:

Tylko ze ja kolumn centralnych mam ze 3 i na każdej się tak dzieje dlatego to wyeliminowałem chociaż do złudzenia można by powiedzieć ze ewidentna wina głośnika a jednak nie. Fronty zaś a raczej prawy tak jak kolega wyżej napisał tylko przy niektórych pasmach i niskiej głośności występuje takie jakby zanikanie dźwięku, chrobotanie które znika jak się da więcej głośności, to jest właśnie taki efekt jakby kolumna dostawała za mało prądu. 

Daj kolego znać czy się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Schuvi
Jednak Znalazłem sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać napewno ale pierw muszę się za to zabrać, ostatnio mało czasu niestety ale spoko kiedyś ogarnę 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.