Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam AVR 600 serwis lub pomoc w naprawie.


Krzysztof G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę tylko tak nie całej a po kawałku bo mam go dość blisko ściany a kable nie bardzo pozwalają go wysunąć, tylko jak tą fotkę tu dać skoro max rozmiar pliku to 1MB 🙂 mam tez oryginalny karton jakby na nim coś było istotnego. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć czym się plecy od mojego różnią.

A inne pytanie odnośnie tych przekaźników. Nie pamiętasz jak wygląda ta płytka u Ciebie, co nie?

Ja wyciągnąłem tą płytę, i... doszedłem do wniosku, że u mnie jednak nic jeszcze nie było wymieniane, u mnie te 3 górne przekaźniki są poprostu inne niż w wersji poprzedniej. Wychodzi na to że ten Service Manual jest tylko od starszej wersji. W nim wszystkie 5 są identyczne. Nowszej nie mogę znaleźć.

3 górne, czyli R,C,L, są rozbieralne i na 8 nóżkach i mają oznaczenie "Omron G2R 1E 24vdc" ,a te 2 od Sourround-ów, są te czarne na 6 nóżkach, które kupiłem w Chinach "Omron G5PA-2 24VDC".

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220313_184700_copy_928x522.jpg

IMG_20220312_223109_copy_928x522.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać je dobrze przez szparę w obudowie i rzeczywiście u mnie wszystkie 4 wyglądają tak samo a dokładnie tak ja te dwa niżej u ciebie, przynajmniej wizualnie bo modelu nie dostrzegę bez rozkręcania. Wstawił bym ci fotę ale nie wiem jak. Podobno avr starszy a nowszy ciężko odróżnić w zewnętrznym wyglądzie jedynie po numerze seryjnym czy jakoś tak bo z tego co widzę to twoja tylna ścianka niczym się nie różni od mojej może poza tym ze nie widzę u ciebie wejścia na DAB, chyba ze wyjąłem akurat płytkę z tunerem. W menu serwisowym tez podobno da się sprawdzić która to wersja.
Powiedz mi czy bardzo przej….e było wyciągnąć płytę z tymi przekaźnikami ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze myślałem. Zostaną mi zatem 3 sztuki i 3 te inne muszę kupić.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że DAB jest tylko w pierwszej wersji.

Nie było ciężko. Cały tylny panel trzeba odkręcić. Śrubek masa. Terminali kolumn nie ruszaj. Plecy schodzą. A gdy zejdzie tył, kilka śrubek z boku płyty. 

Jak dojdą te przekaźniki to zrobię tutorial jak to wszystko zrobić.

Wszystko delikatnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof G,

wiesz może w jakim kierunku dmuchają wentylatory? One wciągają od spodu i dmuchają w górę czy odwrotnie? 

Myślę nad sposobem lepszego chłodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Schuvi napisał:

Krzysztof G,

wiesz może w jakim kierunku dmuchają wentylatory? One wciągają od spodu i dmuchają w górę czy odwrotnie? 

Myślę nad sposobem lepszego chłodzenia.

Powiem Ci szczerze ze w moim avi 600 nigdy w życiu się one nie włączyły, nawet jak robiłem jakąś imprezę i grał długo i dość głośno, u mnie się on jakoś specjalnie nie grzeje, może to zasługa tego że stoi po prostu na wierzchu. Jednak u moich różnych klientów pamiętam że grzały się te sprzęty na potęgę i wentylatory włączały się często, z tego co pamiętam to tą szparą co jest z przody dmuchało więc wychodzi że od spodu w górę ale to było dawno temu i mogę się też mylić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie, wczoraj doszły mi przekaźniki od kolegi Schuvi. Dzisiaj więc ogarnąłem temat, oto wnioski:

Cała procedura przebiegła dość sprawnie, jest trochę rozkręcania ale generalnie to banał dla kogoś kto trochę grzebał w elektronice, głównie to chodzi o zdemontowanie tylnego panelu a tam jest z 50 śrubek. Wylutowanie przekaźników także nie sprawia większego problemu, druk nie jest jakiś bardzo drobny, mam dobrą stacje lutowniczą więc poszło gładko ale myślę że nawet kolbą i zwykłym odsysaczem idzie temat ogarnąć. Przkaźniki wymieniłem wszystkie 4.

Po skręceniu tego monstrum od razu zacząłem słuchać, jest ewidentnie zauważalna poprawa dynamiki, tak jakby kolumny dostały ciut więcej prądu, centralny który najbardziej mnie wkurzał gra zdecydowanie głośniej ale czy dźwięk będzie zanikał to się okaże bo jeszcze za mało czasu miałem na testy, a to się tak pojawiało często ale nie koniecznie za każdym razem. Wyjdzie w ciągu max 2 dni. Wydaje mi się że będzie dobrze. Jedynie co się nie zmieniło to zniekształcony dźwięk podczas testu (ten szum taki który wywołuje się z menu) tutaj nadal na centralnym oraz prawym tylnym jest ten dźwięk nie do końca czysty, mogło tak być w nim od zawsze tego nie wiem. Sfotografowałem całą procedure wymiany tych przekaźników, jakby ktoś chciał widzieć to mogę przesłać lub wstawić tu (nie wiem tylko jak). Przez weekend będę go teraz testował i dam wam znać czy problem zanikającego dźwięku przy niskiej głośności na centralnym i czasem na prawym froncie został rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, minęło już ładnych kilka dni przez które dość intensywnie testowałem amplituner i mogę teraz już z pewnością przyznać że problem ustąpił w 100%. Ani raz od momentu wymiany przekaźników nie pojawił się omawiany problem a więc pełen sukces i strzał w 10 z wyminą przekaźników, należą się duże podziękowania w stronę osób które przyczyniły się do rozwiązania mojego i pewnie nie tylko mojego problemu.

Kolejny problem który chciałbym poruszyć z tym sprzętem to karta sieciowa. Nie jest do w sumie już istotny problem dla mnie ale jednak ciekawi mnie co może być przyczyną że od dłuższego czasu nie działa, kiedyś działała na bank bo dawniej nie posiadałem streamera i czasem mimo że komfort jej używania jest beznadziejny ale jednak była i działała. W menu amplitunera w zakładce network nie ma adresów ip, są same 00000. Przywrócenie stanu fabrycznego nic nie dało, zmian kabla, routera itp także nie. Wpisanie ręczne adresów ip też nie. Może ktoś wie co ewentualnie pada w tych kartach.

Chiałbym też podpytać apropo aktualizacji avr600, czy ktoś ma komplet plików do jej przeprowadzenia i czy jest sens to robić. Z oficjalnej strony arcama udało mi się pobrać oprogramowanie (które jest o dwie wersje nowsze od tego które posiadam) i kusi mnie spróbować zrobić tą aktualizacje, jednak podobno powinny być jeszcze dwa pliki DSP, oraz Network, tak gdzieś doczytałem na jakimś angielskim forum, nawet były linki do tego ale to już wszystko stare i powygasały, jak ktoś ma w tym temacie jakkąkolwiek wiedze będę wdzieczny za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj problem, z wymarzonym AVR600, dotknął mnie... Arcam włącza się, pojawia się napis na wyświetlaczu po czym słychać brzdęk przekaźnik i wyłącza się. Czy ktoś miał taki przypadek? Zaczyna kopać po necie i szukać rozwiązania. Na razie podejrzewam znany problem z zasilaniem i zastanawiam się nad kupnem kompletu kondensatorów u wspomnianego jegomościa z Izraela. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie z ciekawości przeczytałem temat i sprawdziłem, że nowsze modele też tak są samo zbudowane. Przez przekaźniki idzie wzmocniony sygnał audio do głośników... Czyli jakość dźwięku bardzo zależy od stanu tych przekaźników... Zastanawiam się teraz nad wymianą tych tanich przekaźników na hermetycznie zamknięte. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wspominana wcześniej awaryjność amplitunerów Arcam jest wyłącznie spowodowana wysoką temperaturą przez zamykanie w ciasnej półce na przykład w stoliku tv. Te amplitunery bardzo się grzeją przez wysoką moc w klasie AB. Większość konkurencji robi amplitunery w klasie D, która odbiega znacznie w jakości dźwięku, stąd ich mniejsza awaryjność bo nie osiągają takich temperatur. Co się dzieje z płytkami drukowanymi narażonymi na ciągłą zmianę temperatury nie muszę tu opisywać. Warto zadbać o niską temperaturę pracy urządzenia na przykład przez dodanie cichego dużego (14 cm wiatraka od PC) podłączonego na czas pracy amplitunera.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz? Onkyo? Denon? były na AB? Nad i Camridge Audio tak, ale pozostałe?

Proszę bardzo, może się komuś przyda, Service manual w tym schematy dostępne na oficjalniej stronie producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odpukać po wymianie przekaźników narazie śmiga elegancko ale kupiłem okazyjnie drugiego avr600 uszkodzonego. Jest to już ta ciut nowsza wersja z 3D. Odkupiłem go za grosze od klienta który wziął nowego, niestety to uszkodzenie to już raczej nie przekaźniki. Sprzet ten został u tych ludzi conajmniej kilka razy przegrzany bo był w zamknięciu niby działa ale niemiłosiernie się grzeje  i po kilku minutach grania centralny zaczyna zniekształcać mocno aż wyskakuje na wyświetlaczu jakiś błąd FAULT czy jakoś tak. Wentylatory włączają się w nim dosłownie po 5 max 10 minutach. Będę próbował w wolnej chwili go ratować chociaż nie wiem czy cos z niego bedzie, wizualnie jest w idealnym stanie i mieli go od nowości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest do naprawienia, jeśli ktoś ogarnięty się tym zajmie. Ma pewnie rozregulowany prąd spoczynkowy i cały czas pracuje w klasie A, przez co się tak grzeje i powoduje zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewno masz racje ale właśnie przydał by się ktoś kto zna ten sprzet i jego bolączki, w nich jest podobno jakaś wada konstrukcyjna gdzieś w sekcji zasilania. Chętnie bym to dał do naprawy komuś kto by wiedział o co chodzi bo serwisy raczej nie chcą grzebać w avr600. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2022 o 08:50, Krzysztof G napisał:

bo serwisy raczej nie chcą grzebać w avr600. 

Kontaktowałem się z kilkoma ludźmi polecanymi na różnych forach, którzy zajmują się renowacją sprzętu audio wyższej klasy i wszyscy odmówili zajęcia się Arcamem. Tłumaczyli to przeważnie zbyt dużą ilością pracy i czasu, które wymagane byłyby aby sprzęt zrobić porządnie i poprawić jego mankamenty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dokładnie to samo każdy serwis mówił, nie wiem czy tak ściemniają czy naprawdę jest w nich tyle roboty. Generalnie trzeba będzie samemu podrążyć temat, tak samo jak z moim pierwszym, nikt nie chce się podjąć a były tylko głupie przekaźniki które banalnie się wymienia, ale to tylko dzięki forum się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Denon Marantz i Onkyo były w klasie AB. Może poza wyjątkami od Onkyo. Któreś wyższe modele nie. Ale to już było później chyba.

Nie zmienia to faktu że zgadzam się z Tobą. Wentylacja to bardzo dobry pomysł. Ja kiedyś miałem taką szafkę która wentylowana była wiatrakami . 

Szafa rack to samo. I wszystko ładnie śmiga, godzinami, miesiącami. Wentylacja to podstawa. 

Niestety wiele osób o tym zapomina bo moda 😕

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są w tej samej klasie AB to teraz mnie zastanawia skąd taka przepaść w poborze mocy i jakości dźwięku pomiędzy moimi byłymi Arcam 360 i Marantz 6006..? Marantz pobór prądu 600 wat a Arcam 1500 wat... Marantz na wyjściu 7x120 wat a Arcam 7x90 wat... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może mieć 7x120 W jak pobór z sieci jest 600W? Przecież to fizycznie nie jest możliwe. Tak właśnie Marantz podaje specyfikacje, a Arcam po prostu nie ściemnia. Poszukaj jakichś porządnych testów tego Marantza, to może się okazać, że ma góra 7x50W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemak napisał:

Poczytajcie sobie, jak i przy jakiej mocy wyjściowej się podaje pobór mocy z sieci...

A o czym tu czytać jak zawsze widzę, że jest napisane max ... czyli tyle ile urządzenie może pobrać przy maksymalnym obciążeniu przed przesterowaniem. Jeśli tak nie jest, to jest to kolejna ściema.

To co piszą w specyfikacjach firmy typu Maratnz, Onkyo itp. na temat mocy na kanał i obciążenia, to w większości można między bajki wkładać. Nie ma testu gdzie ktoś to sprawdził, to traktuję to tylko orientacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qbakos napisał:

A o czym tu czytać jak zawsze widzę, że jest napisane max ... czyli tyle ile urządzenie może pobrać przy maksymalnym obciążeniu przed przesterowaniem. Jeśli tak nie jest, to jest to kolejna ściema.

To co piszą w specyfikacjach firmy typu Maratnz, Onkyo itp. na temat mocy na kanał i obciążenia, to w większości można między bajki wkładać. Nie ma testu gdzie ktoś to sprawdził, to traktuję to tylko orientacyjnie.

Moc wzmacniacza podawana jest jako moc RMS przy wysterowaniu sinusem. Natomiast doskonale wiemy,  jaką moc RMS ma normalna nawet bardzo głośna muzyka. Stąd normy przy 1/8 mocy wyjściowej,  całkiem sensowne i wręcz z zapasem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój Avr600...

widać, że coś się smarzyło... 

Wymieniłem wszystkie kondensatory w sekcji zasilania i nadal zaraz po włączeniu i zaświeceniu wyświetlacza wyłącza się. Byłem już zniechęcony ale forumowy kolega przekonał mnie aby jeszcze raz spróbować reanimować. Za jego sugestią zacznę od przekaźników... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220703_104700.jpg

20220629_210131.jpg

20220812_071204.jpg

20220629_213709.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzychc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.