Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam AVR 600 serwis lub pomoc w naprawie.


Krzysztof G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, przemak napisał:

Stąd normy przy 1/8 mocy wyjściowej,  całkiem sensowne i wręcz z zapasem. 

Pierwsze o tym słyszę, ale pewnie jest tak jak mówisz. Trochę to mylące i wydaje mi się, że niektórzy producenci podają to jednak po swojemu (wspominany Arcam, zawsze podaje dużo większy pobór niż inni producenci przy podobnym obciążeniu). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie. Jak wspominałem kilka postów wcześniej niemal za darmo nabyłem uszkodzony AVR600 w wersji 3d, leży juz u mnie długo i dziś trochę z ciekawości trochę z nudów rozkręciłem bydlaka w celu lokalizowania usterki mając nadzieje że być może namacalnie i na widoku będzie coś rozwalone albo coś napuchnięte ale nic takiego nie widzę, kondensatory wydają się płaskie żaden element nie wzbudza niepokoju. Rozkręcam więc dalej i ku mojemu zaskoczeniu jedna ze śrub na szynie podtrzymującej płytki z elektroniką wchodzące w płytę główną się różni od pozostałych, wszystkie to torks a tu krzyżak. Płytka ta to "analog audio oudput" Wyciągam ją i w sumie jestem trochę w szoku bo jest na niej coś jakby dołożone, polutowane pod różne układy jakimiś drucikami nie wygląda to na seryjną robotę a doskonale znam pochodzenie tego sprzętu więc tym bardziej jestem w szoku. Pytanie do was czy widzieliście coś takiego i czy ewentualnie ta płyta może mieć wpływ na dziwną pracę wzmacniacza. Czy mogę go włączyć bez zainstalowanej tej płyty. Wzmacniacz ma takie objawy że niby gra normalnie ale tylko przez kilka minut, zaczyna się bardzooo mocno grzać aż w końcu wyskoczy na wyświetlaczy FALOUT czy jakoś tak. Jak się rozgrzeje to bardzo mocno zniekształcają niektóre kanały głównie centralny. Mam drugiego sprawnego ale starszą wersje bez 3d, mógłbym przekładać coś ale boję się bo nie chciałbym uszkodzić sprawnego. Może jakieś sugestie gdzie szukać usterki. Zaraz postaram się dołączyć jakoś zdjęcia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wygląda to na seryjną robotę. Nawet jesli ten moduł dołozony byłby w fabryce (np jakas modyfikacja fabryczna) to myslę, ze zrobiliby to staranniej. Zastanawiające jest to, ze na dołozonej płytce jest napis ARCAM. Na zdjęciu widać, ze są to układy cyfrowe ale bez głębszej analizy trudno powiedziec za co odpowiadają. Moze cos padło w tym amplitunerze i to była jakas proteza, obejscie jakiegos problemu albo modyfikacja dodająca jakąs funkcjonalnosc. Raczej z przypadku nie dokłada się takich układów nie mając pojęcia co się robi.

Znalazłem serwisówkę do tego Arcama. 

Ta płytka podłączona jest pod multipleksery wejść więc jak najbardziej moze cos szkodzic. Pytanie po co została zamontowana? Ja osobiscie w takim przypadku zrobiłbym bardzo dokładne zdjęcia co gdzie jest podłączone i wymontowałbym ten układ starając się przywrocic stan fabryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przez chwilę amplituner gra a po chwili zaczyna zniekształcac to moze nieprawidłowo ustawione są prądy w samej koncowce. Trzeba zlokalizowac w ktorym miejscu powstają zniekształcenia sygnału. Być moze jedno z napięc analogowych przysiada. Tu przydałby się oscyloskop, multimetr. Jesli czujesz się na siłach to warto pomierzyc wszystkie napięcia. Zasilające. Na czas testów odłączyłbym tez koncówkę mocy. 

Byc moze uszkodzony jest np jeden kanał, a objawy w innych kanałach to tylko efekt poboczny na skutek sprzęzenia termicznego. Jesli nie masz wiedzy w tym zakresie to raczej sam nic nie wymyslisz, a łatwo jest pogorszyc sytuacje nie wiedząc co i gdzie podłączyc/odłączyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na płytce ewidentnie jest logo arcama i symbol L215PB ale Google nic takiego nie znajduje. Płytka ma 7 jakby wyjść wiec wydaje mi się jakby na każdy kanał coś bo w końcu jest to 7 kanałowy wzmacniacz. Wymontować byłbym w stanie to tylko się zastanawiam skoro ktoś nadał sobie tyle trudu żeby to tam wszczepić to jakiś ku temu powód musiał być. Szczerze to sam niewiele w tym sprzęcie zrobię, wgrałem mu na nowo oprogramowanie w nadziei ze może w sofcie jest jakiś błąd ale nic się nie zmieniło. Najchętniej dałbym to komuś do naprawy kto ma pojęcie o elektronice arcama bo wywalić go szkoda. Jeśli byłby tu na forum ktoś kto by się podjął czegoś takiego oczywiście nie za darmo to chętnie bym skorzystał ale zdaje sobie sprawę ze to musiałby być jakiś fanatyk tej marki bo typowe serwisy unikają tego sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to jest jakas przeróbka producenta. Czasem producenci montują takie protezy w sprzęcie juz wyprodukowanym, np aby poprawic jakis problem, ktory zostanie wyeliminowany w kolejnej wersji płytki pcb. 

Zgadzam się z tym, ze po cos zostało to zamontowane i wlasnie napis Arcam na dolozonej plytce jest zastanawiający, bo jakosc montazu wygląda na jakas samoróbkę garazową 😉

Jestem doswiadczonym elektronikiem ale na codzien siedzę w trochę innej gałęzi elektroniki. Myslę, ze na forum znajdą się bardziej obeznani w tym sprzęcie 🙂 chociaz nie ukrywam, ze lubię takie wyzwania, gdy inne serwisy nie chcą się podjąc 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Sporo miałem pracy i omawiany tu egzemplarz AVR600 leżał rozkręcony,mam trochę czasu i pokusiło mnie żeby go poskładać i z ciekawości odpalić, ku mojemu zdziwieniu zdechł front panel, tzn dioda tylko na czerwono a wyświetlacz martwy, aczkolwiek przyciski działają i sam amplituner działa tak jak poprzednio ale nie wiedzieć czemu panel przedni zdechł. Nie zmienia to faktu że usterka jaka była nadal jest, cholernie się grzeje i tyle, podłączyłem z ciekawości watomierz i widzę że żre to bydle bez przerwy ok 220W przy czym mój taki sprawny przy normalnym słuchaniu ok 120W więc nie wiem czy ta różnica wynika z jego uszkodzenia czy z wersji bo ten uszkodzony to ta niby nowsza seria. Kusi mnie żeby rozkręcić swojego i sprawdzić czy ta płyta z tą "protezą" jest identyczna u mnie wtedy mógłbym ją na chwile przełożyć, ewentualnie czy może się uszkodzić coś więcej gdybym go włączyć całkowicie bez niej ? ciekawe czy wtedy nadal by się tak grzał to dało by może jakiś kierunek że przyczyna leży rzeczywiście w tej płytce.  Jednak podejrzewam że problem bardziej leży po stronie zasilania i wzmacniacz pracuje non stop w klasie A przez co się przegrzewa i pobiera adekwatną ilość prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak. Skoro się na tym nie znasz (a widać, ze tak jest) to lepiej nie kombinuj z drugim wzmakiem, bo za chwilę zostaniesz z dwoma trupami. Przekładanie na oślep elementów to nie jest dobry pomysł. Niby nic nie zrobiłeś, a już padł Ci wyswietlacz... zakładam, ze przez nieuwagę cos uszkodziłeś/urwałeś. Jeśli nie masz na tyle wiedzy, aby pomierzyć podstawowe rzeczy jak napięcia zasilające itp, to moim zdaniem nie powinienes w tym wzmacniaczu grzebać. No chyba ze lubisz eksperymenty aczkolwiek z takim podejściem do elektroniki nie wróżę udanej naprawy. Wybacz ze tak piszę ale naprawy sprzętu elektronicznego wymagają znajomości chociaz podstaw 😉 doprowadzisz w koncu do takiego stanu, ze dalsza naprawa będzie nieopłacalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gdybym się nic kompletnie nie znał to pewnie bał bym się go nawet rozkręcić ale z elektroniką pracuje ponad 20 lat ale fakt głównie jako instalator więc serwisant ze mnie żaden, kombinuje z nim tylko dlatego że dostałem go niemal za darmo więc nic nie ryzykuje a po drugie gdybym miał komu go dać do naprawy to już bym to dawno zrobił. Bankowo nic nie urwałem rozkręcając i składając go bo byłem mega ostrożny ale wiem że często widywałem na allegro AVR 600 z uszkodzonym front panelem więc przypuszczam że to też jakiś częsty problem w tym sprzęcie, swojego boje się ruszać. Znalazłem ostatnio na olx gości który się chwali że naprawia Arcamy z ciekawości zadzownię zobaczymy co powie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Krzysztof G said:

kombinuje z nim tylko dlatego że dostałem go niemal za darmo więc nic nie ryzykuje

No skoro tak uwazasz to kombinuj. Wspomniałes, w poprzedniej wiadomosci, ze chcesz przekładac elementy dlatego chciałem Cie ostrzec zebys nie uszkodził tego sprawnego. To, ze ktos pracuje przy elektronice 20 lat nie znaczy od razu, ze się na tym zna (w sensie zasady działania itp). Sprzątaczka w szkole po 20 latach sprzątania, nie będzie nagle nauczycielką od matematyki albo fizyki tylko dlatego ze pracuje w szkole 😉

Dodam jeszcze (jako serwisant), ze naprawianie sprzętów juz grzebanych przez kogos, to najgorsza zmora. Nigdy nie wiadomo co juz było grzebane, co się uszkodziło samoistnie, a w czym pomógł poprzedni naprawiacz 😉

Mimo wszystko zyczę powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z tobą zgadzam wszystko co mówisz jest oczywiście prawdą. Ze swoim sprawnym nie będę ryzykował za bardzo lubię ten wzmacniacz. Jest też szansa że trafi mi się jeszcze kolejny tego typu trup bo swego czasu sporo ich zainstalowałem więc prędzej czy później coś wpadnie wtedy takie przekładni będę mógł bezpiecznie uprawiać ale tak na serio to albo znajdę kogoś kto podejmie się jego naprawy albo sprzedam to w takim stanie gdzieś na aukcji bo miejsce zajmuje.

Ok wyświetlacz uruchomiłem, taśma coś widocznie nie łączy bo wyjąłem z płyty głównej włożyłem ponownie i odpalił. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gościa na OLX który pisze że serwisuje min. Arcama, gość z Warszawy zadzwoniłem przedstawiłem usterkę, mówi że to w miarę standardowa bolączka tego pieca ale generalnie jest w stanie go naprawić ale zważszywzzy na kosztowne części naprawa będzie kosztować 1000 - 1500 zł i teraz się zastanawiam czy go tam nie wysłać, klocek generalnie trafił się za darmo jest w ładnym stanie więc gdyby go rzeczywiście w tych pieniądzach wskrzesił to przecież sprawny jest warty dużo więcej, co sądzicie ? poniżej link do oferty może ktoś gościa zna i może ma jakieś opinie na jego temat:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.