Skocz do zawartości
IGNORED

Hdmi problem


Romanesku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przeprowadzony w 2014 roku kabel hdmi w ścianie z amplitunera do projektora.Pewnie jest to hdmi v1.4 bo jest juz 4k na nim . Problem w tym że muszę mieć przedłużacz ponieważ zmieniłem projektor który musi stać na wprost ekranu. Podłączając przedłużacz nie ma transmisji w 4k , próbowałem 3 różne przedłużacze standardu 2.0, 1.4 i jakiś stary żaden nie idzie w 4k.Nie mam już pomysłu dlaczego z przedłużaczem nie ma 4k , a bez jest .Co w tej sytuacji można zrobić żeby było 4k?

 

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Romanesku napisał:

 

Mam przeprowadzony w 2014 roku kabel hdmi w ścianie z amplitunera do projektora.Pewnie jest to hdmi v1.4 bo jest juz 4k na nim . Problem w tym że muszę mieć przedłużacz ponieważ zmieniłem projektor który musi stać na wprost ekranu. Podłączając przedłużacz nie ma transmisji w 4k , próbowałem 3 różne przedłużacze standardu 2.0, 1.4 i jakiś stary żaden nie idzie w 4k.Nie mam już pomysłu dlaczego z przedłużaczem nie ma 4k , a bez jest .Co w tej sytuacji można zrobić żeby było 4k?

 

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

 

Długość kabla HDMI - 4K

Standardowy kabel HDMI

 

Jak długi może być kabel HDMI do transmisji 4K? W tym momencie robi się trochę trudniej.

Z reguły każdy konwencjonalny kabel HDMI obsługujący 4K w wersji 2.0 lub nowszej powinien być w stanie przesyłać 4K na długość do 5 metrów. Ale to nie jest gwarantowane! Są też gorsze kable HDMI, które nie są w stanie przesłać nawet sygnału 4K do długości 5m.

Od 5m zdecydowanie powinien to być kabel premium HDMI w wersji 2.0, aby mieć pewność, że sygnał jest przesyłany. Do długości 10 metrów kable te zwykle przesyłają sygnał bez żadnych problemów.

 

Optyczny kabel HDMI

 

Jaką długość może mieć optyczny kabel HDMI i jaka jest maksymalna długość optycznego kabla HDMI?

W przypadku wszystkiego, co jest dłuższe niż 10 m, zalecamy optyczny kabel HDMI. Optyczny kabel HDMI posiada konwertery w złączach, które przetwarzają sygnał elektroniczny na sygnał optyczny (impulsy świetlne).

Z tego powodu optyczny kabel HDMI ma również wejście i wyjście. Optycznego kabla HDMI nie można podłączyć do źródła lub urządzenia projekcyjnego dowolnym końcem, ale należy zachować ostrożność, aby podłączyć właściwe złącze do odpowiedniego urządzenia.

Optyczny kabel HDMI może z łatwością pokryć odległość do 50 metrów. Jak dotąd jest to również maksymalna długość kabla dla kabla HDMI.

Zasadniczo zwykły kabel HDMI jest bardziej wytrzymały niż optyczny kabel HDMI, ale optyczny kabel HDMI jest znacznie cieńszy i bardziej elastyczny, dzięki czemu można go znacznie łatwiej poprowadzić. Należy jednak uważać, aby nie był zagięty ani zgnieciony. Optyczne kable HDMI firmy Avinity mają również odłączane złącza, co umożliwia instalację kabla HDMI przez najmniejsze szczeliny lub maleńkie kanały kablowe.

Pod względem ceny optyczne kable HDMI są stosunkowo wysokie, ale wraz ze wzrostem długości nie są dużo droższe. Jeśli potrzebujesz szczególnie długiego kabla HDMI, dobrze jest użyć optycznego kabla HDMI.

 

 

Byc moze tutaj jest problem, mialem to samo ale nigdy kabla hdmi nie przedłużalem, kupiłem glassfaser i to załatwiło moj problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

No to kupilem 50 m hdmi światłowodowy , podłączyłem na szybko żeby sprawdzić i wszystko działa 4 k też.
Więc pociągnąłem go pod listwami do projektora ,ponownie połączyłem i ...nie działa. Ręce opadają, sprawdziłem wtyczki wszystko ok, myślałem że może uszkodziłem kabel ale nie wpychałem go pod listwy na siłę. Przetestowałem go w drugą stronę, podłączyłem komputer po hdmi do amplitunera i kabel działa.
Nie mam pojęcia dla czego nie działa teraz z projektem a wcześniej działał.
Gdzie i jak szukać przyczyny ?

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.