Skocz do zawartości
IGNORED

Dac do 6000 zł


g88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Huberto1984 napisał:

Mialem starsza wersje tego dac I w relacji cena/jakosc byl bardzo dobry. 

Kiedyś używkę można było kupić za 3500, nówkę za 4500 i to był bardzo dobry wybór. Teraz niestety jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Ciekawe czy śladem Mojo 2 za chwilę nie wyjdzie Qutest 2. 

Qutest zastąpił 2Quote z tego co czytałem. Chyba od 3 lat jest na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem, 4 lata na rynku. Coś mi mówi, że do końca roku będzie już następca. Jedno jest pewne, Qutest 2 zachowa wymiary jedynki, żeby pasował pod Anni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. O ile ten Qutest bo USB gra fajnie, tak po Coaxial jego zalety są mniej słyszalne. 
Mam dwa źródła: Bluesound Node i Cyrus CD-T. 
Node gra bdb po USB z Chordem, ale Cyrus gra lepiej jako transport (sprawdzone z kilkoma DAC) i tracę trochę jego walory j podłączając go po Coax do Chorda 😕 Spotkał się ktoś z was z jakimiś przejściówkami z USB na Coax, które nie degradują dźwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, g88 napisał:

Mam pewien problem. O ile ten Qutest bo USB gra fajnie, tak po Coaxial jego zalety są mniej słyszalne. 
Mam dwa źródła: Bluesound Node i Cyrus CD-T. 
Node gra bdb po USB z Chordem, ale Cyrus gra lepiej jako transport (sprawdzone z kilkoma DAC) i tracę trochę jego walory j podłączając go po Coax do Chorda 😕 Spotkał się ktoś z was z jakimiś przejściówkami z USB na Coax, które nie degradują dźwięku ?

Yepp, Chord Mscaler 😀😀😀😀

Jest jeszcze coś takiego jak SRC dx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek Libert II DAC. Dwa wejścia COAX plus Toslink i USB. Wyjście XLR i RCA. Możesz podłączyć dwa wzmacniacze (u  mnie słuchawkowy i głośnikowy) . U mnie działa z BS Node2i - Tidal plus dysk z plikami. Nie musisz kupować dodatkowego wzmacniacza.

No i możesz kupić od ręki z 30 dniami na zwrot.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, NRK napisał:

Yepp, Chord Mscaler 😀😀😀😀

Jest jeszcze coś takiego jak SRC dx.

Oba rozwiązania drogie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Music_FAN napisał:

Qutest ma wejścia 2xBNC, udało się podłączyć Coax Spdif do BNC i gra to?

Tak, kupiłem przejściówki. Tylko po USB gra lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, kupiłem przejściówki. Tylko po USB gra lepiej. 
Sprawdź jak masz taką możliwość jak qutest gra po toslinku. Możesz się zdziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DAWH napisał:

Jaki transport usb? 

Node 3

 

 

6 minut temu, mimat napisał:

Sprawdź jak masz taką możliwość jak qutest gra po toslinku. Możesz się zdziwić.

Sprawdzę, dzięki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 10:28, piter z napisał:

Dorzuc do tego Gustard X26Pro - mozna go chyba nawet posluchac nowego w Polsce.

Na zagranicznych forach co najmniej kilku uzytkownikow Qutest pisalo ze przesiadlo sie wlasnie na X26pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X26Pro na testach. Bardzo dobra aplikacja Sabre w zasadzie bez jego popularnych wad.  Całościowo sporo lepszy od RME ADI-2  ale to jest dalej brzmienie Sabre lub może delta-sigma, tylko wyżyłowane jakościowo: bardzo szczegółowe dynamiczne  i czyste, wyciąganie każdego szczegółu z muzyki.  Niezła średnica , bardo dobry bas.  Jeśli ktoś to lubi będzie zachwycony inni niekoniecznie. Dac imo do  rocka. elektroniki, popu.   Bardzo się grzeje, jak wzmacniacz mocy w klasie A, co rodzi pytania o jego długowieczność, w środku musi być ze 60 stopni albo więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, pit66 said:

Mam X26Pro na testach. Bardzo dobra aplikacja Sabre w zasadzie bez jego popularnych wad.  Całościowo sporo lepszy od RME ADI-2  ale to jest dalej brzmienie Sabre lub może delta-sigma, tylko wyżyłowane jakościowo: bardzo szczegółowe dynamiczne  i czyste, wyciąganie każdego szczegółu z muzyki.  Niezła średnica , bardo dobry bas.  Jeśli ktoś to lubi będzie zachwycony inni niekoniecznie. Dac imo do  rocka. elektroniki, popu.   Bardzo się grzeje, jak wzmacniacz mocy w klasie A, co rodzi pytania o jego długowieczność, w środku musi być ze 60 stopni albo więcej.

 

To wyciaganie szczegolow z muzyki to poprostu dokladnosc. Twoj opis pasuje do tego co mozna znalesc w necie. Prawda jest tez ze wiele osob nie lubi takiego grania i woli troche "rozmyte" i ezoteryczne. To troche tak jak roznica miedzy twardymi i miekkimi membranami w glosnikach. Wszystko kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodac ze z tego co czytalem to sa filtry dla PCM i DSD ktore zmieniaja delikatnie brzmienie, oraz jest mozliwosc wlaczenia NOS.

 

Menu Settings

Since there isn’t a user manual in the package, with several settings meant for advanced users, I decided explaining its menu, so you can configure it to your liking. Once you press the button on the far right or the menu button on the remote, something like this will appear on its screen:

PCM Filter: 3 positions: Vivid, Gentle or Composite. Gustard bypassed the stock ESS filters and developed their own with the help of a hardware DSP by Analog Devices. Gentle will have a slight roll-off in the treble, Vivid will be more extended in the treble and Composite seems to work as a combination of the two. Vivid sounded the best to me, so I left it there

DSD Filter: has 4 positions, 47K, 50K, 60K and 70K. You are selecting the cut-off frequency for DSD files. If you want a crispier sound, go for 70K and if you like a smoother top-end, go with 47K. I felt it at 47K – its default position

Ref Clock: has 2 positions – INT (Internal) and EXT 10M (External 10 MHz). You are choosing either its internal clock - which is already a high-performance one, or an external 10 Mhz clock generator (like their C16 or C18 units). Leave it at INT

NOS Mode: 2 positions – OFF and ON. On its OFF position, it will work as a regular oversampling DAC and on its ON position, there is no digital oversampling, acting as an old-school Non-Over-Sampling DAC (NOS). If you want a smoother top end and a warmer sound, then enable its NOS mode

Phase Invert: 2 positions – DISABLE or ENABLE. Self-explanatory, leave it at disabled.

Brightness: has 8 brightness positions, none of them are completely dimming its display. The lowest position (1) worked great at night though.

You have the option of making it smoother, more liquid and warmer sounding, by going with Gentle filter, 47kHz on DSD and NOS mode engaged, or you can go for the most transparent and detailed sound by going with Vivid, 70K and NOS disabled, it is really up to you to decide which sound suits you better.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy to dokładność, szczegółowość tak, ale nie dokładność. To prawda, można to lubić ale to jest dla mnie sztuczne i nie brzmi naturalnie.  On rozbija muzykę na elementy pierwsze i nie składa ich z powrotem do kupy w całość. Choć robi to czysto, nie żadnej granulacji ani szorstkości, na średnicy jest więcej życia niż w ADI2.   Jeśli miałbym osobiście wybierać to chyba wolę aplikacje Sabre x-Sabre Pro od tej z X26 choć obiektywnie tu więcej słychać i technicznie jest lepiej zrobione. Poczekam jeszcze bo nie wiem ile ten dac ma na liczniku, może się jeszcze ucywilizuje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piter z napisał:

Warto jeszcze dodac ze z tego co czytalem to sa filtry dla PCM i DSD ktore zmieniaja delikatnie brzmienie, oraz jest mozliwosc wlaczenia NOS.

Tryb NOS to 4 filtr PCM, w przetwornikach D-S nie można wyłączysz filtracji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 godzin temu, pit66 napisał:

Bardzo się grzeje, jak wzmacniacz mocy w klasie A, co rodzi pytania o jego długowieczność, w środku musi być ze 60 stopni albo więcej.

W środku jest ponad 60 stopni, bodajże 66 stopni ktoś zmierzył. Elektrolity to nichicony for audio na 85 stopni. W tym kontekście dziwi brak ażurowej obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, pit66 said:

Wątpię czy to dokładność, szczegółowość tak, ale nie dokładność. To prawda, można to lubić ale to jest dla mnie sztuczne i nie brzmi naturalnie.  On rozbija muzykę na elementy pierwsze i nie składa ich z powrotem do kupy w całość. Choć robi to czysto, nie żadnej granulacji ani szorstkości, na średnicy jest więcej życia niż w ADI2.   Jeśli miałbym osobiście wybierać to chyba wolę aplikacje Sabre x-Sabre Pro od tej z X26 choć obiektywnie tu więcej słychać i technicznie jest lepiej zrobione. Poczekam jeszcze bo nie wiem ile ten dac ma na liczniku, może się jeszcze ucywilizuje,

Ogolnie to z takiego typu zrodlami nie ma juz latwo. Wiele osob polegnie bo zeby miec szczegolowy dzwiek wysokiej proby to trzeba miec wszystko w torze na wysokim poziomie bo wszystko zaczyna byc slychac. Wazny bedzie transport, wzmacniacz, kolumny, kable - absolutnie wszystko . Nie chodzi o to ze musi byc jakiejs super wysokiej klasy, ale musi byc zgranie w torze. Dlatego tez z "milszymi" komponentami jest latwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X26Pro na testach. Bardzo dobra aplikacja Sabre w zasadzie bez jego popularnych wad.  Całościowo sporo lepszy od RME ADI-2  ale to jest dalej brzmienie Sabre lub może delta-sigma, tylko wyżyłowane jakościowo: bardzo szczegółowe dynamiczne  i czyste, wyciąganie każdego szczegółu z muzyki.  Niezła średnica , bardo dobry bas.  Jeśli ktoś to lubi będzie zachwycony inni niekoniecznie. Dac imo do  rocka. elektroniki, popu.   Bardzo się grzeje, jak wzmacniacz mocy w klasie A, co rodzi pytania o jego długowieczność, w środku musi być ze 60 stopni albo więcej.

 

 

Gustard się rozegrał i pomógł dobry kabel USB, jest teraz już całkiem nieźle.  Gra spójnie, dynamicznie pełnopasmowo i gładko z dobrym wypełnieniem średnicy i świetnym basem.  To do czego można by się przyczepić to lekka twardość, i ograniczenie w brawach - nieco Sabre na nim słychać. Ale za tę cenę to faktycznie niezły DAC, warty odsłuchu. Na ile rewelacja w swoim zakresie cenowym nie wiem - nie miałem dużo porównań w tym zakresie.  Mogę stwierdzić że podoba mi się bardziej niż ADI2 ale w moim stareńkim lekko mulącym Acc DC-61 jest dalej więcej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pit66 napisał:

Mam X26Pro na testach. Bardzo dobra aplikacja Sabre w zasadzie bez jego popularnych wad.  Całościowo sporo lepszy od RME ADI-2  ale to jest dalej brzmienie Sabre lub może delta-sigma, tylko wyżyłowane jakościowo: bardzo szczegółowe dynamiczne  i czyste, wyciąganie każdego szczegółu z muzyki.  Niezła średnica , bardo dobry bas.  Jeśli ktoś to lubi będzie zachwycony inni niekoniecznie. Dac imo do  rocka. elektroniki, popu.   Bardzo się grzeje, jak wzmacniacz mocy w klasie A, co rodzi pytania o jego długowieczność, w środku musi być ze 60 stopni albo więcej.

 

 

Gustard się rozegrał i pomógł dobry kabel USB, jest teraz już całkiem nieźle.  Gra spójnie, dynamicznie pełnopasmowo i gładko z dobrym wypełnieniem średnicy i świetnym basem.  To do czego można by się przyczepić to lekka twardość, i ograniczenie w brawach - nieco Sabre na nim słychać. Ale za tę cenę to faktycznie niezły DAC, warty odsłuchu. Na ile rewelacja w swoim zakresie cenowym nie wiem - nie miałem dużo porównań w tym zakresie.  Mogę stwierdzić że podoba mi się bardziej niż ADI2 ale w moim stareńkim lekko mulącym Acc DC-61 jest dalej więcej muzyki.

A miałeś okazję posłuchać na innych wejściach, coax np? Mam Gustarda u16 i mógłbym się wpiąć do niego wtedy przez I2S. Ciekawie czy byłoby mniej sabrowo jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Arek80 said:

A miałeś okazję posłuchać na innych wejściach, coax np? Mam Gustarda u16 i mógłbym się wpiąć do niego wtedy przez I2S. Ciekawie czy byłoby mniej sabrowo jeszcze

Tak, różnice były niewielkie i wynikały raczej z jakości kabla niż samego wejścia. Na kiepskich kablach  USB i I2S (z Matrix x-spdif2) brzmiało podobnie,  po zmianie USB na Fidata po USB było sporo lepiej. Nie miałem dobrego kabelka HDMI ale nie jestem pewien czy byłoby lepiej niż po USB. Z opisu konstrukcji wynika że on na wszystkich wejściach ma zaimplementowany reclocking i pracuje z Sabre w trybie synchronicznym.  To raczej duża rzadkość w tym segmencie cenowym. Na końcu odsłuchów miałem zresztą dużo lepsze wrażenia niż na początku ale jednak szukam czegoś łagodniejszego w odbiorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pit66 napisał:

Tak, różnice były niewielkie i wynikały raczej z jakości kabla niż samego wejścia. Na kiepskich kablach  USB i I2S (z Matrix x-spdif2) brzmiało podobnie,  po zmianie USB na Fidata po USB było sporo lepiej. Nie miałem dobrego kabelka HDMI ale nie jestem pewien czy byłoby lepiej niż po USB. Z opisu konstrukcji wynika że on na wszystkich wejściach ma zaimplementowany reclocking i pracuje z Sabre w trybie synchronicznym.  To raczej duża rzadkość w tym segmencie cenowym. Na końcu odsłuchów miałem zresztą dużo lepsze wrażenia niż na początku ale jednak szukam czegoś łagodniejszego w odbiorze.

Może warto sprawdzić Gustarda a22 w takim razie, bo jest podobnie zbudowany, ale na kości AKM i jest przez to łagodniej brzmiący pewnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Arek80 napisał:

Może warto sprawdzić Gustarda a22 w takim razie, bo jest podobnie zbudowany, ale na kości AKM i jest przez to łagodniej brzmiący pewnie

Vmv d2 jest chyba ciekawszy gdy myślimy o AKM4499, również ma robiony zewnetrzny reclocking na zegarach Accusilicon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EMiL napisał:

Vmv d2 jest chyba ciekawszy gdy myślimy o AKM4499, również ma robiony zewnetrzny reclocking na zegarach Accusilicon.

Gdzieś na YouTube widziałem jego test i chyba nawet porównanie z x26pro i właśnie wniosek był taki, że jest łagodniejszy na wysokich tonach, ale przy zachowaniu wszelakich zalet x26pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.