Skocz do zawartości
IGNORED

Esoteric f03 05


Kuniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś ma/miał doczynienia z tym sprzętem. Mógłby coś napisać. Jak gra. Czy jest fajny ? Szukam wszelkich informacji na ten temat. Również coś o phono w nim. Czy jest dobry z gramofonem itd. Konkurencja?

 

Dziekuje za wszelkie informacje.

 

Ps. Proszę po mnie nie jeździć - po prostu szukam info o tym sprzęcie aby sobie krzywdy nie zrobić.

Sprzęt który ode mnie odejdzie to Rotel rsp 1098+ rmb1095. Lecz może czasowo się wydłuży albo i nie.

 

Dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kuniu napisał:

 

Witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś ma/miał doczynienia z tym sprzętem. Mógłby coś napisać. Jak gra. Czy jest fajny ? Szukam wszelkich informacji na ten temat. Również coś o phono w nim. Czy jest dobry z gramofonem itd. Konkurencja?

 

Dziekuje za wszelkie informacje.

 

Ps. Proszę po mnie nie jeździć - po prostu szukam info o tym sprzęcie aby sobie krzywdy nie zrobić.

Sprzęt który ode mnie odejdzie to Rotel rsp 1098+ rmb1095. Lecz może czasowo się wydłuży albo i nie.

 

Dziekuje.

 

Klub Esoteric - Tematy - Audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

pytanie, który model bardziej Cię interesuje, gdyż to zupełnie inne konstrukcje. F03 to czysta klasa A, natomiast F05 to klasa AB. Z jakimi kolumnami chcesz to spiąć?

Co do przedwzmacniacza gramofonowego w tych wzmacniaczach to są ok, ale nie jest to moim zdaniem nic wybitnego ( chociaż nigdy nie spotkałem się z wybitnym wbudowanym pre gramofonowym ). Z jaką wkładką chcesz to łączyć?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
pytanie, który model bardziej Cię interesuje, gdyż to zupełnie inne konstrukcje. F03 to czysta klasa A, natomiast F05 to klasa AB. Z jakimi kolumnami chcesz to spiąć?
Co do przedwzmacniacza gramofonowego w tych wzmacniaczach to są ok, ale nie jest to moim zdaniem nic wybitnego ( chociaż nigdy nie spotkałem się z wybitnym wbudowanym pre gramofonowym ). Z jaką wkładką chcesz to łączyć?
Pozdrawiam,
Michał

Kolumny to utopia diablo. Gramiak to Clearaudio performance dc z tt5 - wkładka jak na razie dynavector 10x5. Przedwzmacniacz mam arc1 arrow se. Stad moje pytanie. Wolałbym 03. Na razie chce poznać czy w ogóle idę w dobra stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem charakter dźwięku F-03A będzie bardziej odpowiedni do Focali. Biorąc pod uwagę posiadany przez Ciebie przedwzmacniacz gramofonowy zewnętrzne rozwiążanie 1ARC będzie w mojej ocenie lepszą opcją do posiadanego Dynavectora.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem charakter dźwięku F-03A będzie bardziej odpowiedni do Focali. Biorąc pod uwagę posiadany przez Ciebie przedwzmacniacz gramofonowy zewnętrzne rozwiążanie 1ARC będzie w mojej ocenie lepszą opcją do posiadanego Dynavectora.
Pozdrawiam,
Michał

Dziekuje za info. Bardzo przydatne :)

Czyli jedynie jako przeniesienie dźwięku to Esoteric. Nic więcej. Chciałem iść na łatwiznę. Jak zawsze w plecy heheh.

Bardzo Dziekuje za info. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem F 07 , w zasadzie to to samo co F 05 ,pre phono w tym wzmaku to dramat , natomiast sam wzmak świetny , F 05 jest troszke mocniejszy i ma dwie pary wejśc XLR taka róznica miedzy F 07 ogólnie polecam aczkolwiek Accuphase E-480 zagrał jak dla mnie troszke lepiej/inaczej a idąc dalej Mark Levinson No 585 pozamiatał oba , oczywiście jak dla mnie , pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
miałem F 07 , w zasadzie to to samo co F 05 ,pre phono w tym wzmaku to dramat , natomiast sam wzmak świetny , F 05 jest troszke mocniejszy i ma dwie pary wejśc XLR taka róznica miedzy F 07 ogólnie polecam aczkolwiek Accuphase E-480 zagrał jak dla mnie troszke lepiej/inaczej a idąc dalej Mark Levinson No 585 pozamiatał oba , oczywiście jak dla mnie , pozdrawiam

Dziekuje za odpowiedz :) z jakimi kolumnami łączyłeś sprzęty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

 

Długo mnie nie było na forum. Przypadkiem trafiłem na ten wątek i chętnie się wypowiem, bowiem od ponad roku używam Eoteric'a F-05. Będę bronił tego wzmacniacza. Jest absolutnie wspaniały. Nie zgodzę się z wypowiedzią Amoresa. Po pierwsze F-07 to nie to samo co F-05... a po drugie phono jest wręcz wybitne. Oczywiście jeśli kogoś stać na zewnętrzny phono wysokiej klasy to czemu nie, ale to które jest wewnątrz, jest wystarczająco dobre. Dla mnie "good enough". "Miałem F-07" to dla mnie za mało, wypowiedź jest powierzchowna, ewidentnie świadcząca o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat tych urządzeń.

F-05 i F-03 ...te wzmacniacze mają o wiele więcej wspólnego. Konstrukcja jest bliźniacza, ustawione są tylko inne biasy na końcówkach mocy, stąd inna klasa pracy, AB - A.

F-07 jest wzmacniaczem niższej klasy z innym i o wiele mniejszym transformatorem.

Dylemat pomiędzy F-05 a F-03 to kwestia wyboru pomiędzy mocą, a barwą. Mówiąc oględnie. F-03 pomimo małej mocy jest w stanie wysterować bardzo poważne kolumny i podobno bardzo zaskakuje dynamiką. Na wielu forach zagranicznych określany jest wręcz jako urządzenie REWELACYJNE. Często parowany z kolumnami wielokrotnie od niego droższymi.

Ja jednak wybrałem F-05. Wzmacniacz ma sporo mocy, wydawać by się mogło, że ma jej o wiele więcej. U mnie bez najmniejszego problemu napędza Bowersy 803D2. Siła jest niemal huraganu. Średnica piękna, nasycona, obecna, realna. Wysokie tony wbrew obiegowym, powszechnie powtarzanym sloganom, delikatne, idealnie rozdzielcze, cieplutkie, lekko wilgotne.. u mnie jest sparowany ze streamerem N-05. Całość spięta kablami Acoustic Revive. Jest to ewidentnie japoński sznyt. Granie szlachetne i poukładane.

Phono... tu również pozwolę się sobie nie zgodzić z wypowiedzią Amoresa. U mnie wypadł lepiej niż wszystkie jakie miałem. Odpadły przedwzmacniacze podobno wybitne, lampowe, japońskie, legendarne i bardzo pożądane ;)) (Leben, Yamamoto, Sun Audio) Wszędzie były super lampy etc etc.  za setki dolarów. Jest perfekcyjnie cichy, zero szumu, zero brumu. Spokojnie można instalować wkładki z przedziału cenowego 1500-5000zł. U mnie grał z wkładkami Audio Technica, Ortofon, ZYX.

F-05 walorami sonicznymi ale i praktycznymi wygryzł całą plejadę znanych japońskich wzmacniaczy tranzystorowych i lampowych, dzielonych i zintegrowanych.  Całkowicie wyleczył mnie z lamp. Jeśli ktoś szuka dużej, pięknej, niezawodnej integry to warto go posłuchać.

Polecam bardzo sensowną lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdro

Yoa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórze jeszcze raz phono w F-05 to dramat , owszem jak ma słuzyć ot tak byle by posłuchać winyla to ok da sie , ale juz kazdy zewnetrzny phonostage ze średniej półki cenowej zapewni wiecej wrażeń jesli chodzi o dzwięk z winyla , ja rozumiem Esoterica ze jest to poprostu taki bonusik , słuchałem F-05 i F-07 i dla mnie róznice są bardzo niewielkie , w phono wewnetrznym brakuje  jakichkolwiek ustawien dla wkładki , wzmacniacz trzeba było naprawde bardzo mocno rozkrecać aby dorównał mocy na wejściu cd, nie polecam takiego rozwiazania  i nie zgadzam sie z kolega Yoachim odnośnie pre phono , co do samego wzmacniacza tak podzielam jego zdanie to świetne wzmacniacze i F-05 i F-07 , a sensowne lektóry to były w podstawówce i niekoniecznie sponsorowane 🙂 żarcik , nalezy posłuchać obu wzmacniaczy samemu,  słuchałem obu i miałem przez pare miesiecy F-07  , zamieniłem moim zdaniem na lepszego Accuphase E-480 a nastepnie na lepszego moim zdaniem ML No585 jaki bedzie następny moim zdaniem lepszy? nie mam pojecia może F-03 🙂 ale to wszystko kwestia gustu każdy ma inny gust i inne oczekiwania co do dżwieku, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2022 o 00:16, Amores999 napisał:

 Mark Levinson No 585 pozamiatał oba , oczywiście jak dla mnie , pozdrawiam

Gdybyś mógł rozwinąć myśl. Jakie były główne różnice w dźwięku, scenie między ML585 a F05? Moc i różnice w wyposażeniu są jasne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze szybko sprostować "Powtórze jeszcze raz phono w F-05 to dramat" oczywiście pomyłka miało byc w F-07  i F-07 miałem ale podejrzewam że phono w F-05 to ten sam moduł , ML to granie bardziej neutralne nie tak napompowane jak dla mnie było w Esotericu ale co komu sie podoba wiadomo , wszystko też zależy od warunków i reszty toru napewno Eso i ML to inna szkoła grania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Cześć wszystkim, 
 
Długo mnie nie było na forum. Przypadkiem trafiłem na ten wątek i chętnie się wypowiem, bowiem od ponad roku używam Eoteric'a F-05. Będę bronił tego wzmacniacza. Jest absolutnie wspaniały. Nie zgodzę się z wypowiedzią Amoresa. Po pierwsze F-07 to nie to samo co F-05... a po drugie phono jest wręcz wybitne. Oczywiście jeśli kogoś stać na zewnętrzny phono wysokiej klasy to czemu nie, ale to które jest wewnątrz, jest wystarczająco dobre. Dla mnie "good enough". "Miałem F-07" to dla mnie za mało, wypowiedź jest powierzchowna, ewidentnie świadcząca o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat tych urządzeń.
F-05 i F-03 ...te wzmacniacze mają o wiele więcej wspólnego. Konstrukcja jest bliźniacza, ustawione są tylko inne biasy na końcówkach mocy, stąd inna klasa pracy, AB - A.
F-07 jest wzmacniaczem niższej klasy z innym i o wiele mniejszym transformatorem.
Dylemat pomiędzy F-05 a F-03 to kwestia wyboru pomiędzy mocą, a barwą. Mówiąc oględnie. F-03 pomimo małej mocy jest w stanie wysterować bardzo poważne kolumny i podobno bardzo zaskakuje dynamiką. Na wielu forach zagranicznych określany jest wręcz jako urządzenie REWELACYJNE. Często parowany z kolumnami wielokrotnie od niego droższymi.
Ja jednak wybrałem F-05. Wzmacniacz ma sporo mocy, wydawać by się mogło, że ma jej o wiele więcej. U mnie bez najmniejszego problemu napędza Bowersy 803D2. Siła jest niemal huraganu. Średnica piękna, nasycona, obecna, realna. Wysokie tony wbrew obiegowym, powszechnie powtarzanym sloganom, delikatne, idealnie rozdzielcze, cieplutkie, lekko wilgotne.. u mnie jest sparowany ze streamerem N-05. Całość spięta kablami Acoustic Revive. Jest to ewidentnie japoński sznyt. Granie szlachetne i poukładane.
Phono... tu również pozwolę się sobie nie zgodzić z wypowiedzią Amoresa. U mnie wypadł lepiej niż wszystkie jakie miałem. Odpadły przedwzmacniacze podobno wybitne, lampowe, japońskie, legendarne i bardzo pożądane ;)) (Leben, Yamamoto, Sun Audio) Wszędzie były super lampy etc etc.  za setki dolarów. Jest perfekcyjnie cichy, zero szumu, zero brumu. Spokojnie można instalować wkładki z przedziału cenowego 1500-5000zł. U mnie grał z wkładkami Audio Technica, Ortofon, ZYX.
F-05 walorami sonicznymi ale i praktycznymi wygryzł całą plejadę znanych japońskich wzmacniaczy tranzystorowych i lampowych, dzielonych i zintegrowanych.  Całkowicie wyleczył mnie z lamp. Jeśli ktoś szuka dużej, pięknej, niezawodnej integry to warto go posłuchać.
Polecam bardzo sensowną lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
pozdro
Yoa.
 

Jade jutro posluchac f05. :) jestem jej ciekawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

98e0e4d177a9a39f3cad7c1c58b144c5.jpg

Esoteric f05 wyglada i brzmi świetnie. Ładne soprany średnica i bas. Porównując z moim rotelem rsp 1098 + końcówka mocy rmb 1095 to roznica diametralna na korzyść esoterica.

Mało jest recenzji tej integry. Raczej niedoceniona. Chyba ze ja nie mogę za bardzo znaleźć nic oprócz zagranicznych recenzji.

Regulacja głośności jest o 0,5 dB wiec jest super dokładna.

Bałem się ze 120w będzie za słaba / niedouczenie z mojej strony/ sam miałem w rmb 200w na kanał.

Te 120w w dual mono bo tak gra integra jest niesamowicie głośna. -40db do [-30db na wyświetlaczu daje 73-75db na SPL w telefonie w miejscu gdzie mam great spot]. Biorę pod uwagę swój salon.

Wyświetlacz ma funkcje wygaszania wiec po jakimś czasie jest czarno. Wieczorami - jak ktoś chciał wiedzieć.

Jakość wykonania bomba - nie ma do czego się przyczepić. 32 kg wiec ciężkie cholerstwo :)

Może dzialac w 3ch trybach. Przedwzmacniacz , końcówka , integra.

Wbudowane Phono brzmi o niebo lepiej od mojego 1arc arrow. Przełącznik z przodu mc /mm zależy od wkładki. Sam mam dynavectora 10x5 mkII w Clearaudio performance dc z tt5.

1arc idzie w odstawke.

Co tu jeszcze - aha kolumny u mnie Focal utopia diablo.
Jeszcze mam rel do podlaczenia pod Esoterica - na razie gra bez i tez jest super. Jednak chce sprawdzic z sub.

Aha są podkładki w komplecie pod nóżki aby nie rysował powierzchni. Mała rzecz a cieszy.

Przed ostatnia rzecz. Nie ma wbudowanego dac. Rose 150b jest na razie podłączony przez rca - będzie zmiana na xlr.
Ale jak to gra. Cudo - W sensie rose i Esoteric. Rose inna rzecz nie na ten wątek.

Ostatnia rzecz. Ludzie piszą o czasie A lub lampach. Spoko rozumiem ich - inna bajka. Esoteric f05 gra w klasie Ab. Nie żre tak prądu jak f03 czy inne w klasie A czy lampy. Nie trzeba czekać 1h aby zaczął fajnie grać. Myśle ze oczywiście jak się lakko nagrzeje gra lepiej wiadomo.
Na razie wygrzewa się dalej.

Patrzac na ceny rosnące prądu klasa Ab jest ok.
Może nawet AD - ta nowa to przyszłość jak tesle itd.

Esoteric zakupiony. Mam nadzieje ze będzie mi służył do samego końca - „mojego lub jej” ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 08:36, Kuniu napisał:


Patrzac na ceny rosnące prądu klasa Ab jest ok.
 

Jak cie stać na takie klocki to stać cię i na prąd.

I róznica pomiędzy klasą A i klasą AB nie sprowadza się do zużycia prądu tylko ... innego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak cie stać na takie klocki to stać cię i na prąd.
I róznica pomiędzy klasą A i klasą AB nie sprowadza się do zużycia prądu tylko ... innego grania.

Nie wiem do czego zmierzasz. Wszyscy musza mieć sprzęt klasy A. To wyrocznia albo ze najlepsza?

Bez przesady ….

Wracając jak cię stać na te klocki to stać Cię na prąd. No stary to mądrość walnąłeś. W Polsce zyjesz czy gdzieś indziej. Może paliwo u ciebie jest jeszcze po 4zl?

Trzymajmy się tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do tego, napisze teraz wprost, że kupowanie wzmaka w klasie AB zamiast w klasie tylko A z powodu droższego prądu jest piramidalna głupotą 🙂 .

To Toje słowa: "Patrzac na ceny rosnące prądu klasa Ab jest ok. "

Nie napisałem, że klasa A jest lepsza czy gra lepiej od klasy AB czy odwrotnie. To zalezy od wielu czynników sprzętowych i upodobań kupującego. A kierowanie się przy zakupie ceną prądu jest ... głupotą.

I tak, powtórzę: "jak cię stać na te klocki to stać Cię na prąd". To jest prawda dotycząca całego świata.

Żyję w Polsce, pracuję w Polsce, zarabiam w Polsce. Jak mnie nie stać na prąd to nie kupuję urządzeń na prąd. To dotyczy to wszystkiego, nie tylko prądu. Benzyny czy ropy też. Jak mnie na nie stać to się przesiadam na autobus i pociąg albo jeżdżę mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się na to patrzy. Wzmacniacz klasy A, w pełni gra po ok 2h od włączenia. Grzeje się bardzo i latem jest to problem, nawet gdy mamy klime. Trzeba go na noc wyłączać bo 24h pracy przy dużym poborze prądu generuje jednak niemałe koszty. Natomiast przy wzmacniaczu AB klasowym, można mieć go włączonego non stop, bo pobór prądu bez muzyki jest prawie zerowy. I nie ma wtedy problemu czekania aż sprzęt zagra w pełni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zmierzam do tego, napisze teraz wprost, że kupowanie wzmaka w klasie AB zamiast w klasie tylko A z powodu droższego prądu jest piramidalna głupotą  .
To Toje słowa: "Patrzac na ceny rosnące prądu klasa Ab jest ok. "
Nie napisałem, że klasa A jest lepsza czy gra lepiej od klasy AB czy odwrotnie. To zalezy od wielu czynników sprzętowych i upodobań kupującego. A kierowanie się przy zakupie ceną prądu jest ... głupotą.
I tak, powtórzę: "jak cię stać na te klocki to stać Cię na prąd". To jest prawda dotycząca całego świata.
Żyję w Polsce, pracuję w Polsce, zarabiam w Polsce. Jak mnie nie stać na prąd to nie kupuję urządzeń na prąd. To dotyczy to wszystkiego, nie tylko prądu. Benzyny czy ropy też. Jak mnie na nie stać to się przesiadam na autobus i pociąg albo jeżdżę mniej.

Nie kupowałem Esoteric w klasie ab tylko dlatego ze prąd drogi. Bez przesady. Zgadzam się z Tobą na temat klasy A. Miałem dobra ofertę na niego to wziąłem. Z 03 raczej na prawdę żre prądu czy jest włączony czy nie.

Poza tym 03 nie był w moim zasięgu. Jakby był pewnie bym wziął. A potem na rachunek patrzał :)

Nie mniej. Jak obraziłem - przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sly30 napisał:

To zależy jak się na to patrzy. Wzmacniacz klasy A, w pełni gra po ok 2h od włączenia. Grzeje się bardzo i latem jest to problem, nawet gdy mamy klime. Trzeba go na noc wyłączać bo 24h pracy przy dużym poborze prądu generuje jednak niemałe koszty. Natomiast przy wzmacniaczu AB klasowym, można mieć go włączonego non stop, bo pobór prądu bez muzyki jest prawie zerowy. I nie ma wtedy problemu czekania aż sprzęt zagra w pełni. 

Z moich doświadczeń, a mam w tej chwili trzy A-klasowe końcówki, wynika że wystarczy 30 minut. Dzwięk każdej jest inny oraz inny od moich AB-klasowych końcówek. 

Grzeje sie bo ma sie grzać, taka konstrukcja. Przesuniesz punkt pracy to sie będzie grzała mniej i prądu ciągnęła mniej (jedna z nich tak ma).

Tyle, że istotą problemu, szczególnie w zakładce hi-end, nie jest zużycie prądu tylko jakość grania.

Porównaj spalanie smoka V8 w aucie 2,5 tony do spalania trzy-cylindrówki 1.0 w aucie o wadze 1 tony. Obydwoma dojedziesz do celu ale komfort i krótszy czas w pierwszym przypadku będą nieporównywalne do drugiego.

 

6 minut temu, Kuniu napisał:


Z 03 raczej na prawdę żre prądu czy jest włączony czy nie.

 

Jak nie jest włączony to nie żre prądu. Podobnie jak każde urządzenie lektroniczne na tym świecie. Mam na mysli włącznik a nie przycisk standby.

Spoko, nikt nikogo nie obraża 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Jak nie jest włączony to nie żre prądu. Podobnie jak każde urządzenie lektroniczne na tym świecie. Mam na mysli włącznik a nie przycisk standby.
Spoko, nikt nikogo nie obraża  .

Masz 3klasowe koncowki. Wiesz ze tu temat integry jest? Tematem jest Esoteric f05 f03 no i f07. Nie mówimy o końcówkach i monoblokach.

No ale każdy idzie w swoim kierunku. Lampy itd.
Skończmy temat prądu bo do jednego zdania to zaraz temat pójdzie w innym kierunku.

Jak dalej chcesz rozmawiać na ten temat załóż własny temat. Ten natomiast jest dla ludzi którzy szukają jakichkolwiek informacji na temat integry.

Swoje zdania napisałem na temat f05 może komuś się przyda. Może nie.

Miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sly30 napisał:

Wzmacniacz klasy A, w pełni gra po ok 2h od włączenia. Grzeje się bardzo i latem jest to problem, nawet gdy mamy klime. Trzeba go na noc wyłączać bo 24h pracy przy dużym poborze prądu generuje jednak niemałe koszty.

A Ty nie masz przypadkiem Essence, który jakby nie patrzeć pracuje w czystej klasie A...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Zmierzam do tego, napisze teraz wprost, że kupowanie wzmaka w klasie AB zamiast w klasie tylko A z powodu droższego prądu jest piramidalna głupotą 🙂 .

To Toje słowa: "Patrzac na ceny rosnące prądu klasa Ab jest ok. "

Nie napisałem, że klasa A jest lepsza czy gra lepiej od klasy AB czy odwrotnie. To zalezy od wielu czynników sprzętowych i upodobań kupującego. A kierowanie się przy zakupie ceną prądu jest ... głupotą.

I tak, powtórzę: "jak cię stać na te klocki to stać Cię na prąd". To jest prawda dotycząca całego świata.

Żyję w Polsce, pracuję w Polsce, zarabiam w Polsce. Jak mnie nie stać na prąd to nie kupuję urządzeń na prąd. To dotyczy to wszystkiego, nie tylko prądu. Benzyny czy ropy też. Jak mnie na nie stać to się przesiadam na autobus i pociąg albo jeżdżę mniej.

piszesz jakbys byl w swiecie sprzed ponad 2 lat.

jeszcze nie zauwazyles co sie wokolo dzieje.

nie wiem czym sie zajmujesz.i jakie masz finanse.ale przyklad rosyjskich oligarchow......

a oszczedzac nalezy .wyswiechtany tekst stac na sprzet.stac na prad .....to obecnie nie na miejscu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

A Ty nie masz przypadkiem Essence, który jakby nie patrzeć pracuje w czystej klasie A...

 Mam ale one mają 2 ryby pracy. Głównie gram w AB, czasem przełączam na A. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sly30 napisał:

 Mam ale one mają 2 ryby pracy. Głównie gram w AB, czasem przełączam na A. 

Co jest nie tak w A poza zużyciem prądu i zwiększonym ciepłem w pomieszczeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ASURA napisał:

Co jest nie tak w A poza zużyciem prądu i zwiększonym ciepłem w pomieszczeniu?

Wszystko jest ok. Ale nie chce żeby przez 24h grzały 2 piece.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sly30 napisał:

Wszystko jest ok. Ale nie chce żeby przez 24h grzały 2 piece.

W zimie jest OK 🤭 Poza tym magiczne dwie godziny i prawie tak graja jak 24/24h 

Przy takich 300Watowych Pliniusach po trzech dobach zgłupiałem in plus. Żaden z słuchanych przeze mnie wzmacniaczy nie grał tak organicznie

Może kiedyś…? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.