Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe.


RobertW86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, 

Zaplanowalem kiedyś wykorzystanie pokoju nad garażem na małe kino domowe.

Ostatnimi czasy podjąłem decyzje że zacznę powoli realizację.

Poniżej schemat pomieszczenia z planowanym rozstawem głośników.

Szczerokosc pomieszczenia 8m a długość 6m. Sciana kolankowa ok 70cm. Na schemacie pokazałem tez Jak to wygląda w przekroju z ekranem projekcyjnym. 

Ekran projekcyjny dobrany :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem czy dobre to dobory ale chciałem zmieścić się w budżecie ok 6tys zl

kolejna sprawa to nagłośnienie tutaj przewidywany budżet ok 5tys zl

upatrzone używane Amplitunery :

Onkyo TX-NR818 / Onkyo TX-NR709

Lub Denon AVR-2308

Do tego chcialbym zestaw kolumn :

1.  Ultima 40 Surround Power Edition "5.1-Set"

Lub

2. WHARFEDALE DIAMOND seria 9 w konfiguracji SET 5.0 w kolorze czarnym. 

Najwyżej Po jakimś czasie dokupię subwoofer.

Lub

3. Zestaw kolum do kina domowego 5.1 - Taga Harmony TAV 5.0: 607F + C + S + TWS-90 V.4

Z zestawem Teufel nie może pracować Denon bo jego zakres jest od 6ohm.

Dlatego też od wyboru zestawu głośników zależy dobór amplitunera.

 

Na schemacie jest zestaw 7.1 ale to do wyprowadzenia w ścianach gniazd na przyszłość.

Proszę o jakieś porady bo mi więcej czytam Tym więcej zmian i zawirowań.

IMAG3392~2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertW86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostawcą ekranów bym uważał, ten Kraftmann nie należy do polecanych sprzedawców...

Jeżeli projektor w tym budżecie to spójrz na Epsona TW-7000 lub lepiej 7100

Tych skosów nie dałoby się trochę oddzielić ścianami z kartongipsu na pomieszczenia techniczne? Wtedy salka nabrałaby regularniejszego kształtu i zyskałoby audio na tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady faktycznie poczytałem i trochę kiepskie opinie... Nie mogę znaleźć opinii dotyczących ekranów czy producentów. Czy ktoś z Was na ekran który by polecił? Moje wymiary to 265x150 do kwoty Max 2tys. Projektor sam w sobie na naprawdę bardzo dobre opinię i chyba jeśli chodzi o projektor to nie chciałbym zmieniać.  Poza tym ten TW-7000 jest prawie 1,5tys droższy.

Remont w domu odpada. Pokój zajmują w tym momencie zabawki potomków 🙂 ale juz niedługo. Muszę nie inwazyjne to wszystko wykonac. Samo kładzenie przewodów w ścianie zostało ledwo przepchniete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RobertW86 napisał:

Projektor sam w sobie na naprawdę bardzo dobre opinię i chyba jeśli chodzi o projektor to nie chciałbym zmieniać.  Poza tym ten TW-7000 jest prawie 1,5tys droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym TW7000 to już prawie 4K (trochę oszukane ale jest), 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie powoli przekonałeś. Są raty w euro więc mogę to rozłożyć i nie odczuje. 

Jestem coraz bliżej zakupu amplitunera Onkyo TX-NR 709.

Ktoś coś jeszcze może napisać o audio lub tez video? 

Czy ekrany kraftmann ktoś posiada. Czytam opinie ze sprzedają sprzęt którego nie mają na stanie to są negatywy. Brałbym ekran za pobraniem więc będzie Mi wisialo czy mają czy nie. Nie przyjdzie na czas to mają pecha. Bardziej pytam o jakoś tych ekranów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektora  FHD za 6 tys bym nie kupował. Ja u siebie od 10 lat mam Optoma.HD20 i jestem mega zadowolony.  Ekran mam Suprema Andromeda matt grey. Ma rowniez 10lat i nic sie nie zawija, dziala dobrze.

Wydaje mi sie ze dzisiaj jednak warto kupic UHD. Oczywiście kwestia co planujesz oglądać i z czego.  

Polecam zainwestowac w pomieszczenie, dobrac ciemna farbę, zadbac o puszczenie kabli aby potem sie nie okazało ze czegos brakuje. 

Zadaj sobie również bardzo ważne pytanie: Czy robisz kino zeby ogladac filmy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie będę oglądał filmy i pewnie trochę TV. 

Projektor Epsona EH-TW7000. Raty przeżyje jakoś. Chociaż nie jestem do konca przekonany... Czy warto tyle kasy.

Ekran :

Ekran projekcyjny ELITE VMAX120XWH2-E24 266x149 z Media Expert za 2600zl.

suprema w rozmiarze 266x149 +1000zl

 

jeżeli chodzi o przewody :

Do glośnikow puszczam 2x4mm. Dodatkowo do frontów 2 x 2x4mm. Od amplitunera do projektora hdmi oraz przewód zakończony mini jack. I do amplitunera jeszcze przewód internetowy. Wszystko zakończone puszkami podtynkowymi.

Farba wybrana przez małżonkę butelkowa ciemna zieleń 🙂

czy o czymś powinienem jeszcze pamiętać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertW86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy np z Netflixa.

Kolejny problem ze odległość ekranu od  końca projektora to 5-5.2m a eh-tw podaje max 4.8m... Dlatego też optyka long musi być stąd tez ten eh-tw5820 wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RobertW86 napisał:

Filmy np z Netflixa.

Kolejny problem ze odległość ekranu od  końca projektora to 5-5.2m a eh-tw podaje max 4.8m... Dlatego też optyka long musi być stąd tez ten eh-tw5820 wcześniej.

Odległość optymalna do oglądania powinna być 3,5-4m do tej wielkości ekranu - tak mówią 🙂

Brałem w RTV i była "promocja", że dwie raty opłaca sklep i cena wychodziła 4700, ale teraz chyba nie ma.

Kraftmann - byłem u nich na magazynie, ekranów mają po sufit, tylko że jakość tych chińskich produktów nie zawsze jest satysfakcjonująca, a jeżeli wyślesz do nich zapytanie to będą co 2 - 3 tygodnie się przypominać i naciskać na kupno 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze w salonie warto mieć dobre kino domowe. Ja zdecydowałam się na sprzęt audio z premiumsound i jestem zadowolona. Mamy odpowiednio nagłośnione kino i fajnie się ogląda telewizję. W ofercie tej firmy znajdziesz ogromny wybór sprzętu audio. Koniecznie sie z nią zapoznaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dziękuję za stronę byłem Ale niestety to nie ten budżet.

 

Czy ktoś się orientuje czy Onkyo tx-nr709 jest jeszcze wspierany nowymi dekoderami dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć co znaczy wspierany? To sprzęt z 2011r. Teraz mamy na czasie Dolby Atmos oraz DTS: X które ten amplituner nie obsłuży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, RobertW86 napisał:

eh-tw5820

Weź pod uwagę że ten projektor jest bardzo głośny. Nawet w trybie eko. 

 

19 godzin temu, RobertW86 napisał:

Czy ekrany kraftmann ktoś posiada

Poszukaj innego ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wspierany chodziło mi o aktualizacje. Ale juz mam odp z onkyo ze takie stare już nie mają wsparcia. Znalazłemwczoraj amplituner denon avr x2400h. Co o nim myślicie.

Kolejne pytanie o podlaczenie. np chromecast podlaczony do amplitunera i amplituner do projektora hdmi. Czy amplituner wyluska dzwiek a prześle dalej obraz do projektora?

Dziękuję za pomoc 😀

Jeśli chodzi o glosnosc projektora to wybrałem jednak eh-tw7000 jest o 4 dB cichszy. Nie wiem czy to robi duża różnice. 

Widziałem również denon avr x1600h ale to koszt dwukrotnie większy niż x2400h. Czy na początek mojej przygody z kinem ten x2400 nie wystarczy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybierasz technologie LCD zamiast używany np Sony Hw 55/65 ? 

Dla znaczka 4K ? Tam nie uświadczysz czerni . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dlatego że używanego nie dostanę na raty. To główny powód wyboru jednak nowego projektora który poprostu płacę w rok dwa. Druga sprawa jestem laikiem i ten eh-tw5820 został dobrany na postawię planowanego budżetu i odległości projekcyjnej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przy wspierany chodziło mi o aktualizacje. Ale juz mam odp z onkyo ze takie stare już nie mają wsparcia. Znalazłemwczoraj amplituner denon avr x2400h. Co o nim myślicie.
Kolejne pytanie o podlaczenie. np chromecast podlaczony do amplitunera i amplituner do projektora hdmi. Czy amplituner wyluska dzwiek a prześle dalej obraz do projektora?
Dziękuję za pomoc
Jeśli chodzi o glosnosc projektora to wybrałem jednak eh-tw7000 jest o 4 dB cichszy. Nie wiem czy to robi duża różnice. 
Widziałem również denon avr x1600h ale to koszt dwukrotnie większy niż x2400h. Czy na początek mojej przygody z kinem ten x2400 nie wystarczy??
To podstawa funkcja amplitunera.
Odtwarzać, przesyłać obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o kolumnach Klipscha z serii RP, w kinie z ich dynamika jest bardzo ciezko je pobic, tym bardziej za cene 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAF77 dziękuję za potwierdzenie. Laik jestem i nie wiedzialem na 100% czy ten chromecast będzie działał. 

@T pewnie masz rację ale proszę spojrzeć tez w jakim przedziale cenowym operuje. Kupno dobrego kina za 20-30tys (całego) jest poza moim budżetem. Poza tym teraz mam soundbara za 1500zl w salonie myślę że co bym nie kupił powinien być zadowolony. Najwyżej jak coś wkręcę za dwa trzy lata będę dalej wymieniał. 

 

Proszę podpowiedzieć Mi jaki amplituner do 2tys będzie dobry do mojego 5.1 ew do rozbudowy na 7.1 oczywiście używany. Przebieram oferty od tygodnia i nic nie wpada w ten budżet. Albo źle szukam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertW86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RobertW86 napisał:

RAF77 dziękuję za potwierdzenie.

@T pewnie masz rację ale proszę spojrzeć tez w jakim przedziale cenowym operuje. Kupno dobrego kina za 20-30tys (całego) jest poza moim budżetem. Poza tym teraz mam soundbara za 1500zl w salonie myślę że co bym nie kupił powinien być zadowolony. Najwyżej jak coś wkręcę za dwa trzy lata będę dalej wymieniał. 

Powiem Ci z doswiadczenia wlasnego i innych, ze lepiej jest kupic mniejszy a dobry system i z czasem dokladac, niz kupic duzy i slaby i potem zmieniac calosc, a taka jest naturlna kolej rzeczy ze czlkek chce dobrze 🙂 Wiec za 5k mozna skompletowac np. przod i za jakis czas dokupic tyl 🙂 RP600M na przednie, RP500 lub 600C na centralny i rozbudowac z czasem dalej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR-X1600H vs AVR-X2400H

2400 jest trochę starszy, ale jest mocniejszy i lepiej gra, ma więcej wejść/wyjść/ Jest jednak delikatnie do tyłu jeśli chodzi o eletronikę np. brak eARC tylko ARC, słuchawki po Bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RobertW86 napisał:

@TT mówisz o samych frontach za 5tys? Poza zakresem.

Kupowanie duzych frontow do kina jest bezsensem, mowie o systemie 5.0 🙂 Napisalem Ci wiadomosc, zerknij 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butlerbutler na takich warunkach aż tak Mi nie zależy. Dokładnie chodzi o przesłanie obrazu i zasilenie kina 5.1 / 7.1. No ale dobrze byłoby żeby miał te najnowsze dekodery dźwięku żeby też nie było że rok ze szajs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klipsch to już jest chyba górna pólka jeżeli chodzi o kino co wiąże się z kosztami. Gdybym miał taki budżet to na wstępie pisałabym o klipschach a nie taga czy inne budżetowe które tez coś grają. 

Doradzacie w temacie tak jakbym chciał kupić polo 2008r bo mam taki budżet i piszecie ze ujowy weź lepiej golfa z 2015r. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, RobertW86 napisał:

Proszę podpowiedzieć Mi jaki amplituner do 2tys będzie dobry do mojego 5.1 ew do rozbudowy na 7.1 oczywiście używany. Przebieram oferty od tygodnia i nic nie wpada w ten budżet. Albo źle szukam 

Cóż, też bym chciał kupić kilkuletni samochód za 5000zł. Nie da się, wszystko kosztuje. Nowy amp to od 3300zł najtańszy i najsłabszy Denon. Chcesz używkę to wyszukuj po frazie Atmos, przynajmniej będzie miała aktualny dekoder. A ceny są jakie są, nawet używek. Podaż słaba to są takie czasy że ludzie za 2-3 letnie sprzęty wołają więcej jak za nie zapłacili w salonie i schodzą takie oferty na pniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler dobra ale jak wiem że nigdy atmos nie będę miał u siebie jeżeli chodzi o ustawienie głośników. Nie mam możliwości w suficie rycia.  To jakie powinienen mieć dekodery. Np do 7.1 tez atmos musi być? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o najnowsze standardy to Ci odpowiadam. Obecny trend to Atmos i DTS:X, przepuszczenie 4K, obsługa HDR itd. Wszystko co tego nie ma można napisać że jest technologicznie ogólnie do tyłu - oprócz sekcji wzmocnienia dźwieku. Ta się wiele nie zmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinieneś mieć dekodery zależy od źródła filmów. Z jakiego urządzenia będziesz odtwarzał filmy? Płyty Blu-ray czy serwisy streamingowe a może pliki MKV z sieci? Jeśli chodzi o tanie głośniki polecę to co ja mam czyli seria Canton LE (fronty mogą być 103LE, centralny 105CM i surround 101LE). Do tego subwoofer wedle uznania, możliwości pomieszczenia odsłuchowego i finansowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.