Skocz do zawartości
IGNORED

Kupiłem JVC RS400.. Miałem Epsona TW7100 i teraz tak myślę czy dobrze zrobiłem?


Pewex1988PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

II teraz tak myślę czy dobrze zrobiłem. Jaka jest wasza opinia ? Nie gram w gry ekran 105 cali pokój ciemnu czarna podłoga i czerwone ściany.. I jak sądzicie warto było 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak stoisz finansowo 🙂 , co i z czego oglądasz.  Dwie róże technałogie wyświetlania.  

Jedni oglądają firmy , jeszcze inni masturbują się przy cyferkach . 

Sam sobie musisz odpowiedzieć , czy zmiana dla zmiany , dla sąsiada , kolegi ?

Czy Ty potrzebowałeś lepszej jakości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, max720 napisał:

To zależy jak stoisz finansowo 🙂 , co i z czego oglądasz.  Dwie róże technałogie wyświetlania.  

Jedni oglądają firmy , jeszcze inni masturbują się przy cyferkach . 

Sam sobie musisz odpowiedzieć , czy zmiana dla zmiany , dla sąsiada , kolegi ?

Czy Ty potrzebowałeś lepszej jakości. 

Nie jest zle ale brakuje mi czerni A JVC jest za 5 koła I tak jestem w kropce i czekam na waszą opinie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od znajomego.. Ma pękniętą obudowę i i nie ma stópek. Ale obraz bez wad 700h oryginalna lampa 

9 minut temu, max720 napisał:

Za 5 ? Tylko brać !!! 

tylko co zrobię z Tw7100 na olx za dobrą cene pójdzie myślisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RAF77 napisał:

Tym się będziesz martwił później

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też jesteś za tym by brać Tego JVCa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztuje Sony HW 65 🙂

Ta sama technologia , ale Jvc jest KRÓLEM  wśród projektorów.  

Porównaj tylko ceny lamp , aby potem nie było zdziwienia . Stać na krowę , to musi stać i na łańcuch  🙂

Myślę,  że 1500 Epson pójdzie,  teraz większość stawia na tanie 4K  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, max720 napisał:

Tyle kosztuje Sony HW 65 🙂

Ta sama technologia , ale Jvc jest KRÓLEM  wśród projektorów.  

Porównaj tylko ceny lamp , aby potem nie było zdziwienia . Stać na krowę , to musi stać i na łańcuch  🙂

Myślę,  że 1500 Epson pójdzie,  teraz większość stawia na tanie 4K  

1500 zł za TW7100 to troszkę mało nie sądzisz jednak 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pewex1988PL napisał:

1500 zł za TW7100 to troszkę mało nie sądzisz jednak 

 W jakim jest stanie projektor i jaki przebieg ma lampa? 1500,to może i mało,tylko pytanie chcesz sprzedać czy sprzedawać😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki żartujecie chyba z tą ceną... 1500 za Epsona 7100? To może od razu za darmo go oddać? 3,5-4K to jest sensowna wycena, jeśli proj jest w dobrym stanie.

Co ten znajomy robił z tym JVC, że ma pękniętą obudowę? Przecież te obudowy nie są z cienkiego plastiku. Musiał mu upaść albo gdzieś mocno nim walnąć... zastanowiłbym się nad kupnem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, max720 napisał:

Tyle kosztuje Sony HW 65 🙂

Ta sama technologia , ale Jvc jest KRÓLEM  wśród projektorów.  

Porównaj tylko ceny lamp , aby potem nie było zdziwienia . Stać na krowę , to musi stać i na łańcuch  🙂

Myślę,  że 1500 Epson pójdzie,  teraz większość stawia na tanie 4K  

 

Nie za bardzo rozumiem lampa oryginalna z modułem do 7100 Epsona kosztuje całe 800 zł brutto a do JVC RS400 3000 brutto więc ta różnica nie jest duża, ale ja już się tym nie martwię bo dojechał laserowy JVC 8K który ma żywotność 20 000godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lampa w granicach 3000 zł to jest stanowczo za dużo, szczególnie jeśli się dużo ogląda... a wartość takiej lampy to pewnie z 300 zł, więc niezłe mają przebicie 😉 Przy laserowych projach kupujesz raz i praktycznie odpadają koszty lamp. bo zanim zrobisz 20 000 godz. kupisz już coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, max720 napisał:

Wystaw za 4k i daj  znać jak sprzedasz .  

 tak to wygląda.. oglądałem go.. projo chodził przez 1h lens shift i obraz bez wad... na ścianie oglądałem bo on nie ma ekranu,,  przez tą 1h oglądania obrazu stwierdziłem że ma tylko ułamany plastik 
Co o tym myślicie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, qbakos napisał:

Dla mnie lampa w granicach 3000 zł to jest stanowczo za dużo, szczególnie jeśli się dużo ogląda... a wartość takiej lampy to pewnie z 300 zł, więc niezłe mają przebicie 😉 Przy laserowych projach kupujesz raz i praktycznie odpadają koszty lamp. bo zanim zrobisz 20 000 godz. kupisz już coś innego.

Właśnie dlatego mam RS2100 w miejsce byłego już N7 tylko ten nowy kosztuje już 5 dych i to może być granica nie do przeskoczenia a N7 wyrwiesz za niecałe 3 dychy tak więc prawie 20 tys zł możesz wydać na lampy do N7 i żywotność będzie większa aniżeli RS2100 na laserze, ale to jest niestety droga sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JVC 4K napisał:

Właśnie dlatego mam RS2100 w miejsce byłego już N7 tylko ten nowy kosztuje już 5 dych i to może być granica nie do przeskoczenia a N7 wyrwiesz za niecałe 3 dychy tak więc prawie 20 tys zł możesz wydać na lampy do N7 i żywotność będzie większa aniżeli RS2100 na laserze, ale to jest niestety droga sprawa.

Kurczę mówicie o sprzętach nie osiągalnych dla mnie.. Ja się zastanawiam czy brać RS400 z ułamanym rogiem za 5 kafli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lobo Srobo napisał:

Bierz,to dobra cena. Chrzanić ten plastik. 

No przez 1h nie było wad w obrazie nic nie migało itp.. Lans shift focus i zoom działał poprawnie.. wezmę ma 770h na lampie.. najwyżej będę miał dwa.. Gorzej jak mi się nie spodoba. No nie będzie tak ostry jak TW7100,, mam mały ekran i na prawdę ciemny pokój 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym brał JVC RS400 nawet nie ma się co zastanawiać nad tym Epsonem, tylko trzeba mieć na uwadze koszty utrzymania takiego proja lampa do niego będzie kilkukrotnie droższa aniżeli lampa do Epsona jeżeli Cię to nie boli to kupuj.

To tak samo jak z dobrymi autami klasy premium części są droższe od tych samochodów marek popularnych. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz, nie marudź 😉
Zaraz, zaraz - przecież kolega napisał "kupiłem JVC"... Tak, dobrze zrobiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pewex1988PL napisał:

Gorzej jak mi się nie spodoba.

To daj mi znać jak Ci się nie spodoba,to ja go wezmę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest OK. Jeśli jest w pełni sprawny to tylko brać. Byłbym jednak ostrożny, bo moim zdaniem  projektor zanotował upadek. Może z niewielkiej wysokości, jednak pęknięcia obudowy nie wzięło się z niczego. Może w transporcie a może przy przenoszeniu. Coś się musiało stać.  Co do ceny Epsona (1500 zł ) to jest  według mnie za niska cena. Generalnie trudno sprzedać używany projektor.  Możecie nie wierzyć, ale w grudniu sprzedałem HW55ES za 6 tysięcy. Proj z 2015 roku, lecz składany jeszcze w Japonii. Przyjechał klient, zobaczył obraz i bez targowania się zdecydował. Zrobiłem mu montaż i szkolenie w zakresie ustawień w gratisie, bo mieszkamy w tym samym mieście. Jest mega zadowolony. Dobry produkt obroni się nawet po czasie. Co do cen lamp to odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie jak często je wymieniamy ? Jeśli ktoś nie używa proja jak telewizora to może raz wymieni lampę, zanim sprzeda proja. Żywotność lampy nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem opłacalności zakupu i nigdy na to nie zwracałem uwagi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniam trzecią w tym samym projektorze.

Jak widać ilu osób tyle opinii i potrzeb.

Wymieniam lampę w moim, praktycznie regularnie, co średnio 16 miesięcy.

Epson oryginał komplet, także nie boleje. Z tym, że wypadało by doliczyć kalibrację do każdej z nich w stosunku do lasera.

Laser 20 000 godzin - jedna kalibracja. W moim przypadku to 4 do max 5 lat.

Mnie przejście na laser powstrzymuje jednak brak wiedzy, co po tych 20 000 dalej ? Jaki jest koszt wymiany takiego modułu lasera dajmy na to 5 letnim JVC ? Ktoś to sprawdzał tak z ciekawości ?

 

Swoją drogą ktoś wymieniał na oryginał lampę w takim sony serii HW ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jager napisał:

Laser 20 000 godzin - jedna kalibracja. W moim przypadku to 4 do max 5 lat.

Używasz projektora jako TV? Żeby zrobić taki wynik, musiałbyś oglądać ponad 13 godz. dzień w dzień... u mnie nawet TV tyle nie jest włączony.

Laser ponoć można wymienić, ale jest to dość droga zabawa i odsyłasz sprzęt do producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, qbakos napisał:

Używasz projektora jako TV? Żeby zrobić taki wynik, musiałbyś oglądać ponad 13 godz. dzień w dzień... u mnie nawet TV tyle nie jest włączony.

Laser ponoć można wymienić, ale jest to dość droga zabawa i odsyłasz sprzęt do producenta.

Średnio coś tak by wychodziło... 

Pracuje w domu. Do pracy wolę używać projektora, zamiast ekranów. Stąd licznik leci.

No właśnie ponoć. Równie dobrze to może być 60-75% ceny modelu a patrząc na historię aktualizacji modeli jvc to mogę być co najmniej 2, 3 generacje do tył...  Z ciekawości poszukam info jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jager napisał:

 

Mnie przejście na laser powstrzymuje jednak brak wiedzy, co po tych 20 000 dalej ? Jaki jest koszt wymiany takiego modułu lasera dajmy na to 5 letnim JVC ? Ktoś to sprawdzał tak z ciekawości ?

Trafiłeś w sedno sprawy. Na amerykańskim forum wielu userow się zastanawia jaki może być koszt wymiany lasera. JVC twierdzi, że po 20 tys godzin jasność spadnie o połowę. To bardzo dużo i na pewno odbije się na jakości projekcji. Koszt wymiany zapewne będzie zaporowy, gdyż jak to zwykle bywa jak Cię stać na P laserowy to Cię stać na wymianę lasera. Dodając do tego tylko 2 letnią gwarancję fabryczną JVC to przy obecnych cenach tych projektorów zakup to  naprawdę inwestycja dla majętnych.

Z wymiana lampy to jednak znacznie prostsza operacja choćby pod względem technicznym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z kilkoma dystrybutorami JVC, Sony , Epson.

Żaden nie jest w stanie podać przybliżonej ceny wymiany modułu lasera po tych 20 000 godzin. Choć pytali już kilka razy wcześniej  importera/ów. Z tego wynika, że importer rozumiem, że też nie wie. Z moich doświadczeń, z innych branż, jak importer nie wie to producent też się jeszcze zastanawia nad żywotnością i tylko wystawia deklaracje. Bo gwarancja jest na 2 lata ?

 

Pojawiły się za to opinie, sugestie  ( nieoficjalnie ), że na dziś to może być przedział nawet 60 do 80 %  wartości projektora.

Ciekawe co by powiedzieli takiemu użytkownikowi Epsona 10500 z 2019 roku ? Po gwarancji, sprzęt moduł lasera stracił na jasności więcej niż 50%. i co by było dalej... Przecież te projektory już mają chyba co najmniej 3 lata ? Za rok w takim epsonie laserowym już bym miał pewnie blisko 50% jasności.

Tak sobie właśnie przypomniałem, że chyba czytałem na AVS forum ?, że lasery sony szybciej tracą na jasności niż to wynika z deklaracji... Tak coś użytkownicy narzekali. Muszę poszukać o tym info. To dodam jak znajdę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.