Skocz do zawartości
IGNORED

Przyczajony audiofil, ukryty meloman, czyli kolumny do 10k inne niż AP Scorpio


kaszkur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tal napisał:

Budżetówki nie trzeba słuchać żeby wiedzieć że jest słaba.

Co ty gadasz. Zaraz przyleci jaki muda albo inny i Ci wytłumaczy jaki gupi jesteś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY'owca idealizuje za bardzo budżetowe klocki przeceniając przy okazji swoje zdolności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tal napisał:

Budżetówki nie trzeba słuchać żeby wiedzieć że jest słaba.

Kolejny wszystko wiedzący i słyszący psia mac. 

Jak nie słuchałeś to po ciul się wypowiadasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bartoszek32 napisał:

Kolejny wszystko wiedzący i słyszący psia mac. 

Jak nie słuchałeś to po ciul się wypowiadasz? 

Nie trzeba być mistrzem świata żeby takie wnioski wyciągnąć. Wystarczy wystarczająco dużo w życiu posłuchać. Tylko tyle. Szkoda ze mało kto to rozumie. 

Żaden producent serwując swoją podstawowa serię  nie umieści tam wybitnego brzmienia. To jest logiczne i normalne. Po pierwsze cena, po drugie trzeba jakoś jeszcze uplasować w hierarchii wyższe serie i tak dalej. To nic skomplikowanego. 

Wracając do Kef to nawet ich seria R jest bardzo przeciętna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 21:42, kaszkur napisał:

Tomek

PS. Słucham wciąż tego samego. Jestem sierotą po Tomku Beksińskim. Rock progresywny już mniej, ale lata 80 wciąż na fali. Można powiedzieć, że wciąż od 20 lat odkrywam płyty z lat 80-tych, których nie odkryłem wcześniej.

Wpadnij do działu muzyka, i skrobnij coś o swoich ulubionych płytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafal735r napisał:

Nie trzeba być mistrzem świata żeby takie wnioski wyciągnąć. Wystarczy wystarczająco dużo w życiu posłuchać. Tylko tyle. Szkoda ze mało kto to rozumie. 

Żaden producent serwując swoją podstawowa serię  nie umieści tam wybitnego brzmienia. To jest logiczne i normalne. Po pierwsze cena, po drugie trzeba jakoś jeszcze uplasować w hierarchii wyższe serie i tak dalej. To nic skomplikowanego. 

Wracając do Kef to nawet ich seria R jest bardzo przeciętna. 

Pieniądze nie grają to po pierwsze. 

Już się o tym przekonałem nie raz. 

Po drugie gra cały system i tyle w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafal735r napisał:

Owszem, ale z g... bata nie ukręcisz. 

W takim bądź razie kolumny których odsłuchiwałem to totalne gówno bo takie Focal 948 przegrały ta batalię z Kefami. Po 5 min krew z uszów. Były jeszcze Ma, Tannoy, Triangle nie wspomnę o polskich konstrukcjach. Każdy słyszy inaczej i ma inne oczekiwania od dźwięku. Więc paki do 20 koło to ogólnie kupa. 

Więc po co przepłacać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bartoszek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bartoszek32 napisał:

W takim bądź razie kolumny których odsłuchiwałem to totalne gówno bo takie Focal 948 przegrały ta batalię z Kefami. Po 5 min krew z uszów. Były jeszcze Ma, Tannoy, Triangle nie wspomnę o polskich konstrukcjach. Każdy słyszy inaczej i ma inne oczekiwania od dźwięku. Więc paki do 20 koło to ogólnie kupa. 

sluchales zlej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, opteron napisał:

:)))))))

 

Dzięki za czujność 😉😁 Pozdrawiam przemiłego Pana. 

Ps. Słyszałeś system w którym dac zagrał lepiej po optyku vs. Coaxial vs usb.? Bo ja nie.

Bez odbioru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, bartoszek32 napisał:

W takim bądź razie kolumny których odsłuchiwałem to totalne gówno bo takie Focal 948 przegrały ta batalię z Kefami. Po 5 min krew z uszów. Były jeszcze Ma, Tannoy, Triangle nie wspomnę o polskich konstrukcjach. Każdy słyszy inaczej i ma inne oczekiwania od dźwięku. Więc paki do 20 koło to ogólnie kupa. 

Więc po co przepłacać? 

Sens ma odsłuchiwanie kolumn u siebie, na tej samej elektronice. Inaczej to loteria. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafal735r napisał:

Sens ma odsłuchiwanie kolumn u siebie, na tej samej elektronice. Inaczej to loteria. 

 

58 minut temu, tomek7776 napisał:

sluchales zlej konfiguracji.

Nie wydaje mi się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 21:42, kaszkur napisał:

Gdyby zawęzić pytanie do jednego akapitu, brzmiałoby ono: jestem bliski zamiany Audio Physic Sitara na Audio Physic Scorpio bo powiększyła mi się przestrzeń życiowa. Jakie polecacie kontrpropozycje? Może jest coś wartego rozważenia w cenie ~10k zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym? (AP rozważam z rynku wtórnego).

Ja bym nie kombinował i brał Scorpio. W moich Sitarach 25 po przeprowadzce brakowało mi jedynie trochę niskich tonów. Gdybym miał odpowiedni fundusz, to też uderzałbym w tym kierunku. Od tamtej pory sporo się zmieniło i ostatnio gdy buduje od nowa swój system postawiłem na Acoustic Energy AE309. Półka cenowa jeszcze nie ta, ale rozmach znany mi z AP. Stąd gdybym miał mieć jeszcze większy salon i budżet(jak Ty), to zdecydowanie Scorpio i do porównania załóżmy AE509 lub AE520. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rafal735r napisał:

Sens ma odsłuchiwanie kolumn u siebie, na tej samej elektronice. Inaczej to loteria. 

Wszystko było odsłuchiwane na tym samym sprzęcie. Pomieszczenie było zaadaptowane akustycznie. 

U mnie na 50m to dopiero te kefy rozwinęły skrzydła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bartoszek32 napisał:

 

Nie wydaje mi się. 

i wlasnie tu jest problem.ze ci sie nie wydaje.

ale tak bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, trueman napisał:

Ps. Słyszałeś system w którym dac zagrał lepiej po optyku vs. Coaxial vs usb.? Bo ja nie.

Kompletnie mnie nie interesuje mnie co Ty słyszałeś a czego nie słyszałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, rafal735r napisał:

Sens ma odsłuchiwanie kolumn u siebie, na tej samej elektronice. Inaczej to loteria. 

nigdy.nikomu bym nie pozyczyl na odsluchy kolumn.

ludzie nie szanuja czyjejs wlasnosci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, opteron napisał:

Kompletnie mnie nie interesuje mnie co Ty słyszałeś a czego nie słyszałeś.

Pisałem bez odbioru. 'mnie mnie' 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, trueman napisał:

Pisałem bez odbioru.

to bądź konsekwentny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomek7776 napisał:

i wlasnie tu jest problem.ze ci sie nie wydaje.

ale tak bylo.

Wiem co słyszałem. 

Kofiguracja było dobra bo przecież Naim z Focalem to ponoć super zestawienie. Może i tak, ale nie dla wszystkich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomek7776 napisał:

nie do konca kumasz o co w audio chodzi.

Chodzi o słuchanie z przyjemnością muzyki, a nie takie piep.....e jak twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

widze.ze jeszcze brak ci doswiadczenia.i nie do konca kumasz o co w audio chodzi.

''ponoć''

Odezwał się znawca i doświadczony audiofil. Liczy się fan z muzy a nie, że coś kosztuje 2 razy mniej to już nie ma szansy bytu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... W byciu audiofilem na pewno nie chodzi o to, żeby gryźć się na forum 🙂

Myślę, że są na forum osoby, które przesłuchały więcej sprzętu niż my wszyscy w wątku razem wzięci i akurat się tu nie udzielają. I jestem pewien, że słuchanie muzyki na Waszych sprzętach sprawia Wam taką samą przyjemność jak im słuchanie na ichniejszym sprzęcie, bo wszyscy mamy to co nas grzeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartoszek32 napisał:

 

Nie wydaje mi się. 

Całe szczęście mi nie. A tobie niech się dalej wydaje. Forum w sumie na tym stoi. Wszystkim wydaje się. 

2 godziny temu, tomek7776 napisał:

nigdy.nikomu bym nie pozyczyl na odsluchy kolumn.

ludzie nie szanuja czyjejs wlasnosci.

 

Nikt nie każe. Ja nic od nikogo nie pożyczałem. Ani ja wypożyczalnia ani wypożyczacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Czlowiek97 napisał:

Panowie... W byciu audiofilem na pewno nie chodzi o to, żeby gryźć się na forum 🙂

Myślę, że są na forum osoby, które przesłuchały więcej sprzętu niż my wszyscy w wątku razem wzięci i akurat się tu nie udzielają. I jestem pewien, że słuchanie muzyki na Waszych sprzętach sprawia Wam taką samą przyjemność jak im słuchanie na ichniejszym sprzęcie, bo wszyscy mamy to co nas grzeje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafal735r napisał:

Całe szczęście mi nie. A tobie niech się dalej wydaje. Forum w sumie na tym stoi. Wszystkim wydaje się. 

Nikt nie każe. Ja nic od nikogo nie pożyczałem. Ani ja wypożyczalnia ani wypożyczacz. 

Czytaj że zrozumieniem chłopie. 

Przecież napisałem, że mi się nie wydaje a Ty piszesz, że mi się wydaje. 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 18:05, rafal735r napisał:

Nie trzeba być mistrzem świata żeby takie wnioski wyciągnąć. Wystarczy wystarczająco dużo w życiu posłuchać. Tylko tyle. Szkoda ze mało kto to rozumie. 

Żaden producent serwując swoją podstawowa serię  nie umieści tam wybitnego brzmienia. To jest logiczne i normalne. Po pierwsze cena, po drugie trzeba jakoś jeszcze uplasować w hierarchii wyższe serie i tak dalej. To nic skomplikowanego. 

Wracając do Kef to nawet ich seria R jest bardzo przeciętna. 

Fajnie sie czyta, jak ktos madrze prawi.

Wiele lat dlubałem wymieniając kondy w zwrotnicach, opampy w odtwarzaczach i wzmacniaczach itd.

Łatwo sie domysleć że to wszystko na nic. Kiedy kupiłem Bowersy 705S2 okazało sie że dłubanie w starszych modelach nie miało sensu, kiedy kupiłem Monitor Audio Gold 300 okazało sie że dłubanie w tańszych modelach nie miało sensu itd.

Pamietajmy jednak że przez cały czas podczas tego dłubania miałem fan i tyle. To jedno było nie do przecenienia.

W dniu 29.01.2022 o 18:20, bartoszek32 napisał:

Pieniądze nie grają to po pierwsze. 

Już się o tym przekonałem nie raz. 

Po drugie gra cały system i tyle w temacie. 

Ja osobiście przekonałem sie że graja tylko i wyłącznie pieniądze. Pamietam jak kupiłem E270 Accuphase. Myslałem że producentowi dupsko wylizałem płacąc jak za zboże, potem okazało sie że to przedsionek Accu i zamieniłem na Yamahę AS2200 która liczy taniej za swój hiend, bo dopiero wyrabia sobie markę najlepszego producenta. Różnica w dźwieku znacząca a i kasy w portfelu zostało.

Podsumowując- gra tylko i wyłącznie kasa, tylko dobrze szukać, orientować sie i nie przepłacac za bajery. Yamaha w cenie daje tor w pełni zbalansowany a tego nie da sie przecenic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Minęło kilka miesięcy od kiedy rozpocząłem ten wątek i zebrałem w tym czasie trochę nowych doświadczeń. 

1. Piega P3

To byl zakup w afekcie. Obok mnie, dobra cena, kolumny o których kompletnie nic nie wiedziałem. I ... totalnie zdziwienie. Kolumny zagrali tak kulturalnie, tak wciągająco i tak perfekcyjnie klarowną górą, że postawiłem ogromnego plusa przy tej marce. Wstęgowy tweeter Piegi zgrał nawet lepiej niż moje AP Sitara. Niestety P3 to dokładnie klasa Sitar, a moim problemem i motywacją do zmian jest większa przestrzeń życiowa do nagłośnienia. 

Piegi poszły po cenie kupna do dobrego znajomego, z zastrzeżeniem, że jeśli sprzeda je drożej niż mu ja sprzedałem to zyskiem dzielimy się po połowie 🙂 Przed kupnem porównywał ze Sonusami Grand Piano Domus. Znacznie inne brzmienie - ale ani ja ani on nie byliśmy w stanie powiedzieć które lepsze. 

Ja marce Piega daję ogromny plus i jeśli kiedykolwiek w moje ręce wpadną wyższe modele P8 LDR i P10 LDR w sensownych cenach (nie jak ta z kosmosu co jest od 2 lat na portalu na AL) to idę w dym.  

2. PMC Twenty 24

Ta przygoda trwała 1 dzień. Wypatrzyłem dobra cenę blisko mnie i pojechałem posłuchać. Na miejscu brzmiało OK. Wzialem kolumny do siebie do posłuchania zostawiajac kaucje, ale z przekonaniem, że chcę je zostawić. Bylem niemal pewny, że to moje nowe kolumny. Duży WAF (piano black) do tego linia transmisyjna i naprawdę brzmiały ok (choć słuchane na stryszku w kiepskich warunkach). Niestety Audio Physic Sitara rozbiły je w pył przy bezpośrednim porównaniu. Bas, owszem był lepszy, ale cała reszta: przestrzeń, holografia, wysokie tony, muzykalność i tzw miłość/magia bez porównania na korzyść AP. Dzień później już ich nie było.

3. Piega Classic 7.0

Tu mam największy problem, bo pojechałem te kolumny kupić. Co prawda nie jest to stara dobra Piega ze wstęgą ale tweeterem AMT, jednak historia zobowiązuje, a nowe głośniki mają też świetną prasę. Kolumn nie kupiłem, bo paradoksalnie bas, którego sie obawiałem był b. dobry, ale góra niestety miała niewiele wspólnego z holografią wstęgi z P3. Do dziś się zastanawiam, czy nie powinienem zaryzykować, bo pomieszczenie, w którym je odsłuchiwałem to był pokój-wagon z kafelkami na podłodze. Mimo Haiku Audio jako amplifikacja to nie miało prawa rozwinąć skrzydeł w tamtym miejscu. 

4. Cała majówka spędzona na czytaniu archiwum internetu na temat glośników wstęgowych i linii transmisyjnych.

W międzyczasie trzem osobom odmówiłem sprzedaży moich Sitar. Może to troche głupie, ale wciąż uważam, że to najlepsze kolumny do średnich pomieszczeń lub cichego wieczornego grania w dużych (czyli polowa tego co slucham u siebie). Coś, co wydawało mi się proste jak drut, czyli mając w ręku 10k nie być w stanie kupić lepszych kolumn niż moje za plus minus ~5k staje się obsesją... Wpadam w objęcia wątków vintage. Zaczynam rozważać Quadral Vulkan (tweetery i midy na wstęgach!! + linia transmisyjna) oraz coś "Infinity Classic". TONĘ w klubie Infinity Classic. Stokilkadziesiąt soczystych jak bass z Watkinsa  stron treści na forum. 

 

5. Infinity Renassance 90 

Do ostatniej chwili nie bylem pewny czy wezmę Kappy 8a czy R90. To bezpośrednia konkurencja ligą. Jedna i druga gra w tej samej, w ekstraklasie, ale jedna z nich w rugby, a druga w krykiecie. Problem był duży, bo ja uwielbiam i rock, i pop, lubię podkręcić volume i czasem się zdarza, że żona wskoczy na stół zatańczyć Madonnę 🙂 Ale na codzień kiedy zostajemy sami z psem w salonie (w sensie żona z dziećmi na górze a ja z psem na dole) to słuchamy znacznie spokojnieszych, kameralnych składów. Dokładnie takich do jakich stworzone są R90. 

No i mam od trzech dni te czarne diabły. Giganty zasłaniające okno. I nie wiem co z nimi zrobić... 

Na mojej Emotivie A2 250 W przy 4 omach na kanał nie zagrały spektakularnie. Za mała moc. Sprzedający miał Accuphase'a za 40k (zapytałem za ile wzmacniacz :)) U mnie w domu w ruch poszedł bi-amping. 

Po kilku próbach wygrzebując ze schowka moje zabezpieczenie na przyszłość w postaci vintage audio udało się fajnie zagrać ustawiając 250W Emotivy na woofery Watkinsa a klasycznego NAD'a 3020, który w czasie kiedy siedział w schowku zdrożał 5-krtonie - na górę pasma. 

Czytając na forach z jakim sprzętem ludzie łączą Infinity Renaissance 90 nabieram świadomości jakie pieniądze mnie czekają aby wydobyć z nich potencjał.

Pytanie, czy warto... 

Kolega od Sonus Faberów po krótkiej wizycie u mnie powiedział słowa "to jest najlepiej nagłośniony duży salon jaki słyszałem". Ale też trochę oszukiwałem, bo puszczałem Kind of Blue Davisa i Something in the Way - Nirvany 🙂

Żona daje mi 3 tygodnie, że mam je sobie posłuchać, nacieszyć sie i sprzedać bo nie sa tak ładne jak Audio Physici i zasłaniają okno. Mam do wyboru - szukać lepszej amplifikacji i walczyć o nie, albo sprzedać i iść dalej.

Ale gdzie?

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaszkur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.