Skocz do zawartości
IGNORED

Czy w nowych DACach faktycznie jest soniczny postęp?


GT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kaviter napisał:

To walka ze skutkami problemu a nie jego źródłem, na ból zęba można łykać Ibuprom albo iść do dentysty wyleczyć ząb. Ma to może sens w jakiś budżetowych rozwiązaniach.

A wiesz jak działa separacja galwaniczna ? Opowiedz własnymi słowami bym wiedział, że rozumiesz co robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaviter napisał:

Manipulacja laptopem to nie soft.

To soft powoduje, że w ogóle możemy mówić o PC audio.

 

Komputer w standarcie nadaje się do komunikacji, nie do żadnego audio, co dopiero hi end.

Bug Head już tylko wynosi jakość o wiele klas.

 

Znajomy zrezygnował z analogowego źródła, wyprzedał kolekcję latami zbieranych płyt, kiedy zaznajomiłem go pobieżnie właśnie z możliwościami softu dla audio, nawet wykonałem mu specjalny na potrzeby PC audio kabel głośnikowy o przekroju 27mm kw, ultra szybki, dzięki któremu została zredukowana bardzo trudna do usunięcia skąpość microinformacyjna, na poziomie tzw najniższych częstotliwośći, odpowiedzialna za "inność" dźwięku PC, spowodowaną sytuacją rodzenia się go w tzw układach scalonych, które zabijają wszelką jakość hi end niejako już z definicji, odpowiedzialna jest też za to zjawisko krańcowo mała gęstość prądu, spowodowana coraz węższymi ścieżkami które są takie na skutek gęstego jak nigdy dotąd upakowania elementów aktywnych w strukturach.

Obecnie na kolumnach Dynaudio, odsłuch z streamera ma charakter relaksujący, - po odpięciu owego specjalnego kabla, sprzęt nie nadaje się do niczego, - zamiast słuchać muzyki, lepiej udać się na spacer przy dobrej pogodzie..

Takie pobieżnie tylko są meandry PC audio.

 

PC audio ma swoje mocne i słabe strony, należy rozeznać sytuację i właściwie zareagować by uzyskać pożądany efekt, który jest możliwy, jeśli mówimy o słuchaniu muzyki dla przyjemności.

PC audio z racji poruszania się po problematyce tzw impulsowej, zegarowej, jest krańcowo trudne w realizacji, zamiary elektroników-informatyków, dotyczące optymalizacji są niweczone przez niedostatki fizyczne elementów zaprzęgniętych do działania, są nie w pełni funkcjonalne w stosunku do wymagań, generalnie są "zbyt wolne" do obsługiwania sygnału, rodzi to trudności kończące się brakiem muzykalności urządzeń, co najmniej tych z niższych przedziałów cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaviter napisał:

 

I2s to margines, tak naprawdę nie kojarzę żadnego sensownego DACa z takim wejściem. To interfejs do komunikacji między kośćmi na płytce PCB na odległość kilku centymetrów. Bardzo problematyczny przy połączeniu kablem dwóch urządzeń, synchroniczny i wrażliwy z sygnałem zegarowym o dużej częstotliwości.

m.in. Accuphase, Aqua Acoustics, Rockna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaviter napisał:

 

OK, nie wnikałem aż tak super szczegółowo w konstrukcję mojego DACa, ale on ma wszystkie te rzeczy zaimplementowane (izolację galwaniczną wszystkich wejść, dodatkowy bufor zasilania dla USB na supercapach i układ reclockera (ma nawet dodatkowe wyjście sygnału "de-jittered")) i pomimo tego i tak jest bardzo wrażliwy na jakość sygnału który dostaje po USB.

Jak ma izolację galwaniczną to nie jest wrażliwy na jakość sygnału USB. Technicznie niemożliwe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaviter napisał:

To interfejs do komunikacji między kośćmi na płytce PCB na odległość kilku centymetrów. Bardzo problematyczny przy połączeniu kablem dwóch urządzeń, synchroniczny i wrażliwy z sygnałem zegarowym o dużej częstotliwości.

Zapomniałem dodać że I2S testowałem na nawet kablu o długości 2m. Absolutnie żadnych problemów z ciągłością sygnału nie doświadczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Zapomniałem dodać że I2S testowałem na nawet kablu o długości 2m. Absolutnie żadnych problemów z ciągłością sygnału nie doświadczyłem.

 

Trzeba pamiętać że to rozwiązania specyficzne dla jednego producenta, raczej niewymienne między sobą i to nie tylko z powodu różnych złączy. Prawdopodobnie posiadają jakąś formę interfejsu z powodu niedopasowania impedancji układu do kabla (sam standard jako niezaprojektowany w ogóle do przesyłania kablami nie definiuje parametrów impedancji). Do tego potencjalne różnice w opóźnieniu propagacji między linią zegara a linią danych związane z różnymi długościami linii które mogą doprowadzić do utraty synchronizacji. Problematyczne, niestandardowe i marginalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 00:52, kaviter napisał:

 

Trzeba pamiętać że to rozwiązania specyficzne dla jednego producenta, raczej niewymienne między sobą i to nie tylko z powodu różnych złączy. Prawdopodobnie posiadają jakąś formę interfejsu z powodu niedopasowania impedancji układu do kabla (sam standard jako niezaprojektowany w ogóle do przesyłania kablami nie definiuje parametrów impedancji). Do tego potencjalne różnice w opóźnieniu propagacji między linią zegara a linią danych związane z różnymi długościami linii które mogą doprowadzić do utraty synchronizacji. Problematyczne, niestandardowe i marginalne.

Podejrzewam, że właśnie z tych powodów wybrano przewody HDMI, które są z natury przystosowane do przesyłania nawet szybszych i bardziej czułych sygnałów na duże odległości. Buforowanie i sygnały symetryczne są kluczem do tego, żeby format I2S działał poza obudowami urządzeń. 

Inna sprawa, że kompatybilność pomiędzy rozwiązaniami jest niewielka i trzeba szukać bardzo konkretnego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iFi Audio napisał:

Podejrzewam, że właśnie z tych powodów wybrano przewody HDMI, które są z natury przystosowane do przesyłania nawet szybszych i bardziej czułych sygnałów na duże odległości. Buforowanie i sygnały symetryczne są kluczem do tego, żeby format I2S działał poza obudowami urządzeń. 

Inna sprawa, że kompatybilność pomiędzy rozwiązaniami jest niewielka i trzeba szukać bardzo konkretnego rozwiązania.

Shenzhenaudio stosuje te same standardy 😉 Czyli Topping, SMSL, Gustard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niema postępu, ze względu na najczęściej wykorzystywane kostki Delta Sigma które już na wstępie psują dźwięk. Muszą wykorzystywać duży oversampling (wygładzanie). To tak jakby film nie chciał się załadować, obniżyć jego jakość, a później wygładzić krawędzie.

DS są mniej muzykalne niż R2R, Phillps TDA, słabiej oddają emocje, krócej można słuchać bez zmęczenia (wg. mnie drażniące wysokie, dość chudy bas i mało muzykalna średnica). Na DS większość muzyki brzmi podobnie (mało barw), na innych każda piosenka to osobny spektakl. R2R i TDA grają dość analogowo, DS płasko i monotonnie.

DS na chwilę w aucie  jeszcze ujdzie, ale jak chce się słuchać dłużej to dla mnie tylko R2R, TDA i inne prawdziwe 16, 18, 24 - bit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, forami napisał:

Delta Sigma które już na wstępie psują dźwięk.

Jak słuchałeś jakieś badziewie w stylu Toppinga to może, ale nie ma co uogólniać. Ja np dużo bardziej wolę Rme Adi na tanim Akm niż Pontusa na R2R. A niektóre stare dac się nadają chyba i wyłącznie do dopalania suchych i twardo grających kolumn (czyli kiepskich). Pytanie czy to taka ma być droga. Może trzeba przejrzeć resztę toru.. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem "stare" DAC , ale dostępne dzisiaj za nie duże kwoty takie jak np: Parasound DAC 1500 na PCM63-K to lepszy wybór niż większość ( a może wszystkie)  D/S ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, carlos med napisał:

Czy Waszym zdaniem "stare" DAC , ale dostępne dzisiaj za nie duże kwoty takie jak np: Parasound DAC 1500 na PCM63-K to lepszy wybór niż większość ( a może wszystkie)  D/S ?

 

Sam nie posłuchasz to nie będziesz wiedział. Dla mnie coś co nie ma dobrej implementacji  USB i nie obsłuży natywnie PCM 24/192 jest niezbyt użyteczne (Qobuz/usbridge sig) ale kazdy ma inne pomysły na audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Sam nie posłuchasz to nie będziesz wiedział. Dla mnie coś co nie ma dobrej implementacji  USB i nie obsłuży natywnie PCM 24/192 jest niezbyt użyteczne (Qobuz/usbridge sig) ale kazdy ma inne pomysły na audio. 

Cały czas gram po coax. Wiele osób poleca i jest zachwycona brzmieniem po dobrze zaimplementowanym USB lub przez konwerter USB/coax.

Jakaś propozycja R2R DAC nie D/S z dobrym USB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2021 słuchałem Denafripsa Venus Mk2. To konstrukcja R2R. Brzmienie mocno specyficzne , przebarwione, krawędzie dzwięku zaokrąglone, słaba wyrazistość, słaba dobitność, słaba rytmiczność dzwieku. Przebarwienie powoduje ze niektore utwory brzmia ładnie i kolorowo, ale większość muzyki brzmi nudno. Jeżeli takie jest brzmienie R2R w 21 wieku to ja dziękuje. DAC dla osób które mają sucho grające wzmacniacze i kolumny.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.