Jump to content
IGNORED

Yamaha AX 1 i Marantz CD 6000 OSE ???

maciek_b

Recommended Posts

Witam.

Chciałem dokupić CD do mojego zestawu : Yamaha AX 1 i B&W 9NT.

Mam możliwość kupienia CD Marantz 6000 OSE.

Do tej pory słuchałem Stereo na odtwarzaczu dvd Sony - DVP - S7700 ( bez rewelacji)

Proszę o pomoc w wyborze ( może jakieś inne marki ?)

Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak,ten Marantz wcale nie jest slaby,ale to cedek w klasie do 2 tyś zł.A wzmacnicz Yamaha AX1 choc jest przeznaczony do kina domowego,to swego czasu byl flagowcem.I mysle,ze do stereo potrzebuje naprawde dobrego zrodla.Uderz wyzej,dvd-audio,np.Denon.Zawsze mozesz posluchac muzyki i ogladnac film.

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Zapomnij o dvd jako zrodle muzyki bo na to szkoda czasu. Starzy forumowicze dobrze wiedza ze to nie jest dobre rozwiazanie a debiutantow nie sluchaj. Marantz CD 6000 OSE to taki sobie cdek radze poszukaj czegos lepszego moze nawet ciut starszego. Z Yamaha dobrze gra Pioneer.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Drodzy Panowie musze przyznac ze jestem mile zaskoczony poziomem smsowej dyskusji jaka nawiazala sie w tym temacie miedzy mna a uzytkownikiem tomaen. Swoja droga 358 dni i 2 posty. Tomek musisz nadrobic stracony czas:):):) Oby tak dalej bo kultura na tym forum jest bardzo potrzebna. Pozdrawiam.

PS Pozostaje przy swoim - jednak stereo nie dvd. Pogadamy jak pojawia sie plyty 24 bity / 192khz

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Zyzio Ty to jestes zlosliwy nie ma co ale i tak Cie lubie:):):) a od mojej Yamahy jakbys mogl sie odpierwiastkowac:):):) Zadziwie Cie ale nie bedzie tu na pewno zadnej Yamahy a Pioneer? Coz coraz trudniej go kupic choc niedawno widzialem na allegro PD 77. Wiesz kiedys musimy zrobic test porownawczy tego Twojego Rotela i mojej Yamahy - ciekaw jestem jakie beda wyniki...

Ale do rzeczy: Pioneer PD 75 77 95 - tego pewnie bedzie ciezko dostac. PD 93 - rzadkosc. Denon DCD 3300 3520 i 3560. Rotel (tak tak zyzio:):)) RCD 991 AE (nie wiem czy zmiescisz sie w cenie nie mam pojecia ile moze kosztowac z drugiej reki). Z tymi Denonami to bym uwazal bo maja troszke latek a lasery o wiele gorsze niz w Pioneerach. Nie wytrzymuja tyle. Na razie tyle przychodzi mi do glowy pewnie za jakis czas cos dopisze. Pozdrawiam.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42113853

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42947760

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42663312

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42710052

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42895112

Poza Pioneerami ktore naprawde dobrze graja z Yamaha proponuje Rotela i Creeka - jak dla mnie cdeki o zdecydowanym brzmieniu - mysle ze dobrze by pasowaly. Pozdrawiam.

• 2 weeks later...
Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Raczej PD-S 701 i 702 i PD 91:):):)

Juz odpowiadam: 701 i 702 to dosc wysokie modele z 1993 i 1994 roku. Odwrotny mechanizm. Graja wg mnie na poziomie srednim - dobrym. PD 91 to top z 1989 roku kiedy debiutowal PD 9300. Ladnie zrobiony ciezki duzy ale to co napisal sprzedawca to wierutne bzdury. Od PD 91 wole 9300 a najchetniej PD 93. Uwaga na laser w PD 91 - jest bardzo drogi z serii PWY. Dlatego z tej trojki wybieram PD-S 702. Pozdrawiam.

maciek_b - Masz dobry wzmacniacz ( chociaż to kino ) , masz dobre kolumny ( chociaż trochę ostre ) , kup sobie dobry cd ( nie szajs z Allegro , chociaż czasami , ale bardzo sporadycznie , coś ciekawego się tam pojawi ) .

Jaką kwotą dysponujesz ?

:)

Hidden Content

Maćku, czy masz możliwość odsłuchania tego 6000OSE na swoim systemie, w domu? Jeśli tak, to zacznij od tego. Jeśli nie - to ten model Ci szczerze odradzam, bo sam ostatnio szukałem CD-ka za 2 tys. i OSE był w pewnym momencie najlepszym kandydatem (po zapoznaniu się z opiniami i 2 niedługich odsłuchach w sklepie); do czasu, gdy wziąłem go do domu. Ten sprzęt jest bardzo efektowny, ma niezłe osiągi - szczegóły, stereofonia, kontrola, równowaga tonalna - i w pierwszych chwilach zachwyca. Ale to nie jest żadna muzyka. Od muzyki oddziela cię zawsze, powiedzmy, taka jakaś cienka firanka utkana z metalowych niteczek, i odsłuch prędko przestaje ekscytować. Póki szukasz szczegółów i uważnie badasz możliwości, jest ekstra. A jak słuchasz tylko od tak, dla relaksu, to zwyczajnie się nudzisz. Ostatecznie przyjemniejszy jest troszkę mniej efektowny NAD C542 - ładny kremowy dźwięk, i żywy. Pioneerów nigdy nie słuchałem.

(A sam kupiłem w końcu Marantza - ale starego CD80, sprzed 15 lat!)

Hidden Content

Maciek

No to jak 2,5 kzł, to możesz zaszaleć! :)

Z używanych to przyglądnij się Teac VRDS 10 SE. Bardzo solidna konstrukcja. Świetny transport.

Może Sony CDP-X707ES? Jest na tym forum kilku pasjonatów dobrych CD Sonego (Pozdrawiam Piotrka608).

A może Linn Karik? Józwa ma takiego - zapytaj go o szczegóły.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.