Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel zasilający do listwy rtw


Patryk37
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chociażby dlatego że nie ma filtrów i zajmuje się ładowaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4 godziny temu, Groot napisał:

Nie. Testowałem zwykły kabel który jest w ścianie no name ze zwykła listwa za 200 zł  vs Furutech i AudioQuest i różnica znaczna na korzyść tego drugiego. 

czyli miedź w kablu C łapie mniej szumów niż ta w kablu A i B ? spróbuj kable alu... może szumy będą ostrzejsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Groot napisał:

Jasne ze tak… zwykły kabel w ścianie nie ma ekranowania ani nic i zbiera zakłócenia ze wszystkiego co do okoła

to że kawałek kabla jest ekranowany niczego nie zmienia a stwarza kolejny problem bo trzeba go gdzieś "uziemić", stosować inne wtyki i gniazda. Przewód promieniuje na niecały metr a jego zdolności łapania "UKF" są znacznie ograniczone więc rozmowy sąsiadki nie podsłuchasz, najwięcej syfu wprowadzają same urządzenia a tu wymiana kabla niczego nie da.

ekran ogranicza składową elektryczną fali elektromagnetycznej i nie chroni np przed zakłóceniami o źródle magnetycznym. By ekran był skuteczny musi być gruby, w kablach stosuje się trzy rodzaje z rożnych materiałów i o różnej strukturze więc kupno kabla z dobrym ekranem to dość trudna sprawa.

Zamiast kupić filtr wydajesz kasę na durne kable... kto co lubi... z ciekawości zapytam, pomieszczenie po pełnej adaptacji ? co najmniej z wysokiego hifi że się takimi pierdołami przemyjesz ?

aaa nie to do TV... +10 do ostrości i +5 do kontrastu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ekranem ze ma nyc gruby to nie jest do konca tak. W zaleznosci od przeznaczenia kabla stosuje sie rozne tyoy ekranowania. Z drutow miedzianych, miedzianych cynowanych, o rozntm pokryciu oplotu. Ekranowanie stosuje sie tez z folii aluminiowej np. w skretce ekranowanej FTP lub ekran z drutow i folii - kable FTP-C. I tu np. nie stosuje sie kabli FTP jeżeli nie masz gdzie tego ekranu podlaczyc.

 

Dlatego jezeli ktos slyszy ze lepiej gra mu sprzęt na kablu z linki i elranowanym to niech sobie kupi porzadny polski kable LiYCY lub YStYekw.  Sa to kable linkowe. Mogą byc 3x2.5, 3x4.0 itp. jak wiecej ekranow to LiYCCY itp... w tych produkowanych niewiadomo gdzie (czyt. W chinach) a brandowanych przez audio firmy kablach jest pewnie gorsza miedz niz ta stosowana w polskich KGHM-owska "żółta".  

O kablach glosnikowych sie nie wypowiadam ale o ile maja byc miedziane OFC a nie jakies wymysly, konstrukcją zbyt podobne do OMY (ten na przedluzacze 230V), albo ze srebrem czy platyną, to tez wolalb polski z dobrej miedzi, do ktorego mozesz pobrac karte techniczna od producenta...

Kolega mowi ze slyszy roznic3 wymieniajac ulamek procenta kabla czyli czesc od bezpiecznikow. Ale slyszu bo zalozyl tez listwę... Ale nie woe czy musial wydac 500 czy 50 bo tego za 50 nie sprawdzil.

 

 

Co do boomboxow..  to wlasnie taki kabel zasilający to taki zegarek modowy. Drogi bo ma metke marki modowej ale ten kto sie zna na zegarkach wie ze to tani chinski shit z logo a nie dobru zegarek.

 

Milej nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przecież nie od dzisiaj wiadomo ze 60% ceny płaci się za firmę, markę, renomę. Furutech jest znany na całym świecie a ten polski kolegi kabel tylko w Polsce dlatego jego cena jest tez inna. Nie maja takiego zaplecza by wprowadzać różne technologi itp. 

również dobranoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Groot napisał:

Przecież nie od dzisiaj wiadomo ze 60% ceny płaci się za firmę, markę, renomę. Furutech jest znany na całym świecie a ten polski kolegi kabel tylko w Polsce dlatego jego cena jest tez inna. Nie maja takiego zaplecza by wprowadzać różne technologi itp. 

również dobranoc 

Tu akurat się zdziwisz,  marka znana w wielu krajach, ale nie z kabli audio.  

Czy Furutech w ogole produkuje kable? Marketing robi robote, ludzie chca wierzyc a wysoka cena powoduje to ze czlowiek woe ze drogie to dobre. Tak jak z tymi modowymi zegarkami, tandeta ale marka znana. Itp itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie nazwalbym ich kabli tandetnymi. Ostatcznie poza instalacyjnym furutecha i tak mam inne sieciowki wiec kiepski ze mnie fanatyk. Szczerze mowiac nie obchodzi mnie kto je dla nich zrobil. Jak dla mnie moga byc skladane w szopie przez starego Marcina po 3 tygodniach ladowania kustoszy z biedry. Wspomnialem o nim bo sporo czasu poswiecilem na testowanie roznych kabli szukajac czegos pod audio i raczej nie byly najgorsze z tego co pamietam a oferte maja obszerna. Nie twierdze tez ze trzeba wydac sporo zeby cos ciekawego osiagnac bo to nie prawda ale dla scislosci dodam ze mialem tez u siebie takie co to mialy zdzialac cuda za ulamek ceny tych drozszych oraz takie ktore nie robia roznicy ale mi nie stanal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patryk37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KotSylwester napisał:

Z tym ekranem ze ma nyc gruby to nie jest do konca tak. W zaleznosci od przeznaczenia kabla stosuje sie rozne tyoy ekranowania. Z drutow miedzianych, miedzianych cynowanych, o rozntm pokryciu oplotu. Ekranowanie stosuje sie tez z folii aluminiowej np. w skretce ekranowanej FTP lub ekran z drutow i folii - kable FTP-C. I tu np. nie stosuje sie kabli FTP jeżeli nie masz gdzie tego ekranu podlaczyc.

Napisałem wyraźnie skuteczny ekran, czyli w przypadku kabli np trzy warstwy o rożnym przeplocie i materie. Skrętka to zły przykłąd bo tu odwrócona polaryzacja tłumi wspólny sygnał zakłóceniowy. Po za tym kable teletechniczne mają konkretne częstotliwości pracy a urządzenia odbiorczo nadawcze filtry więc stosowanie nie wiadomo jakich ekranów często mija się z celem.

Chodzi bardziej o samą logikę stosowania pewnych rozwiązań.

9 godzin temu, KotSylwester napisał:

to tez wolalb polski z dobrej miedzi, do ktorego mozesz pobrac karte techniczna od producenta...

w Polsce nie ma dobrej miedzi, po za tym ważniejsza jest struktura, ponoć robi na flow więc jak już to miedź monokrystaliczna, beztlenowa.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fetek napisał:

w Polsce nie ma dobrej miedzi

Pracuję w branży metalowej.  Polskie stopy najlepiej trzymają normy które ją opisują. Można kupić "słabą" tj. zanieczyszczoną Polską miedź, ale to jest karcie katalogowej dokładnie wyszczególnione. Ale ogólnie, Polska miedź jest ceniona na rynku bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butler napisał:

Pracuję w branży metalowej.  Polskie stopy najlepiej trzymają normy które ją opisują. Można kupić "słabą" tj. zanieczyszczoną Polską miedź, ale to jest karcie katalogowej dokładnie wyszczególnione. Ale ogólnie, Polska miedź jest ceniona na rynku bardzo dobrze.

Nie spotkałem się z taką opinią jeżeli chodzi o walcówkę, z której robi się kable. Są dostępne różne rodzaje czystości. Np. żółta, czerwona, niebieska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunki miedzi rafinowanej i przetopionej są w Polsce znormalizowane. Nie robimy kabli czy przewodów, nie mamy problemu z klasą zamawianych stopów z KGHM. A bierzemy różne, najczęściej mosiądze i brązy (osprzęt jachtowy), ale wysokiej jakości stopową także... Np. na dysze do laserów. Nierzadko wymagane są certyfikaty i materiał idzie na spektrometr i niezgodności jeszcze nie było. Co innego tworzywo... Badziew totalny na naszym rynku, ertacetal kupić w dobrym gatunku to misja niewykonalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem żeby jakakolwiek polska fabryka robiła OCC, nie wiem na ile moje informacje są aktualne ale kiedyś 4n to był szczyt możliwości.

Nazwa handlowa: Drut z miedzi beztlenowej Cu OFE
Nazwa substancji: Miedź elektrolityczna
Cu min. 99,90
Numer CAS: 7440-50-8
Numer WE: 231-159-6

25 ppm czyli chyba 4n jak pisałem powyżej.


 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:

nie słyszałem żeby jakakolwiek polska fabryka robiła OCC, nie wiem na ile moje informacje są aktualne ale kiedyś 4n to był szczyt możliwości.

 

 

A co bys powiedzial na polskiego producenta 6N?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 godzin temu, fetek napisał:

najwięcej syfu wprowadzają same urządzenia

W moim przypadku jest to pętla masy,  musiałbym przerwać masę pozbawiając jednego kabla xlr z preampu do końcówki i lekko się boję tego zabiegu, chociaż doradzał mi wiarygodny użytkownik tego forum.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KotSylwester napisał:

A co bys powiedzial na polskiego producenta 6N?

że mnie ta licytacja nie interesuje ;]

2 minuty temu, MarcinStereo napisał:

W moim przypadku jest to pętla masy,  musiałbym przerwać masę pozbawiając jednego kabla xlr z preampu do końcówki i lekko się boję tego zabiegu, chociaż doradzał mi wiarygodny użytkownik tego forum.

może zacznij od sprawdzenia PE lub jego wyeliminowania w jednym urządzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek to slabo szukasz. Technokabel to robi od nastu lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KotSylwester napisał:

to slabo szukasz. Technokabel to robi od nastu lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie szukam, mam to gdzieś, 25ppm to taki sam wynik jak KGHM czyli jednak nie 4N, coś mnie tu internety ściemniają.

w IC , XLR od kilku lat nie używam OFC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.