Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS600X i lampy Sophia Electric KT88-ST and Sophia Electric EL34-ST


gutekbull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem lamp do mojego Lebena 600X ,Sophia Electric KT88-ST lub Sophia Electric EL34-ST. Obecnie mam sporo różnych lam , ale głównie jadę na El-34 RFT .
Mam kolumny JMLab M.U. i np. nie bardzo chciałabym rozjaśnienia systemu.
Moze ktoś ma doświadczenia i moze się podzielić ,czego mogę sie spodziewać ,czy w ogóle warto i które lampy ?
Bo nie są tanie 😞
Recenzje w necie Jeffa oczywiście czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Ostatnio próbowałem KT66 TAD i bardzo mi się podobało, większy dźwięk , świetna góra itd.

Lampy musiałem oddać,ale wracając do moich EL34 RFT ,zamiast nich wsadziłem EL34 TAD  i mam wrażenia lepszej średnicy może troszkę kosztem basu i chyba na razie zostanę przy TAD.

Co jeszcze warto spróbować ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 22.06.2022 o 09:37, gutekbull napisał:

Ostatnio próbowałem KT66 TAD i bardzo mi się podobało, większy dźwięk , świetna góra itd.

Lampy musiałem oddać,ale wracając do moich EL34 RFT ,zamiast nich wsadziłem EL34 TAD  i mam wrażenia lepszej średnicy może troszkę kosztem basu i chyba na razie zostanę przy TAD.

Co jeszcze warto spróbować ?

 

 

Mam też Lebena 600X. W ostatnich miesiącach, ,, przerzuciłem" kilka lamp. Jeśli chodzi o EL34, to dwie z nich zdecydowanie się wyróżniają, Sophia Electric i prawdziwa Svetlana Winged C (z czarnym logo) nie mylić z SED.Sterujące, w różnych konfiguracjach-RCA, Raytheon,Mullard, Sylvania, Siemens. Spośród KT88 ze współczesnej produkcji, uwagę zwraca czarny Shuguang Treasure. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam też Lebena 600X. W ostatnich miesiącach, ,, przerzuciłem" kilka lamp. Jeśli chodzi o EL34, to dwie z nich zdecydowanie się wyróżniają, Sophia Electric i prawdziwa Svetlana Winged C (z czarnym logo) nie mylić z SED.Sterujące, w różnych konfiguracjach-RCA, Raytheon,Mullard, Sylvania, Siemens. Spośród KT88 ze współczesnej produkcji, uwagę zwraca czarny Shuguang Treasure. 
K88 można użyć w 600tce?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GB napisał:

K88 można użyć w 600tce?

W tym modelu są takie lampy:

Lampy: 6L6GC (5881), (EL34/6CA7 - opcja) x 4; 6CS7 x 4; 6CJ3 x 1

KT88 - BRAK 😓

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat. Tak Leben CS600X pozwala na użycie lamp KT88, jest to opisane w manualu, można też znaleźć tutaj:

spacer.png

Z doświadczenia, wymiana oryginalnych lamp na Sophia Electric EL34 lub KT88 ma w obu przypadkach wadę i wymaga zdjęcia górnej pokrywy (ewentualnie wykorzystania dystansów, lub inny mocowania pokrywy), ale to tyle z wad, reszta to same zalety. Czy lepiej brzmi KT88 czy EL34, to rzecz gustu, rodzaju muzyki, pewnie i pozostałych komponentów systemu. Do tej pory nie mogę zdecydować się która czwórka jest lepsza, obie są niesamowity

Dla mnie osobiście oba zestawy biją na głowę fabryczne Harmonix przede wszystkim pod względem sceny. Do tego w moim przypadku zmiana lamp bardzo mocno "odsłoniła" dźwięk, tak jak by ktoś usunął dodatkowy materiał tłumiący. Nie był to może ciężki koc, ale muzyka dostała rumieńców. Wymiana lamp pokazuje jak dużo można uzyskać z tego złoconego pudełka.

PS. Lampy Sophia przy otwartym wzmacniaczu też robią niezłe wrażenie wizualne 🙂

PS2. Ciekawe, chociaż mniej spektakularne efekty daje również wymiana 12AU7A i 12BH7A na NOS'y np. RTF

PS3. Przymierzam się do eksperymentów ze zmianą telewizyjnej 6CJ3 🙂

PS4. Gdyby tu jeszcze był phono pream .........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat. Tak Leben CS600X pozwala na użycie lamp KT88, jest to opisane w manualu, można też znaleźć tutaj:
CS600-Tube-Settings-Table.jpg
Z doświadczenia, wymiana oryginalnych lamp na Sophia Electric EL34 lub KT88 ma w obu przypadkach wadę i wymaga zdjęcia górnej pokrywy (ewentualnie wykorzystania dystansów, lub inny mocowania pokrywy), ale to tyle z wad, reszta to same zalety. Czy lepiej brzmi KT88 czy EL34, to rzecz gustu, rodzaju muzyki, pewnie i pozostałych komponentów systemu. Do tej pory nie mogę zdecydować się która czwórka jest lepsza, obie są niesamowity
Dla mnie osobiście oba zestawy biją na głowę fabryczne Harmonix przede wszystkim pod względem sceny. Do tego w moim przypadku zmiana lamp bardzo mocno "odsłoniła" dźwięk, tak jak by ktoś usunął dodatkowy materiał tłumiący. Nie był to może ciężki koc, ale muzyka dostała rumieńców. Wymiana lamp pokazuje jak dużo można uzyskać z tego złoconego pudełka.
PS. Lampy Sophia przy otwartym wzmacniaczu też robią niezłe wrażenie wizualne
PS2. Ciekawe, chociaż mniej spektakularne efekty daje również wymiana 12AU7A i 12BH7A na NOS'y np. RTF
PS3. Przymierzam się do eksperymentów ze zmianą telewizyjnej 6CJ3
PS4. Gdyby tu jeszcze był phono pream .........
Hej, skąd masz ten wycinek, który wkleiłeś powyżej?

W opisie widzę, że dotyczy on CS600 a nie CS600X. Nie wiem, czy to ta sama wersja wzmacniacza, czy to dotyczy jego wcześniejszej wersji.

Sam chętnie bym sprawdził lampy KT88.

Z jakiej firmy masz te lampy?

103a4d2a1d9023cd1c6bd92c0d869c16.jpg

________________
Pozdrawiam GB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinek z instrukcji dołączonej do  Lebena CS600X 🙂 Lampy EL34 i KT88 w niebieskich bańkach od Sophia Electric

Warto poczytać: 

jeffsplace.positive-feedback.com/tube-rolling-in-the-new-leben-cs-600x-integrated-amplifier-sophia-electric-vacuum-tubes-nos-12bh7as/

 

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wycinek z instrukcji dołączonej do  Lebena CS600X  Lampy EL34 i KT88 w niebieskich bańkach od Sophia Electric
Warto poczytać: 
jeffsplace.positive-feedback.com/tube-rolling-in-the-new-leben-cs-600x-integrated-amplifier-sophia-electric-vacuum-tubes-nos-12bh7as/
 
Marek
Fajnie, ale kwota nie mała. Z chęcią bym posłuchał 600ki na KT88, aby przekonać się, co to zmienia.

________________
Pozdrawiam GB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.