Skocz do zawartości
IGNORED

Procesor AV


Mateusz Wielgos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Obecny system to:

TV Panasonic-> Optyk-> Topping DX7s (jako dac/pre)-> IcePower1200AS2-> kolumny

Do słuchania muzyki używam RaspberryPi4 i tutaj jestem w pełni usatysfakcjonowany. 

Treści video oglądam przez TV z Netflix/Prime oraz z serwera.

I tutaj jest słabo. Wydaje mi się, że problem powstaje kiedy TV dokonuje konwersji do PCM.

Dźwięk kaszanka, cichy, dźwięki muzyki czy tła zagłuszają dialogi.

Często wieczorem jak ustawię głośność tak, że słyszę dobrze dialogi to jak coś walnie basem w tle to budzę domowników.  

Wiadomo, nie oczekuję spektakularnych efektów kinowych ale poprawności no i nie chciałbym popsuć odsłuchu muzyki. 

Czy jeśli Toppinga zamienię na jakiś starszy procesor AV z wyższej półki z dekoderami dolby i dts to będzie on w stanie poprawnie zrobić downmix do stereo i dźwięk z TV się poprawi a przy okazji będzie akceptowalnie przy odsłuchu muzyki ?

Wstępnie myślę o czymś pokroju NAD M15, Lexicon MC. 

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Toppinga raczej nie będzie lepiej w stereo, na to bym nie liczył, ale może być akceptowalnie.

TV rzeczywiście słabo robi downmix do stereo, więc to może być przyczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, max720 napisał:

Sprawdzony amplituner Sony 930, 940 QS nie wystarczy ? 500-700 PLN , a reszta na wakacje .

 

Miałem w sypialni chyba QS 870. Sprawdzał się elegancko. Natomiast w salonie nie planuję dokładać kolejnych kloców, kabli itp. Idealnie byłoby zrobić wszystko za pomocą jednego urządzenia. Te procesory, które były kiedyś drogie mają jeszcze tę zaletę, że wysterują mi końcówkę mocy. Oglądałem specyfikacje np. Rotel, Marantz i tam są za niskie poziomy na wyjściach pre.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą może być DAC zastosowany w torze audio . 

Ale może się mylę 

Czy , to będzie procesor , czy np Sony 930/940 , to i tak będzie następny klocek .

Nie unikniesz tego .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, max720 napisał:

Podstawą może być DAC zastosowany w torze audio . 

Ale może się mylę 

Czy , to będzie procesor , czy np Sony 930/940 , to i tak będzie następny klocek .

Nie unikniesz tego .

 

Procesor AV to taki amplituner bez końcówek mocy.

Posiada przedwzmacniacz, dekodery, dac i inne bajery.

Wiec w teorii może to być jeden klocek który załatwi wszystkie tematy, nie wiadomo jak w praktyce 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za końcówkę mocy robi u mnie Ice Power. Nie potrzebuje kolejnego wzmacniacza i interesuje mnie wyłącznie stereo. Topping używam jako dac/przedwzmacniacz w tej chwili. Procesor AV byłby w stanie zastąpić Toppinga i dodatkowo zdekodować formaty wielokanałowe do dwóch kanałów jak mi się wydaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To samo zrobi amplituner…

A tak na marginesie… po co zakładać miliony tematów? Wystarczyło tylko poszukać…

https://www.audiostereo.pl/topic/151475-dobry-procesor-do-kina-domowego/

Wyjdziesz se z pre na końcówkę ic Power i sprawa załatwiona a jak będziesz chciał kiedyś rozbudować stereo o kino to już będziesz miał dodatkowe końcówki na resztę kolumn. A jeżeli ma to być tylko stereo to po kiego grzyba procesor? Kup dobry dac i sprawa załatwiona. A co do oglądania- jeżeli ogląda się z lektorem czy dubbingiem filmy to normalne jest że gdy jest dialog prowadzony to wszystkie efekty są cichsze. Tak jest końca lat 90- tych i nic się nie zmienia w tym temacie. Polecam napisy wtedy dźwięk będzie wyrównany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Groot napisał:

To samo zrobi amplituner…

A tak na marginesie… po co zakładać miliony tematów? Wystarczyło tylko poszukać…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Założyłem jeden temat i dość konkretnie opisałem na czym mi zależy. Nie potrzebuje amplitunera. Watpie że pierwszy lepszy amplituner wysteruje mi końcówkę. Temat który zalinkowales czytalemi nie znalazłem tam potrzebnych informacji. Mam dobry dać i on nie rozwiązuje problemu o którym napisałeś. Ostatnie zdania pomijam bo chyba nie czytasz ze zrozumieniem 😉 Jedynie kolega @qbakos załapał o co chodzi. 

16 minut temu, max720 napisał:

To ile chcesz wydać tych $ ? 

Jakie masz kolumny  ? I jaki IC power ? 

Dawaj foty  🙂

 

Ice Power 1200AS2 kolumny XTZ 99.36 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Mateusz Wielgos napisał:

Ostatnie zdania pomijam bo chyba nie czytasz ze zrozumieniem 😉 Jedynie kolega @qbakos załapał o co chodzi. 

Ja zrozumiałem. Najwidoczniej nie próbowałeś oglądać tego samego z napisami i oryginalna ścieżka dźwiękowa. Tępakiem jeszcze nie jestem… a że Tobie się nie chce w ustawieniach zmieniać i sprawdzać to już nie mój problem. Ja oglądam z Netflixa czy Prime Video w oryginalnej ścieżce i nie mam takich problemów jakie ty masz wszystko fajnie równo wybrzmiewa. Nie ma czegoś takiego o czym ty wspominasz. No ale… powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że do końca mnie zrozumiałeś. Uważam, że u mnie problem stanowi konwersja do PCM ktora odbywa się w TV. Taki sygnał trafia do daca. Sprawdzałem na 3 telewizorach. Wszędzie jest to samo. Jest dużo ciszej niz innego źródła. W kilka tematach znalazłem podobne odczucia. U ciebie działa dobrze bo dźwięk z TV wychodzi zgodny z formatem netfixa czy prime. Dolby Digital lub podobny. I trafia do ampitunera który dekoduje. Zwykły dac stereo tego nie potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Owszem zgadzam się że jest ciutkę ciszej ale nie zgadzam się do tego co żeś napisał że jak pierdzielnie to jest dwa razy głośniej. Spróbuj obejrzeć coś co znasz i wiesz w których momentach jest głośniej na lektorze czy dubbingu a następnie zmień na angielski z napisami. Założę się ze już tak nie będzie głośno. Dwa w Lektorze jest tez ciszej niż w oryginale. Sprawdzenie Cię nic nie kosztuje a może się okaże że mam racje co do efektów. Z konwersja do stereo poprzez dac to nie wiem bo takiego obecnie nie posiadam, wcześniej miałem CA Dac Magic 100 ale służył do stacji dokującej pod telefon Apple i do laptopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może i trochę nie doprecyzowałem. Spróbuję włączyć coś tak jak napisałeś choć wydaje mi się że to nic nie da. Oglądając film z serwera z oryginalną ścieżką z napisami wrażenia są identyczne. Jeśli plik posiada dźwięk Dolby to powstaje z tego kaszanka która trafi do dac w postaci PCM. To co mnie zastanawia to to czy procesor będzie w stanie zrobić to lepiej. Czyli z oryginalnej ścieżki np. Wielokanałowej zmiksuje i poda na dwa głośniki. Jeśli masz amplituner to spróbuj dźwięk z netfixa podać na dwie kolumny przednie i daj znać jak to brzmi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mateusz Wielgos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ro35 napisał:

mam w szafie dwa nieużywane już procesory rotela, jeden z nich to rsp-1066 (bez hdmi), mogę wypożyczyć...

Dzięki za propozycję. Wcześniej pisałem, że Rotel odpada. W specyfikacji jest podane, że na wyjściach pre out ma 1V. No chyba, że się mylę? Ja potrzebuje mieć minimum 4V a najlepiej 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groot napisał:

Wyjdziesz se z pre na końcówkę ic Power i sprawa załatwiona ...

Hurrrrrrrrrrrrra Marcin powrócił z samoizolacji 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mateusz Wielgos napisał:

Ja potrzebuje mieć minimum 4V a najlepiej 5V

aż się chciałem upewnić że są aż takie różnice na wyjściach ? to powinno być przecież znormalizowane

w specyfikacji NADa jest: Input sensitivity 40mV (ref. 500mV out) (???)

rsp-1066 ma out: 1.2 V (200 mV Input)

aktualnie mam rsp-1570, w specyfikacji jest out: 1V (nie podają przy jakim in - domyślnie 200mV)

i to mogło by się zgadzać, bo pierwsze wrażenie po przejściu z 1066 na 1570 było, że więcej muszę kręcić gałką aby czuć taki sam poziom głośności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mateusz Wielgos napisał:

To co mnie zastanawia to to czy procesor będzie w stanie zrobić to lepiej.

Na 90% zrobi to tak jak powinno być. U mnie z TV było to samo - bardzo cichy dźwięk podawany na DAC-a stereo.

Ale czy nie byłoby taniej kupić jakiś odtwarzacz plików z obsługą Netflixa i co tam jeszcze potrzebujesz? TV wtedy robiłby jako odbiornik obrazu, a dźwięk puszczasz na Toppinga. Efekt byłby ten sam, a zyskałbyś jeszcze dodatkową funkcjonalność. Może nawet zastąpiłby ResberryPi. Kupowanie procesora nie ma sensu.

6 minut temu, ro35 napisał:

to powinno być przecież znormalizowane

Nie jest znormalizowane. Jest wolna amerykanka producentów końcówek. Przeważnie czułość wejściowa jest niska, żeby sprawić wrażenie, że dana końcówka gra głośno i ma zapas mocy. Jak ktoś się nie zna to robi to wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno ze specyfikacji nada:

Signal/Noise ratio, A-weighted:

>90dB (ref. 500mV in 500mV out, volume set to unity gain)
>80dB (ref. 2Vout, Volume maximum

jak to interpretować ? NAD daje 2V przy maksymalnym wzmocnieniu (ale nikt nie kręci do końca...)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, qbakos napisał:

Ale czy nie byłoby taniej kupić jakiś odtwarzacz plików z obsługą Netflixa i co tam jeszcze potrzebujesz? TV wtedy robiłby jako odbiornik obrazu, a dźwięk puszczasz na Toppinga. Efekt byłby ten sam, a zyskałbyś jeszcze dodatkową funkcjonalność. Może nawet zastąpiłby ResberryPi. Kupowanie procesora nie ma sensu.

Masz coś konkretnego na myśli? Mi przychodzi do głowy jedynie nvidia shield ale nie wiem czy to można obsługiwać bez włączania ekranu. Raspberry jest zawsze włączone u mnie. Odpalenie muzyki z serwera jest super wygodne apką ze smartfona. Jest sporo tv boxow na rynku ale większość bez certyfikacji. Są ze zwykłym androidem i tam jakosc w streamingu jest obcinana. Pewnie trzeba by było kombinować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.