Skocz do zawartości
IGNORED

Dac do kina z bass shakerem


baron_bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby wygodnie obłużyć basshakera dac musi umieć nadawać naraz sygnał analogowy i cyfrowy (w skrócie, po np. wpięciu słuchawek w wyjście analogowe nie ma się wyłaczać sygnał cyfrowy). Tak więc cyfrowo idzie dzwięk, a analogowo (z wyjści ana słuchawki) sygnał do wzmacniacza basshakera.

Obecnie używałem do tego audiolab Mdaca, ale szukam alternatywy - powiedzmy, że podobny budżet, ale jestem elastyczny.

No i ogólnie musi mieć charakterystykę dobrą do grania w kinie (Mdac do tego jest ok).

Mogę kupić drugiego Mdaca, ale wolałbym coś innego niż dotychczas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten m-dac potrafi przepuścić na wyjściu cyfrowym kinowe formaty: DD, DTS itd., czy masz podpięte stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrafi (nie bawiłem się tym, ale chyba nie).

Zasilam go z usb a cyfnał cyfrowy przesyłam do amplitunera marantza (sr 8002 - wysoki model i ma mnóstwo trybów, ale najbardziej mi się podoba zwykły multichanel czyli z tego co rozumiem, 5.1 bez dodatkowych efektów).

EDIT: ja mam centralny, suba i kolumny frontowe, jakby dać satelity tylne (albo najlepiej środkowe jeszcze) to pewnie efekty by dawały lepszy.... efekt :) Moje pomieszczenie też raczej takie sobie, ale basshaker to jest super rozwiązanie, bo jest poczucie że ma się suba za 20 000 a nie za 2000 (i to bez denerwowania sąsiadów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, baron_bartek napisał:

Zasilam go z usb a cyfnał cyfrowy przesyłam do amplitunera marantza

To nie do końca rozumiem tego podłączenia. Masz drogi i porządny DAC, a zamiast używać analogów, podłączasz amplituner przez wyjście cyfrowe. Przecież to amplituner wykonuje całą robotę, a nie DAC - on tylko przekierowuje sygnał dalej.

Druga sprawa, w jakim trybie nadajesz mu sygnał po tym USB? W trybie 5.1, czy stereo?

Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem, to powinno być podłączone tak: stereo z DAC-a do stereo-in w Marantzu (jeśli ma takie wejścia, tego nie wiem). A basshaker podłączasz przez wyjście cyfrowe z DAC-a, tylko dokupujesz mu konwerter cyfra-analog za parę złotych. Tam jakość dźwięku nie ma większego znaczenia. Wtedy to ma sens i wykorzystujesz potencjał M-DAC-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak, że dac nie ma znaczenia (testowane - sygnał z karty zaintegrowane w komputerze to tragedia mimo że optyczny), ale fakt, że równie dobrze by mógł być dużo tańszy dac byle by miał charakterystykę basu dobrą do filmu (chociażby po to by sensownie napędzać basshaker analogiem - jak nie będize głebokiego basu to nie napędzi.... można rzecz jasna sporo wyregulować, jakość nie ma tutaj żadnego znaczenia tylko ilość i zakres)

Tryb w pełni 5.1 ale nie wymuszam tego w żaden sposób - mdac sobie sam wszysko pobiera (strzelam, zę jak firlm ma jakiś efekt dokodowany to mdac też go prześle do ampli).

hmmmmm, to co piszesz to jest jakiś pomysł: równie dobrze zamiast analog+cyfra można mieć daca który wypuszcza 2 sygnały cyfrowe i do jednego dodam konwerter.

Dace w standardzie jak mają optyczne + coaxial to nadają na obydwa naraz?

Możesz polecić jakiś konwerter i w ogóle jakiegoś dobrego daca do kina?

Pierwszy z brzegu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście subwooferowe mam już zajęte na subwoofer :D ale chyba w marantzu są 2 (sprawdzę) wiec chyba wpadłeś tutaj na coś conajmniej mówiąc genialnego o czy ja z jakeigo mi nieznanego powodu nie pomyślałem :D

Wtedy by wystarczył jeden najzwyklejszy kabelek rca by to zasilić - jaki efekt będize tego nie wiem, ale podejrzewam że lepszy niż obecnie.

Ew rogałeźnik rca: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jakby tylko jedno wyjście było (myśle, że nie wpłynie to jakkolwiek na jakość dźwięku suba)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, baron_bartek napisał:

Możesz polecić jakiś konwerter i w ogóle jakiegoś dobrego daca do kina?

Nie ma dobrych DAC-ów do kina i w tym jest cały problem. Jest tylko jakiś chiński szajs, którego bałbym się podłączyć. A czemu tak jest, to trzeba by już spytać producentów. Nawet kości ESS, które są wewnętrznie wielokanałowe, używa się jako stereo. Masz do wyboru tylko procesory AV, które kosztują majątek i też nie ma ich jakoś dużo albo odtwarzacze Blu-ray z analogowymi wyjściami, których już praktycznie nie ma na rynku.

To co chcesz podłączyć to DAC stereo, który nie nadaje się do kina. Chyba, że to kino ograniczysz do kolumn stereo, wtedy będzie ok. Ale piszesz, że masz też kolumnę centralną, więc to już jest pierwszy zgrzyt... Nie miałem tego DAC-a, więc może jest on w stanie przyjąć sygnał 5.1 czy 7.1 i wypuścić go w takiej postaci przez wyjście cyfrowe, w co bardzo wątpię. DAC Arcama, który kiedyś miałem tego nie potrafił i odtwarzał "sieczkę" podczas takiej próby.

24 minuty temu, baron_bartek napisał:

hmmmmm, to co piszesz to jest jakiś pomysł: równie dobrze zamiast analog+cyfra można mieć daca który wypuszcza 2 sygnały cyfrowe i do jednego dodam konwerter.

To nie byłby już wtedy DAC, tylko zwykły konwerter :) 
Przeczytaj wszystko jeszcze raz od początku i co robi DAC, bo masz maksymalnie pomieszane te podłączenia i próbujesz coś robić na ślepo. Sprawdź czy Marantz ma wejśca analogowe!

EDIT: Być może ten cały M-DAC jest w ogóle zbędny w Twoim systemie i możesz go sprzedać, bo z tego co widzę wszystko i tak robi amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć tylko tyle, że dzwięk jest rozdzielony, ale czy jest rozdzielony jak trzeba nie wiem.

Nie mam żadnego urządzenia, które ma usb na wejściu a 2 optyczne na wyjściu (zatem nie wiem czy zrobi 2 sygnały cyfrowe naraz), ale to co napisał Groot by mi rozwiąząło prawę więc kombinowanie by nie było potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, baron_bartek napisał:

Od siebie mogę powiedzieć tylko tyle, że dzwięk jest rozdzielony, ale czy jest rozdzielony jak trzeba nie wiem.

Masz DAC-a za 4-5K zł, a używasz go tylko do konwersji sygnału z USB na coaxial... Jaki jest w tym sens? Wszystko co robi ten DAC, jeśli chodzi o jakość dźwięku wychodzi przez wyjścia analogowe i piszę o tym cały czas, ale jakoś jak grochem o ścianę. Jeśli się tylko da podłącz go przez analogi z amplitunerem, tak jak już wcześniej napisałem i wtedy powinieneś zobaczyć skok jakości. Jak nie będzie różnicy w jakości wrócisz do swojego obecnego połączenia, ale chyba warto chociaż spróbować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ja nie dość jasno piszę.

Już to wszystko kiedyś próbowałem - nawet dość intensywnie. Analogi co oczywiste grają lepiej, ale w muzyce (zdecydowanie lepiej), natomiast tak nie podłącze centralnego (mogę puścić na ampli jakiś efekt i wtedy on zmieli sygnały z kolumn na centralny). Efekt gorszy niż to co mam teraz - tak jak pisałęm wszytkie te mode (a jest ich kilka) ustępują zwykłemu multichanel (z tego co rozumiem to rodzaj direct input tylko że w 5.1).

Nie jest też prawdą, że dac nijak nie wpływa na wyjście cyfrowe - jakby tak było to bym zasilał ampli z telewizora (który dostaje dzwięk po hdmi) lub najzwyklejszej wewnętrzene karty muzycznej (jak próbowałęm grało beznadziejnie i nie było 5.1, ale z telewizora chyba był - musiałbym spróbować)

Przestałem natomiast mdaca używać do czegokolwiek niż kino bo mam do muzyki inny sprzęt - teraz mam ochodę podłączyć mdaca (co zresztą wczoraj zrobiłem) do wzmacniacza słuchawkowego (lampowego i tak po analogu) i stąd cały ten wątek, bo faktycznie się mdac marnuje obecnie w kinie - coś tańszego starczy byle by robiło swoją robotę i przenosiło dobrej jakośi sygnał z komputera aplituner (a to co zaproponował Groot załątwi sprawę basshakera).

A w ogóle ten ampli do muzyki taki sobie. Słuchawki akg k8120 pro + lampa + kabel forzy robią z tego miazgę :) i tam faktycznie słychać tego mdaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Groot said:

Masz tylko jedno wyjście wiec musiałbyś dokupić rozdzielacz, chyba że w subwooferze masz przelotkę wtedy sygnał z niego byś pociągnął.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wcięło mi piszę jeszcze raz - Masz racje, drugie rca na subwoofer to input.

W subwooferze mam 2 wyjścia rca o nazwie hight pass output - pewnie mógłym tak puścić, ale wygodniej mi będzie zasilić wzmacniacz basshakera z ampli bo stoją obok siebie (za ścianą :P) zatem kupie rozgałężnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baron_bartek napisał:

Być może ja nie dość jasno piszę. [...]

Teraz jasno wyjaśniłeś, bo przez chwilę miałem wrażenie że masz fajny sprzęt, a nie do końca wiesz co z nim robisz 😉 

4 godziny temu, baron_bartek napisał:

Nie jest też prawdą, że dac nijak nie wpływa na wyjście cyfrowe

Masz rację, nie jest to prawdą. Takiej klasy dac na pewno wpłynie na jakość tego co będzie na wyjściu cyfrowym, ale nie będzie to to samo co po wyjściach analogowych... o to mi chodziło. Sam tego doświadczyłem, gdy próbowałem łączyć amplituner z PC przez wyjście optyczne... było słabo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku alternatywy podłączyłem sygnał (toslink) z telewizora :> do marantza. W filmach nie jest w sumie źle (na pierwszy rzut ucha) ale muzyka to jakiś dramat jest :> :P Normalnie mina rzednie :>

Nic tutaj oczywiście nie dziwi - Tv ma sygnał (nie nazwijmy tego dźwiękiem) zoptymalizowany na film i rozumienie mowy. Nawet sporo niuansów wyciąga z tła, chociaż jakoś tak ociężale to brzmi.

Podłaczę basshekara rozdzielaczem rca (reszty pasma tak bym nie rozdzielał, ale sam bass myślę, ze będzie ok... mogę się mylić, bo skraje pasma mogą oberwać co szczególnie w niskoschodzącym basshakerze ma znaczenie). (konkretnie to buttkicker)

Jednej rzeczy jeszcze nie wiem jak rozwiązać. Mdac ma sterowanie głośnością pilota, które pogłaśnia tylko analog a nie rusza toru cyfrowego - w skrócie tak sobie kiedyś wynalazłem sterowanie mocą basshakera :) Teraz nie wiem jak to zrobić, a to ważne, bo spasować bas z suba z basshakerem to upierdliwa sprawa bez pilota.

Jakieś urządzonko z pilotem co robi z sygnału analoga głośniejszy analogowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, qbakos said:

Nie ma dobrych DAC-ów do kina i w tym jest cały problem. Jest tylko jakiś chiński szajs, którego bałbym się podłączyć. A czemu tak jest, to trzeba by już spytać producentów. Nawet kości ESS, które są wewnętrznie wielokanałowe, używa się jako stereo. Masz do wyboru tylko procesory AV, które kosztują majątek i też nie ma ich jakoś dużo albo odtwarzacze Blu-ray z analogowymi wyjściami, których już praktycznie nie ma na rynku.

 

Teraz z pamięci mówię, ale w mdacu jest ikonka na wyświetlaczu, która informuje że sygnał jest 5.1. (pamiętam, bo zauważyłem to jako coś nowego jak sparowałem z ampli) i faktycznie jak go podłączyłem (w przeciwieństwie do innych daców/kart muzycznych, a miałem kilka) to poczułem różnice, że centralny gra jak centralny, a nie jest to poprostu zmielona interpolacja z kolumn frontowych, której w sumie mogło by nie być.

Co więcej (też z pamięci): jak się bawiłem trybem multichanel w marantzie, to jak nie było sygnału na centralny (bo np. puszczałem analogiem) to nie było - poprostu centralny nie grał, tak jak powinno być.

Z tego co mi wiadomo, flaki mdaca to ulepszone rozwiązanie z odtwarzaczy dvd wysokiej klasy (oppo?) - być może dlatego to działa jak trzeba (tak mi się przynajmniej wydaje) - wypożycz sobie jak masz możliwość. Ciekawe czy tańsza wersja mini też tak działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/15/2022 at 2:38 PM, Groot said:

Masz tylko jedno wyjście wiec musiałbyś dokupić rozdzielacz, chyba że w subwooferze masz przelotkę wtedy sygnał z niego byś pociągnął.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Próbowałem podłączyć z preampa lewego/prawego kanału.... ewidentnie było czuć, że na ten kanał nie są przenoszone niższe pasma za bardzo.

Podłączyłem rozdzielacz - ciężko powiedzieć jak wpływa na bo zmieniłem źródło, ale działa ok. Na wszelki wypadek kupie lepsze kabelki, bo na próbę wziąłem najtańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/15/2022 at 2:38 PM, Groot said:

Masz tylko jedno wyjście wiec musiałbyś dokupić rozdzielacz, chyba że w subwooferze masz przelotkę wtedy sygnał z niego byś pociągnął.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aha.... i ciągle nie wymyśliłem jak zrobić pilota do basshakera w takiej konfiguracji. Korektor graficzny na pilota? Dość drogie rozwiązanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.