Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

„I am Groot” 👋

W związku ze sprzedażą starszego amplitunera zacząłem rozmyślać w która stronę iść, czytałem wszystkie specyfikacje odnośnie Atmos, studiowałem na różne sposoby podejścia do tego tematu w moim skromnym pokoju. Doszedłem do wniosku że aby prawidłowo go wykonać według założeń Dolby Laboratories mógłbym pokusić się o system oparty maksymalnie o siedem głośników czyli 5.x.2, zacząłem szukać po YT jak to brzmi/wyglada. W końcu się zdecydowałem i chciałem od Marca wziąć się za robotę, niestety w sąsiednim temacie kolega @max720 wrzucił zdjęcia swojego salonu z instalacja Auro3D jak i Dolby Atmos. Zacząłem coraz więcej szukać informacji na temat Auro, oglądać różne filmiki oraz porównania samych górnych kanałów na YT. Po wymianie zdań na ten temat miałem jeszcze pare niewiadomych, w/w kolega podrzucił link do Auro. Przestudiowałem go na tyle na ile umiałem i w końcu zmieniłem decyzje że jednak pójdę w Auro3D ale tylko 9.2 ponieważ 11.2 to będzie przerost formy nad treścią oraz wiąże się to z wydaniem większej gotówki na co pozwolić sobie nie mogę. A dzięki tej konfiguracji będę mógł też korzystać z Atmos
 

A więc tak, rozrysowałem sobie pokój odręcznie na kartce papieru. Naniosłem kąty według zaleceń Auro3D i wyszło to co wyszło. Czyli to :

BC6BE61E-CE9D-4731-9863-566E2E1F9D1B.thumb.jpeg.6fc6f0ae31901101dae0274933037a3b.jpeg

Pokój ma wymiary 4,10 x 3,20 x 2,50 m, od połowy pokoju znajduje po lewej jak i prawej stronie regał na płyty BD oraz 4K, pomiędzy nimi mam zainstalowany panel pochłaniający PT80, za tym wszystkim znajdują się tylne kolumny efektowe ustawione pod kątem 110’ względem miejsca siedzącego, dzięki wskazówką kolegi jak i tego co pisze w poradniku od Auro planuje nad nimi zainstalować kolumny pochylone pod kątem 30’ w dół. A wyglądać to będzie mniej więcej tak :

A72448D5-9BBD-4434-8F3F-4DB2AA3AA0C4.thumb.jpeg.78c42c0216d5e5256d01b1dd8e285942.jpeg

A- 120 cm, B- 110 cm, C- 245 cm, D- 230 cm, E- Panel Akustyczny PT80 150x65 cm, F- Regał na Płyty 150x65 oraz 150x70 cm

Teraz tak przednie kolumny będę musiał wysunąć do przodu by zachować kąt 30’ względem kanału centralnego i przykleić do ścian bocznych. Co do akustyki to się nie obawiam o odbicia od ścian ponieważ ściany boczne od połowy będą wypełnione wełna 10 cm grubą więc nie ma mowy o nieporządanych odbiciach, nad tymi kanałami będą zamontowane tak samo głośniki Auro3D identycznie jak przy kanałach tylnych, również pochylone pod kątem 30’. Centralny wiadomo będzie zamontowany centralnie na środku ściany i pod kątem 0’ względem miejsca podsłuchowego, oczywiście będzie się znajdował za ekranem.

Jaki to ekran i inne aspekty w tej chwili nie są ważne.
 

Najważniejsze dla mnie w tej chwili jest to by dobrze to rozplanować, żeby było to wykonane zgodnie z założeniami Auro3D. Jeżeli coś źle zobrazowałem czy napisałem proszę o podpowiedź, nakierowanie lub po prostu pomoc w tym temacie. 

Dodam tylko jeszcze że nie zamierzam zmieniać/niszczyć regałów z płytami, czyli tylnej części która jest i czeka tylko na górne obudowy pod Auro. 
 

Mam nadzieje że czytelnie to opisałem i że znajdą się ludzie którzy maja wiedzę w temacie Auro3D i dadzą znać co o tym wszystkim myślą.


Na tą chwile dziękuję wszystkim za poświęcony czas by to przeczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś ilość dostępnych filmów z Auro i Atmos? A w szczególności tych z polskimi napisami (chyba, że nie potrzebujesz)?
To tak na marginesie, bo wyrabianie sobie opinii o brzmieniu obu systemów na podstawie materiałów z YT przemilczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie AURO3D nie mam za wiele do powiedzenia... Nie słyszałem i nie widziałem w realu tego systemu. Ale z ciekawością będę śledzić ten wątek bo mój amp go może obsłużyć więc potencjalnie jest w granicach zainteresowania. Wiele dobrego słyszałem tym kodeku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
31 minut temu, burz napisał:

Porównywałeś ilość dostępnych filmów z Auro i Atmos? A w szczególności tych z polskimi napisami (chyba, że nie potrzebujesz)?
To tak na marginesie, bo wyrabianie sobie opinii o brzmieniu obu systemów na podstawie materiałów z YT przemilczę.

Z mojej całej kolekcji filmów mam tylko takie w których jest Atmos lub TruHD. Masz racje że go nie słyszałem. Ale z tego co słyszałem na YT to widać że Upmix do Auro3D robi świetna robotę. Dzieje się dużo więcej, jest też dużo więcej innych dźwięków słyszalnych które powinny być słyszalne ale ich nie ma w Atmosie.  Przykład Konga skaczącego po wieżowcach w Auro go słychać natomiast w Atmosie cisza.  Ja nie skreślam tego formatu dlatego że nie ma filmów z nim wydanych albo jest ich tylko tyle co kot napłakał. 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrałeś dobry kierunek , będę trzymał kciuki za postępy.  Atmos bardzo dobrze brzmi na konfiguracji Auro , odwrotnie nie bardzo .

Auro wykorzystasz także w każdym koncercie od zwykłego 5.1 będzie już budować przestrzeń.  

Więcej jest muzyki w filmach jak samych efektów,  dla samej (nie jednogłośnie) zaj... muzyki (sudrack) warto budować ten kodek . Tym bardziej ,że sięgając po amplituner 3-4 letni mamy świetna zabawę.  

Mam do sprzedania jeden komplet B-tech 77 , stan idealny. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Groot napisał:

Ja nie skreślam tego formatu dlatego że nie ma filmów z nim wydanych albo jest ich tylko tyle co kot napłakał.

Działaj więc i po realizacji projektu podziel się wrażeniami.
Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na eksperymenty, wybrałem Atmosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, burz napisał:

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na eksperymenty, wybrałem Atmosa.

Ja nie eksperymentuje. Wybrałem jedno z dwóch, ale śledząc specyfikacje Atmos to jest możliwość wykorzystać głośniki od Auro3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Auro 3D ,to mam o taką płytę:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

IMG_20220215_184258_Easy-Resize.com.jpg

Bardzo dobra płyta:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lobo Srobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Mam do sprzedania jeden komplet B-tech 77 , stan idealny. 
 


Bardzo dobre uchwyty.
U mnie heco Aurora 300 na nich wisi, jak przyspawana do ściany.



„I am Groot”

Teraz tak przednie kolumny będę musiał wysunąć do przodu by zachować kąt 30’ względem kanału centralnego i przykleić do ścian bocznych.


Tego fregmetu nie rozumiem.
Pierwsze słyszę, żeby kolumny frontowe miały być pod kątem 30° do centralnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, faktycznie tak powinno być.
Chyba nikt tego nie robi,. każdy ma frontowe w jedynej linii z centralnym.4bc6f990b24c1b4e385634e3943f78d9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RAF77 napisał:

Chyba nikt tego nie robi,. każdy ma frontowe w jedynej linii z centralnym.

nie każdy...

dolby tez ma 30st...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, fetek napisał:

dolby tez ma 30st...

Dolby ma od 22’ do 30’ ale nikt tego nie stosuje, nikt nie robi tak jak powinno być bo większość ma salony połączone z namiastka kina więc nikt nie wystawi kolumn metr czy więcej do przodu, w większości wszystkie kolumny lądują w kątach lub są ustawiane byle jak tak o na opak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy...
dolby tez ma 30st...
Chodzi mi o to, jak ludzie głośniki ustawiają, nie jak jest w zaleceniach.

"Każdy" człowiek.
Nie " każdy" system.

Aczkolwiek, tak sobie myślę, że przecież można mieć te 30° pomiędzy centralnym a frontami, nie wysuwając ich wcale.
Wszystko zależy od szerokości ustawienia i odległości miejsca odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od mojego Mentora - Firestorm7 🙂

 

 

Auro-3D charakteryzuje się czterema zasadami.
1. Wszystkie głośniki zwrócone w stronę słuchacza.
2. Głośniki górnej warstwy ustawione w jednej linii z głośnikami dolnej warstwy. Są wyjątki.
3. Głośniki górnej warstwy pochylone pod odpowiednim kątem w stronę słuchacza.
i 4, najważniejsza, słynny kąt 30 stopni * (nie ten między frontami, a centralnym), wyznaczający wysokość instalacji głośników górnej warstwy.
* Do niedawna chroniony patentem. Obecnie, w konfiguracjach Atmosa na 4ech, lub 6ciu głośnikach, Dolby dopuszcza instalowanie głośników przednich i tylnych pod kątem 30 stopni.

Dla zainteresowanych, najważniejszy filmik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jeżeli ktoś chce bardziej zgłębiać temat, to na YT jest więcej tego typu filmików o Auro.
Co prawda, nie należę do tego forum, ale będę bacznie przyglądał się tematowi, jako propagator Auro-3D.
firestorm7

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ? jak nie żona to salon, pies, dzieci albo cokolwiek innego byle usprawiedliwić własną głupotę i lenistwo.

Jak mam być szczery to nie mam ŻADNEGO znajomego który zamelinował kolumny pod ściną, takie cyrki widać tylko na forach. W takich przypadkach poprawność ustawiania to kwestia pomijalna bo całość i tak gra tragicznie.

niektórzy po 10 latach zauważyli że coś można ustawić inaczej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, max720 napisał:

Auro-3D charakteryzuje się czterema zasadami.
1. Wszystkie głośniki zwrócone w stronę słuchacza.
2. Głośniki górnej warstwy ustawione w jednej linii z głośnikami dolnej warstwy. Są wyjątki.
3. Głośniki górnej warstwy pochylone pod odpowiednim kątem w stronę słuchacza.
i 4, najważniejsza, słynny kąt 30 stopni * (nie ten między frontami, a centralnym), wyznaczający wysokość instalacji głośników górnej warstwy.

z czego pierwsze trzy pokrywają się z dolby atmos, mniej ale również ze starszymi wersjami i DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Czyli wyglada na to że to co się dowiedziałem z tych wytycznych które znajdują się tutaj https://www.auro-3d.com/wp-content/uploads/documents/Auro-3D-Home-Theater-Setup-Guidelines_lores.pdf

dobrze zastosowałem w swoim projekcie, tz mógłbym mieć pewne zastrzeżenia do tylnych górnych ponieważ po wyliczeniu ich wysokości względem frontów wyglada na to że będą one znajdować się pod kątem 41’ co daje o 11’ za dużo i musiałbym je obniżyć by uzyskać odpowiedni kąt.
58FF7970-C3FC-470A-84C0-D080D06C3FE5.thumb.jpeg.27086ac5ea1f40ff5c00b6020d8601bf.jpeg
Jest to związane z tym że miejsce odsłuchu jest zbyt blisko by zamontować głośniki idealnie co do kąta. Teraz pozostaje jedno duże pytanie: Co zrobić by było dobrze?

1. Obniżyć tylne kanały Auro by znajdowały się idealnie pod kątem 30’ , natomiast były by wtedy niżej niż zalecana wysokość 120 cm pomiędzy nimi,

2. Pochylić je pod kątem 41’ nie zmieniając ich wysokości pomiędzy nimi,

3. Nie robić nic, tz. zamontować je pod kątem 30’ i zostawiajac 120 cm pomiędzy nimi,

Która opcja będzie najlepsza by wyjść z tego w taki sposób by to miało ręce i nogi?

Osoby znające się na rzeczy byłbym wdzięczny za pomoc☺️

 

36 minut temu, fetek napisał:

zamelinował kolumny pod ściną

Najwidoczniej nie podchodził na poważnie do ustawień kanałów lub ma tak wielki pokój że może sobie pozwolić na rozstawienie kolumn w odległości około 4 metrów od siebie. Niestety w wąskim pokoju jest to nie wykonalne, a jeżeli kolumny maja być zgodnie ze sztuka zainstalowane to tak powinno się je instalować. A co najważniejsze to każdy pokój kinowy powinien być „kwadratem” by idealnie rozmieścić kolumny po okręgu w takiej samej odległości od miejsca siedzącego! Wtedy możemy mówić o prawidłowym rozmieszczeniu kolumn.

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zmienić miejsca odsłuchu by sweet point mieć na środku tak jak to AURO zaleca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Butler napisał:

A nie możesz zmienić miejsca odsłuchu by sweet point mieć na środku tak jak to AURO zaleca?

Jest taka możliwość tylko wtedy będzie problem z niskimi częstotliwościami. Trafie w  tedy we fale czy mody pomieszczenie gdzie nie będzie absolutnie basu. I tak źle, i tak

Jeszcze jeden byłby w tedy problem, przesuwając miejsce siedzące do przodu zwiększyłbym kąt ze 110’ na 130’ albo i więcej, musiałbym wtedy policzyć

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Myślałem by problem z basem rozwiązać w taki sposób iż zainstalować dwa SVS 3000 micro na bocznych ścianach po środku pokoju. Może to też było by rozwiązanie🤔

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Pomieszczenia kwadratowe do basu nie koniecznie pasują.

Nie wiem🤷‍♂️ Nie mam takiego pomieszczenia by sprawdzić, zreszta pewnie można by to też rozwiązać odpowiednim ustawieniem i ilością🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jak podejdziesz z zasady do kwesti subwooferów. Wolnostojąca skrzynka/skrzynki, może zabudowa baffle wall... Warto już to brać pod uwagę. Są kalkulatory pomieszczeń gdzie można przewidzieć gdzie mody się pojawią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Butler napisał:

Są kalkulatory pomieszczeń gdzie można przewidzieć gdzie mody się pojawią

Już to liczyłem… nie ważne co bym wybrał było by tragicznie z basem, a przy okazji zwiększyłbym kąty tylnych głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Groot napisał:

Teraz tak przednie kolumny będę musiał wysunąć do przodu by zachować kąt 30’ względem kanału centralnego

Jak lepiej się poczujesz ustawiając wg wytycznych Auro to ok, ale takie ustawienie nie będzie miało większego wpływu na dźwięk. Ważne jest zachowanie odpowiednich kątów od słuchacza i skierowanie kolumn w jego stronę (podstawa nawet w stereo, inaczej tracimy wysokie tony). W przypadku Twojego pokoju ustawienie przodów w kącie rzeczywiście nie jest wskazane, ale jeśli ktoś ma większy pokój, to ten plan koła spokojnie można sobie darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to kolega źle napisał.
Tu chodzi właśnie o 30° i 110° od linii (słuchacz-glosnik centralny), to linia 0° i od niej się robi pomiar a nie od samego głośnika centralnego.

Btw.
Kupiłem sobie właśnie miernik laserowy, co by z ciekawości sprawdzić jakie mam kąty u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak właśnie zrobiłem, z miejsca siedzącego na wprost centralnego to jest 0’ i właśnie z miejsca siedzącego brałem kąty 30’ oraz 110’

Jedyny problem to mam taki że tylne górne Auro są pod kątem 41’ względem miejsca siedzącego dlatego że są zbyt blisko tz. odległość dolnych kolumn względem miejsca siedzącego wynosi 140 cm wiec górne z wyliczeń wychodzą 184 cm, natomiast frontowe są idealnie pod kątem 30’ do miejsca siedzącego. 

Znalazłem tutaj na forum instalacje chyba pod Auro ale mogę się mylić. Widać też że fronty są zainstalowane na bocznych ścianach podobnie do moich, w internecie też pare takich instalacji widziałem🙂

54AF4999-6148-4320-BCA9-CC12E290AE13.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.
Jeśli odsunąć się nie da a kąty są tak ważne, to zostaje obniżyć głośniki górne.

Albo zostawić jak jest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ale tak chyba nie można by tylne Auro były niżej niż te przednie? 
 

Jeżeli bym miał obniżyć to by były o 36 cm niżej względem przednich. 
 

Natomiast jeżeli bym miał wszystkie obniżyć to bym musiał przednie przysunąć bliżej słuchacza by zachować kąty. Spier…ne to wszystko😞

E08C3A10-5629-4F6D-9484-3165575618ED.png

775FD4A1-EA7C-4FE4-88B4-0997ADF6575E.png

Właśnie dostałem zapytanie przez PW dlaczego nie idę w system Auro3D 11.1? 

38E2B0BC-C9EE-4E2E-BB40-04BFFBEDE95A.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Odpowiem tutaj jeżeli mogę by wszyscy wiedzieli😁 po prostu mnie nie stać by wydać tyle pieniędzy, zamiast nowe elementy kupić do kina szukam używanych starszych modeli by mieć sprzęt od razu gdy skończę modernizacje. Gdybym miał kupować nówkę ze sklepu to w tym roku bym go nie zakupił a kino bez dźwięku to jest katorga.
 

To tak samo jak bym miał do pracy 20 km jeździć rowerem przez cały rok po to by po tym roku kupić jakieś auto używane😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.