Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Martin a na jaki okres czasu chcesz ten kredyt ile lat ja mam na 5 lat ale zostało jeszcze 3 lata i 2 miesiące, ważne jest też aby mieć jakiś wkład własny na początek ja na początku wpłacałem 20% wartości całego kina aby trochę obniżyć raty miesięczne i sam koszt finansowania.

SB4000 pod ekranem z przodu gra jednak trochę lepiej jak z tyłu w narożniku trochę to czuć ale nie ma jakiś ogromnych różnić kable które kupiłem to ze wzmacniacza do suba :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i prądowy ten :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Drugi SB4000 jest z tyłu w narożniku z lewej strony spięty Melodiką i prądowy krótki taki 2m tam jest bo gniazdko jest w pobliżu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, RAF77 napisał:

No ale jak kupisz procesor i końcówki do suba, to z głośników dźwięku nie będzie

nie zrozumiałeś😅 druga opcja to taka że za 12 tys€ kupuje 11 głośników, Procesor 7706, Końcówka mocy do subwooferów i co miesiąc kupować stereofoniczną końcówkę IOTA https://www.grobi.tv/audiohifi/av-receiver-vorverstaerker-endstufen/iotavx/2052/iotavx-pa3-stereo-endstufe?c=287 czyli w ciągu pół roku kupiłbym 6 sztuk końcówek co w efekcie dało by 12 kanałów, czyli tyle ile bym potrzebował 

Godzinę temu, JVC 4K napisał:

Martin a na jaki okres czasu chcesz ten kredyt

48 rat po 320€

3 godziny temu, RAF77 napisał:

No ale jak kupisz procesor i końcówki do suba, to z głośników dźwięku nie będzie.
Opcja pierwsza też nie lepsza, bo zamiast auto3d, będziesz miał 7.1 przez długi czas.
Kup 9 głośników, tak żeby zrobić auro3d.
Kup procesor, może być ten tańszy (zawsze można wymienić).
Kup jakieś używane końcówki żeby napędzić to wszystko, (najwyżej później będziesz sukcesywnie wymieniał na lepsze)

Ważne,. że jak robisz auro3d, to niech to odrazu będzie auro3d, najlepiej na docelowych głośnikach a elektronikę później łatwo ulepszyć, jak będzie taka potrzeba.

Wyglądało by to wtedy tak:

9 x Mag Audio s6 = 7200€ 

Marantz 7706 = 2500€ ( wole procesor niż Amplituner choć by różnicy miało nie być!!! )

Dynacord L1800FD DSP z wymienionymi wentylatorami na cichsze = 1100€ 

IOTAVX AVXP1 = 1380€ 

i w miedzy czasie bym musiał kupić słabą końcówkę mocy też IOTA, wiązało by się to z tym że dwa kanały były by słabsze od reszty na co nie mogę sobie pozwolić... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób, jak uważasz.
Ja bym wolał dwa słabsze na początek, niż brak dźwięku.

Ps.
A tak w ogóle, to coś ci źródełko wyschło, że w kredyty wchodzisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, RAF77 napisał:

Rób, jak uważasz.
Ja bym wolał dwa słabsze na początek, niż brak dźwięku

Nie zrozum mnie źle przez to co napisałem

Czyli wybrałbyś to 

9xs6(7200€) + 8805A(4300€) i do tego co miesiąc zaczynajac od sierpnia kupować końcówkę IOTAVX-PA3(400€)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozum mnie źle przez to co napisałem
Czyli wybrałbyś to 
9xs6(7200€) + 8805A(4300€) i do tego co miesiąc zaczynajac od sierpnia kupować końcówkę IOTAVX-PA3(400€)???
Wybrał bym ten procesor i głośniki plus jakąś używaną końcówkę lub dwie, żeby to napędzić (odrazu), a później sukcesywnie dokupował te docelowego końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, długi89 napisał:

Wyglądało by to wtedy tak:

9 x Mag Audio s6 = 7200€ 

Ten MAG taki dobry?

Na AVS ludziska piszą, że LCR i subwoofery najważniejsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OHooo długo już tu nie zaglądałem skoro Martin już 5 salkę buduje :). Co się stało z tą profesjonalna firmą który miała zrobić projekt i dobrać sprzęt. 

Martin nie znudziło cie się już to? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Lolo2 napisał:

OHooo długo już tu nie zaglądałem skoro Martin już 5 salkę buduje :). Co się stało z tą profesjonalna firmą który miała zrobić projekt i dobrać sprzęt. 

Martin nie znudziło cie się już to? 

zadam Ci tylko jedno pytanie... 

Widziałeś we wcześniejszych projektach bym tak daleko zaszedł? No nie więc... 

a po drugie nie chce mi się z Tobą rozmawiać, jestem negatywnie nastawiony do Twojej osoby wiec wybacz ale więcej już na nic Ci nie odpowiem.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2022 o 19:54, długi89 napisał:

Marantz 7706 = 2500€ ( wole procesor niż Amplituner choć by różnicy miało nie być!!! )

W dniu 22.06.2022 o 17:10, RAF77 napisał:

jak to możliwe to polecał bym kupić AV 8805 jednak, bo osobiście mogę powiedzieć że słychać różnicę względem sr7010 a czytałem wpisy na forum że między sr7010 i AV 7705 różnicy nie słyszeli.

W sensie takim, że Sr 7010 robił za procesor, oczywiście.

W końcu, ta różnica w cenie procków, z niczego się nie wzięła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako przeciwwagę dla opinii o braku różnicy między ampli użytym jako pre, a procesorem, polecam filmik 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Natomiast czy 7706 czy 8805 - Marantz ma swój spory narzut na dźwięk, nie jest to naturalne brzmienie, i bardziej bym się skupił na tym, czy takie brzmienie się w ogóle podoba, a dopiero później - "Oczywiście, że Marantz! Tylko który?".

W dniu 29.05.2022 o 10:42, długi89 napisał:

kolumny firmy MAG były podpięte pod procesor Trinnov który kosztuje 15 tys € ale nie zmienia to postaci rzeczy bo końcówki były wykorzystane wspomniane częściej przeze mnie IOTA

W dniu 28.05.2022 o 21:01, długi89 napisał:

To co usłyszałem podczas dwu godzinnej prezentacji wbiło mnie w fotel dosłownie i w przenośni… potęga brzmienia, kolumny przystosowane do nagłych skoków głośności, wysoko skuteczne, czystość przekazu, wyrazistość, precyzja itd… 

Zauważyłem, że w ostatnich wpisach sporo uwagi przykładasz do nagłych skoków głośności, z myślą o tym dobierając kolumny oraz końcówki mocy - jednak 7706 niestety nie jest w tym mistrzem. Wiadomo - kwestia ceny, bo ustępuje droższym procesorom, jak Anthem czy 8805, jednak zdajesz się mieć w pamięci brzmienie jeszcze znacznie droższego procesora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@miś1185 nie stać mnie na Trinnova za 16 tys € by uzyskać to co usłyszałem.Nie znam też procesorów które zbliżą się najbliżej dźwiękiem do Trinnova, które będą miały Auro3D na pokładzie i nie przekroczą 4tys € oraz taki który nie zamula, bo z twojego wpisu tak to wynika...

Dodam jeszcze jedno, ze sklepu z którego będę kupował sprzęt dostałem propozycje taką:

5xRubicon - dolna warstwa

4xFazon Sat - górna warstwa auro

Marantz 8805A

2x IOTA 7Ch

w cenie 12 tys €

później po około 4 latach dokupiłbym 2xRubicon na tylne( back surround ) oraz Dali Fazon Sat by uzupełnić o centralny nad ekranem oraz VOG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że albo procesor za 16 tys euro albo nic, tylko zastanawiam się nad Twoją zmianą koncepcji z 5.1 na Auro - przy opisie jakiego użyłeś "potęga brzmienia, kolumny przystosowane do nagłych skoków głośności, wysoko skuteczne, czystość przekazu, wyrazistość, precyzja itd…" - te aspekty brzmienia Cię urzekły, natomiast przy sprzęcie klasy 7706, mając w pamięci wzorzec, różnica będzie... znaczna, delikatnie mówiąc.

Słowem - ciekawi mnie to, na ile urzekła Cię (wbiła w fotel) właśnie ta jakość, czystość i potęga brzmienia, a na ile docieranie dźwięku do uszu z różnych kierunków z boków i z góry.

Że można cieszyć się dźwiękiem z niehajendowego sprzętu, to po sobie wiem doskonale. 😉 Tylko powrót do radości ze swojego sprzętu, po usłyszeniu wzorcowego dla nas punktu odniesienia, trwa niekiedy dość długo. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Jednakże, pomysł na 7706 został chwilowo porzucony, na rzecz 8805A.

Jestem zdecydowany na 8805A oraz AVXP1

Pozostaje kwestia głośników🤔🤔🤔 Czy brać typowo kinowe nagłośnienie Mag Audio czy neutralne granie Dali Rubikon i FazonSat???

Obie propozycje godne rozpatrzenia, z tym że nie zamierzam na tym muzyki słuchać, koncerty a i owszem ale głównie Filmy pod to ma być cały system. 

10 godzin temu, miś1185 napisał:

Że można cieszyć się dźwiękiem z niehajendowego sprzętu

masz na myśli sprzęt za 10 tys zł czy taki za 60 tys zł? bo dla mnie to już nie jest budżetówka i popierdółka

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie zależy to od pułapu cenowego, tylko od osobistego poczucia zadowolenia. 🙂 Sam na co dzień słyszę i gram muzykę na żywo, uwielbiam jednak również muzykę w filmach odtwarzaną na poziomie jakości nie stojącym nawet obok brzmienia na żywo - a mimo to cieszy, bo wprowadza klimat, czy napędza akcję. Jednak w tym przekazie najważniejsze są dla mnie kanały LCR oraz LFA - tak do koncertów, jak i do budowania nastroju, a szczególnie do uderzającej dynamiki w filmach. Dlatego 3.2 staram się skompletować dobrej jakości, a pozostałe kanały to rzecz nawet nie drugo-, a trzeciorzędna - podkreślam, że dla mnie. Dlatego też ciekawi mnie Twoje odejście od jakości brzmienia na rzecz dobiegania dźwięku z różnych kierunków.

7 godzin temu, długi89 napisał:

Pozostaje kwestia głośników🤔🤔🤔 Czy brać typowo kinowe nagłośnienie Mag Audio czy neutralne granie Dali Rubikon i FazonSat???

Obie propozycje godne rozpatrzenia, z tym że nie zamierzam na tym muzyki słuchać, koncerty a i owszem ale głównie Filmy pod to ma być cały system. 

8805 też gra nieco misiowato i zestawienie go z Dali Rubicon pogłębi ten efekt. Pozostałych w/w marek nie znam. W niektórych filmach, jak Blade Runner 2049, efekt powinien być genialny, bo będzie bardzo miłe wypełnienie dłuuuugich dźwięków, za to przy dźwiękach bardziej energetycznych - ja bym czuł mocny niedosyt (mając do dyspozycji Twój budżet). Jeśli zostajesz przy 8805A, to zestawiłbym go z kolumnami szybszymi od Dali. A sam i tak (znów: mając do dyspozycji Twój budżet) wolałbym przeliczyć np Emotivę RMC-1 bądź Anthema AVM90 z mniejszą liczbą kanałów, zamiast Marantza (jednego czy drugiego) z głośnikami wszędzie - po to, by zadość uczynić Twoim słowom: "potęga brzmienia, (...) czystość przekazu, wyrazistość, precyzja".

Serdeczne pozdro! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja zawsze byłem zdania ze wszystkie kanały powinny być jednego producenta i jednej serii  to po pierwsze, po drugie gdy usłyszałem Auro3D na Godzilli vs Kong i walka na statku to już wiedziałem co do mnie przemawia, albo Mission Imposible Falout i walka/ucieczka w powietrzu śmigłowcami jak bym stał obok śmigłowców i słyszał je na żywo taka jakość, czystość dźwięków docierała do uszu, natomiast koncert John Williams in Vienna i utwór 20EAFDE0-708E-4758-A0CE-2C3F5FA2B0F2.thumb.png.e56a47c72535aef78e5571b8ace73ed3.png 

wbijał dosłownie w fotel, każde pociągnięcie/szarpnięcie struny było słyszalne z taką czystością jak bym stał obok instrumentu granego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, długi89 napisał:

Mission Imposible Falout i walka/ucieczka w powietrzu śmigłowcami jak bym stał obok śmigłowców i słyszał je na żywo taka jakość, czystość dźwięków docierała do uszu

W tym właśnie rzecz, że dźwięku z amplitunerów ani procesorów Marantza bym nie pomylił z prawdziwym. 

52 minuty temu, długi89 napisał:

wbijał dosłownie w fotel, każde pociągnięcie/szarpnięcie struny było słyszalne z taką czystością jak bym stał obok instrumentu granego.

Znam to nagranie - i ponownie - to, że tak namacalnie słyszałeś czystość brzmienia, to nie kwestia systemu mnóstwa głośników.

Odnośnie zaś wszystkich kanałów jednorodnych - kwestia preferencji, priorytetów - tylne głośniki i tak mają inną barwę odbieraną przeze mnie jeśli jestem do nich tyłem. Kolumny jednej serii a różnych wielkości - też potrafią się wyraźnie różnić barwą.

W kwestii po prostu atrakcyjności i możliwości Auro3d - rozumiem, że Cię to powaliło, tyle że widzę, że w wersji na bogato i zawsze zestawiasz swoje zachwyty z tym, jakiej jakości dźwięk dobiegał do Ciebie z tych górnych kanałów. Nie wiem, na ile sam na to zwracasz uwagę, i czy rzeczywiście myśląc o Auro3d masz chętkę na tę jakość słyszaną z góry, czy nie pokutuje trochę taki mechanizm jak w przypadku np. jakichś wyjątkowych modeli popularnych marek samochodów - by wyżej pozycjonować się w umysłach klientów, jak Megane RS Trophy z rekordami na Nordschleife skłaniać miało ludzi do zakupu "zwykłego" RS (na Nordschleife już znacznie wolniejszego), bądź nawet zwykłego Megane, itd. I czy nie ma to przełożenia na to, że "skoro taki świetny dźwięk słyszałem z Auro3d, to kupię Auro3d", bo to nie ten system odpowiadał za jakość tego dźwięku. 😉 Odpowiadał oczywiście za to, że ten świetny dźwięk słyszałeś z wielu stron. 🙂

Z przyjemnością będę śledził rozwój Twoich prac oraz Twoje opinie z odsłuchów i seansów - życzę Ci, żeby jak najszybciej były to już seanse filmów i koncertów na tym sprzęcie do którego się przymierzasz. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, miś1185 napisał:

. Jednak w tym przekazie najważniejsze są dla mnie kanały LCR oraz LFA - tak do koncertów, jak i do budowania nastroju, a szczególnie do uderzającej dynamiki w filmach. Dlatego 3.2 staram się skompletować dobrej jakości, a pozostałe kanały to rzecz nawet nie drugo-, a trzeciorzędna - podkreślam, że dla mnie.

Na co polujesz, jeśli mogę wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

kolego @miś1185 nie wiem jak Ci to wytłumaczyć abyś zrozumiał, miałem wcześniej Dolby Atmos na głośnikach marki Heco z serii Celan GT 302/42/202/102F( 4xatmos) z wzmacniaczem AV Denon AVC-X4700H i ten pseudo atmos był po prostu pseudo, dupy nie urywał...😔 ilość dźwięków wydobywających się z górnych kolumn znikoma😔 szkoda nawet ładować 6 i więcej sztuk na sufit... ale nie o to mi chodzi, grało to średnio ani to wigoru nie miało, ani uderzenia, ani tej dokładności w kinie... nazwałbym to graniem do kotleta, ciepłym pozbawionym życia🤬 to nie to czego szukałem... przewaliłem już b.dużo kolumn i jeszcze na żadnych nie usłyszałem tego co na Mag Audio s6, kolega ma zestaw Klipscha z HK i gdyby wymienił ten ampli na coś żywszego typu Yamaha mogło by być blisko ale to nadal nie to samo... 

Co do Auro3D słyszałem samą górną warstwę i wiem ile dźwięków się wydobywa z tej warstwy nawet jako upmix jest to w 100000% lepsze niż ten szmelcowy atmos! ( dużo ludzi daje się nabrać na tego Atmosa że coś wnosi, a tak naprawdę to jedno wielkie g...!!!)  I uwierz mi że tam tą jakość da się usłyszeć również aplikując lepsze głośniki które dopełniają reszty... w sali grobi.tv jako górne można było posłuchać Dali Opticon mk2, Dali Fazon Sat i właśnie Mag Audio s6 i miedzy tymi kolumnami była znaczna różnica oczywiście na korzyść MA s6. 

dostałem dziś info☺️

58695E71-8F4A-43CD-B97F-0A7429E2CEA8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, długi89 napisał:

Co do Auro3D słyszałem samą górną warstwę i wiem ile dźwięków się wydobywa z tej warstwy nawet jako upmix jest to w 100000% lepsze niż ten szmelcowy atmos! ( dużo ludzi daje się nabrać na tego Atmosa że coś wnosi, a tak naprawdę to jedno wielkie g...!!!)

Ciekawe. Czytałem, że Atmos lepszy do filmów, a Auro 3D do koncertów, muzyki wielokanałowej. Zgodziłbyś się z tym, czy jednak nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, Adi777 napisał:

Ciekawe. Czytałem, że Atmos lepszy do filmów, a Auro 3D do koncertów, muzyki wielokanałowej. Zgodziłbyś się z tym, czy jednak nie?

chcesz znać moje zdanie w 100% ??? 

spytaj tych ludzi co maja instalacje typowo  Auro3D nie pseudo powiązaną z Atmosem a jest tutaj kilka co maja pseudo choć ich amplitunery mogą się przełączać pomiędzy jednym i drugim... przykład pierwszy z brzegu max720. nic nie mam do niego jako osoby i jego instalacji. sam bym posłuchał tych tannoy ale tylko ich w konfiguracji Auro3D bo to ty był chyba najtańszy system Auro☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi777 napisał:

Na co polujesz, jeśli mogę wiedzieć?

Sprzęt złożony z wielu elementów mających wpływ na brzmienie, ale jeśli chodzi o elektronikę - końcówka Anthema MCA 325 plus.. i tutaj, po ostatnich modernizacjach zestawu, muszę się zorientować w sprawie jakichś odsłuchów procesorów - jakby mi Anthem AVM70 wystarczył to byłoby super, ale obawiam się jego zaokrąglonego ataku dźwięku - musiałbym posłuchać na swoim sprzęcie, czy nie zaokrągla za nadto. Jeśli tak - to wyżej jest Emotiva RMC-1 i Anthem AVM90, na które mnie obecnie nie stać. 😉

49 minut temu, długi89 napisał:

AV Denon AVC-X4700H (...) przewaliłem już b.dużo kolumn i jeszcze na żadnych nie usłyszałem tego co na Mag Audio s6

Nieco brakuje mi w Twoich przebiegach myślowych zależności, iż w całym tym mnóstwie kolumn podłączonych do amplitunera/ów nie usłyszałeś tego co na Mag Audio s6... z procesorem za 16 tys euro. Tzn wiem, że masz tego świadomość, ale tak jakbyś nie zawsze o tym pamiętał. 😉 Bezpośrednio zestawiasz porównawczo Atmos z amplitunera do Auro3d ze świetnym procesorem i wychodzi Ci prosta odpowiedź, że Auro3d lepsze - np w kwestii dynamiki. Tymczasem zależy ona przecież w ogromnej mierze od sprzętu, nie tylko od kodeka. Np. gdy podłączyłem końcówkę mocy na fronty do amplitunera, to dużo na dynamice, separacji i czytelności zyskały pozostałe kanały zasilane bezpośrednio z amplitunera. Znamionowy pobór mocy Onkyo RZ900 to 840W, więc to nie jest słabeusz w kategorii "amplitunery", ale duuużą różnicę mu robi, czy podepnę 3 czy 5 kanałów, więc jak miałbym oceniać dynamikę Atmosa jako kodeka, zasilając 7, 9 czy ileś tam kanałów, z takiego ograniczonego urządzenia jakim jest amplituner? Taka ocena ani trochę nie jest miarodajna, jeśli zestawiamy ją z innym kodekiem na kompletnie inaczej zbudowanym, bogatym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Moim zdaniem tak. Słyszałem bardzo dawno temu Auro3d i na koncert super. Ale w filmie przejścia w atmosie o wiele lepsze. I mówię tu o profesjonalnej kalibracji, a nie ustawienia na ucho. ( co też można). Już dawno nie słyszałem o atmosie, że jest "szmelcowaty".
Kolega długi89 z tego co wiem przewalił dużo sprzętu. Ale jestem ciekaw ile z nich było profesjonalnie pomierzone i ustawione.
Jak dla mnie atmos wniósł do kina bardzo dużo. Ubolewam tylko, że nie mam systemu 7.2.4. A tylko 5.2.4. Bo tam wiem także dużo się zmienia. Warto też pójść chociażby w końcówki mocy. Już nie wspominając o procesorze. Ale nie zawsze to się udaje.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Jak dla mnie atmos wniósł do kina bardzo dużo

ale nie tyle co auro3d, zapomniałabyś o atmosie na rzecz auro

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Kolega długi89 z tego co wiem przewalił dużo sprzętu. Ale jestem ciekaw ile z nich było profesjonalnie pomierzone i ustawione.

Profi nie był żaden, twój też nie jest wiec się kolego grzecznie nie wywyższaj☺️ każdy system jaki miałem był kalibrowany przez mikrofon dołączony do amplitunera 

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Ale w filmie przejścia w atmosie o wiele lepsze

Dobre sobie🤣🤣🤣 jest b.dużo filmów w których atmos dodaje tylko 5% filmu dźwięków do otoczenia, a z 30% filmów gdzie auro robi bardzo dobra robotę... nie słyszałem dużo ale wystarczy mi to do wypowiedzenia się na ten temat 

@STELVIO jeszcze jedno nie słyszałeś dobrego Auro3D chyba... 

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

przejścia w atmosie o wiele lepsze

których z filmu na film to szukać ze świeczką... 😔

1 godzinę temu, miś1185 napisał:

ów nie usłyszałeś tego co na Mag Audio s6

kupię te kolumny i przyjadę do Ciebie z końcówka mocy byś sam usłyszał jak to gra podłączając do twojego procesora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się?
Po pierwsze niczym się nie wywyższam. Bo i czym i gdzie? Po drugie Ty znowu zaczynasz umniejszać innym. Po trzecie mój system jest profesjonalnie skalibrowany przez renomowaną firmę. Po czwarte napisałem, że Auro3d słyszałem mi nie pasowało (w profesjonalnej sali). Po piąte... mikrofon z zestawu uważasz za idealne ustawienie? Po szóste napisałeś, że dużo nie słyszałeś, ale stwierdzasz, że jest super. Gratulacje.
Długi89 nie zaczynaj bezsensownej wojenki, że Twoje naj naj naj.
Bo tak nie jest. Cena tego nie załatwi.
I pisząc do mnie 'kolego' nie używaj ironi.
Skończ ektsra projekt a potem się chwal.
Bo i czemu nie. Ale na razie jesteś cały czas w czarnej... Przypominam..
Szacunek w wypowiedzi. Spokojnej nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, STELVIO napisał:

Zaczyna się?

ale co się zaczyna? 

 

15 minut temu, STELVIO napisał:

Po drugie Ty znowu zaczynasz umniejszać innym

ubliżałem Ci? no nie a jeśli to w sposób kulturalny a nie wolgarny jak to zawsze miało miejsce...

 

16 minut temu, STELVIO napisał:

Po trzecie mój system jest profesjonalnie skalibrowany przez renomowaną firmę

Ciekawe bo jakoś się tym nie chwaliłeś a siedzę tu na forum nie od dzisiaj...

 

17 minut temu, STELVIO napisał:

Po czwarte napisałem, że Auro3d słyszałem mi nie pasowało (w profesjonalnej sali).

No właśnie w profesjonalnej sali... ehe zejdź na ziemie bo w PL nie ma demonstracyjnej sali z Auro3D

 

18 minut temu, STELVIO napisał:

Po piąte... mikrofon z zestawu uważasz za idealne ustawienie

To ty tak twierdzisz!!! Ja tylko napisałem jak było było...

 

19 minut temu, STELVIO napisał:

Po szóste napisałeś, że dużo nie słyszałeś, ale stwierdzasz, że jest super

W porównaniu do Ciebie słyszałem więcej, dużo więcej😉 

 

20 minut temu, STELVIO napisał:

Długi89 nie zaczynaj bezsensownej wojenki

nie zaczynam... Atmos się chowa z poszczególnymi dźwiękami które czasami nie powinny mieć miejsca w porównaniu do Auro3D

 

22 minuty temu, STELVIO napisał:

że Twoje naj naj naj.

kto tak twierdzi? chyba tylko ty...

22 minuty temu, STELVIO napisał:

Ale na razie jesteś cały czas w czarnej

na chwile obecna możesz mi podskoczyć odnośnie obrazu bo nie masz startu do RS2000 z tym swoim X7900, ale jeszcze chwila to i nagłośnieniowo jak i akustycznie zostaniesz daleko z tyłu... w tym momencie puściły mi delikatnie nerwy... 

25 minut temu, STELVIO napisał:

Szacunek w wypowiedzi

a czy ja powiedziałem że twój system to szrot, gniot itp.? no raczej nie... odniosłem się do Auro3D 

włącz sobie dobry film ale tylko na samych górnych które i tak masz źle usytuowane względem Atmos jak i Auro... zmień to a później możemy porozmawiać...

Fakt nie mam jeszcze niczego ale w moich rękach było więcej tego niż w twoich... wiec się nie wywyższaj  

29 minut temu, STELVIO napisał:

Spokojnej nocy

wzajemnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

i jeszcze jedno, nigdy w domu nie miałem Auro3D wiec nie wiem jak to gra w warunkach domowych😬 ale śmiem twierdzić że niewiele gorzej niż to co słyszałem na 20 filmikach i koncertach w specjalistycznie przygotowanym pomieszczeniu... 

za 5h muszę wstać do pracy więc do później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Długi89 moje kino wygląda już inaczej niż ostatnie zdjęcia które wrzucałem. Myślę, że o kalibracji kiedyś pisałem. I z tego powodu musiałem troszkę pozmieniać. Oczywiście w miarę możliwości. Ale kable w syficie musiałem kuć. Tzn nie musiałem ale chciałem. Skoro płacę już za ustawianie. To tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.