Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

@burz chciałbym Ci jeszcze raz podziękować za podanie linka do tego kabla HDMI. Zamówiłem go dzisiaj w ilości dwóch sztuk za pobraniem wiec będzie w poniedziałek u mnie. Najprawdopodobniej🤔 

@RAF77 chociaż nie dążę cię sympatią( było tutaj pare wpisów w moja stronę co mi się nie podobały dlatego wyrobiłem sobie o tobie takie zdanie a nie inne )to tobie też chcę podziękować za to iż potwierdziłeś że to dobry kabel podany przez kolegę burz☺️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
52 minuty temu, burz napisał:

Daj znać jak przetestujesz - ale nie sądzę, żebyś był zawiedziony.

Też mam taką nadzieje☺️ O FHD się nie boje ale o 4K są pewne obawy. Pożyjemy, zobaczymy, najwyżej Koper powie że to śmieć😬 podczas kalibracji lipcowej. Jeżeli się wyrobie z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Groot napisał:

Kolego @freedi mam pytanie, orientujesz się czy instalując takich 14 paneli zda to egzamin? W sensie rozpraszania? Bo łatwo jest wydać 4 tys zł na te panele ale czy będzie z nich pożytek w sesje takim że coś wniosą. 

To zależy czego kolega oczekuje od tego cuda. Wygląda to fajnie, chociaż wiedzą tajemną chyba jest sposób wykonania, bo po cholerę tę skosy słupków? I rozproszy toto pasmo tylko od 1075Hz do 3440Hz. Teoretycznie. Wydając 4kzł oczekiwałbym czegoś więcej a nie tylko barwnego opisu producenta/sprzedawcy i dziwnych patentów. 

Trzeba jeszcze ustalić sobie miejsce dla nich jaki i dla absorberów itd. Są ogólne zasady ale najlepiej zrobić pomiary i nie trzeba wcale wydawać fury kasy na wątpliwej renomy usługi naszych pro firm. Darmowy REW, mikrofon, karta dźwiękowa i trochę głodu wiedzy wystarczą. Jak już robicie praktycznie od podstaw swoje kina, pochylcie się i nad tym.  

Tak wyglądają skyline w Studio Dolby Atmos – Blackbird Studio w Nowym Jorku 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości, z tego co widzę to tam stoi klimatyzator przenośny. Nie boisz się hałasu? Pytam bo sam mam przenośny i o ile w małym pomieszczeniu robi robotę o tyle to są głośne ustrojstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
30 minut temu, Pan tu nie stał napisał:

Z czystej ciekawości, z tego co widzę to tam stoi klimatyzator przenośny. Nie boisz się hałasu? Pytam bo sam mam przenośny i o ile w małym pomieszczeniu robi robotę o tyle to są głośne ustrojstwa.

Technologia CST COOL SURROUND i ECO REALFEEL: Dzięki czujnikowi w pilocie idealna temperatura i wilgotność są osiągane dokładnie tam, gdzie jesteś w pomieszczeniu.  Dodatkowo, dzięki unikalnej technologii ECO REALFEEL, urządzenie automatycznie dostosowuje temperaturę i wilgotność, aby zapewnić optymalny komfort przez długi czas, przy oszczędności energii nawet do 30% (testy wewnętrzne, warunki startowe 30 C i 40% wilgotność) .
 SILENT system: Minimalny poziom ciśnienia akustycznego między 47 a 50 dB(A).  Dzięki systemowi SILENT wentylatory parownika i skraplacza pracują na najniższym poziomie gwarantując ten bardzo niski poziom hałasu.
 EKOLOGIA: Naturalny czynnik chłodniczy R290 i ekskluzywny system recyklingu kondensatu.
 MOCNY: Maksymalna wydajność chłodzenia 11 000 BTU/h;  Współczynnik efektywności energetycznej (EER): 3,1 W/W;  Zużycie energii: 0,9 kWh;  Cyrkulacja powietrza do maks. 350 m³/h
 
Tak pisze w opisie klimatyzatora, w zeszłym roku robiłem w ten sposób że włączałem klime 30 min przed seansem ( w pokoju było 30C i do 22C się zdążyło przez ten czas schłodzić ) po seansie również włączałem na 30 min by schłodzić to co nagrzał projektor. Teraz będę miał dodatkowo wyciąg na przedpokój wiec będzie lepsza cyrkulacja powietrza w pokoju. 

35 minut temu, Butler napisał:

Masz jak tam teraz wejść okno otworzyć? Czy jak piesek przez otwór na klimatyzator? 😂

Ha ha😂 wystarczy ściągnąć ramę która jest na magnesy i jest dojście. Muszę jeszcze kupić dwie kulki małe jako uchwyt by było za co złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co było kasować posty? Dla Ciebie były zbędne, ale jakbyś nie zauważył nie jesteś sam na forum. Może komuś by się przydały. Załóż sobie bloga i tam się produkuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, qbakos napisał:

I po co było kasować posty? Dla Ciebie były zbędne, ale jakbyś nie zauważył nie jesteś sam na forum. Może komuś by się przydały. Załóż sobie bloga i tam się produkuj.

Hola hola kolego, w tym temacie ja pokazuje i opisuje ( jak jest co ) to co ja wykonuje i jest to związane z moją salką kinową nie kolegi czy kogoś innego. Chce kolega zaśmiecać to niech idzie do kolegi Butlera czy Gmowa i sprawa załatwiona. Jak już wcześniej pisałem nie potrzebuje klepania po plecach, jest to mój projekt i moja praca. Nie są mi tutaj potrzebne jakieś wycieczki o jakiś tam projektor chiński i inne widzi mi się. Chce mieć tutaj czysty temat powstania od początku mojej mini sali kinowej do samego końca. Czy to takie trudne? Chce kolega sobie porozmawiać na temat tego chińczyka to proszę sobie założyć temat i tam się wypowiadać. Ja wysłał prośbę o wyczyszczenie/posprzątanie zbędnych mi wiadomości i tyle. Moderacja mogła się nie zgodzić czy coś ale najwidoczniej nie mieli żadnych przeciw wskazań do tego o co proszę. i jeżeli koledze się to nie podoba to już nie mój problem. Proszę tutaj już nie zaglądać i koniec tematu, nie widzę w tym momencie żadnego innego powodu do tłumaczenia się koledze. Dalszą rozmowę uważam za zbędną. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator mimo to chyba trochę trochę nadgorliwy bo zadałem pytanie "w temacie" a zostało usunięte. Odpowiedź ostała  się jednak w poście #369. No chyba że kolega @Groot wnioskował o usunięcie również tego konkretnego wpisu, to by było już jednak wręcz absurdalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Butler napisał:

Moderator mimo to chyba trochę trochę nadgorliwy bo zadałem pytanie "w temacie" a zostało usunięte. Odpowiedź ostała  się jednak w poście #369. No chyba że kolega @Groot wnioskował o usunięcie również tego konkretnego wpisu, to by było już jednak wręcz absurdalne.

Napisałem o usunięcie od postu gdzie kolega kayko pytał się jaki będzie u mnie projektor. To był post zaraz po koledze burz #373.

Wytłumaczyłem moderatorowi że nie chciałbym by inni użytkownicy dodawali coś od siebie nie związanego z moja mini salka kinowa. Że chce zachować ciągłość swoich udostępnień związanych z ową salką, że nie chciałbym by od mojego ostatniego postu do nowego dzieliło od kilku wpisów do dwóch trzech stron. Ogólnie to pisałem też by po czyszczeniu zablokować ten temat do czasu aż uzbieram fundusze na dalsze prace.
 

Niestety to co miałem dotychczas odłożone na amplituner się straciło🤦‍♂️ na panele sufitowe które maja przyjść do dwóch tygodni od złożenia zamówienia a zamówiłem 12 sztuk Skyline i 2 sztuki panelu pochłaniającego. Do tego czasu zamontuje boczne środkowe panele pomiędzy regałami, przygotuje prąd pod projektor oraz oświetlenie, dojadą kable HDMI polecane tutaj z amazon.pl, ogólnie wykończeniówka. Gdy będzie już wszystko zrobione wjadą tylne głośniki.

W lipcu wezmę się za przód podczas urlopu, myślę że w dwa tygodnie dam radę szarpnąć resztę. 
 

I proszę was koledzy nie zaśmiecajcie tematu tak jak innych do tej pory, jeżeli jest to temat o salce kinowej to niech tak zostanie bez zbędnego trollingu i innych dyrdymał nie związanych z mini salka 5.1

A to o co proszę to nie jest aż tak wiele, ze względu na szacunek dla drugiej osoby uszanujcie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Groot napisał:

Wytłumaczyłem moderatorowi że nie chciałbym by inni użytkownicy dodawali coś od siebie nie związanego z moja mini salka kinowa. Że chce zachować ciągłość swoich udostępnień związanych z ową salką, że nie chciałbym by od mojego ostatniego postu do nowego dzieliło od kilku wpisów do dwóch trzech stron.

To są absurdy. Jesteś na publicznym forum, a zachowujesz się jakbyś miał prawo każdemu narzucać co i jak ma pisać. Dziwi mnie, że moderator się na to zgodził. Proponuję jeszcze limit znaków na post wprowadzić, żeby przypadkiem ktoś za dużo się nie rozpisał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, qbakos napisał:

zgodził. Proponuję jeszcze limit znaków na post wprowadzić, żeby przypadkiem ktoś za dużo się nie rozpisał.

Nie jak już to kupno pakietu premium i będę sobie sam kontrolował kiedy coś wstawię po czym będzie możliwość blokowania dalszego zbędnego pisania nie na temat tak jak to teraz czynimy.🤦‍♂️
 

Masz jakieś pytania odnośnie salki? To pytaj z chęcią odpowiem ale nie wyjeżdżaj mi tu z jakimiś pytaniami nie związanymi z ową salką typu projektor Chińczyk czy jakieś inne beznadziejne tematy. Natomiast jeżeli brak takich pytań to proszę o nie zabieranie głosu. Pozdrawiam

Obecnie śmiecimy w temacie, będę musiał znów prosić o usunięcie tegoż syfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chciałbym podziękować kolegą @burz i @RAF77 za doradzanie i nakierowanie na kupno kabla HDMI. Dzisiaj kabelek doszedł, podłączyłem na szybko by sprawdzić czy jest obraz itp. Do testu posłużył mi film Hobbs & Shaw w wydaniu 4K i HDR10+ , kabel nie zerwał obrazu ani razu, nic nie śnieżyło, nic się nie zawieszało, po prostu działał bez zająknięcia☺️ Jak na 15 metrów jest to chyba najtańszy kabel światłowodowy którego mogę również polecić. 
 

A Panom jeszcze raz bardzo dziękuję☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszemy o projektorze chińczyk ale kabel to już made in chińczyk i o nim wolno pisać to od razu zapytam po co kupować jakieś kable optyczne HDMI jak miedziane też są w długościach 15m i nawet dużo więcej metrów ja sam mam do projektora 8K zwykły miedziany HDMI za parę groszy z media expert i też przepuszcza HDR i paletę kolorów więc nie za bardzo widzę sens kupowania optycznych HDMI jak miedziane lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać konkretnie jaki to kabel, bo moja 12-metrowa miedziana Supra (czyli kabel markowy) poległa na 4k, wysyłając jedynie sygnał 2k.
A u ciebie marketowy 15 metrów i daje radę 4k, HDR... Hmm, jakoś trudno uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać konkretnie jaki to kabel, bo moja 12-metrowa miedziana Supra (czyli kabel markowy) poległa na 4k, wysyłając jedynie sygnał 2k.
A u ciebie marketowy 15 metrów i daje radę 4k, HDR... Hmm, jakoś trudno uwierzyć.
No ale Ty masz optyczny 12 metrowy?
Podobno sam poleciłeś ten co kupił Groot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam optyczny 15 m, właśnie ten polecony Grootowi - bo mi Supra nie działała...
@JVC 4K pytałem z ciekawości, jakie to cudo kupił w markecie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam 2 sztuki 2 i 3m ten miedziany bo projektor, odtwarzacz i amplituner jest wszystko obok siebie więc nie potrzebowałem 15m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam optyczny 15 m, właśnie ten polecony Grootowi - bo mi Supra nie działała...
@JVC 4K pytałem z ciekawości, jakie to cudo kupił w markecie
Czyli u Ciebie wszystko ok?
Obojętnie jaki firmowy miedziany powyżej 10m nie uciągnie tego. A optyczny to już spoko. I nie trzeba nie wiadomo ile płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.