Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, burz napisał:

Możesz podać konkretnie jaki to kabel, bo moja 12-metrowa miedziana Supra (czyli kabel markowy) poległa na 4k, wysyłając jedynie sygnał 2k.
A u ciebie marketowy 15 metrów i daje radę 4k, HDR... Hmm, jakoś trudno uwierzyć.

Kupiłem to co poleciłeś za 255 zł jedna sztuka, kupiłem dwa takie same i na obu wszystko jest OK, nazwa i nr masz podane na etykiecie po prawej stronie kartonu, na zamieszczonym pierwszym zdjęciu. 

 

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Nie piszemy o projektorze chińczyk ale kabel to już made in chińczyk i o nim wolno pisać

Ale projektor nie tyczył się mojej mini salki a kabel już tak. Dlatego zostało wszystko usunięte co z nim związane. 

I będę zgłaszał wszystko do usunięcia co nie jest związane z moją mini salką 5.1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się kablowy kogel-mogel zrobił 🙂

Tak, u mnie wszystko śmiga na tym optyku. Byłem ciekaw o jakim cudownym miedzianym pisze JVC 4K, ale jak się okazuje, to krótkie odcinki są, więc musi działać.

Dobra, koniec off topa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 27.03.2022 o 12:34, RAF77 napisał:

Przywiozłeś spowrotem z Polski emoji1.png

Nic nigdzie nie wywoziłem ani nie przywoziłem

Kolega ma chyba urojenia po covidowe albo jeszcze po Ukraińcach

W dniu 22.03.2022 o 20:53, fetek napisał:

Kupił Ty już ten drogi fajny ekran ?

Jaki ekran? Jeszcze o niczym takim nie wspominałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Groot napisał:

Jaki ekran? Jeszcze o niczym takim nie wspominałem

ten, którym się chwaliłeś zanim zmieniłeś konto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jaki ekran, jakie konto? 
 

Nic na ten temat tutaj nie wspominałem, mam ekran transparenty akustycznie i nie widzę sensu go wymieniać na chwile obecna.  Kończę ten temat bo widzę że wszyscy mają jakieś urojenia! 

Miały być fotki przedniej ściany ale ich nie będzie oraz całej reszty związanej z kinem ponieważ mam dosyć już tej waszej dziecinady, przydały by się grabki, wiaderka, foremki jeszcze tylko i wysłać was do piaskownicy. 
 

Tyle w temacie mini salki, uważam temat za zamknięty. 

Groot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po uja popcorn kupowałem? Jeszcze pytanko, po co Ci 12m kabla jak masz wymiary salki 4x3? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kayko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, Kayko napisał:

Jeszcze pytanko, po co Ci 12m kabla jak masz wymiary salki 4x3?

A co ma piernik do wiatraka? 

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

a nie RS2000

mam RS2000 od dwóch lat i nic nie muszę tutaj poblicznego udowadniać, tak że sorry  ale się pomyliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 Tym oto zdjęciem kończymy ten temat😎

C6DF01EB-8504-41E7-99CF-AC5A63DAD58D.thumb.jpeg.d0a6907616a53e8c2565a0e6e565cd5e.jpeg

Dodam jeszcze tylko że sprzęt towarzyszący RS2000 będzie następujący:

- 3xFocal 1000IW LCR6 front

- 2xFocal 300IW LCR6 surround

- subwoofer ???

- końcówka mocy Parasound Halo 52A lub 51A zależy jaka się trafi🤷‍♂️ 

- procesor ???

- Zidoo UHD3000

- UHD 4K/BD Player

- satelita

- konsola 

Historia:

???-jeszcze nie wiem/ nie zdecydowałem/ szukam

I am Groot 👋

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
  • Gość
    (Konto usunięte) odblokował(a) ten temat
Gość

(Konto usunięte)

W związku z tym że skończyłem już wszystkie ściany przyszedł czas na sufit, ale za nim do niego przystąpię chciałbym przeprowadzić test akustyki. Posiadam głośnik przenośny JBL Party 100 z którego chciałbym wygenerować dziek, teraz tak czytałem że polecany mikrofon tutaj to jakiś Umik-1, swoją droga gdzie go można kupić? natomiast nie wiem jaki program Rew i gdzie go szukać? dobreprogramy.pl czy jeszcze gdzieś indziej? No i czy ten głośnik starczy do wytworzenia szumu dzięki któremu będę miał pomiar na laptopie? Ogólnie po 3/4 adaptacji jest tak zaje..ście że jest całkowity brak echa można by żec że jest delikatnie zbyt mocno przytłumiony ale z tego tytułu chce dać właśnie na sufit dyfuzory, ale nie wiem czy dawać to na 1/3 tylko czy zrobić na 1/2 całości sufitu i do tego potrzebuje właśnie ten pomiar. 
 

Powtórzę czy dzięki głośnikowi JBL Party 100 będę mógł przeprowadzić test akustyki pomieszczenia? Czy jest to zbyt słaby głośnik by w ogóle dzięki niemu coś odczytać z wykresu po zakupie mikrofonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś te pomiary wykonać na docelowych kolumnach i sprzęcie. Ja po zmianie frontów musiałem wykonać pomiary ponownie, bo pojawiły się nowe piki, których wcześniej nie było lub były minimalne.

Daj sobie spokój z Umikiem i Rew-em. Wiadomo, że to jest profesjonalna metoda, ale zrobisz to równie skutecznie ze zwykłym w miarę dobrym mikrofonem, generatorem sinusa np. SineGen i programem do nagrywania i analizy widma, których jest od groma. Nierówności rzędu 1 dB są bez znaczenia, a te większe wychwyci Ci każdy mikrofon, a nawet na słuch jesteś je w stanie wyłapać. Trochę zabawy z tym jest, ale satysfakcja duża i co najważniejsze jest wyraźna poprawa brzmienia.

2 godziny temu, Groot napisał:

Ogólnie po 3/4 adaptacji jest tak zaje..ście że jest całkowity brak echa można by żec że jest delikatnie zbyt mocno przytłumiony

U mnie też tak jest, a i tak na niskim basie pasmo pofalowane, więc nie masz się co cieszyć. To głównie średnie i wysokie pasmo jest absorbowane przez wszelkie adaptacje akustyczne, a bas zawsze najtrudniej ogarnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To co teraz chce wykonać to tylko po to by właśnie sprawdzić jak to wyglada na średnich i wysokich częstotliwościach. Na docelowym systemie kalibrację będę zlecał firmie która się tym zajmuje, zarówno audio jak i video ale to dopiero za pół może i nawet rok, na chwile obecna nie stać mnie na te klocki które sobie zaplanowałem. Najpierw chce ogarnąć cały pokój a później dopiero sprzęt. 
 

Co do sprzętu kalibracyjnego to jestem ciemna noga tak samo z komputerami dlatego pytałem co potrzebuje i gdzie to mogę znaleść by kupić a później poprosić kolegę z laptopem i to jakoś ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co potrzebujesz to mikrofon (umik-1) a reszta (program pomiarowy REW) jest za darmo.
Ale „kolega z laptopem“ nie wystarczy. To musi byc kolega, ktory ma o tym pojecie. A jak ma pojecie, to ma tez wlasny mikrofon, wiec nie musisz nic kupowac.

A jak nie ma wlasnego mikrofonu, to nie ma pojecia jak to dziala i takiego kolegi nie potrzebujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, xajas napisał:

A jak nie ma wlasnego mikrofonu, to nie ma pojecia jak to dziala i takiego kolegi nie potrzebujesz

Rozumiem że musi to być osoba od akustyki? Szkoda, myślałem że kolega z laptopem ( który jest z branży komputerowej, informatyk ) że sobie poradzi z programem. A co do tego co otrzyma to bym tutaj wrzucał i słuchał waszej podpowiedzi. 
 

Wyglada na to że będzie trzeba zamontować panele na pałe i zdać się na farta😬 wszystko wyjdzie później przy kalibracji całego systemu czy było dobrze wykonane czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że musi to być osoba od akustyki? Szkoda, myślałem że kolega z laptopem ( który jest z branży komputerowej, informatyk ) że sobie poradzi z programem.


Nie, nie musi byc od akustyki. Nie jest sztuka dokonac pomiaru. W youtube znajdziesz dziesiatki tutoriali na ten temat. Wystarczy jeden 10min
Sztuka jest zinterpretowac te pomiary i w oparciu o ta interpretacje zdecydowac, co mozna/trzeba zmienic.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, xajas napisał:

 


Nie, nie musi byc od akustyki. Nie jest sztuka dokonac pomiaru. W youtube znajdziesz dziesiatki tutoriali na ten temat. Wystarczy jeden 10minemoji3.png
Sztuka jest zinterpretowac te pomiary i w oparciu o ta interpretacje zdecydowac, co mozna/trzeba zmienic.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

Wyczuwam malutki postęp do tego co bym chciał sprawdzić, ocenić😎

 

 

 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widziałem w sąsiednim wątku kosztorysy więc stwierdziłem że i ja się pochwale😜

A więc tak:

Drewno ( kantówki, płyty mdf, wiórowa ) 1500 zł

Regały 600 zł sam materiał resztę sam montowałem

Śruby, kołki, podkładki, Kątowniki 500 zł 

Wełna mineralna 16 paczek 1700 zł

Blat kuchenny Lite Drewno na szafkę pod sprzęt 2300 zł 

Materiał obiciowy 1700 zł 

elektryczny zszywacz Bosch 300 zł

kable ( HDMI, prądowe, internetowy, głośnikowy ) 2500 zł 

Projektor JVC DLA-RS2000 33000 zł

ekran obecnie 100 cali 21/9 7000 zł 

Ustroje akustyczne:

Dwa panele 1500x650x15 - 500 zł

Dyfuzory na sufit 3800zł ( powierzchnia 180x300 cm nad słuchaczem )

Zaplanowane wydatki na sprzęt

Focal 300IW6LCR - 7000 zł

Focal 1000IW LCR6 - Kredyt po spłacie JVC ( 30000 zł )

Końcówka mocy Parasound Halo A-51 w granicy 15000 zł 

procesor z 5.1 Dolby ThruHD oraz DTS-HDMA ???

Subwoofery SVS 3000Micro 7000 zł 

Fotele Kinowe 10000 zł 

Dywan około 3000 zł 

 

Tak to wyglada😞 

A miało być tylko akustycznie zrobione a sprzęt miał być budżetowy( Focal 100 seria i Marantz SR7010-12 i MM7055) 😭😭😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Groot napisał:

Focal 300IW6LCR - 7000 zł

Focal 1000IW LCR6 - Kredyt po spłacie JVC ( 30000 zł )

Jaki robisz system? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, STELVIO napisał:

A co to za ekran 100",że aż 7tyś kosztuje?

Transparetny akustycznie za którym były Focale 100 IW6LCR na 13 cm midbassach w układzie D’appolito 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Jaki robisz system? 

5.2 tylko aż tyle ale High End dla mnie… myśle czy zamiast 300IW6lcr nie iść w 1000iw6 ale mam zbyt duże otwory już zrobione😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Groot napisał:

Transparetny akustycznie za którym były Focale 100 IW6LCR na 13 cm midbassach w układzie D’appolito 

Kurcze, nie wiedziałem, że tyle trzeba dopłacić do transparentnego. A jaka firma  sobie tyle liczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.