Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Mam pytanie do użytkowników ekranów 16:9 czy warto w to iść ? Obecnie mam 21:9 100 cali ekran ale podczas oglądania materiałów w w/w formacie ekran jest mały. Planuje wymienić obecny 100 cali w formacie 21:9 na taki który ma w podstawie 280 cm i będzie 1:1 podczas oglądania( szerokość ekranu wersus odległość ekranu )w formacie 21:9 wielkość była by około 126 cali natomiast w 16:9 coś około 130 cali. Co polecacie? Obecnie mam Kaubera transparentnego akustycznie… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz 16:9 wyświetlany na ekranie 21:9 nie jest mniejszy tylko węższy niż 21:9. Wysokość ta sama tylko węższe pole widzenia przykładowo wysokość postaci będzie taka sama. Obraz 16:9 wyświetlany na ekranie 16:9 będzie wydawał się większy niż 21:9 wyświetlany na tymże ekranie (postacie będą większe niż w przypadku 21:9). Co kto lubi ale kiedyś był trend dążenia do CIH czyli Constant Image Height.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, jeśli ktoś oglądał dużo kontentu 16:9 ekran 16:9 to konieczność. Tylko wtedy dla filmów w panoramie mamy kwestię pasów lub jednego pasa bez którego zakrycia będzie kicha, więc trzeba sobie patent wymyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz, obraz panoramiczny na ekranie 16:9 będzie wydawał się mniejszy niż obraz w formacie 16:9 co jest sprzeczne z rzeczywistością. Filmów w panoramie jest zdecydowanie więcej, w moim przypadku 10:1 albo i lepiej. Dwie najlepsze rzeczy jakie mogłem zrobić dla swojego domowego kina to umieszczenie przednich głośników za ekranem oraz implementacja CIH czyli jednakowa wysokość obrazu a więc m.in. postaci, twarzy niezależnie od proporcji materiału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przmor napisał:

Powtórzę jeszcze raz, obraz panoramiczny na ekranie 16:9 będzie wydawał się mniejszy niż obraz w formacie 16:9 co jest sprzeczne z rzeczywistością.

Jak sprzeczne? Przelicz sobie to na powierzchnię obrazu, a nie na kąty czy wysokości. Wyjdzie Ci ile tracisz obrazu przy wyświetlaniu formatu 16:9 na ekranie 21:9 i na odwrót. Ja to kiedyś robiłem jak zastanawiałem się nad wyborem ekranu i wyszło mi, że jeśli oglądam sporo filmów w 16:9, to na ekranie 21:9 obraz będzie mniejszy, niż przy sytuacji odwrotnej, czyli film 21:9 na ekranie 16:9. A są jeszcze stare filmy w 4:3 i innych egzotycznych formatach, które na 21:9 wyglądają wręcz komicznie. Jak ktoś oglądał "Lighthouse" w kinie to wie o czym mówię.
Druga sprawa, że przy ekranie 21:9 masz czarne pasy po obu stronach, a przy 16:9 mogę ustawić, żeby obraz obniżał mi się do dolnej krawędzi i mam tylko jeden większy pas na górze, co wygląda całkiem nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to u mnie będzie rozkmina nad formatem. 21:9 mam w monitorze 35 cali, i gra się na tym zajebiście, tylko właśnie pytanie, co z filmami i serialami. Nie da się jakoś tego pogodzić? 21:9 i 16:9? Na jednym ekranie?

Ekrany akustycznie transparentne są najlepsze?

Czy to prawda, że na takim ekranie widać strukturę, powierzchnię perforowaną? Przeszkadza to? Jest widoczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z samych proporcji obrazu wynika, który ma większą powierzchnię, nie twórzmy nowej rzeczywistości. Wyobraźmy sobie dwie sceny, jedna w formacie 21:9 a druga w 16:9 w której pośrodku kadru stoi człowiek całkowicie wypełniający wysokość (stopy przy dolnej krawędzi kadru a głowa przy górnej). Na ekranie 21:9 postać będzie miała te same rozmiary w obydwu formatach i o to właśnie w CIH chodzi. W przypadku ekranu 16:9 postać w formacie 21:9 będzie mniejsza i paradoksalnie obraz o większej rzeczywistej powierzchni będzie wydawał się mniejszy. Oczywiście można powiększyć obraz 21:9 aby wypełniał ekran 16:9 ale wiąże się to z utratą części kadru. Osobiście wolę czarne pasy po bokach w przypadku materiałów 16:9 i 4:3 bo widzę wszystko co chciał pokazać rezyser w przypadku materiału 21:9 a jednocześnie subiektywna wielkość obrazu obrazu jest zachowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 23:07, Groot napisał:

5.2 tylko aż tyle ale High End dla mnie… myśle czy zamiast 300IW6lcr nie iść w 1000iw6 ale mam zbyt duże otwory już zrobione😞

Dlaczego Focale, a nie na przyklad JBL, albo KEF? Na jakiej podstawie wybierałeś kolumny? Opinie, testy?

Pytam się z ciekawości. 

4 minuty temu, Butler napisał:

+ dla 21:9.

Zajebiście się musi grać w ścigałki na dużym ekranie w 21:9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi mi się korzystanie z więcej niż jednego ekranu. Tak, nie widziałem na żywo, nie użytkowałem, ale wiem, że ramki by mnie wkurzały.

Zresztą, bez przesady. Duży ekran, konsole, wydajny komputer, dobry zestaw skladający się z kierownicy, fotela, całego osprzętu do ściagania, i można się fajnie bawić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory największy TV w domu miałem 40". Jak włączę TV 75" to co by nie był za format, i tak będę się cieszył jak dziecko z trzech metrów do obrazu. A jak projektor dojdzie to już w ogóle jak krezus się poczuję 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przmor napisał:

Osobiście wolę czarne pasy po bokach w przypadku materiałów 16:9 i 4:3 bo widzę wszystko co chciał pokazać rezyser w przypadku materiału 21:9 a jednocześnie subiektywna wielkość obrazu obrazu jest zachowana.

Najważniejsza kwestia to ile oglądasz materiału 16:9, a ile 21:9. U mnie wyszło mniej więcej po połowie, może nawet z lekką przewagą 16:9, więc wolałem jednak wybrać taki ekran. Obliczenia też mi to potwierdziły, ale jest tak jak mówisz: na 16:9 obraz panoramiczny wizualnie wydaje się mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet przy dużej ilości filmów prym wiedzie ekran 16:9, bo filmy to nie wszystko. Są jeszcze YouTube, mecze, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już tłumaczyć, to trzeba na własne oczy zobaczyć tzn. zaimplementowany CIH. Na ekranie 21:9 obraz 16:9 jest tak samo "duży" jak 21:9 tylko węższy. Klucz do sukcesu to odpowiednie dobranie wysokości ekranu 21:9 a nie jego szerokości. Zastępując ekran 16:9 ekranem 21:9 należy kupić ekran o takiej samej wysokości a więc siłą rzeczy szerszy wtedy dotychczasowy obraz 16:9 będzie identyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 21:9 to 21:9. To jest proporcja. Tam się nie zmieni wysokości czy szerokości jak się chce. Więc jeśli ktoś ma miejsca na szerokość np 3,5m to wpycha tak szeroki ekran 21:9, a wysokość jest wynikowa. I na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kolega wyżej napisał nie jest takie hop siup. Bo jeżeli ktoś ma ekran 130" w formacie 16:9 a miejsce wypełnione na maxa to już nie dobierze formatu 21:9, pod wysokość tamtego. Bo po prostu nie ma tyle miejsca. Więc jeśli ktoś jest już przyzwyczajony do 16:9 to przy najmniej w takiej sytuacji 21:9 nie ma racji bytu. Ale to moja subiektywna opinia. Ja u siebie wolałem zostać przy 16:9 przy prawie 120".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak zostaje przy 21:9, trochę szkoda bo dużo seriali jest w 16:9 natomiast filmów pełnometrażowych jest najwiecej w formacie kinowym czyli 21:9. Do tej pory to jakoś przeżyłem wiec i myśle że dalej też jakoś to przeboleję
Kup sobie dwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że to nie takie hop-siup bo oprócz ekranu jeszcze trzeba zorganizować poprawne wyświetlanie filmów w różnych formatach (powiększanie obrazu, przesuwanie napisów). W moim przypadku Kodi załatwia sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Adi777 napisał:

Dlaczego Focale, a nie na przyklad JBL, albo KEF? Na jakiej podstawie wybierałeś kolumny? Opinie, testy?

Pytam się z ciekawości. 

JBL tak jak Klipsch korzysta z tubowych wysokotonówek gdzie mi to przeszkadza to raz a dwa nie ma ich nigdzie na stanie by odsłuchać, Kef nie odpowiada mi swoją barwą grania, porównywałem i zdecydowanie lepiej wypadły Focale, Bowersy też były brane pod uwagę ale padło zdecydowanie na Focale 

4 godziny temu, RAF77 napisał:
11 godzin temu, Groot napisał:
Czyli jednak zostaje przy 21:9, trochę szkoda bo dużo seriali jest w 16:9 natomiast filmów pełnometrażowych jest najwiecej w formacie kinowym czyli 21:9. Do tej pory to jakoś przeżyłem wiec i myśle że dalej też jakoś to przeboleję

Kup sobie dwa.

A ty kup pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Groot napisał:

JBL tak jak Klipsch korzysta z tubowych wysokotonówek gdzie mi to przeszkadza to raz a dwa nie ma ich nigdzie na stanie by odsłuchać, Kef nie odpowiada mi swoją barwą grania, porównywałem i zdecydowanie lepiej wypadły Focale, Bowersy też były brane pod uwagę ale padło zdecydowanie na Focale 

Dzięki za odpowiedź. Jakbyś określił barwę tych kolumn, które słuchałeś?

Gdzie odsłuchiwałeś Focale? Myślałem właśnie, czy w ogóle jest możliwy odsłuch takich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W Rzeszowie, maja instalacje kinowa na głośnikach Kef, natomiast Focale w przenośnych obudowach, porównywałem to do Klipschow 6000 i wypadły strasznie mizernie, brak szczegółowości, średnie wycofane, bas dominujący, brak polotu… to nie moje granie

oczywiscie mówię o Klipschach 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zamiast kupować sprzęt kupuje filmy😂😅, regały się po malutku zapełniają… 

ps. Dostałem dziś info że głośniki dojechały do sklepu z zewnetrznego magazynu i że od razu zostały wysłane, zapewnili mnie że będą jutro najpóźniej w piątek, super😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pany w salonie posiadam 602 i cc6 od Bowers & Wilkins z Sony STR-DB930QS i chciałbym dokupić tylne tylko zastanawiam się jakie ? Narożnik mam pod sama ściana i nie mam możliwości wysunięcia go do przodu. Pytanie jest takie na tyły lepiej będą pasowały kierunkowe 601 powieszone wyżej i skierowane na słuchacza czy lepiej kupno DS6 i montaż na wysokości 140/160 cm od podłogi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.