Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
  • Gość
    (Konto usunięte) odblokował(a) ten temat
Gość

(Konto usunięte)

No i po dzisiejszej prezentacji nastąpiła ogromna zmian pod wpływem elektroniki jak i nagłośnienia.

Z racji tego że dziś jest sobota a w grobi.tv maja dzień otwarty, wsiadłem w auto i pojechałem do Kaarst (150 km rzut beretem). To co usłyszałem podczas dwu godzinnej prezentacji wbiło mnie w fotel dosłownie i w przenośni… potęga brzmienia, kolumny przystosowane do nagłych skoków głośności, wysoko skuteczne, czystość przekazu, wyrazistość, precyzja itd… można by pisać wiele na ten temat ale to trzeba po prostu usłyszeć bo opisać nie jestem w stanie… były również koncerty jak i muzyka normalna puszczana w Auro3D oraz Atmos… na pierwszy ogień poszła Godzilla vs Kong, co tam się działo, to chyba w żadnym kinie takiej dynamiki jeszcze nie słyszałem nie wspominając o ośmiu subwooferach 18 cali w systemie DBA które robiły najlepsza robotę💪, po demie była rozmowa z Panem Patrick Scheppert prowadzącym kanał grobi.tv na YT , po wytłumaczeniu co i jak oraz odpowiedziach na pytania zadane przez publiczność nastąpił pokaz z filharmonii a dokładnie koncert Pana John Williams i koncertu pod tytułem „Live in Vienna” i utworu z Gwiezdnych Wojen  

Coś przewspaniałego, nikt się nawet nie odezwał gdy Patrick się pytał czy ktoś ma jakieś pytania…? Mega, mega przeżycie☺️ następnie został zapuszczony kawałek filmu Edge Of Tomorrow z pierwsza sceną atakiem na plaży gdzie Tom Cruise ginie… co tam się działo, ciężko opisać… następnie krótkie rozmowy ze strony prowadzącego… po czym nagle wjechał Final Fantasy XV trailer, to co zobaczyłem a tym bardziej usłyszałem to był szok dla jednego i drugiego… mega, mega toll… na koniec Strażnicy z Galaktyki vol. 2 to trzeba po prostu usłyszeć i zobaczyć na własne oczy i uszy…

Po prezentacji jak i rozmowie przeszedłem do konkretów. Wytłumaczyłem co robię, co planuje kupić, co już mam, co robię dostałem trzy odpowiedzi:  7.1(SBA).4 , MAG Theatron https://theatron.tv/wp-content/uploads/2021/08/MAG-Theatron-Broschuere-06-2021-embedder.pdf oraz  podpowiedz odnośnie procesora jak i końcówek mocy… po tej prezentacji doszedłem do wniosku że przerobię pare rzeczy i zmienię to co sobie zaplanowałem, po co wydawać na High-Endowe Focale z Serii Utopia 1000IWLCR6 duże pieniądze jak można kupić dużo taniej kolumny które są stworzone typowo do kina, gdzie na tym mi najbardziej zależy, no może jeszcze koncerty będą odpalane 😂


Tak że idę w nagłośnienie firmy MAG, dla nie których okaże się to normą że zmieniam koncepcje ale szczerze gdybym tego dzisiaj nie usłyszał to bym nic nie zmieniał a tak będzie trochę przeróbek😬

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna zmiana, to będzie powrót do koncepcji auro3d, tak czuję.

Ooo.
MAG, z Ukrainy, cool

Ps.
W pewnym momencie filmu, robią to, co ja robię zawodowo, (z czego żyję).
Maszyny mają, spoko.

Fajnie, fajnie, tylko czy im ten pier**lony putin, tego nie rozwali...





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@RAF77 

tak jednak się stanie☺️♥️🥰 7.1(SBA).4 Auro3D na głośnikach MAG Theatron S6 w roli tylnych oraz auro/atmos a z przodu będą najnowsze s8 których jeszcze nigdzie nie ma ale z tego co Patrick mówił będą dostępne w sprzedaży od września/października tego roku. Są to więksi bracia od s6 na 20 cm głośniku średnio-niskotonowym i odcięcie maja niby mieć od 60 Hz do 18 tys Hz 

 

Jako Ciekawostka końcówka mocy 

https://www.grobi.tv/audiohifi/av-receiver-vorverstaerker-endstufen/iotavx/2051/iotavx-avxp1-7-kanal-endstufe?c=287

na wszystkie głośniki ( dwie sztuki ) zapewniają bardzo szybki skok dynamiki, według tego co usłyszałem oraz z zapewnień przez Patrick-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Groot napisał:

High-Endowe Focale z Serii Utopia 1000IWLCR6

To nie Utopie, ale słabo to wygląda.

W dniu 1.04.2022 o 19:31, Groot napisał:

3xFocal 1000IW LCR6 front

To są Utopie? Raczej nie. 

Chyba, że coś pokręciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Adi777 napisał:

nie Utopie, ale słabo to wygląda

Zgadzam się że to nie utopie bo te to są kolosy… ale jest to najwyższa linia z serii montażowych i kosztująca nie mało bo dokładnie 12500 zł za sztukę. Nigdzie nie widziałem wcześniej tego wykresu to raz a dwa zakup byłby po odsłuchu 300IW6LCR gdzie sprzedawca zapewniał mnie że 1000 będą znacznie lepsze z tym że żeby to pokazać będą potrzebowały dużo prądu stad był plan na zakup Parasound Halo a51 która ma 5x250 watt przy 8Ohm. Ale po tym co wczoraj usłyszałem, zmieniłem zdanie natychmiastowo. Porównanie Focali z serii Aria do tych MAG dało czerwone światełko… sam Patrick powiedział że na ta chwile są to u nich najlepsze kolumny kinowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=63713]RAF77[/mention] 
tak jednak się stanie 7.1(SBA).4 Auro3D na głośnikach MAG Theatron S6 w roli tylnych oraz auro/atmos a z przodu będą najnowsze s8 których jeszcze nigdzie nie ma ale z tego co Patrick mówił będą dostępne w sprzedaży od września/października tego roku. Są to więksi bracia od s6 na 20 cm głośniku średnio-niskotonowym i odcięcie maja niby mieć od 60 Hz do 18 tys Hz 
 
Jako Ciekawostka końcówka mocy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
na wszystkie głośniki ( dwie sztuki ) zapewniają bardzo szybki skok dynamiki, według tego co usłyszałem oraz z zapewnień przez Patrick-a
To trzeba będzie znowuż zmienić temat tego wątku
No życzę Ci, żebyś w końcu coś wybrał i to zrealizował, trzymam kciuki.





Może napiszę tu odpowiedź do admina, który mi dał ostrzeżenie,.za ujawnianie danych osobowych.


Chwila chwila, panie admin, napisałem M....R......
A przecież kolega pod takim nickiem tu urzędował!!!
kiedyś.
Więc jakie to jest ujawnianie danych osobowych, ja tylko przytoczyłem poprzedni nick.
(Było ich kilka)
Może panie admin nie jesteś na bieżąco, to se uaktualnij dane.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, RAF77 napisał:

Chwila chwila, panie admin, napisałem M....R......

A tego to nigdzie nie widziałem by było udostępnione czy coś… a dwa to nie miałem takiego nicku

przyznam sie że kont na audiostereo miałem kilka, większości za swój cięty język oraz prowokacje ze strony xpedite i svs i jeszcze paru użytkowników… lata wstecz audiostereo nie rejestrowało nazw użytkowników, czynią to od niedawna o czym zostałem poinformowany w poprzednim nicku… swoją przygodę zacząłem pod nickiem stivi89 i te konto miałem z 8 lat( najlepsze pierwsze czasy na tej stronie do czasów gdy miałem set MA RX8/Center/FX/Klipsch R-115SW/Denon4300) można było wtedy jeszcze usuwać dodane zdjecia, teraz nie ma opcji🤬 później były marcinstiv89, długi89, i jeszcze chyba jeden albo i dwa… nie będę nic ukrywał, znacie mnie bardzo dobrze👊 z tym że nie lubię gdy mnie wyśmiewacie np kolega @RobertG7 który się czepia wszystkiego jak rzep gó..na🤬 przez to że kiedyś napisałem RobertGó..no7 i dostalem bana na dwa miesiące i chyba 6pkt od tamtego czasu się odpłaca co jakiś czas podnosząc ciśnienie a że wybucham szybko to wiecie co się dzieje 

31 minut temu, RAF77 napisał:

to se uaktualnij dane.

No właśnie nie maja bo od niedawna rejestrują użytkowników by nie było klonów czy multikont… dlatego tamtego nick-a nie ma w ich bazie danych, próbowałem odzyskać pierwszy nick ale nie ma szan ponieważ zmieniłem adres e-mail no i nie maja go na  swoich serwerach a ja wiem że to ja gdy pytałem o sprzęt do właśnie wspomnianego setu wyżej… jeszcze wtedy bardzo dużo użytkowników się udzielało teraz ich nie ma lub nie słychać o nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Groot napisał:

Porównanie Focali z serii Aria

Czyli słuchałeś Arii, a nie tych Utopii? Czy obu tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje - ale może mi się tylko wydawać, bo doświadczenia i osłuchania nie mam, że czego byś nie wziął, to i tak będzie dobrze. Kto wie, może od kolumn czy amplitunera/procesora ważniejsza jest akustyka i poprawna instalacja i kalibracja wszystkiego? 

No, z tym czego to przesadziłem. Coś, co dobrze wypada w różnych pomiarach, i nie ma jakichś dziwnych "anomalii", jak w przypadku tych Focali czy Martin Logan na powyższym filmiku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, Adi777 napisał:

Czyli słuchałeś Arii, a nie tych Utopii? Czy obu tych kolumn?

Nie nie źle zrozumiałeś, będąc na urlopie w PL udałem się do Rzeszowa i jednego sklepu który miał na miejscu Focale 300IW6LCR których to słuchałem porównując do konstrukcji Aria928 chyba🤔 pod Arcamem, zdecydowałem że kupię takie w ilości 5 sztuk na dolna warstwę a na górne wykorzystam serie 100 która posiadałem kupiona jako używana za tanie pieniądze z ebay-kleinanzeigen w Niemczech wtedy jeszcze chodziło o Auro3D czyli sam początek tego tematu… w tym roku w końcu wziąłem się za budowę co zreszta widać w połowie tego tematu… miało być Auro ale z tytułu kosztów jakie bym musiał wydać( co znaczy że idąc tym tropem wydając powiedzmy 50 tys zł miałbym budżetowy system oparty na 11 głośnikach, wolałem te pieniądze przeznaczyć na system 5.1(2 SVS 3000 Micro) który będzie bardzo wysoko się klasyfikował pod względem jakości brzmienia) stwierdziłem że cofnę się do 5.1 ale klasy High-End czyli na przód miały iść właśnie wspomniane Focale z serii 1000IWLCR6 z Parasound i Procesorem którego można latami szukać. Wcześniejsza koncepcja miała być oparta na Marantz-ie. Teraz jednak będzie powrót do Auro3D ze względu na to co usłyszałem wczoraj będąc na prezentacji… co prawda kolumny firmy MAG były podpięte pod procesor Trinnov który kosztuje 15 tys € ale nie zmienia to postaci rzeczy bo końcówki były wykorzystane wspomniane częściej przeze mnie IOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Być może przekonam się sam gdy skończy mi się kredyt, wtedy będzie trzeba wziąć następny na conajmniej 10 koła € by kupić końcówki jak j głośniki, po nowym roku dopiero procesor, na chwile obecna ma to być taki jak twój ale czy tak będzie? Zobaczę… 

Co do umiejscowienia głośników. Muszę wywalić te skrzynie i zasklepić materiałem , natomiast będę musiał zepsuć panel akustyczny z jednej jak i drugiej strony oraz regały… w głośnikach MAG Audio S6 ma konstrukcje tubowa która musi się znajdować minimum 120 cm od podłogi by objęła swoją dynamika i przekazem wszystkie osoby siedzące obok siebie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@xajas -ku znawco nasz...🔊proszę Cie o pomoc boś ty jeden się znasz... sprawa jest... ściana ma 320 na 250 cm potrzebuje SBA na głośnikach 200 mm mocnych które zejda do 30-35hz w kinie... nie interesuje mnie niższe zejście, ma być precyzja i uderzenie w kinie, i żeby pasowały do skrzyń o głębokości do maksimum 250 mm, instalacja bedzie na zasadzie 1/3 i 2/3 szerokości pokoju oraz 1/3 i 2/3 wysokości pokoju...

Co polecasz ciekawego i z głową by po zmostkowaniu dały 8ohm na kanał przy końcówce dwu kanałowej z DSP???

 

3 godziny temu, RAF77 napisał:

Ja myślę,. że kolumny oczywiście ważne, końcówka też ale tam robotę robił ten procesor.
 

wiem właśnie😔 nigdy nie dam 15 tys€ za sprzęt... prędzej te pieniądze przeznaczę na kolejną e65 745Dv8 niż na ten procesor

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Gość

(Konto usunięte)

czy kolumny tylne kanału 6 i 7 powinny być zainstalowane 1/4 i 3/4 szerokości pokoju? pytam bo nigdy nie miałem styczności z większą ilością niż 5.1.4 tz. próbowałem tak ustawić z Heco Celan GT 102F ale one nie były wcale słyszalne przy 202GT na bocznych ścianach dlatego zrezygnowałem z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 15:50, Groot napisał:

Co polecasz ciekawego i z głową by po zmostkowaniu dały 8ohm na kanał przy końcówce dwu kanałowej z DSP???

Nie lepiej coś gotowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Adi777 napisał:

Sam będziesz robił?

obudowy już mam, przerobiłem je z tych co miały być wykorzystane pod Focal-e... czekam teraz aż koledzy co się tym interesują polecili głośniki 10" do tych obudów, jak będzie trzeba to zrobi się przegrodę by zmniejszyć objętość pod dany głośnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
czy takie 4 sztuki…

Beda dzialac, ale o wielkosci pisalismy juz gdzie indziej a te 350€ tez nie pasuja do planowanych 200€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

głośniki na subwoofery wybrane, będą to 4 sztuki 10 cali firmy Peerless z serii XXLS https://allegro.pl/oferta/peerless-xxls-p835037-10-papierowa-membrana-9556878911 w obudowach zamkniętych, przerobionych które miały posłużyć Focalom ale z racji tego że wybrałem te głośniki https://www.grobi.tv/audiohifi/lautsprecher/mag-audio/theatron-performance-serie/2040/mag-theatron-performance-s6-lautsprecher?c=286 po prezentacji to owe obudowy by tylko stały.

 

Kurczę muszę przyznać że wszystko sie z dnia na dzień zmieniło😞 z jednej strony dobrze bo w końcu znalazłem to na czym mi zależało ( nagłośnienie )a z drugiej strony miało być minimalistycznie a wygląda na to że będzie maksymalnie ile się da, choć korci mnie dodać jeszcze dwa dolne do dopełnienia czyli 9.1( SBA ).4 mam taką możliwość bo miejsce jest ale czy to coś poprawi? nie wspomnę o kosztach😬 nie myślę o tym na tą chwilę... 

 

zastanawiam się czy nie powiesić szafki Rack po lewej stronie projektora i tam zainstalować sprzęt...5D68D881-D64B-4876-8999-4BDF71152CF6.thumb.jpeg.0ff5bda835776913bdb914dfa1f16524.jpeg znalazłem taką https://allegro.pl/oferta/szafa-rack-wiszaca-eprado-r19-22u-600-7625429644 ale obciążenie do 60 kg a jedna końcówka waży  30 kg https://www.grobi.tv/audiohifi/av-receiver-vorverstaerker-endstufen/iotavx/2051/iotavx-avxp1-7-kanal-endstufe a potrzebuję dwie, plus końcówka do subwooferów https://heimkinobau-shop.de/collections/dynacord/products/dynacord-l1800fd-dsp , procesor, blu ray, i inne pierdy oraz zasilanie, kable etc. wyjdzie jakieś 100 kg a takiej chyba nigdzie nie ma i lepiej będzie dać wolnostojącą na 1,5 metra wysoką by było miejsce i cyrkulacja powietrza miedzy elementami... 

co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.