Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Gmow1977 napisał:

Nie żebym Ci ubliżał ....

ale nie wsadzę na 16m...z ogonkiem

jakiś super duper kolumn.... których mocy i tak nie wykorzystam. Przecież to przerost formy nad treścią....A Oberony on Wall ? Zgrabne, kompaktowe zajmują mało miejsca na ścianie (raptem 11cm) jak dla mnie wymiatają aż miło 😋

to nie było do Ciebie tylko do chwalipięty @JVC 4K, ja wiem co masz i dla czego...etc. 

13 minut temu, JVC 4K napisał:

Tu masz przykład kina domowego gdzie najniższy model Denona napędza zestaw 5.1 od wymagających Klipschy.

https://allegro.pl/oferta/denon-avc-s660h-5-1-klipsch-r-820f-r-34c-r-41m-11744553615

Te kolumny nie są wymagające 😆 chyba nie znasz się na rzeczy kolego😄

Ps. To dlaczego sobie takiego zestawiku nie kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JVC 4K napisał:

Rubicon 6 jako fronty para tak a centralny to Rubicon LCR taki sam jak boczne i tylne surround też LCR dlatego napisałem 5 sztuk Dali Rubicon LCR.

Nie myślałeś o trzech Rubicon 6 jako LCR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Nie myślałeś o trzech Rubicon 6 jako LCR?

Nie bo nie mam ekranu ramowego w zabudowie Bawlle Wall tak normalnie Rubicon 6 stoją z prawej i lewej strony po bokach ekranu a central jest tuż pod nim, gdzieś wrzucałem zdjęcia.

Po za tym u mnie jest 2w1 czyli i kino i stereo czasem gram muze w stereo tylko na dwóch przednich kolumnach Rubicon 6 reszta kanałów jest wyłączona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziki splitrer-owi Tomasza mogę wybierać niezależnie między dwoma kodekami  . Dwa ruchy . Jeden w spliterze wybieram ustawienie głośników Auro / Atmos .
Dwa , wybieram w amplitunerze zapisaną kalibrację dla każdego kodeks z osobna 
Preset 1 - Auro 
Preset 2 - Atmos 
 
Zalecam słuchania muzyki , nie wpatrywania się w tabelki , wykresy i ch... co jeszcze
 
Bez odbioru 
 
 
 
 
Świetny pomysł, żeby pisać po polsku, na amerykańskim forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 08:23, długi89 napisał:

Jestem zdecydowany na 8805A oraz AVXP1

Dźwięk Marantza z kinowością ma mało wspólnego, o czym wszyscy tu piszą... nie mam pojęcia co Cię skłoniło do tego Marantza.

A jeszcze wracając do zmian koncepcji... ile masz filmów w Auro3D, a ile w klasycznym 5.1 czy 7.1? Jak chcesz mieć kino do oglądania w kółko tych 30 filmów, które wyszły w Auro (strzelam, nie wiem ile ich jest, gdybyś się chciał czepiać) to ok, ale stawiam, że szybko może się to znudzić. Jednym słowem poprzednia koncepcja była o wiele lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że chce Ci się tak bawić, kombinować, i sprawdzać. Wiadomo, Twoje klocki, Twoja zabawa, chyba, że wyznajesz zasadę - nie cel, lecz droga.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, qbakos napisał:

A jeszcze wracając do zmian koncepcji... ile masz filmów w Auro3D, a ile w klasycznym 5.1 czy 7.1? Jak chcesz mieć kino do oglądania w kółko tych 30 filmów, które wyszły w Auro (strzelam, nie wiem ile ich jest, gdybyś się chciał czepiać) to ok, ale stawiam, że szybko może się to znudzić. Jednym słowem poprzednia koncepcja była o wiele lepsza.

tu nie chodzi typowo o filmy tylko z Auro3D ale o "Upmix" Atmosa czy to zwykłego DTS-HD lub TrueHD do Auro3D, słyszałem na pokazie dema filmów wydanych z dźwiękiem Atmos puszczonych na upmix Auro3D i zrobiły dużo lepsze wrażenie, dopełniając górę gdzie w atmosie cieżko się doszukiwać tego...

 

Godzinę temu, qbakos napisał:

Dźwięk Marantza z kinowością ma mało wspólnego, o czym wszyscy tu piszą... nie mam pojęcia co Cię skłoniło do tego Marantza.

To pokaż mi procesor który kosztuje tyle co on i ma na pokładzie obsługę 13.1 kanałów oraz ma Auro3D. Po drugie kto powiedział że ja muszę z nim pozostać na zawsze? może za dwa lata go wymienię na coś innego? Trinnov? Kto wie🤷‍♂️ 


Napisze tylko jedno...

Wypowiadają się tylko osoby które nigdy Auro nie słyszały a do tego się mądrzą... 

Załóżcie sobie fanklub Atmosa i tam sobie dyskutujcie jaki on jest piękny i świetny... 

Ja zdanie zmieniłem po tym co usłyszałem i będę dalej dążył do tego by osiągnąć w końcu swój cel... czy to będzie ze wspomnianym Marantzem wyżej🤔... nie wiem🤷‍♂️ale wiem jedno najpierw to wszystko muszę mieć u siebie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbakos.
A to na ustawieniu Auro3d, nie można oglądać filmów 5.1, czy jak???

Odpowiem sobie sam
MOŻNA.
Można samo 5.1 w każdym dostępnym kodeku albo można użyć upmikser, (każdy dostępny), nie tylko ten od auro.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RAF77 napisał:

A to na ustawieniu Auro3d, nie można oglądać filmów 5.1, czy jak???

Wiadomo, że można, ale jak zawsze chodzi też o budżet. Za tyle samo kupisz wypasione 5.1 albo Auro czy Atmos, ale już na słabszym sprzęcie. Co kto woli... Nie wiem akurat jak działa upmix do Auro, ale wszelkie upmixy, które słyszałem były delikatnie mówiąc kiepskie. Sporo czasu poświęciłem, żeby ze stereo zrobić 5.1 (te softwarowe też testowałem) i poległem - nie ma takiego, który robi to dobrze. Coś jest nagrane w 5.1 brzmi super, ale upmixy dla mnie odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, budżet też wzrósł i to znacznie, więc straty na jakości raczej nie będzie.

Dużo łatwiej zrobić upmix z 5.1 do 9.1, niż z 2.0 do 5.1

To co chciałeś zrobić, było z góry skazane na porażkę.

Korzystanie z upmixu, przymusowe nie jest, będzie chciał to będzie oglądał w 5.1, będzie chciał, to sobie zrobi upmix. Jego wola, ma możliwość wyboru.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też nie lubię upmixować sygnału stereo, stanowczo najlepiej brzmi on na ustawieniu stereo.

Ale takie 5.1 upmixowane na 9.1 bardzo fajnie się ogląda i słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, qbakos napisał:

Nie wiem akurat jak działa upmix do Auro, ale wszelkie upmixy, które słyszałem były delikatnie mówiąc kiepskie

No to jak nie wiesz jak działa Auro to po co ta cała dyskusja??? Pojedź do kogoś, posłuchaj a po tem dopiero się wypowiadaj...

Zadałem Ci pytanie odnośnie procesora i powtórzę go tutaj jeszcze raz... Znajdź procesor 13.1 i z Auro3D na pokładzie który gra Kinowo i kosztuje nie więcej jak 4 tys€~20 tys zł

Jeżeli nie znajdziesz to proszę o nie zawieranie głosu w sprawie Auro w tym temacie... 

6 godzin temu, qbakos napisał:

Auro czy Atmos, ale już na słabszym sprzęcie. Co kto woli...

Słabszym? 😂😂😂

Twoje podłogówki za sztukę kosztują tyle ile jeden malutki Mag Audio s6 a dużo mniej niż Dali Rubicon On Wall, nie wspomnę o reszcie. I gdzie tu jest słaby dźwięk ? 
 

Ciesz się tym co masz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, długi89 napisał:

Twoje podłogówki za sztukę kosztują tyle ile jeden malutki Mag Audio s6 a dużo mniej niż Dali Rubicon On Wall, nie wspomnę o reszcie. I gdzie tu jest słaby dźwięk ? 

Ale mi pojechałeś... szok, chyba się nie pozbieram. Cena nie gra, ale Ty chyba jeszcze o tym nie wiesz. Zmień koncepcję jeszcze z 5 razy, może w końcu do czegoś dojdziesz.

4 godziny temu, długi89 napisał:

No to jak nie wiesz jak działa Auro to po co ta cała dyskusja??? Pojedź do kogoś, posłuchaj a po tem dopiero się wypowiadaj...

Wiem jak działa. Pisałem o wszelkiej maści upmixach. Jeśli jedyny Auro jest tak genialny, że robi co trzeba to chylę czoła. Pisałem o tym co sprawdziłem i nic się nie nadawało to użytku.

4 godziny temu, długi89 napisał:

Zadałem Ci pytanie odnośnie procesora i powtórzę go tutaj jeszcze raz... Znajdź procesor 13.1 i z Auro3D na pokładzie który gra Kinowo i kosztuje nie więcej jak 4 tys€~20 tys zł

Ale ja nie potrzebuję takiego procesora. Chcesz to sobie szukaj. Wyraziłem opinię na temat dźwięku Marantzów i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, qbakos napisał:

Ale ja nie potrzebuję takiego procesora. Chcesz to sobie szukaj. Wyraziłem opinię na temat dźwięku Marantzów i tyle.

Dlatego pisałem że w tych pieniądzach jest to jedyny słuszny wybór… I jak mi nie będzie pasować to go sprzedam po dwóch latach wymieniając na coś z wyższej klasy bądź zostanie u mnie… 

 

24 minuty temu, qbakos napisał:

Ale mi pojechałeś... szok, chyba się nie pozbieram. Cena nie gra, ale Ty chyba jeszcze o tym nie wiesz. Zmień koncepcję jeszcze z 5 razy, może w końcu do czegoś dojdziesz

Tu nie chodziło o pojechanie… Przelicz sobie koszty wyprodukowania twojej kolumny a Mag Audio…  to jest raz, dwa ty słuchasz muzyki wiec szukałeś kolumn uniwersalnych tylko że one są kiepskiej/marnej jakości ja szukałem kolumn typowo kinowych najlepszych na jakie mnie stać, niestety tylko jedna firma jest która to robi przenosząc dźwięk z dużych kin do domu… Tak naprawdę to z przodu powinny być całkiem inne kolumny a nie malutkie s6 ale w tym metrażu były by za duże… a chodzi o takie M12-L/C/R

https://heimkinobau-shop.de/collections/mag-theatron-heimkino-lautsprecher

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich to jest głośnikach? Te M12? Bo 9k zł za sztukę to powinno być conajmniej na Accutonach. 

Zlecając chłopakom z innego forum,zrobiłbym dużo lepsze, bo pod siebie i jeszcze zostałoby na kable😄

Wiem, że nie w tym rzecz ale nie lubię przepłacać, tym bardzej, że to raczej słabo znany brand. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, długi89 napisał:

to jest raz, dwa ty słuchasz muzyki wiec szukałeś kolumn uniwersalnych tylko że one są kiepskiej/marnej jakości

Co się tak uczepiłeś moich kolumn? Jak one są kiepskiej jakości to zapraszam do mnie ich posłuchać. To najlepsze co słuchałem w tym budżecie, co nie gra zbyt ciemno i bez energii, ale też niezbyt krzykliwie jak Klipsche. Do tego podstawa basowa jest wystarczająca, żeby nie używać w muzyce suba, a to już coś. Mnie dźwięk typowo z kina nie do końca odpowiada, a Ty widzę takiego szukasz... więc niech każdy wybiera co jemu pasuje.

1 godzinę temu, długi89 napisał:

Przelicz sobie koszty wyprodukowania twojej kolumny a Mag Audio

Na cenę sprzętu audio ma wpływ tyle czynników, że koszty wyprodukowania to jest kropla w morzu. Jeśli to jest mała manufaktura to cena idzie w górę, bo nie nastawia się na sprzedaż masową. Duzi producenci potrafią sprzedać to samo w niższej cenie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, freedi napisał:

Na jakich to jest głośnikach? Te M12? Bo 9k zł za sztukę to powinno być conajmniej na Accutonach. 

Nie ważne na jakich głośnikach, 40% ceny to się płaci za firmę i tak jest w każdej firmie. A co do głośników to takich samych nie da się kupić, maja swoje patenty na nie, są pewnej jakości której próżno szukać we firmach produkujących głośniki. Oni sami wszystko produkują od a do z. 

2 godziny temu, freedi napisał:

Zlecając chłopakom z innego forum,zrobiłbym dużo lepsze, bo pod siebie i jeszcze zostałoby na kable😄

 

zapewne się da tylko czy z takim maksymalnym ciśnieniem akustycznym na poziomie ponad 120db ? pewnie tak ale hmm 

2 godziny temu, qbakos napisał:

Na cenę sprzętu audio ma wpływ tyle czynników, że koszty wyprodukowania to jest kropla w morzu. Jeśli to jest mała manufaktura to cena idzie w górę, bo nie nastawia się na sprzedaż masową. Duzi producenci potrafią sprzedać to samo w niższej cenie itd.

zgadzam się ale oni zarabiają na sprzedaży nagłośnień estradowych i dużych kin... 

2 godziny temu, qbakos napisał:

Co się tak uczepiłeś moich kolumn? Jak one są kiepskiej jakości to zapraszam do mnie ich posłuchać.

Słuchałem tych co maja podwójny układ srednio-wysokotonowy i na mnie żadnego wrażenia nie zrobiły...

2 godziny temu, qbakos napisał:

ale też niezbyt krzykliwie jak Klipsche

to te Mag Audio grają jeszcze lepiej od Klipscha dzięki czemu wszystko słychać jak na dłoni... każdy szelest, ty tego nie usłyszymy na tych twoich... 

2 godziny temu, qbakos napisał:

Mnie dźwięk typowo z kina nie do końca odpowiada, a Ty widzę takiego szukasz..

No wiec właśnie chce się czuć jak w kinie oglądając w domu... ma być jakość a za razem ciśnienie a na komercyjnych kolumnach tego nie uświadczysz 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie potrzebuję takiego procesora. Chcesz to sobie szukaj. Wyraziłem opinię na temat dźwięku Marantzów i tyle.
Ale co ty sparwdzałeś....
Próbowałeś robić 5.1 ze stereo.
To nie mogło się udać!
Bo trzeba stworzyć cały dźwięk dookólny i jeszcze wyseparować głośnik centralny i subwoofer!
Sam procesor sobie tego nie zrobi, nie ma szans.

Całkiem inna sprawa jest przy upmiksie z 5.1 do 9.1
Cały dźwięk dookólny jest zrobiony,.centralny jest, subwoofer jest.
Trzeba tylko część dźwięku z każdej kolumny przenieść do góry, żeby zrobić delikatny pogłos. Tyle procesor od umiksu da radę zrobić i brzmi to całkiem ok.

To co ty testowałeś, ma się nijak, do salki Martina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, długi89 napisał:

Słuchałem tych co maja podwójny układ srednio-wysokotonowy i na mnie żadnego wrażenia nie zrobiły...

Mówisz o serii Legend? Poza budżetem, poza tym o wiele za duże, więc ich nie słuchałem, ale opinie na różnych forach mają bardzo dobre.

7 godzin temu, RAF77 napisał:

To co ty testowałeś, ma się nijak, do salki Martina.

Co prawda, to prawda. Ale jak się ma złe doświadczenia z upmixami, to ciężko się potem przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, qbakos napisał:

Mówisz o serii Legend? Poza budżetem, poza tym o wiele za duże, więc ich nie słuchałem, ale opinie na różnych forach mają bardzo dobre.

Tak legend I800 tych słuchałem ze dwa lata temu w jednym ze sklepów w Niemczech. Ogólnie nie grały źle tylko to nie mój charakter brzmienia niestety🤷‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 03:09, RAF77 napisał:

No, budżet też wzrósł i to znacznie, więc straty na jakości raczej nie będzie.

Dużo łatwiej zrobić upmix z 5.1 do 9.1, niż z 2.0 do 5.1

To co chciałeś zrobić, było z góry skazane na porażkę.

Korzystanie z upmixu, przymusowe nie jest, będzie chciał to będzie oglądał w 5.1, będzie chciał, to sobie zrobi upmix. Jego wola, ma możliwość wyboru.

 

Sa dwa wydania muzyczne 4K Bd-UHD ze sciezkami w PCM2.0 oraz z Atmos i Auro-3D. 

Wystarczy zrobic wlasne porownania i wyciagnac wnioski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
53 minuty temu, pmcomp napisał:

Sa dwa wydania muzyczne 4K Bd-UHD ze sciezkami w PCM2.0 oraz z Atmos i Auro-3D. 

Wystarczy zrobic wlasne porownania i wyciagnac wnioski. 

Tylko najpierw trzeba mieć na czym😂😂😂 to po pierwsze, po drugie jesteś mało rozeznany w wydaniach z Auro3D, Atmos i 2.0 na jednej płycie …

Dziś do mnie dotarł pierwszy film wydany w tym roku… opuściłem ich z kilkadziesiąt jak na razie bo widziałem je na streamingu ale tego musiałem mieć już w wydaniu pudełkowym…

„Morbius”

 

53EED433-2760-4055-BB26-7C8F38E2D0D9.jpeg

FC9B32CC-FC5A-4532-8018-E0DC65E2BB56.jpeg

Oczywiście to co widziałem zostanie również zakupione w wydaniu pudełkowym☺️ 

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie składam dziś zamówienie na górną warstwę Auro3D i tak, zastanawiam się nad głośnikiem pod VoG, górna warstwa będzie składała się z kolumn Dali Fazon Sat, górny centralny będzie Dali Fazon LCR natomiast nad głową potrzebuję płaską kolumnę i zastanawiam się nad Oberon On Wall lub Opticon On Wall mk2

Co proponujecie…? Tak by było dobrze😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.