Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, RAF77 napisał:

UPS, nie wydaje dźwięków

UPS nie wydają dźwięków? Miałem dwa, jeden APCbezgłośny, drugi Eaton niekoniecznie... 😉 

1 godzinę temu, Groot napisał:

Nie przewiduje żadnych Nasów czy tych UPS. 

Bądź elastyczny. Rynek bardzo się zmienia, co raz bardziej widać jak odchodzi się od fizycznych nośników. Co do NAS, możesz jeszcze zmienić zdanie, nie skreślaj go z góry bo jeszcze się okaże że będziesz na sieci kupował legalne ripy które właśnie na swoim serwerze będziesz mógł trzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2022 o 00:52, Groot napisał:

Dolby ma od 22’ do 30’ ale nikt tego nie stosuje, nikt nie robi tak jak powinno być bo większość ma salony połączone z namiastka kina więc nikt nie wystawi kolumn metr czy więcej do przodu, w większości wszystkie kolumny lądują w kątach lub są ustawiane byle jak tak o na opak

U mnie tak jest od czasu kalibracji i nikt tego nie zmienia. Nawet pod kolumnami mam odrysowane, żeby po jakimś większym sprzątaniu wróciły na swoje miejsce. Podobnie jest z subami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groot napisał:

Proszę pokaż mi tutaj kto używa UPS-a do projektora? Bo jeszcze w żadnej instalacji go nie widziałem. 

ja, to że go nie widzisz nie znaczy że go nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ok poczytałem

Pytanie jest takie jeżeli zainstaluje szafkę Rack w przedpokoju  i w niej ten UPS to nie będzie żadnego problemu jak od niego kabel prądowy będzie długi około 10 metrów do projektora? Oraz drugie pytanie jaki on ma być do RS2000? Rozglądać się za takim który będzie mocniejszy w watach czy większej pojemności Amper? I czy pod jednym esem 12A to pociągnie? 
 

Inne pytanie:

Na wszystkie kanały będę dawał 2x1,5mm2 ale w ścianie od strony przedpokoju planuje zainstalować coś takiego https://allegro.pl/oferta/gniazdo-glosnikowe-do-kina-domowego-8-2-rca-panel-6527088246, zaznaczę że jest to Kino nie Stereo i mi to nie przeszkadza że będzie coś takiego pomiędzy kablami ale pytanie jest takie czy od Amplitunera/Końcówki mocy jak dam kabel o średnicy np 2mm2 do tego złącza czy to nie będzie przerost formy nad treścią i lepiej zastosować też 1,5mm2 taki sam jak do głośników? 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie znam filmu ale coś takiego dziś zamieszczona na stronie Auro3D

 

A2B50D87-1255-4654-A314-7AB7F24589BC.jpeg

7 minut temu, STELVIO napisał:

A po co to się stosuje? Czy to nie jest przerost formy?

Chodzi Ci o UPS czy co? Jeżeli UPS to z tego co ja to zrozumiałem to działa to na takiej zasadzie że jak Ci wyłączą prąd to dzięki temu urządzeniowi będziesz miał np 5 czy 10 min na to by wyłączyć projektor i w też by przez ten czas schłodzić lampę. 
 

Przyznam szczerze że nie słyszałem o czymś takim, nawet gdy projektor kupowałem to nikt nic takiego nie mówił… 

Widziałem też że Tunel, Twister, Ostatni Smok, Ice Road oraz Apex jest wydane w Auro3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   Nie. Chodziło mi o to.

I pytanie czy mieszkasz tam gdzie często prądu nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, STELVIO napisał:

I pytanie czy mieszkasz tam gdzie często prądu nie ma?

Przez ten czas co mam RS2000 czyli dwa lata to jeszcze ani razu nie wyłączyli prądu, mieszkam w mieście smoka

Aha zapomniałem podzielić się informacja😬

wysłałem dziś zapytanie o głośniki do Auro, dostałem 5 odpowiedzi. Cena normalna bez rabatu to 1099 zł za sztukę. Koszty po rabacie były takie od 3400 do 4000 zł za cztery sztuki, szczerze to dziwne bo nie spodziewałem się po sklepie który ma najmniej opinii na ceneo.pl że da taka cenę( najniższa ze wszystkich ) 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to miasto smoka.

Więc po co bawić się na siłę ups. Wyjdzie na to, że jak już będzie potrzebny to działać nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem UPS do proja wcześniej zanim sprzedałem kuzynowi N7 i teraz jak mam już RS2100 nigdy nie widziałem takiej potrzeby ale przynajmniej kilka razy na kwartał wyłączają prąd w Katowicach i już tak miałem ze 2 razy na N7 i nic złego projowi się nie stało zawsze się ponownie uruchamiał, ale z tą różnicą że N7 ma lampę xenon a mój nowy RS2100 ma lampę laserową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę pokaż mi tutaj kto używa UPS-a do projektora? Bo jeszcze w żadnej instalacji go nie widziałem. 
Fetek w szafie, ma projektor i UPS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   Nie. Chodziło mi o to.
I pytanie czy mieszkasz tam gdzie często prądu nie ma?
U mnie, jak wyłączali prąd, to ze dwa razy w ciągu roku, zawsze w środku nocy.
Dlatego też kupiłem UPS dla NASa, bo on działa 24/7
Absolutnie jest on bezgłośny Butler, kolego .

Pokaż mi jakiś UPS głośny, do NASa .

Chyba taki, na cały dom i milion Wat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Pokaż mi jakiś UPS głośny, do NASa .

Już nie chce mi się szukać modelu.... Zdecydowanie nie chciałbym mieć w salce tego ciągłego buczenia (chyba od transformatora). Składałem rekmalacje ale były odmowne - ten typ tak miał. Zresztą zerknij na jakiś budżetowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie musi być jakimś korporacyjnym potworem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RAF77 napisał:

Pokaż mi jakiś UPS głośny, do NASa .

1 minutę temu, RAF77 napisał:

A co mam zerkać...

🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy sprzęt cały chcemy wepchnąć do szafy rack i wstawić ją do pokoju obok, czy robić sobie na środku ołtarzyk, to też zależy od subiektywnego poczucia estetyki i gustu. Zapewne niektórzy po prostu lubią mieć przed sobą ten cały kombajn złożony ze wzmacniaczy, odtwarzaczy, monobloków, przetworników itd. Ma to swój urok. Ja należę jednak do pierwszej grupy, tym bardziej że szafa rack rozwiązała inne problemy z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca dla innych peryferiów elektroniki domowej nie związanej bezpośrednio z funkcją kina domowego. Alarm, monitoring, komputer, router, switch, zabezpieczenia prądowe domu itd... Także co kto lubi i jakie ma wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, RAF77 napisał:

Fetek w szafie, ma projektor i UPS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

UPS jest na półce

16 godzin temu, Butler napisał:

Już nie chce mi się szukać modelu.... Zdecydowanie nie chciałbym mieć w salce tego ciągłego buczenia (chyba od transformatora). Składałem rekmalacje ale były odmowne - ten typ tak miał. Zresztą zerknij na jakiś budżetowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie musi być jakimś korporacyjnym potworem.

Słychać tylko UPS onlinowy bo falownik ciągle pracuje i sprzęt niskich lotów.

7 godzin temu, Butler napisał:

tym bardziej że szafa rack rozwiązała inne problemy z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca dla innych peryferiów elektroniki domowej nie związanej bezpośrednio z funkcją kina domowego. Alarm, monitoring, komputer, router, switch, zabezpieczenia prądowe domu itd... Także co kto lubi i jakie ma wymagania.

Tylko że tych rzeczy nie powinno się mieszać, tak samo jak zabezpieczeń prądu AC i DC.

7 godzin temu, Butler napisał:

To czy sprzęt cały chcemy wepchnąć do szafy rack i wstawić ją do pokoju obok, czy robić sobie na środku ołtarzyk, to też zależy od subiektywnego poczucia estetyki i gustu.

czasem od zwykłej ergonomii i możliwości. Ołtarzyki w kinie tylko rozpraszają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszać czego i z czym nie należy? AC/DC? Nie mam zamiaru popadać w paranoję, to zwykła domowa instalacja a nie serwery Pentagonu. Wszystko już mam elektrycznie podłączone i nie wiem na czym mógłby polegać potencjalny  problem, a szukać go na siłę nie mam zamiaru. Jest ok, nic nie buczy, nic nie sieje, zakłóceń ze ścian nie zbieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń, zarządzania energią z teletechniką i resztą. Pomijam problem wybuchających zabezpieczeń, które po prostu mogą Ci zniszczyć sprzęt. Każdy element ma swoje miejsce a całość wieńczy ergonomie i estetyka.

Zabezpieczenia AC/DC stosujesz przy automatyce, falownikach itd

Po za tym ładowanie do szafy pewnych elementów to zbędny koszt, np alarmy do których dyptykowe półki są bardzo drogie a uniwersalne się po prostu nie nadają.  Spora cześć automatyki ma montaż na szynach DIN więc łatwiej i estetyczniej używać rozdzielnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przestańcie tak pesymistycznie do tematu podchodzić. Co ma być to będzie. Tego się nie przeskoczy. To jest kino. To jest hobby. Trochę pozytywów. 💪👍  Tutaj kolega Groot rozwija skrzydła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Groot napisał:

Mnie akurat nie interesuje jak ma kolega Butler prąd w domu i gdzie. To jest forum o sprzęcie, więc mówmy o nim

No to wróćmy do meritum sprawy bo znowu na jakieś boczne tory rozmowa przeszła o UPS czy wydumkach co można a co nie w zwykłej stalowej szafie montować we własnym domu.

Jak jesteś na 100% pewny że Auro3D chcesz instalować to działaj. Wyliczyłeś że w obecnym metrażu nie wszystko idealnie uda się zamontować, ale nie wydaje mi się by jakieś nieznaczne odchylenia miały krytyczny wpływ na działanie systemu. Będzie ok. Teraz to akustyka, sprzęt i masa pracy. Nie mam nic na płytach z AURO, wszędzie Dolby, niektóre koncerty DTS. Wierzę że to skuteczny i efektowny system, ale ilość dostępnych polskich wydań jest dla mnie nieakceptowalne mała w stosunku do popularności Atmosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro3D to na tą chwilę jak dla mnie to dinozaur. Ale ciekawy system i dla pewnie jeszcze wielu do zastosowania. Tylko moje wyobrażenia co do tego układu głośników wiązały się bardziej z większą powierzchnią pomieszczenia. Takie 12 czy 13 m2 myślałem, że to trochę mało na wykorzystanie tego potencjału. Ale może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.