Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, STELVIO napisał:

Kurcze przestańcie tak pesymistycznie do tematu podchodzić. Co ma być to będzie. Tego się nie przeskoczy. To jest kino. To jest hobby. Trochę pozytywów. 💪👍  Tutaj kolega Groot rozwija skrzydła.

Czego nie przeskoczysz ? przecież to wszystko są banalnie proste i podstawowe rzeczy tylko ktoś koło wymyśla na nowo a do tego marnuje kasę. To Ty masz obowiązek co 5 lat robić przegląd instalacji. Żaden normalny elektryk się pod takimi manewrami nie podpisze a brak protokołu lub odpowiednia adnotacja to problem np z ubezpieczeniem.

Po grzyba zaczynaliście ?

52 minuty temu, Butler napisał:

Nie mam nic na płytach z AURO, wszędzie Dolby, niektóre koncerty DTS. Wierzę że to skuteczny i efektowny system, ale ilość dostępnych polskich wydań jest dla mnie nieakceptowalne mała w stosunku do popularności Atmosa.

przecież napisał że chodzi o upmix bo po prostu brzmi to lepiej, nawet podał przykłady.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, teraz będziemy schodzić na przepisy budowlane? Od upsa? Dajcie spokój.

To co każdy ma obowiązek pilnować we własnym gnieździe to już niech zostanie właśnie tam.

Nie psujmy nowemu uczestnikowi forum, tego tematu. Bo się jeszcze zrazi i więcej tu nie wróci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co kojarzę to Auro 3D to procesor przetwarzający dźwięk. Żadnego filmu jeszcze w tym formacie nie widziałem, bo po co ktoś ma wydawać, jeśli procek to przetworzy. Dolby Atmos jest odtwarzane, jeśli ścieżka dźwiękowa jest nagrana na płycie lub strumieniowana z np Netfilx

 

YouTube nie jest przypadkiem w 2.0?

 

Temat jak najbardziej będę śledził. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamaha RX A6A, która posiada Auro 3D jak i Atmosa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kayko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fetek napisał:

chodzi o upmix bo po prostu brzmi to lepiej

Dlatego też kibicuję i czekam na końcowy rezultat. Ja wolałem trzymać się Dolby mimo iż dokładnie przestudiowałem zalety AURO. Miałbym dostęp choć do kilku pełnych (polskich) wersji z tym kodekiem to może bym podjął inną decyzję. Wszędzie jednak tylko Atmos i Atmos, wybór stał się oczywisty. Oczywisty, ale dla mnie. Jak ktoś buduje AURO z myślą o upmixie i zaletami z tym związanymi, jestem za bo nie ma za co tutaj kogoś krytykować. Będzie na pewno inaczej, czy gorzej czy lepiej to już jak z blondynkami i szatynkami. A jeszcze DTS (rude) super brzmi.

14 minut temu, Kayko napisał:

Żadnego filmu jeszcze w tym formacie nie widziałem, bo po co ktoś ma wydawać

Są, ale u nas w Polsce jest bieda w tym temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Butler napisał:

 

Są, ale u nas w Polsce jest bieda w tym temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są koncerty nagrane w 2.0 ale można je słuchać w Dolby surround Munich Hall

Czyli jak masz w Auro 3D to nie musisz mieć ampli z dekoderem, tylko np 7.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość kanałów wzmocnienia (piszesz 7.1) nie ma nic wspólnego z kodekami które amplituner potrafi obsłużyć. Musi mieć w specyfikacji AURO3D, w Denonie najnizszy model to X-4700H. Model niżej 3700 mimo iż ma tyle samo końcówek mocy to AURO nie obsługuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hmm, z tego co kojarzę to Auro 3D to procesor przetwarzający dźwięk. Żadnego filmu jeszcze w tym formacie nie widziałem, bo po co ktoś ma wydawać, jeśli procek to przetworzy. Dolby Atmos jest odtwarzane, jeśli ścieżka dźwiękowa jest nagrana na płycie lub strumieniowana z np Netfilx
 
YouTube nie jest przypadkiem w 2.0?
 
Temat jak najbardziej będę śledził. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamaha RX A6A, która posiada Auro 3D jak i Atmosa
Nie zły klocek ta Yamaha Rx A6A. Jak się spisuje w kinie? Też masz Auro3d?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butler napisał:

ale u nas w Polsce jest bieda w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No dobrze Panowie, to co chciałem się dowiedzieć odnośnie projektu pod Auro3D się dowiedziałem ( tak szczerze to nic ale to szczegół 😂 ) najważniejsze że mam projekt według którego będę się posiłkował. Na chwile obecną to mógłbym już zamknąć temat z mojej strony. 
 

A co do samego Auro3D możecie pisać że to format wymarły, nie warty rozpatrywania instalacji itp. „ble, ble, ble” mnie nie interesuje zdanie innych, jak zawsze najwiecej maja do powiedzenia Ci którzy go nie słyszeli( ja też go jeszcze nigdzie nie słyszałem a jednak będę robił takową instalacje ) gdy Auro wchodziło na rynek to ile firm/producentów miało go na stanie? Z komercyjnych to chyba Marantz i Denon a dziś jest ich już dużo więcej Arcam, AudioControl, Denon, Focal, JBL, Trinnov, Marantz, McIntosh, Monolith, Yamaha, StormAudio, Lyngdorf i chyba jeszcze dwie albo trzy. Co dowodzi też to że coraz więcej firm idzie w ten Kodek.

Ja się nie zniechęcam i będę dążył do tego by mieć system chociaż podstawowym 9.1

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nikt chyba nie chciał Cię od tego pomysłu odwieść. Jedynie wyraził swoje zdanie. I jest tu pare osób które z tego systemu korzysta. Nawet nowy Kayko Ci to pewnie powie. Więc trzymaj się planu i zbuduj coś fajnego. Oczywiście podziel się tym na forum, bo wielu Ci dopinguje. A fajnie mieć info z pierwszej ręki.
Więc powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zawsze coś. A może Kayko ma a nie napisał? Po co by miał taki sprzęt?
Po za tym Ty będziesz następny mieć. I grono się powiększa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, STELVIO napisał:

Po co by miał taki sprzęt?

To że Yamaha weszła w ten format to nie oznacza że ludzie musza z niego zaraz korzystać. Kupił po prostu taki model bo mu brzmienie odpowiadało. Ty też masz Denona i nie korzystasz z Auro.

Ale poczekajmy na odpowiedz kolegi w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:
4 godziny temu, Kayko napisał:
 

Nie zły klocek ta Yamaha Rx A6A. Jak się spisuje w kinie? Też masz Auro3d?

Zakupiłem RX A6A ze względu na Atmos, DTS X jak i Auro 3D oraz ilość wejść hdmi 2.1(które jeszcze nie działają jak należy, cały czas tylko 4K 60 hz). Auro pojawiło się wraz z aktualizacją, po ok tygodniu od zakupu. Samego ustawienia pod DA czy D3 jeszcze nie mam, czeka mnie przeprowadzka. Zakupiłem już 2 głośniki sufitowe i nie wiem czy się nie pospieszyłem. Docelowo ma grać w 5.1.4 Co do sprawowania się A6A, to zbyt wiele nie mogę z braku ustawienia głośników powiedzieć. Na chwilę obecną testuje z Xbox one z zainstalowanym Atmos na filmach z Netflix i BR Full HD, na PS5 odtwarzam Dune(4K 24 hz YCbRc 4.4.4) i z Tv LG65C14 Netflix. DA i DTS X jest wyświetlane w menu informacje o wejściu sygnału na ekranie Tv poprzez pilota Yamahy(bardzo małe literki), na wyświetlaczu A6A nie dzieje się to automatycznie, trzeba ustawić pokrętłem i może ta informacja pozostać do wyświetlenia na stałe dla każdego źródła wejściowego. Auro 3D jest za to wyeksponowane w całej okazałości na wyświetlaczu. Obecnie testuje 2 strefę hdmi i jest z tym problem. Jako źródło 2 strefy ustawiam PS5,Xbox lub dekoder cyfry+ (Ultrabox+). Ekran Tv LG Full HD(poprzedniego Samsunga 4k wywaliłem bez testów, miał już takie białe słoneczka w ilości 5) zmienia barwę ale nic się nie pojawia. Nie wiem czy to wina Tv, kabla hdmi NO NAME( dzisiaj zakupie 48Gbps), czy może zgodności HDCP. Obraz w 2 strefie osiągnąłem tylko w ustawieniu "party mode" po przestawieniu w menu Yamahy protokołu HDCP z auto na 1.4 na wejściu hdmi pod które jest podpięty dekoder cyfry+( dzisiaj sprawdzę na Netflix z Xbox na filmach Full HD). Jeśli za źródło 2 strefy wybiorę radio internetowe lub strumieniowanie muzy z kompa poprzez A6A, nie ma z tym żadnego problemu

Na chwilę obecną zauważyłem jeden duży minus, przy przełączaniu źródła wejściowego z np radio net, strumień czy też xbox na wejście pod które jest podpięty dekoder cyfry+, na ekranie Tv wyświetla się info z Tv o braku sygnału. To samo się dzieje gdy oglądam programy z cyfry+, na włączonym A6A i postanowię A6A wyłączyć (pojawia się czarny ekran na kilka sekund, a miało być szybko xD, a potem info o braku sygnału) w wielu przypadkach pojawia się sam obraz. Nie pomaga przełączanie na passthrough, on, off w dekoderze cyfry+ i A6A. Wszystko wraca do normy po wyłączeniu dekodera c+ i ponownym uruchomieniu

Zastanawiam się czy lepszym wyborem by nie był Marantz 7015 (tam jest tylko 1 wejście hdmi 2.1 i nie jest opisana przepustowość w A6A jest 40 Gbps i nie jest to max)

2 godziny temu, Groot napisał:

No dobrze Panowie, to co chciałem się dowiedzieć odnośnie projektu pod Auro3D się dowiedziałem ( tak szczerze to nic ale to szczegół 😂 ) najważniejsze że mam projekt według którego będę się posiłkował. Na chwile obecną to mógłbym już zamknąć temat z mojej strony. 
 

 

Zbyt mało osób go posiada, może szukaj pomocy w salonach audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to żeś się rozpisał.
Jeden czy drugi ampli z wysokiej półki widzę. Ale jednak chcesz iść w 5.1.4 i dobrze. Przeprowadzka Ci to wszystko przedłuży. Życie. Kolega Butler już na końcówce, a kolega Groot dopiero w marcu zaczyna. Ja i wielu innych już się delektuje sprzętem. U każdego inny etep. Ale i Ty dojdziesz do tego etepu. Miejmy nadzieję. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, STELVIO napisał:

A to żeś się rozpisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jeden czy drugi ampli z wysokiej półki widzę. Ale jednak chcesz iść w 5.1.4 i dobrze. Przeprowadzka Ci to wszystko przedłuży. Życie. Kolega Butler już na końcówce, a kolega Groot dopiero w marcu zaczyna. Ja i wielu innych już się delektuje sprzętem. U każdego inny etep. Ale i Ty dojdziesz do tego etepu. Miejmy nadzieję. emoji6.png Pozdrawiam

Wydaje mi się, że 5.4.1 bardziej pod Atmos, a  7.1.2 jest bardziej elastyczne pod DA i 3D

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.1.2?
Nie ma takiej konfiguracji pod Auro 3d, jeśli o tym pisałeś.

Już prędzej 5.1.4 (nie 5.4.1)
A w Auro3d to się nazywa 9.1


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemach kina domowego jest też Auro-3D w konfiguracji 10.1 czyli dodatkowy głośnik VOG (voice of god).

Pict%20SP%20Position%20Auro3D_ZHOBILiocn

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gdzieś czytałem właśnie na temat Auro że konfiguracje 9.1 i 10.1 stosuje się w pomieszczeniach do 25m2 natomiast 11.1 i 13.1 w pomieszczenia ponad 25m2 i tak jak Raf napisał auro się oznacza pierwszą liczbą ilość kanałów a druga to kanał niskotonowy🙂

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RAF77 napisał:

Jest i 11.1 i 13.1
Ja się odniosłem,.do tego o czym pisał Kayko.
 

Literóweczka 5.1.4 powinno być. Czyli na A6A mogę mieć 9.1 lub 11.1 z dodatkowym ampli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz...
Ja tej Yamahy nie znam, to nie wiem co ona potrafi.
11.1 też jest w dwóch wersjach 7+4 lub 5+6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, RAF77 napisał:

Nie mam.
Mam Auro 3d 9.1

Ok, a powiedz mi tylko czy warto się nad nim zastanawiać? Będę obniżał sufit o 15 cm by go wygłuszyć oraz puścić rurę PCV 10 cm dla kabli głośnikowych, HDMI, prądowy do projektora oraz internet. Myślałem o Focal 100ICW6 by zainstalować, myślisz że to dobry pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

Skoro tak twierdzisz...
Ja tej Yamahy nie znam, to nie wiem co ona potrafi.
11.1 też jest w dwóch wersjach 7+4 lub 5+6.

A6A 7.1.2 czyli 7 to surround: front(2)+1 centralny+tył(2)+ boki(2) i dwa które możesz w ustawieniach wybrać na przód, tył lub sufit. 5.1.4 to front(2)+1 centralny+tył(2) 10 do 30 stopni i 4 dodatkowe, które w ustawieniach możesz wybrać jako 4 sufitowe lub dwa przednie+2 sufitowe lub dwa sufitowe+dwa tylnie lub dwa przednie+dwa tylnie. Oczywiście chodzi o te przednie tylnie górne. do tego można dodać dwa głośniki podłączone pod wzmacniacz podpięte do A6A, jako dwa przednie lub dwa tylnie. Ogólnie może być konfiguracja 7.2.4 max z dodatkowym ampli i głośnikami sufitowymi razy 4 lub góra 2+ tył 2. Można też ustawić 5.1 i do tego w 3 pokojach po 2 głośniki na pokój, lub 5.1 i w 3 pokojach po jednym ampli i głośników od uja

10 minut temu, Groot napisał:

Ok, a powiedz mi tylko czy warto się nad nim zastanawiać? Będę obniżał sufit o 15 cm by go wygłuszyć oraz puścić rurę PCV 10 cm dla kabli głośnikowych, HDMI, prądowy do projektora oraz internet. Myślałem o Focal 100ICW6 by zainstalować, myślisz że to dobry pomysł? 

Jak długi hdmi? Są różne szkoły xD. Sprawdzał ktoś internet po nowych hdmi 2.1? Powinien pójść, ale jak w Top HiFi pytałem to nie znają urządzeń, które to obsługują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi nie musisz tłumaczyć możliwości konfiguracji 7.1.2, 5.1.4


Mi chodzi o to, że nie wiem jakie możliwości konfiguracji ma dla Auro3d, bo o tym była mowa.

Inaczej.
Czy tylko 9.1 obsłuży, czy również 11.1 w wersji 7+4, czy 5+6...






Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.