Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kayko napisał:

Jak długi hdmi? Są różne szkoły xD. Sprawdzał ktoś internet po nowych hdmi 2.1? Powinien pójść, ale jak w Top HiFi pytałem to nie znają urządzeń, które to obsługują

Do czego Ty się pytasz o hdmi 2.1 ?

22 minuty temu, Groot napisał:

Ok, a powiedz mi tylko czy warto się nad nim zastanawiać? Będę obniżał sufit o 15 cm by go wygłuszyć oraz puścić rurę PCV 10 cm dla kabli głośnikowych, HDMI, prądowy do projektora oraz internet. Myślałem o Focal 100ICW6 by zainstalować, myślisz że to dobry pomysł? 

A Focale ktoś już tu stosował. Albo miał w planie. Chyba nie jaki @długi czy jakoś tak. On w teorii i planach dalekosiężnych był zajebisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Kayko napisał:

A6A 7.1.2 czyli 7 to surround: front(2)+1 centralny+tył(2)+ boki(2) i dwa które możesz w ustawieniach wybrać na przód, tył lub sufit. 5.1.4 to front(2)+1 centralny+tył(2) 10 do 30 stopni i 4 dodatkowe, które w ustawieniach możesz wybrać jako 4 sufitowe lub dwa przednie+2 sufitowe lub dwa sufitowe+dwa tylnie lub dwa przednie+dwa tylnie. Oczywiście chodzi o te przednie tylnie górne. do tego można dodać dwa głośniki podłączone pod wzmacniacz podpięte do A6A, jako dwa przednie lub dwa tylnie. Ogólnie może być konfiguracja 7.2.4 max z dodatkowym ampli i głośnikami sufitowymi razy 4 lub góra 2+ tył 2. Można też ustawić 5.1 i do tego w 3 pokojach po 2 głośniki na pokój, lub 5.1 i w 3 pokojach po jednym ampli i głośników od uja

Kolego bez urazy ale to każdy z nas wie! Nie wiem po co to piszesz😞🤦‍♂️ Aby zaśmiecasz temat Auro🤮

Wszystko to było we wcześniejszych modelach Yamahy, doszedł tylko kodek Auro a ty się rozwodzisz nad kanałami😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Groot napisał:

Kolego bez urazy ale to każdy z nas wie! Nie wiem po co to piszesz😞🤦‍♂️ Aby zaśmiecasz temat Auro🤮

Wszystko to było we wcześniejszych modelach Yamahy, doszedł tylko kodek Auro a ty się rozwodzisz nad kanałami😞

Kolega RAF77 pisał, że nie zna A6A, więc chciałem przybliżyć temat a widzę, że zmarnowałem czas

 

4 godziny temu, STELVIO napisał:

Do czego Ty się pytasz o hdmi 2.1 ?

 

Ktoś pisał o hdmi puszczonym rurą PCV, pewnie do projektora, więc się pytam o długość. Część użytkowników  trzyma się tego, że powyżej 5m traci na sygnale, a część, że nie. Chciałem poznać długość hdmi i czy to będzie normalny, czy może activ, czy optyk. Tak jak napisałem wcześniej, są dwie szkoły a najlepiej poznać jaki kabel został zastosowany i z jakim skutkiem, wprost ze źródełka 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RAF77 napisał:



Czy tylko 9.1 obsłuży, czy również 11.1 w wersji 7+4, czy 5+6...





 

A6A obsłuży 11.1 w wersji 7.4 z dodatkowym wzmacniaczem. A8A poradzi sobie bez wzmacniacza. Nie wiem jak rozwiązać podłączenie VOG? A6A daje 5.1 dół+ (dodatkowy ampli 2 głośniki na wysoki przód), zostaje z A6A 2 głośniki na wysoki tył i dwa na sufit, ale jak z tych 2 sufitowych zrobić VOG? Dać dwa? Jak byś to rozwiązał? Z jednym VOG mi wychodzi 10.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, Kayko napisał:

Kolega RAF77 pisał, że nie zna A6A, więc chciałem przybliżyć temat a widzę, że zmarnowałem czas

 

Jak by chciał coś wiedzieć to by wpisał w internecie sobie model i by mu wszystko wyskoczyło jak na dłoni😁

1 minutę temu, Kayko napisał:

Jak byś to rozwiązał?

Przeczytaj instrukcje😁 tam wszystko pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie znawcy, a jak to jest z ilością głośników i ścieżką która jest w AURO3D? Dajmy przykład Atmos, jeśli film ma dźwięk zakodowany w tym formacie, to wyłącznie w od sprzętu dekodującego zależy ile mamy głośników które zagrają bo to technologia dźwięku obiektowego.  Dolby zaleca do 14 kanałów, ale w teorii możemy mieć nawet 34 i zagrają wszystkie.

A AURO3D? Też jest podobnie, czy też poszczególne filmy/koncerty mają ściśle opisaną ilość kanałów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Butler napisał:

AURO3D? Też jest podobnie, czy też poszczególne filmy/koncerty mają ściśle opisaną ilość kanałów?

Z tego co się orientuję to Auro od niedawna (kilu lat)rozbudowało swój system do 13 głośników ,do niedawna było 11.doszły Back surraund  w dolnej warstwie.Te 34 w Atmosie czy DTX  X Pro mają za zadanie dokładniejsze i precyzyjniejsze określenie obiektów w przestrzeni.Moim skrmnym zdaniem te 34głoś. nie nadają się do instalacji typowych domowych .Ale jak ktoś ma salę 20m x10m. To już sie pewnie można sie  pobawićKto bogatemu zabroni.😅Co do rozkładu sygnału natywnego ...Materiał "dziś" jest nagrany maxymalnie w 7.1 plus Atmos ,Auro 3D 13.1 resztę robi Pocesor danego kodeka rozbija sygnał na wszystkie dostępne w systemie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gmow1977 napisał:

Moim skrmnym zdaniem te 34głoś. nie nadają się do instalacji typowych domowych .

To jest oczywiste dla Ciebie i dla mnie. To raczej sucha informacja i możliwościach systemu. Są tacy też tu na forum co mają ponad 100m2 salki wyłącznie pod kino tylko się nie udzielają.

19 minut temu, Gmow1977 napisał:

o do rozkładu sygnału natywnego ...Materiał "dziś" jest nagrany maxymalnie w 7.1 plus Atmos ,Auro 3D 13.1 resztę robi Pocesor danego kodeka rozbija sygnał na wszystkie dostępne w systemie. 

Jeśli dźwięk obiektowy zakodowany jest w Atmos, to z tego co mi wiadomo nie są zdefiniowane w nim informacje co o ilości kanałów. To procesor zajmuje się dekodowaniem źródła i przetwarza na konkretny system, czy to 5.1.2 czy np. 9.1.6. 

A AURO3D jest kodowany zawsze na konkretną ilość tzn. jak piszesz 13.1 i procesor kastruje to co dostaje by odtworzyć 9.1? Czy inaczej to wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Butler napisał:

AURO3D jest kodowany zawsze na konkretną ilość tzn. jak piszesz 13.1 i procesor kastruje to co dostaje by odtworzyć 9.1? Czy inaczej to wygląda?

Jeśli masz instalacje 9.1 a puścisz  np. Pasażerów gdzie Auro jest 13.1 to siła żeczy rozbije na 9.1   i odwrotnie film w Auro 9.1 "wysziftuje" do 13.1 jak masz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym salkę zrobioną za 7-cyfrową kwotę też bym się raczej publicznie nie afiszował z tym co mam. Przypomniała mi się afera którą mi kuzyn opowiadał. Instalował sprzęt za kilka milionów kanadyjskich dolarów. Dwie sale, jedna do muzyki, druga do kina. Wrzucili fotki do swojego portfolio firmy, także krótkie filmiki na którym było widać właściela. Po kilku tygodniach facet aresztowany, poszukiwany przez Interpol za handel narkotykami. Okazało się że wpadł właśnie przez widoczną facjatę na tle swojego kina 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego dziś się tak nie testuje sprzętu do kina domowego jak kiedyś? Paręnaście lat temu np audio.com.pl testowało bardzo dużo amplitunerów, w tej chwili z najnowszych to widziałem Denona 6700 i 8500HA a Marantz zatrzymał się na modelach 6013, o co chodzi? Jak wpisuję dany model w przeglądarce to występują same testy na niemieckich stronach a u nas bida😭 kiedyś po takim teście można było się czegoś spodziewać jak gra, przeważnie pokrywało się to w 30-50%recenzji z tym co się słyszało na własne uszy. A dziś na stanach nie ma i większość to kupuje kota w worku nie znając brzmienia😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Groot napisał:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego dziś się tak nie testuje sprzętu do kina domowego jak kiedyś?

Też mnie to zastanawia. Kino domowe cały czas traktuje się tak, jakby jakość nie miała znaczenia, a testy to tylko sprzętu stereo. Dobre testy sprzętu kinowego są na 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Chyba jako nieliczni testują też kolumny centralne i surroundy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A6A obsłuży 11.1 w wersji 7.4 z dodatkowym wzmacniaczem. A8A poradzi sobie bez wzmacniacza. Nie wiem jak rozwiązać podłączenie VOG? A6A daje 5.1 dół+ (dodatkowy ampli 2 głośniki na wysoki przód), zostaje z A6A 2 głośniki na wysoki tył i dwa na sufit, ale jak z tych 2 sufitowych zrobić VOG? Dać dwa? Jak byś to rozwiązał? Z jednym VOG mi wychodzi 10.1
No widzisz.
Właśnie o to mi chodziło, jakie kanały w Auro3d może ta Yamaha obsłużyć...?
5+4 i 7+4, to proste, bo pokrywa się z tym co mamy w atmosie.
Ale jeśli nie masz w opisie jak podłączyć VOG albo środkowy górny, to pewnie ich nie obsługuje.
A słuchajcie znawcy, a jak to jest z ilością głośników i ścieżką która jest w AURO3D? Dajmy przykład Atmos, jeśli film ma dźwięk zakodowany w tym formacie, to wyłącznie w od sprzętu dekodującego zależy ile mamy głośników które zagrają bo to technologia dźwięku obiektowego.  Dolby zaleca do 14 kanałów, ale w teorii możemy mieć nawet 34 i zagrają wszystkie.
A AURO3D? Też jest podobnie, czy też poszczególne filmy/koncerty mają ściśle opisaną ilość kanałów?
Jest w opisie, jaki to jest mix.
Jak jest w opisie Auro3d 9.1, to tyle kanałów będzie grało.
Z tego co się orientuję to Auro od niedawna (kilu lat)rozbudowało swój system do 13 głośników ,do niedawna było 11.doszły Back surraund  w dolnej warstwie.Te 34 w Atmosie czy DTX  X Pro mają za zadanie dokładniejsze i precyzyjniejsze określenie obiektów w przestrzeni.Moim skrmnym zdaniem te 34głoś. nie nadają się do instalacji typowych domowych .Ale jak ktoś ma salę 20m x10m. To już sie pewnie można sie  pobawićKto bogatemu zabroni.Co do rozkładu sygnału natywnego ...Materiał "dziś" jest nagrany maxymalnie w 7.1 plus Atmos ,Auro 3D 13.1 resztę robi Pocesor danego kodeka rozbija sygnał na wszystkie dostępne w systemie. 
Nie prawda.
Jeśli jest materiał 5.1 lub 7.1 i używasz upmixera w amplitunerze żeby odtworzyć go na systemie głośników Auro3d, to wtedy będą grały wszystkie głośniki.

Ale jak jest to oryginalny materiał nagrany w Auro3d to ilość kanałów jest w góry narzucona, oczywiście jeśli nagranie jest 13.1 a ty masz Auro3d 9.1 to te pozostałe kanały zostaną rozdzielone na te 9.1 ale jak materiał jest 9.1 a ty masz 13.1 system, to będą grały tylko te 9.1, reszta będzie milczała.
Jeśli masz instalacje 9.1 a puścisz  np. Pasażerów gdzie Auro jest 13.1 to siła żeczy rozbije na 9.1   i odwrotnie film w Auro 9.1 "wysziftuje" do 13.1 jak masz 
Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RAF77 napisał:

ale jak materiał jest 9.1 a ty masz 13.1 system, to będą grały tylko te 9.1, reszta będzie milczała.

Przecież napisałem? Atmosa upmixer rozłoży na 13 (choć syg.wyjściowy to 7 dolby) A natywne auro ....jak nagrany w 13 to  procesor puści w 13.Z tym ,że jak jest z 9.1 a ktoś ma 13.1 to przyznam rację chyba zostanie w originale czyli 9.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to właśnie mi chodzi, że oryginalne Auro3d 9.1 nie jest "rozciągane" na więcej głośników.
Tym się różni od Atmosa.
Nie chyba, tylko na pewno.

A Ty napisałeś, że będzie grane na 13.1
Nie będzie.

Dobrze to wiedzieć ale...
Decydując się na Auro3d, decydujemy się na korzystanie głównie z upmixa Auro3d, lub Atmos, lub DTS X.

Nie pamiętam, kiedy ostatnio coś oglądałem lub słuchałem w oryginalnym Auro3d.








Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RAF77 napisał:

dziś" jest nagrany maxymalnie w 7.1 plus Atmos ,Auro 3D 13.1 resztę robi Pocesor danego kodeka rozbija sygnał na wszystkie dostępne w systemie. 

Chodziło mi o materiał natywny 13.1 Ale dzięki za uwagę👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo.
Wrzuciłeś do jednego worka Atmos i Auro3d.

Auro3d jak jest nagrywane, to nie 7.1, tylko mikrofony są ustawione tak jak głośniki czyli 9.1, 10.1 itd.

Tak powstają oryginalne nagrania w Auro3d. (Głównie koncertów muzycznych).

Filmy nie są naturalnym środowiskiem dla Auro3d.
Filmy są pewnie jakoś mixowane i to tak naprawdę już nie są oryginalne nagrania Auro3d, tylko takie oszukane, pod publiczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RAF77 napisał:

Filmy nie są naturalnym środowiskiem dla Auro3d.
Filmy są pewnie jakoś mixowane i to tak naprawdę już nie są oryginalne nagrania Auro3d, tylko takie oszukane, pod publiczkę

Niby tak, ale dziwnym trafem oglądając te instalacje na youtube, większość na zachodzie buduje właśnie takie uniwersalne Auro/Atmos i strasznie sobie chwalą...Oglądając porównania typu Groot 's link  Auro o wiele lepiej prezentuje górną warstwę Jak to jest jakościowo ? Powiem tak: Jak zrobię to opiszę  wrażenia ,czy warto nawet tylko ze względu na upmixer.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej perspektywy...

Na małej przestrzeni duża ilość kolumn się gubi, przed podjęciem decyzji warto przemyśleć w którą wersję systemu chcemy iść bo może się okazać że kolumna więcej niczego sensownego w systemie nie zmieni. Kolejnym problemem jest cena i ogólnie rozumiana jakość sprzętu. Zrobienie bardzo dobrego 5.x kosztuje majątek zaś auro to jeszcze większy wydatek i znaczący wypływ elektroniki.

Ja swój system ograniczam do 5.2.4 bo zysk na jakości kolumn jest większy niż na dwóch dodatkowych surkach. Niestety u mnie i tak będzie kompromis ale robienie kolumn efektowych na tych samych podzespołach co przód uważam za cenowy overkill

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Groot napisał:

Padło pytanie dlaczego nie robię 7 dolnych kanałów,

Pamiętaj tylko że dodanie tylnych dodatkowo poszerza efekty bo surraundy lądują na bokach a Back?  To Back ....i wszystko co ma być z tyłu JEST z tyłu a nie z boku.A to co z boku zostaje z boku .Przejścia od głośnika do głośnika też są pełniejsze nie ma tych" dziur ".Piszę tu o ścieżce 7.1 dolby . Co do twojego pomieszczenia .Zawsze możesz zastosować dipol/ bipol te głośniki fajnie rozpraszają dźwięk i nawet jak masz go przy uchu to nie odczuwasz tego .Wiem bo mniałem ...I było fajnie .Teraz się zastanawiam będzie na dole 7  ,dać je znowu na bokach czy dać, jak resztę czyli Dali on wall.Chyba potestuję oba warianty .... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Miałem kiedyś na sprawdzenie tak ustawione, pożyczyłem od znajomego dwie kolumny od mini wieży i gdy film był wtedy w 5.1 to tylne milczały wszystko działo się z boku. Zero przestrzeni, a głośniki waliły prosto w uszy. Teraz będzie 110’ i tak zostawiam. Moja konfiguracja jest przemyślana i sztywna, nie zamierzam nic zmieniać. Tak naprawdę to gdybym miał większy pokój 4x5 metra to bym poszedł w lepszej jakości system ale opierający się na konfiguracji czystego 5.1, dla nie których może i było by to śmieszne ale wolałbym dobrej jakości pięć kolumn niż 20 tandetnych napędzanych 40-50 wattowymi  końcówkami z amplitunera bo nie oszukujmy się im więcej kanałów będzie aktywnych tym słabsza moc na kanał 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 15:18, RAF77 napisał:

Jest i 11.1 i 13.1
Ja się odniosłem,.do tego o czym pisał Kayko.
 

Ale nie w systemach kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Pamiętaj tylko że dodanie tylnych dodatkowo poszerza efekty bo surraundy lądują na bokach a Back?  To Back ....i wszystko co ma być z tyłu JEST z tyłu a nie z boku.A to co z boku zostaje z boku

z boku są tylko w wyższej konfiguracji, layer dla auro jest taki sam jak do dolby więc w konfiguracji 5.x nie masz kolumn "bocznych" ani "tylnych".

Wielu temat wałkowało i nie jeden stwierdza że 5 mu wystarcza bo różnica jest pomijalna lub zerowa, kluczem jest pomieszczenie i odległość kolumny od widza. 

1 godzinę temu, Gmow1977 napisał:

.Przejścia od głośnika do głośnika też są pełniejsze nie ma tych" dziur ".Piszę tu o ścieżce 7.1 dolby .

jakie przejścia ... ? poprawnie ustawiony system nie ma takiego efektu.

1 godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Zawsze możesz zastosować dipol/ bipol te głośniki fajnie rozpraszają dźwięk i nawet jak masz go przy uchu to nie odczuwasz tego

auro chyba dopuszcza tylko kolumny typu direcet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj tylko że dodanie tylnych dodatkowo poszerza efekty bo surraundy lądują na bokach a Back?  To Back ....i wszystko co ma być z tyłu JEST z tyłu a nie z boku.A to co z boku zostaje z boku .Przejścia od głośnika do głośnika też są pełniejsze nie ma tych" dziur ".Piszę tu o ścieżce 7.1 dolby . Co do twojego pomieszczenia .Zawsze możesz zastosować dipol/ bipol te głośniki fajnie rozpraszają dźwięk i nawet jak masz go przy uchu to nie odczuwasz tego .Wiem bo mniałem ...I było fajnie .Teraz się zastanawiam będzie na dole 7  ,dać je znowu na bokach czy dać, jak resztę czyli Dali on wall.Chyba potestuję oba warianty .... 
Żadnych bipol, dipol, przy Auro3d.
Ale nie w systemach kina domowego.
???

Mój procesor, może mi zrobić 13.1 w systemie kina domowego i jak by to nie był pokoj dzienny, tylko samo kino domowe, to śmiało bym szedł w Auro3d 13.1
Albo przynajmniej w 11.1 (5+6).1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.