Skocz do zawartości
IGNORED

Kef LS50 + 2 X Rel t5i + Naim Atom - Nowy wzmacniacz + źródło?


Chilled
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, Na Temat Audio said:

Cześć,

świetnym połączeniem do Naima Atoma są chociażby PMC Twenty5.23, bardzo fajne synergiczne granie. 

Pozdrawiam,

Michał

Myślałem nad PMC Twenty5.22, chociaż 23 też mogłyby być tylko w takim wypadku chciałbym pozbyć się subów. Zastanawiałem się też przez moment nad Dynaudio Special 40, ale zarówno jak w przypadku PMC na formu Naima piszą że Nova to minimum do tych kolumn...
Pytanie też czy to upgrade w stosunku do KEF LS50 - większa scena, lekko ocieplony dźwięk bez utraty szczegółowości. Tak jak pisałem wcześniej po podłączniu irdac II scena znacznie się poszerzyła

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Chilled napisał:

Myślałem nad PMC Twenty5.22, chociaż 23

Moim zdaniem spokojnie możesz podłączyć je pod Atoma, z czasem zawsze możesz podłączyć do niego końcówkę mocy i sprawdzić jak wiele zyskasz.

11 godzin temu, Chilled napisał:

Pytanie też czy to upgrade w stosunku do KEF LS50

Nie ujmując niczego Kefom LS50, to bardzo dobre kolumny w swojej cenie, jednak względem wymienionych przez Ciebie kolumn to różnica kilku klas...

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Byłem na odsłuchu gdzie udało się sprawdzić z Atomem:

KEF LS50 Meta: jak dla mnie meta jest bardziej analityczna niż stare LS50 plus bardziej eksponuje średnice, której jest dla mnie za dużo. Dodatkowo w zaadaptowanym  pomieszczeniu basu prawie nie było mimo że pomieszczenie z 1/2 powierzchni tego co jest u mnie.

PMC Twenty5.22i: Bardzo fajne kolumny, barwa podobna do KEFa chociaż od razu słychać że klasa wyżej. Atom dawał im rady i fajnie to grało, w salonie trochę jasne, chętnie bym posłuchał u siebie. Szersza scena i dociążenie wokali czyli to czego im brakuje. Słuchałem jeszcze z supernaitem 3 i streamerem Moona i słychać że kolumny mają duży potencjał ale z Atomem nie było źle.

W poszukiwaniu troszkę cieplejszego brzmienia słuchałem jeszcze:

ATC SCM11: Ciężko cokolwiek powiedzieć konstruktywnego poza tym, że Atom nie był w stanie napędzić tych kolumn. Zabawne że w recenzji What Hifi piszą że jest on w stanie napędzić ATC SCM50.


Dynaudio Evoke 20: Z Atomem zdecydowanie za ciepłe granie, nic ciekawego. Chętnie sprawdzę Special 40, czy wszystkie dynaudio tak grają.

Amphion Argon 1: Duże zaskoczenie bardzo fajne kolumny, potężny dźwięk jak na rozmiar (w zasadzie mniejsze niż LS50), duża scena, dużo fajnych smaczków dźwiękowych. Zdecydowany faworyt podczas testu. Chętnie posłuchałbym Argon 3s, tylko nie wiem czy Atom da radę.

Amphion Helium 520: Barwa podobna jak Argon tylko wydaje mi się że mniej rozdzielcze ale na pewno bardziej dociążone. Jedyna kolumny które spowodowały uśmiech na twarzy. Podczas odsłuchu udało się usłyszeć elementy utworów, które nie wiedziałem, że są. 

 

Po powrocie do domu słuchałem systemu, który mam obecnie i mimo wszystko jestem pod wrażeniem obecnej konfiguracji. Na pewno kefy grają lepiej u mnie niż w zaadaptowanym salonie audio.
Biorąc pod uwagę powyższe spostrzeżenia, czy są jeszcze kolumny które warto rozważyć biorąc pod uwagę powyższe spostrzeżenia? Chętnie posłuchałbym jeszcze Neat Acoustics i Sonus Faber.

P.S.
Obecnie testuje mocno Arcama ir dac ii w porównaniu do wbudowanego daca Atoma i chyba jego dźwięki mi bardziej odpowiada. Jaki dac+streamer będzie grał lepiej niż atom w budżecie do ok 5000zł? Rozważam zamianę atoma na xs2/3 albo nawet supernaita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy dopisz neat ale to jest brzmienie które trzeba umieć docenić tak jak i pmc. Osobiście bardzo je lubię 

Do listy dopisz spendor a4. Odpadają koszty standów, audiovector r1 avantgarde wiesz wspomniane sonusy na przykład sonetto. 

Tak dynaudio tak grają. Chodź je da się rozruszać jaśniejsza i mocniejsza elektronika. 

Piotr 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Do listy dopisz neat ale to jest brzmienie które trzeba umieć docenić tak jak i pmc. Osobiście bardzo je lubię 

Do listy dopisz spendor a4. Odpadają koszty standów, audiovector r1 avantgarde wiesz wspomniane sonusy na przykład sonetto. 

Tak dynaudio tak grają. Chodź je da się rozruszać jaśniejsza i mocniejsza elektronika. 

Piotr 

 

Gram na Neatach Iota (miałem tez inne), więc mogę potwierdzić, że z Naimem (ale nie tylko) fajnie to gra. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez sprawdzić Rotel RA-1592 MkII, bardzo fajnie otwiera scenę, trochę za szybko ucina bas ale scena i wokal są naprawdę świetne, co prawda sam jestem zwolennikiem grania w stylu Nada i Naima ale bardzo mi w nich brakuje tej sceny z Rotela. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2022 o 18:22, Chilled napisał:

PMC Twenty5.22i: Bardzo fajne kolumny, barwa podobna do KEFa chociaż od razu słychać że klasa wyżej. Atom dawał im rady i fajnie to grało, w salonie trochę jasne, chętnie bym posłuchał u siebie. Szersza scena i dociążenie wokali czyli to czego im brakuje. Słuchałem jeszcze z supernaitem 3 i streamerem Moona i słychać że kolumny mają duży potencjał ale z Atomem nie było źle.

Cieszę się, że moja sugestia z PMC przypadła Ci do gustu. Osobiście podpowiem, że jeśli możesz postawić podłogówki to 25.23 zagrają jeszcze lepiej niż 25.22, dłuższa linia transmisyjna robi swoje, nawet przy mniejszej średnicy membrany. Prywatnie użytkuję 25.23 z NAP 200DR/Atom HE, wcześniej miałem NAP100/UnitiQute2b. Cudne połączenie. teraz przymierzam się do większych PMC 25.26/Fact8.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dorzuciłem testowo po dwa absorbery (10cm) z każdej strony w miejscach pierwszych odbić. Dzwięk się stał o wiele bardziej rozdzielczy ale LS50 stały się jeszcze bardziej analityczne. Normalne?

Nie za bardzo da się tego słuchać teraz...tak w uszy kuje. Wszyscy mówią, że dawanie absorberów w miejscach pierwszych odbić przytłumia dźwięk, a u mnie jakby na odwrót?

Spotkał ktoś się z czymś takim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 18:46, Na Temat Audio napisał:

teraz przymierzam się do większych PMC 25.26/Fact8.

Załatwisz u Henka. 🙂

fajne kolumny też bym przytulił 🙂

13 godzin temu, Chilled napisał:

Dorzuciłem testowo po dwa absorbery (10cm) z każdej strony w miejscach pierwszych odbić. Dzwięk się stał o wiele bardziej rozdzielczy ale LS50 stały się jeszcze bardziej analityczne. Normalne?

Nie za bardzo da się tego słuchać teraz...tak w uszy kuje. Wszyscy mówią, że dawanie absorberów w miejscach pierwszych odbić przytłumia dźwięk, a u mnie jakby na odwrót?

Spotkał ktoś się z czymś takim?

Bo prawdopodobnie spadła ilość basu?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj posłuchać:

Copland CSA70, Michi X5 i Hegel H190 z Proac D20R i Elac Vela 403 i 407 (raczej z uwagi na ograniczenia sklepu a nie wybór). W zasadzie głównie dlatego że chciałem posłuchać Hegla ze względu na pochlebne opinie.

I tak w skrócie to urzekł mnie najbardziej Hegel 190 z Elac Vela  407.

Najpierw był Coplandem z Proac i Elac Vela 403 - wydaje mi sie że wzmacniacz jasny i niczym mnie nie zachwycił poza wykonaniem i fajnymi dwu kolorowymi diodami . Proaci dudniły od basu, i w obu przypadkach stereofonia raczej średnia. Wokale nigdy nie były na środku sceny, było słychać że słucha się kolumn a nie muzyki.

Potem zamieniony Copland na Michi X5 i było lepiej ale nadal ale raczej odczucia podobne jak z Coplandem.

Na koniec Hegel H190 i od razu było słychać duża różnicę na plus. Scena bardzo szeroko, wokal idealnie po środku i z Elac Vela 407 całkiem fajne granie.

Wokal umiejscowiony za liną kolumn wprost przeciwnie do Naima z Kefami, które raczej mają intymne wokale. Nie skategoryzowałbym tego na minus tylko na inne granie. Lepsze czy gorsze ciężko stwierdzić.

Nie dziwie się że Kef z Heglem grają na pokazach bo środek w Heglu cofnięty a Kefy raczej wyeksponowany. Zastanawiam się czy nie posłuchać Hegla u siebie chociaż nie było wielkiego WOW podczas odsłuchu.
Wzmacniacz neutralny, całkowicie rozumiem skąd "hype" na ich urządzenia i nie rozumiem skąd niechęć do ich sprzętu skoro ponad 2 razy droższy Michi X5 w moim odczuciu zagrał znacznie gorzej. OK, barwa wzmacniacza może się podobać jednym a innym nie, ale stereofonia, kontrola basu i umiejscowienie instrumentów nie są aż tak subiektywne 

Niby Amphion z Heglem polecany jako sprawdzone połącznie ale chyba nie ma gdzie posłuchać w PL tego połączenia...CHYBA 🙂

 

P.S.
Wracając do akustyki to stoją absorbery w miejscach pierwszych odbić i poprawiła się scena i separacja instrumentów. Bas też wydaje się bardziej zwarty / punktowy. Chyba uszy musiały się przyzwyczaić. 

P.S. 2
Im więcej człowiek słucha tym stwierdza że to jest tak subiektywne hobby, że tylko należy się opierać na własnych odsłuchach i to najlepiej u siebie w domu a nie opiniach w internecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Chilled napisał:

Wokal umiejscowiony za liną kolumn

Miałeś na myśli przed linią kolumn? 

U mnie jest napewno przed tj. Bliżej słuchacza względem pozostałych instrumentów 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Ajothe said:

Miałeś na myśli przed linią kolumn? 

U mnie jest napewno przed tj. Bliżej słuchacza względem pozostałych instrumentów 😄

W salce odsłuchowej w której słuchałem Hegla z Elac Vela zdecydowanie był za liną kolumn (dalej od słuchacza), ale nie był uwypuklony w stosunku do innych instrumentów.  Hegel gra raczej neutralnie.  W moim systemie  połącznie Naim Atom (raczej średnica uwypuklona) i Kef LS50 (podobnie śrenica uwypuklona) zdecydowanie wokal jest bardziej intymny i przed liną kolumn, jest on bardziej uwypuklony w stosunku do innych instrumentów co trochę mi przeszkadza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wokal za linią kolumn wydaje mi się mało naturalny, bo w rzeczywistości przecież wokal jest najbliżej słuchacza.

Ale ja mało zestawów słuchałem, więc może to świetny efekt? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mały update: w międzyczasie wymieniłem wzmacniacz z Naim Atom na XS3, który gra z irdac II + ifi zen stream. Doszło to czego mi brakowało. Ogólnie wszystko na plus, o wiele lepszy wzmacniacz / zestaw niż Atom. 

Byłem również na kilku odsłuchach.

Słuchałem dwóch modeli Audio Physics - żadne mi nie podeszły fajnie grają jeśli chodzi o instrumenty, ale wokale to zupełnie nie moja bajka.

Sonus Faber Sonetto V - wokale i bas bardzo przyjemne, ale zdecydowanie za grzeczne brakuje dynamiki. Brakuje konturowości instrumentów oraz szczegółowości. Takie ciepłe granie jak Sonusy są często opisywane, piękne kolumny ale wydaje mi się, że potrzebują jakiegoś analitycznego wzmacniacza. 

Miałem okazję po raz drugi słuchać PMC i jednak odpadają zbyt analityczne granie.

Słuchałem Spendor A4 - kolumny bardzo kompaktowe, a dużo dają od siebie jeśli chodzi o bas, scenę oraz szczegółowość. Wpasowują się w moje gusta, chociaż do siebie rozważałbym chyba A7. Chętnie bym posłuchał również D7.2.

Podsumowując, na ten moment faworyci jeśli chodzi o zmianę kolumn to Spendory A7 / D7.2 lub Amphion Argon (nie słuchałem większych wersji 3S, 3LS).

Do posłuchania pozostają Neaty, ale dostępność bardzo kiepska w szczególności jeśli odsłuch miałby być z Naimem. 

Czy są jeszcze jakieś raczej neutralne kolumny warte rozważenia, które grają dosyć konturowym dźwiękiem (tego mi brakuje w XS3 w stosunku do Atoma) oraz z szeroką sceną?

Dzięki za wszystkie sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Chilled napisał:

Czy są jeszcze jakieś raczej neutralne kolumny warte rozważenia, które grają dosyć konturowym dźwiękiem (tego mi brakuje w XS3 w stosunku do Atoma) oraz z szeroką sceną?

W zasadzie masz na celowniku główne pewniaki, na których warto się skupić (Neat, Amphion, Spendor). Do listy warto do pisać coś z Audiovectora, który jest sprawdzonym typem (poczytaj w klubach Audiovectora i Naima, że u wielu to połączenie się sprawdza). 

ATC SCM40 z odpowiednim wzmacniaczem potrafią zagrać obłędnie. Z XS3 nie słuchałem ale chyba źle nie będzie

Podobno fantastyczne Falcon Acoustic R.A.M Studio 30. Ale te są chyba dostępne do posłuchania tylko u dystrybutora we WR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2022 o 00:28, Chilled napisał:

 

Czy są jeszcze jakieś raczej neutralne kolumny warte rozważenia, które grają dosyć konturowym dźwiękiem (tego mi brakuje w XS3 w stosunku do Atoma) oraz z szeroką sceną?

Dzięki za wszystkie sugestie!

Szeroka i głęboka scena oraz konturowy dźwięk to np Kef R700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się choć patrząc na wnioski kolegi myślę że krew może być dla niego za łagodny.

Zgadzam się z Piotrkiem wybrałeś trzy firmy i masz zdecydowane pewniaki.

Choć nie wiem czy słuchałeś spendor w serii d bo to jednak inne granie niż a.

Sam bym się przymierzył do d9 ale jednak nie mam budżetu.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Sam bym się przymierzył do d9

Raczej do Classic. To jest Spendor przez duże "S"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie.

Audiovectora też słuchałem QR7 bodarze i jakoś mi nie podszedł. To było na tym samym odsłuchu co Spendor A4 i od razu Spendor był faworytem. 

Kefów miałem okazje słuchać R3 i R7 i nie zgodzę się ze sceną, zdecydowanie węższa niż np. Focal czy wspomniany Amphion jak i również Spendor. Kolumny również nie są zbytnio konturowe, plus z Naimem jak dla mnie za dużo średnicy. Na pewno R7 są piękne i mają bardzo fajne uderzenie basem, ale nie jest on konturowy. 

Serii D nie słuchałem mam nadzieje, że uda się w najbliższym czasie. Piszą, że bardziej analityczne niż seria A, tylko pytanie czy dużo bardziej oraz czy będzie mi przeszkadzać, skoro teraz gram na LS50 a wcześniej miałem Aria 906 gdzie obie są raczej jasne. 

Podsumowując, to do posłuchania w zasadzie pozostaje Neat, który jest b. słabo dostępny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek7 napisał:

Raczej do Classic. To jest Spendor przez duże "S"

D grają bardziej rozrywkowo. 

Classic grają bardziej liniowo, dostojniej. 

Na to jeszcze przyjdzie u mnie pora 🙂

 

Teraz, Chilled napisał:

Podsumowując, to do posłuchania w zasadzie pozostaje Neat, który jest b. słabo dostępny...

Nowy dystrybutor 

Patrzy czy jest na nie zapotrzebowanie. 

Stary musiał je mocno przeceniać żeby poszły.

Teraz bez wsparcia marketingowego słabo

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
Dzięki za wszystkie sugestie.
Audiovectora też słuchałem QR7 bodarze i jakoś mi nie podszedł. To było na tym samym odsłuchu co Spendor A4 i od razu Spendor był faworytem. 
Kefów miałem okazje słuchać R3 i R7 i nie zgodzę się ze sceną, zdecydowanie węższa niż np. Focal czy wspomniany Amphion jak i również Spendor. Kolumny również nie są zbytnio konturowe, plus z Naimem jak dla mnie za dużo średnicy. Na pewno R7 są piękne i mają bardzo fajne uderzenie basem, ale nie jest on konturowy. 
Serii D nie słuchałem mam nadzieje, że uda się w najbliższym czasie. Piszą, że bardziej analityczne niż seria A, tylko pytanie czy dużo bardziej oraz czy będzie mi przeszkadzać, skoro teraz gram na LS50 a wcześniej miałem Aria 906 gdzie obie są raczej jasne. 
Podsumowując, to do posłuchania w zasadzie pozostaje Neat, który jest b. słabo dostępny...

I na co finalnie padł wybór ?
Bo widzę że zmieniasz klocki więc chyba "czas na nowe" ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu tego tematu, pojawił się wzmacniacz Naim XS3, który grał z Arcam Irdac oraz ifi zen stream. Była to poprawa na plus w stosunku to Atoma z LS50, chociaż nie jakaś spektakularna. Ewidentnie dodatkowe 30W robi różnicę,

Następnie pojawiły się kolumny Neat SX1, które grały z XS3  (bez Reli) i tutaj od razu bardzo duży przeskok w stosunku do LS50 z Relami.
Wszystko na plus oprócz niskiego basu (można się spodziewać) i wokali podczas oglądaniu filmów i tv (tutaj LS50 z Naimem to połączenie idealne) - wokale podczas słuchania muzyki zdecydowanie lepsze z Neatów - pełniejsze i gładsze.   Jednakże po około 1msc grania na tym zestawie doszedłem do wniosku że góry jest za dużo (nawet więcej niż z LS50, które mają opinie jasnych) - najdłuższa sesja odsłuchowa to około 1h potem jakoś sięgałem po pilot i wyłączałem sprzęt. 

Jako, że nie pasowało mi połączenie z XS3 w ramach testów podłaczyłem Atoma z SX1 we wszystkich możliwych kombinacjach tj. sam Atom, Atom jako źródło z XS3 i XS3 jako końcówka mocy podłączona do Atoma.
Właśnie to ostanie połączenie przypadło mi do gustu najbardziej. Wnioskuje, że największe różnice między tymi modelami Naimów są w preampach. Na pewno ten w XS3 jest lepszy pod względem technicznym - więcej detali, lepsza separacja instrumentów jednakże barwowo jest on zbyt jasny - przynajmniej w połączeniu z Neat SX1.

Podsumowując, na ten moment system to: Neat SX1 + Naim Atom + Naim XS3 jako końcówka mocy. 
Planuje podmienić XS3 na 100% końcówkę mocy, np. Exposure 3510 stereo (myślałem też na Atollem, ATC i Hegel) i prawdopodobnie zamienić Atoma na Atoma HE. Ewidentnie pasuje mi dźwięk Atoma oraz jego funkcjonalność jest na b. wysokim poziomie i ciężko znaleźć jakaś alternatywę w podobnych pieniądzach.

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chilled napisał:

Podsumowując, na ten moment system to: Neat SX1 + Naim Atom + Naim XS3 jako końcówka mocy. 
Planuje podmienić XS3 na 100% końcówkę mocy, np. Exposure 3510 stereo (myślałem też na Atollem, ATC i Hegel) i prawdopodobnie zamienić Atoma na Atoma HE. Ewidentnie pasuje mi dźwięk Atoma oraz jego funkcjonalność jest na b. wysokim poziomie i ciężko znaleźć jakaś alternatywę w podobnych pieniądzach.

 


 

Co by było jesli byś to wsio zmienił na Naim Uniti Nova?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żebyś posłuchał Triangle np. Antal 40th anniversary ale nie wiem jak to z naim zagra. Z Musical Fidelity i z BAT wiem że jest bardzo dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ciężko znaleźć salon który miałby wszystkie dostępne klocki i kolumny do odsłuchu, które by mnie interesowały. Na stronach wszystkie produkty w katalogu każdego producenta a na odsłuchu ciężko cokolwiek przetestować np. porównać Naim XS3 vs Nova vs Atome HE + końcówka na konkretnych kolumnach.

Nawet te salony, które tutaj się udzielają i zapraszają na odsłuchy potem się okazuje że jest ciężko przetestować w pełni wszystkie możliwe kombinacje (miałem umówione odsłuchy a potem na miejscu się okazywało że danych kolumn nie ma). W sumie się nie dziwie bo nie da się mieć wszystkiego na stanie...ale mało to poważnie i męczące takie jeżdżenie po Polsce żeby posłuchać 1 parę kolumn.

Druga rzecz że ceny poszybowały abstrakcyjne do góry. Na celowniku miałem Amphion Argon 3LS bo połącznie Naima z Amphionem było dla mnie idealne podczas odsłuchów, ale 16tys. katalogowo za kolumny to musiałby być niewiarygodne..

Traingle słuchałem z Naimem nie pasowało mi granie, z Moonem było fajnie. 

Neaty kupiłem powystawowe w b. dobrej cenie i jestem zadowolony. Teraz trzeba wymienić XS3 po się marnuje jako końcowa i na razie chwila przerwy od zmian, no ew. Atom na Atom HE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że powinieneś zostawić naima i spróbować jednak czegoś innego.

Amphiony mi także bardzo podeszły.

Może warto negocjować scenę bo prawdę mówiąc po podwyżkach nie wiem nawet na jakie rabaty obecnie można liczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Piotr Sonido said:

Ja myślę że powinieneś zostawić naima i spróbować jednak czegoś innego.

Amphiony mi także bardzo podeszły.

Może warto negocjować scenę bo prawdę mówiąc po podwyżkach nie wiem nawet na jakie rabaty obecnie można liczyć

Nawet przy 30% rabacie - cena około 12K za 3LS o 7LS nie wspominająca.

Neaty dorwałem za 40% obecnej ceny detalicznej - fajnie grają na razie nie planuje się pozbywać. Są bardzo kompaktowe co obecnie mi pasuje.

Po kilku miesiącach z XS3 stwierdziłem że brakuje mi funkcjonalności Atoma, teoretycznie można kupić ND5 XS2 ale brak możliwości zmiany źródła cyfrowego z pilota poniekąd eliminuje ten zestaw. Pozostaje więc NDX2 ze fortunę. 

Skłaniam się ku zestawowi Atom (najlepiej HE) + końcówka. W drodze końcówka Exposure 3510 - zobaczymy co z tego wyniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2023 o 17:14, Chilled napisał:

Nawet przy 30% rabacie - cena około 12K za 3LS o 7LS nie wspominająca.

Neaty dorwałem za 40% obecnej ceny detalicznej - fajnie grają na razie nie planuje się pozbywać. Są bardzo kompaktowe co obecnie mi pasuje.

Po kilku miesiącach z XS3 stwierdziłem że brakuje mi funkcjonalności Atoma, teoretycznie można kupić ND5 XS2 ale brak możliwości zmiany źródła cyfrowego z pilota poniekąd eliminuje ten zestaw. Pozostaje więc NDX2 ze fortunę. 

Skłaniam się ku zestawowi Atom (najlepiej HE) + końcówka. W drodze końcówka Exposure 3510 - zobaczymy co z tego wyniknie.

No albo zostawić naima na bok. To drogie urządzenia 

Możesz śmiało sprawdzić coś innego 

No tak neat to też fajne paczki. Lubiłem je. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.