Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX NR818 problem z dźwiękiem


damian.p75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z Onkyo TX-NR818.Otóż podczas oglądania z Blueray podlączonego przez HDMI gubi dźwięk na kilka sekund i wraca do normy.Róznie to bywa, raz co 2 minuty a czasami raz na cały film.W tym czasie kiedy nie ma dźwieku miga na wyświetlaczu tryb dźwiekowy oraz ikonka HDMI. Ktoś ma jakieś sugestie? Miał ktoś taki problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez damian.p75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • damian.p75 zmienił(a) tytuł na Onkyo TX NR818 problem z dźwiękiem

Plyta hdmin chyba pada… hmmm moze nowy ampli lub poszukaj co sie robi z zimnymi lutami. Podobno do piekarnika podgrzac i pomaga ale nie wiem…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, damian.p75 napisał:

Witam.Mam problem z Onkyo TX-NR818.Otóż podczas oglądania z Blueray podlączonego przez HDMI gubi dźwięk na kilka sekund i wraca do normy.Róznie to bywa, raz co 2 minuty a czasami raz na cały film.W tym czasie kiedy nie ma dźwieku miga na wyświetlaczu tryb dźwiekowy oraz ikonka HDMI. Ktoś ma jakieś sugestie? Miał ktoś taki problem?

Edytowane 20 godzin temu przez

Tak jak kolega pisze Płyta hdmi pewnie  pada .U mnie padła .Dźwięk jest ale obrazu brak tylko na drugim wyjściu jest ,ale obrazu brak. ....Dałem do serwisu RTV , ale odpowiedzieli ,że  to tylko orginalny serwis Onkyo naprawi i ....d.....a blada.Jeszcze oddam ale obawiam się,że naprawa to min 1600 pln    TAKI KOMBAJN i padł.Może z mojej winy miałem go  chwilę w dolnej szafce i chyba się przegrzał albo jakieś przepięcie w instalacj.Szkoda bo byłem zadowolony 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przmor napisał:

Zacząłbym od zmiany kabla HDMI.

Pozmieniane.6 róznych i to samo.Na poprzednim ampli podłączonym w identycznej konfiguracji bez problemu.Miałem kiedyś tak z podłączeniem projektora ale tam był kobel 15 m długości,pomógł dopiero optyczny HDMI.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz ,jeśli plyta siada lub DSP to dlaczego działa prawie caly czas tylko chwilami na kilka sekund i to raz na godzinę albo 5 razy w ciągu 5 minut albo ani razu na cały film. Wydaje mi się że albo działa albo nie......Podłączone optykiem wszystko działa jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przmor napisał:

Może kwestia temperatury wewnątrz amplitunera?

No też nie ponieważ nie ma znaczenia czy to zaraz po włączeniu czy po godzinie czy dwóch czy trzech....Muszę może jeszcze chyba sprawdzić BD może tam jest coś nie tak albo po prostu BD gryzie sie z ampli (o ile to możliwe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Audiolubny napisał:

A jak idzie sygnal np z telewizji to sa takie problemy ?

Z tv leci po optyku bez zająknięcia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audiolubny napisał:

A probowales podlaczyc po hdmi? 

W tv mam tylko wyjście ARC i tak mam podłączone do ampli i dźwięku brak

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Audiolubny napisał:

Aha no to chyba rzeczywiscie plyta hdmi

Jutro podłącze jeszcze pod inne wejście hdmi i zobaczę czy będzie to samo.Jeszcze spróbuję puścić dźwięk i obraz z BD przez ampli a nie tylko dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz drugie wyjście Main to spróbój pod tym wyjściem.Ja tak miałem .Główne Main tylko dźwięk a drugie Main hulało wszystko  normalnie ....diagnoza serwisu: Jakiś procesor Hdmi i tylko orginalny serwis naprawi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj bezpośrednio wyjście z BD obraz i dźwięk pod wejście w BD w amplitunerze .Przez pół filmu wszystko ok ale nie mialem czasu dłużej oglądać.Zobaczę jutro. Tylko pytanie czy teraz muszę mieć zawsze włączony ampli żeby obejrzeć film ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zagwozdka. W menu Monitor out ustawiłem Both żeby sygnał wychodził też na projektor i po podłączeniu projektora do wyjścia z aplitunera ginie sygnał na wyjściu Main ????

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
On 2/19/2022 at 3:10 PM, damian.p75 said:

Witam.Mam problem z Onkyo TX-NR818.Otóż podczas oglądania z Blueray podlączonego przez HDMI gubi dźwięk na kilka sekund i wraca do normy.

Masz amplituner który wychodził z chipsetem na płytce hdmi który posiadał wadę fabryczną. Jeżeli Twój amplituner nie miał wymienionej tej płytki to niestety ale to są początki utraty części funkcjonalnośći. Problem będzie się pogłębiał aż całkowicie stracisz możliwość odtwarzania dźwięku z wejść cyfrowych. Jest duża szansa, że analogowe wejścia nadal będą funkcjonować prawidłowo.

Niestety obecnie nic już z tym nie zrobisz. Wszelka naprawa jest tymczasowa ponieważ jak dobrze pamiętam, nie ma nowych chipsetów a te na aliexpress podobno w większośći są podrobione. Onkyo bardzo długo prowadziło akcję serwisową na wymianę tych płyt ale się skończyła.

Pozostaje powoli szukać innego sprzętu. By nie wpaść w kłopoty ponownie sugueruje szukać amplitunera nie starszego niż rok 2015 kiedy to weszły nowe chipsety. Najprościej to poznać po specyfikacji. Jeżeli amplituner ma wyszczególnioną obsługę HDCP 2.2 to ma już na pewno inny chipset i przy okazji pełne wsparcie dla 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w polecanym serwisie rtv ale nie dali rady stwierdzili ,że tylko oryginalny serwis da radę .Ampi spróbuję jeszcze oddać do serwisu onkyo jak oni nic  nie poradzą to skończy jako wzmak stereo do oleda +Kef .Ja już się przesiadłem na Denona AVC x4700h..Mimo wszystko wielkie dzięki  👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, Gmow1977 said:

Był w polecanym serwisie rtv ale nie dali rady stwierdzili ,je tylko oryginalny serwis da radę .Ampi spróbuję jeszcze oddać do serwisu onkyo jak oni nic  nie poradzą to skończy jako wzmak stereo do oleda +Kef .Ja już się przesiadłem na Denona AVC x4700h..Mimo wszystko wielkie dzięki  👍

onkyo Ci powie, że wymiana płyty hdmi. Możesz od razu zapytać o koszt zanim go tam wyślesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że nie potrzebuje HDMI, wystarczy wejście optyczne i dekodowanie DD i DTS. Czy amplitunery Onkyo w uszkodzonym modułem HDMI dają dźwięk z wejść analogowych i optycznego/coxial?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Jest duża szansa, że analogowe wejścia nadal będą funkcjonować prawidłowo.

W sumie do salki kinowej posiadam już inny nowszy amplituner ,a ten i tak posiada 2 główne wyjścia hdmi Tv i Projektor .Zostaje, albo droga  naprawa ,albo tak jak pisałem wyżej Stereo po  drugim wyjściu lub analog który w salonie mi w wystarczy. Tam nie potrzebuję wodotrysków jedynie dobre 2.1 Czy lepiej go opchać jako uszkodzony, a za tę kasę kupić jakiš używany ,ktòry spełni tę sama funkcje Stereo  w salonie  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
On 3/30/2022 at 11:36 PM, przmor said:

Załóżmy, że nie potrzebuje HDMI, wystarczy wejście optyczne i dekodowanie DD i DTS. Czy amplitunery Onkyo w uszkodzonym modułem HDMI dają dźwięk z wejść analogowych i optycznego/coxial?

jeżeli dobrze rozumiem wszystko to tylko analog niestety. Optyczny i coax raczej nie zadziała.

On 3/31/2022 at 5:18 AM, Gmow1977 said:

Czy lepiej go opchać jako uszkodzony, a za tę kasę kupić jakiš używany ,ktòry spełni tę sama funkcje Stereo  w salonie  ? 

to już w sumie od Ciebie zależy. Ja bym go sprzedał pewnie i kupił sobie coś małego np Loxije jezli tylko Ci wystarczy mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.