Skocz do zawartości
IGNORED

Nie kupuję ruskich produktów!


Airmike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jackk napisał:

Ty się lepiej swoim krajem zajmij zamiast udawać kanadyjskiego znawcę. Szczególnie zwracam uwagę na służbę zdrowia bo ta w PL to absolutny cud natury. 

Ktoś cię do tego upoważnił? zachowujesz się jak czerwony burak

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, il Dottore napisał:

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych nie zaprzestały produkcji podpasek Bella W Rosji. Płacą tam podatki, utrzymują Putlera, sponsorują mordowanie kobiet i dzieci na Ukrainie. Pod siedzibą TZMO ma  dziś odbyć się wielki protest, aby firma zaprzestała finansowania reżimu putlerowskiego..

Znowu chłopaki i dziewczyny oraz świeży desant z Ukrainy od pani Panczenko będą robić za polskich demonstrantów.

I nad tym całym "pogrzebem" będzie unosił się duch Wielkiego Grandziarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to twoje wzmożenie na Bocznicy czym wytłumaczyć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, d-t-x napisał:

A to twoje wzmożenie na Bocznicy czym wytłumaczyć? 

Nie lubi ruskich i mu się przypomniało jak był we wojsku 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!!! Takie pikiety trzeba organizować przed każdym sklepem wafli putlerowskich.

?jwtsig=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, il Dottore napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choć tej kryzysowej aktorki by do tego nie używali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda! Właściciele i pracownicy Cersanitu mają ręce unurzane we krwi. I każdej innej firmy, która handluje z Rosją.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może tak jak tzw. papież bergolio zaczniemy wyznawać pogląd, że wszyscy są właściwie winni 😛 Paranoja 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, adams19 napisał:

wszyscy są właściwie winni

Wszyscy - nie. Ale ci, co handlują z Rosją putlerowską: na pewno są winni. To oni utrzymują ten reżim, finansują mordy i gwałty na Ukrainie. Mają łapy unurzane po łokcie we krwi, choć udają niewinnych.

Dlatego w tym roku majonez na Wielkanoc ucieram sam. Kielecki jebie octem, Kętrzyńskiego u mnie we wsi nie ma, a Winiary nie kupię, bo to Nestle.

I muszę sam robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, il Dottore napisał:

Dlatego w tym roku majonez na Wielkanoc ucieram sam. Kielecki jebie octem, Kętrzyńskiego u mnie we wsi nie ma, a Winiary nie kupię, bo to Nestle.

Kielecki faktycznie jest totalnie przereklamowany, ale zwolnić parę tysięcy ludzi !

Tylko Putinowi na tym zależy, doktorze ostudz emocje i zacznij używać rozumu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, frank1 napisał:

zwolnić parę tysięcy ludzi !

Mają krew na rękach i zasługują na zwolnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, il Dottore napisał:

Mają krew na rękach i zasługują na zwolnienie.

Też masz !!!

Poruszasz się Mercedesem, a tacie kupiłeś Dacię z francuskim rodowodem

:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, frank1 napisał:

Też masz !!!

Poruszasz się Mercedesem, a tacie kupiłeś Dacię z francuskim rodowodem

:-)))

Zarówno Daimler-Benz jak i Dacia/Renault nie prowadzą operacji na rynku rosyjskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, il Dottore napisał:

Zarówno Daimler-Benz jak i Dacia/Renault nie prowadzą operacji na rynku rosyjskim.

Tak, od paru dni, zapewne to wpływ Twoich wpisów na AS

Jednak te państwa prowadzą dziwaczną politykę wobec Ukrainy

Patriotyczny gest ?

Pozbyć się produktów wątpliwego pochodzenia 

I pomyśleć, że problem jest słoik majonezu za 3.99 wyprodukowany w Polsce  !

IQ zaczyna grawitować poniżej 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, frank1 napisał:

Jednak te państwa prowadzą dziwaczną politykę wobec Ukrainy

Nie dziwaczną, tylko jednoznacznie wrogą i prorosyjską. Ale co to ma wspólnego z firmami, które z rynku rosyjskiego się wycofały?

20 minut temu, frank1 napisał:

problem jest słoik majonezu za 3.99 wyprodukowany w Polsce

Przez firmę, która z Rosji się nie wycofała. To nie majonez jest problemem a mordowani bestialsko ludzie na Ukrainie. Za pieniądze Nestle.

I faktycznie: trzeba mieć IQ poniżej 10 żeby tej prostej zależności nie pojmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby zrobić wyjątek dla importu  węgla. Przy tej ilości pracujących polskich kopalń nie zrównoważy się luki na rynku węgla przy braku importu z Rosji. To należy zrobić stopniowo np. w ciągu 1.5 roku lub 2.  . Teraz węgiel kosztuje ponad 2200zł za tonę . Ile będzie kosztował jesienią?? Czy wszystkich będzie na niego stać?? Czytałem za należności państw UE za rope i gaz wobec Rosji to ok 33mld euro w ciągu 6 tygodni lutego i marca. Czy ten import rosyjskiego węgla wprowadziłby w ruskim  budżecie znaczącą różnicę ?  . Co powie nasz wiecznie uśmiechnięty Prezydent podpisujący ustawę o zakazie importu węgla  ludziom , którzy w zimie będą marzli? Komu w tym przypadku robimy na złość??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tyrion.L napisał:

Należałoby zrobić wyjątek dla importu  węgla. Przy tej ilości pracujących polskich kopalń nie zrównoważy się luki na rynku węgla przy braku importu z Rosji. To należy zrobić stopniowo np. w ciągu 1.5 roku lub 2.  . Teraz węgiel kosztuje ponad 2200zł za tonę . Ile będzie kosztował jesienią?? Czy wszystkich będzie na niego stać?? Czytałem za należności państw UE za rope i gaz wobec Rosji to ok 33mld euro w ciągu 6 tygodni lutego i marca. Czy ten import rosyjskiego węgla wprowadziłby w ruskim  budżecie znaczącą różnicę ?  . Co powie nasz wiecznie uśmiechnięty Prezydent podpisujący ustawę o zakazie importu węgla  ludziom , którzy w zimie będą marzli? Komu w tym przypadku robimy na złość??

Co roku marźniemy bo zamiast ocieplić budynki odsuwamy problem na później a państwo w tej sprawie nic nie pomaga co roku marznącym i tym samym utrzymuje zależność także od rosyjskiego 10x tańszego odkrywkowego przypomnę węgla kamiennego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tyrion.L napisał:

Należałoby zrobić wyjątek dla importu  węgla. Przy tej ilości pracujących polskich kopalń nie zrównoważy się luki na rynku węgla przy braku importu z Rosji. To należy zrobić stopniowo np. w ciągu 1.5 roku lub 2.  . Teraz węgiel kosztuje ponad 2200zł za tonę . Ile będzie kosztował jesienią?? Czy wszystkich będzie na niego stać?? Czytałem za należności państw UE za rope i gaz wobec Rosji to ok 33mld euro w ciągu 6 tygodni lutego i marca. Czy ten import rosyjskiego węgla wprowadziłby w ruskim  budżecie znaczącą różnicę ?  . Co powie nasz wiecznie uśmiechnięty Prezydent podpisujący ustawę o zakazie importu węgla  ludziom , którzy w zimie będą marzli? Komu w tym przypadku robimy na złość??

Energetykę alternatywną należało i wystarczyło robić stopniowo. 

Podziękuj swoim rządom od kilku dziesięcioleci, że jedynie szkodzili ludziom tu mieszkającym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze z węgla kamiennego w Polsce na teraz wygląda dzięki węglowi tak

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Co roku marźniemy bo zamiast ocieplić budynki odsuwamy problem na później a państwo w tej sprawie nic nie pomaga co roku marznącym i tym samym utrzymuje zależność także od rosyjskiego 10x tańszego odkrywkowego przypomnę węgla kamiennego!

Mam dom dobrze docieplony a ilość węgla to niecałe 3 tony na sezon przy 145 metrach powierzchni do ogrzania. Węgla po prostu teraz nie ma , a jeśli jest to 2300 - 2400 za tonę a to wzrost o 100 % w porównaniu zeszłym rokiem. Podpisać ustawę DŁUGOPISEM jest łatwo , a kto weźmie odpowiedzialność za skutki??. To dramat i będzie już jesienią . Chrustem bedziemy ogrzewać??

1 minutę temu, ASURA napisał:

Powietrze z węgla kamiennego w Polsce na teraz wygląda dzięki węglowi tak

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy dobrze wyregulowanym kotle i dobrej jakości opale u mnie  z komina nie ma nawet smugi dymu a ilość popiołu to biedronkowa reklamówka raz na tydzień. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tyrion.L napisał:

Mam dom dobrze docieplony a ilość węgla to niecałe 3 tony na sezon przy 145 metrach powierzchni do ogrzania.

Właśnie potwierdziłeś że nie masz. Nowe normy budownictwa ostatnio zmieniały się co 3-5 lat i nawet takiego minimum Twój dom obecnie nie spełnia. 3 tony to ja w starym źle ocieplonym mieszkaniu o powierzchni 105 metrów zużywałem w sezonie

14 minut temu, Tyrion.L napisał:

Przy dobrze wyregulowanym kotle i dobrej jakości opale u mnie  z komina nie ma nawet smugi dymu a ilość popiołu to biedronkowa reklamówka raz na tydzień. 

Dobre kotły o ile pamiętam klasy V czy VI ma znikomy odsetek użytkowników, domy są źle ocieplone i dogrzewa się domy oprócz węgla różnymi śmieciami które spalane w zwykłym kotle wydzielają z racji za niskiej temperatury spalania masę toksycznych substancji

Nie mamy szukać tańszego paliwa tylko zmniejszania zużycia energii przez lepszą izolację termiczną domów

 

Jeśli szukamy tańszej energii to jest, 3/4 Polski leży na energii geotermalnej tylko że różne lobby zablokowały przepisami możność korzystania z niej!

 

Za tym leżymy na pieniądzach tylko nam ich nie wolno podnieść! Jesteśmy takim obrzydliwie bogatym w minerały i metale Kongiem środkowej europy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

Właśnie potwierdziłeś że nie masz. Nowe normy budownictwa ostatnio zmieniały się co 3-5 lat i nawet takiego minimum Twój dom obecnie nie spełnia. 3 tony to ja w starym źle ocieplonym mieszkaniu o powierzchni 105 metrów zużywałem w sezonie

Do tej pory poszło mi dokładnie 2 tony 700 kg .Napisz że ogrzałeś 1 toną  toną całą zimę  i wszyscy ci uwierzą .Sezon grzewczy w tym roku trwa 7 miesięcy.  Ten wątek dotyczy czegoś innego. Niedpowiedzialności państwa za obywateli ich los i dramatycznej podwyżce ceny węgla o 100% więc nie wyjeżdżaj tu z dociepleniem . 15 cm styropianu i podwójny pustak ceglany MAX.  Dom zbudowałem 20 lat temu i jest dobrze docieplony i zaizolowany , a czy spełnia teraz normy czy nie to mam gdzieś. Dramatyczna podwyżka cen węgla  jest faktem i co z tym dalej robić a twoje dywagacje niczego nie zmienią w tej kwestii.   Długopis podpisze bezrefleksyjnie  wszystko  mu podsuną bo on nie zmarznie a kogo będzie stać na 10 tys. na opał?? Mnie może tak, jeśli mnie przyciśnie , kosztem np. wakacji w Chorwacji  a znam wielu których nie będzie stać.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tyrion.L napisał:

Do tej pory poszło mi dokładnie 2 tony 700 kg .Napisz że ogrzałeś 1 toną  toną całą zimę  i wszyscy ci uwierzą .Sezon grzewczy w tym roku trwa 7 miesięcy.  Ten wątek dotyczy czegoś innego. Niedpowiedzialności państwa za obywateli ich los i dramatycznej podwyżce ceny węgla o 100% więc nie wyjeżdżaj tu z dociepleniem . 15 cm styropianu i podwójny pustak ceglany MAX.  Dom zbudowałem 20 lat temu i jest dobrze docieplony i zaizolowany , a czy spełnia teraz normy czy nie to mam gdzieś. Dramatyczna podwyżka cen węgla  jest faktem i co z tym dalej robić a twoje dywagacje niczego nie zmienią w tej kwestii.   Długopis podpisze bezrefleksyjnie  wszystko  mu podsuną bo on nie zmarznie a kogo będzie stać na 10 tys. na opał?? Mnie może tak, jeśli mnie przyciśnie , kosztem np. wakacji w Chorwacji  a znam wielu których nie będzie stać.   

Zapomniałeś o oknach, wentylacji i takich tam "pierdołach"

Tak w ogóle to wątek jest o nie kupowaniu rosyjskich produktów pod jakąkolwiek postacią bo wzmacniają Rosję i zwrotnie zabija nas to i niszczy na każdym kroku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ASURA napisał:

Zapomniałeś o oknach, wentylacji i takich tam "pierdołach"

Tak w ogóle to wątek jest o nie kupowaniu rosyjskich produktów pod jakąkolwiek postacią bo wzmacniają Rosję i zwrotnie zabija nas to i niszczy na każdym kroku

Dokładnie taki kocioł kl. 5 posiadam i wielu znajomych na moim osiedlu . Problemem jest to ze w wyniku pochopnych i nie przemyślanych decyzji na rynku węgla jest kryzys. bez wielu rzeczy w sumie zbytecznych ,  można sie obejść , ale bez węgla nie i pewne decyzje należy wprowadzać stopniowo i z wyczuciem. Na rynku węgla jest dramat a będzie większy jesienią . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tyrion.L napisał:

Dokładnie taki kocioł kl. 5 posiadam i wielu znajomych na moim osiedlu . Problemem jest to ze w wyniku pochopnych i nie przemyślanych decyzji na rynku węgla jest kryzys. bez wielu rzeczy w sumie zbytecznych ,  można sie obejść , ale bez węgla nie i pewne decyzje należy wprowadzać stopniowo i z wyczuciem. Na rynku węgla jest dramat a będzie większy jesienią . 

Ten dwudziestoletni styropian nie ma już takich dobrych właściwości izolujących, mz. tylko wełna i spokój do śmierci 

Mam kominek ale w Krakowie w ogóle nie wolno paliwami stałymi w piecach palić. Jednak odpukać to na godzinę W jest w rezerwie i trochę 100 letniego  dębowego parkietu z starego domu zniszczonego narzuconymi ludźmi z kwaterunku ale na opał jak znalazł.

Wsadzić komuś na ponad 65 lat obcych ludzi na kwaterunek w domu to też nieprzemyślana decyzja i przerzucenie przez państwo ciężaru odbudowy na barki innych. Takich decyzji mieliśmy w historii masę...

 

 

Kolejny raz przypominam o geotermii 3/4 kraju ją ma na głębokości 50-3000metrów i ponad 18tysięcy odwiertów które ktoś kazał celowo likwidować i to się robi...

 

Podsumowując; nasi politycy i urzędnicy mają szeroko otwarte kieszenie i kto ma pieniądze kształtuje takie ustawodawstwo jak mu geopolitycznie pasuje

 

Jeśli z tym nic dalej nie zrobimy to będziemy non stop przez innych zarządzani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.