Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Kef Reference 103/3 do 1000zł


dawid5226
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zakupiłem jakiś czas temu kolumny Kef Reference 103/3 bez KUBE. Jako, że kolumny znacznie różnią się od moich poprzednich Acoustic Energy Aegis Evo One to stwierdziłem, że dobrze by było zmienić wzmacniacz. Aktualnie grają z Yamahą AX-730 i muszę przyznać, że w miarę fajnie się to komponuje, bo wzmacniacz gra dość neutralnie za co go doceniam, lecz lubię czasami nieco podbić głośność, a wtedy wyraźnie słychać wąskie gardło.

Kolumny:
Konstrukcja z lat 80, z tego co udało mi się odnaleźć to minimum impedancji przy niskich częstotliwościach przypada jakoś na 3.5 Ohm przy 60Hz. Jeżeli ktoś ma większą wiedzę na ich temat to poprosiłbym o sprostowanie, byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje 🙂 Moc maksymalna to jakieś 200W przy 4Ohm. Brzmienie jest nieco ocieplone, lecz nie zamulają i grają dynamicznie. 

Źródło:
Źródła można w moim przypadku podzielić na dwie kategorie - stacjonarne i mobilne. Stacjonarne to komputer z AudioQuest Dragonfly V1.0, który gra nieco rozjaśnionym dźwiękiem, scena jest nieco zawężona lecz źródła pozorne są odwzorowane dokładnie.
Drugim źródłem jest Fiio X5 I gen. grający bardziej płasko, lecz scena w tym przypadku wychodzi znacznie dalej na boki.

Słuchana muzyka:

W tym przypadku wszystko co instrumentalne z naciskiem na metal symfoniczny i folk metal. Dodatkowo czasami potrafią wejść inne gatunki w śladowych ilościach jak jazz czy rap.
Jednakże najważniejsze dla mnie są utwory typu: Therion - Lemuria/Quetzalcoatl/Vanaheim/The Rise Of Sodom And Gomorrah, Nightwish - Dead Boy's Poem/Ghost Love Score, Poets Of The Fall - War/Carnival Of Rust, A Perfect Circle - Eat The Elephant.

Oczekiwania wobec brzmienia:

Lubię brzmienie możliwie zbliżone do neutralnego. Na pewno nie lubię, gdy dźwięk się jakby miesza i powstaje swego rodzaju kluchowatość, fajnie jakby było w miarę przejrzyście, najważniejsze dla mnie instrumenty to perkusja oraz gitara akustyczna, dodatkowo lubię też skrzypce oraz głębię fortepianu. Scena najlepiej by była budowana trójwymiarowo, kolumny raczej nie mają z tym problemu z tego co słyszę.
Aktualnie z moją Yamahą nawet dobrze to brzmi, lecz czuję pewien niedosyt przejrzystości, gdzie w przypadku kolumn AE zjawisko to nie występowało, a wręcz nieco za dużo tego było. Scena jest budowana w 3D bezproblemowo i wyraźnie słychać różnicę pomiędzy źródłami.
Dodam, że zazwyczaj słucham dość cicho, lecz lubię czasami dać mocniej w palnik, wtedy po dojechaniu do 40% głośności moja Yamaha wyraźnie jest na granicy sensownego brzmienia, dalej po prostu się męczy i męczy mnie brzmieniem. Więc wzmaczniacz fajnie jakby był dość mocny.

Budżet:
Tutaj kwestia ruchoma w okolicach 1000zł, aczkolwiek nie chciałbym przekroczyć 1200-1300zł. 

Aktualne typy:
Tutaj jest największa zagwozdka, ponieważ przeglądając różne tematy nie wiem czego poszukiwać. Dotarłem do innego tematu odnośnie tych kolumn, gdzie ktoś polecał NAD-y do takich kolumn, lecz nie jestem przekonany co do brzmienia, ponieważ podobno NAD 3020 jest raczej ocieplonym wzmacniaczem, czy nie będzie to za bardzo odbiegać od moich oczekiwań?

Jak na razie wytypowałem NAD-a 3020 oraz Proton AM-200 (podobno klon tego pierwszego), z innych marek to patrzyłem na Sony ze serii ES, Yamahy o numerach 1xxx/2xxx lecz tutaj musiałbym czekać na okazję, Rotele i wiele innych. Czytając różne fora dostałem mętliku i tak z NADa 3020 rozszerzyłem poszukiwania, które skończyły się na powstaniu tego tematu
 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dołóż parę groszy i kup sobie copland'a csa-8. To bardzo wydajny wzmacniacz. Zrobi z tymi kef'ami co będzie chciał. Rodzaj brzmienia jakie prezentuje, to raczej jasne, szybkie i bardzo przestrzenne z basem schodząc bardzo nisko, ale nie dudniącym.

Znam ten wzmak doskonale, bo miałem taki kilka lat. Do  cieplutkich starszych kef'ow idealny.

Akurat jest na olx (nie ja sprzedaję)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tą Yamahę, cos czuje że zmiana na inny wzmak za 1000zł to nie wiele zmieni pod względem jakości brzmienia. Pomyśl o wyższej kwocie na to bo sądzę że nie ma sensu tego zmieniać, no chyba że chcesz inaczej, ale nie koniecznie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw zabawki w spokoju, dorzuć 1k zł i szukaj starszej Yamah bądź Denona, skoro bazujesz na używce. Kiedyś za inne pieniądze kupowało się inną jakość. Inflacja robi swoje, za tysiaka lub dwa nie kupisz niczego co by cię zadowoliło, ale to moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kef Reference bardzo dobrze zgrywa się potężna Yamaha ax1, wzmacniacz kd, ale to świetna i flagową konstrukcja mozna ja kupić od 1300-2000 zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, S4Home napisał:

Zostaw zabawki w spokoju, dorzuć 1k zł i szukaj starszej Yamah bądź Denona, skoro bazujesz na używce. Kiedyś za inne pieniądze kupowało się inną jakość. Inflacja robi swoje, za tysiaka lub dwa nie kupisz niczego co by cię zadowoliło, ale to moje zdanie.

Więc nie znasz najnowszych chińskich wzmacniaczy w klasie D. Za 1100-1500 oferują bardzo kompetentne granie. Kiedyś nie do pomyślenia w tej cenie. Spokojnie mogą konkurować ze wzmacniaczami do 5K zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

Więc nie znasz najnowszych chińskich wzmacniaczy w klasie D. Za 1100-1500 oferują bardzo kompetentne granie. Kiedyś nie do pomyślenia w tej cenie. Spokojnie mogą konkurować ze wzmacniaczami do 5K zł. 

Gdzie D klasa za tysiaka porównujesz do starej Yamahy w klasie AB... Zejdźmy na ziemię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, S4Home napisał:

Gdzie D klasa za tysiaka porównujesz do starej Yamahy w klasie AB... Zejdźmy na ziemię.

A jednak. Wstyd, że branża nie jest zorientowana w najnowszych technologiach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

A jednak. Wstyd, że branża nie jest zorientowana w najnowszych technologiach. 

Wstyd to jest patrząc na to co piszesz. Zejdź na ziemię. Szanuje innych zdanie ale proszę, nie wprowadzajmy na siłę ludzi w błąd pisząc bzdury. To ile starych wzmacniaczy w dzisiejszych aktualnych cenach za tysiaka słuchałeś, pochwal się 🙂 ? Taki stary wzmak za tysiaka to może na spokoju lepiej zagrać od wzmaków które aktualnie kosztują naście tysięcy. Wiadomo jednak, ryzyko jest bo to używka... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, S4Home napisał:

Wstyd to jest patrząc na to co piszesz. Zejdź na ziemię. Szanuje innych zdanie ale proszę, nie wprowadzajmy na siłę ludzi w błąd pisząc bzdury. To ile starych wzmacniaczy w dzisiejszych aktualnych cenach za tysiaka słuchałeś, pochwal się 🙂 ? Taki stary wzmak za tysiaka to może na spokoju lepiej zagrać od wzmaków które aktualnie kosztują naście tysięcy. Wiadomo jednak, ryzyko jest bo to używka... 

 A Ty posłuchaj Topping PA5 czy SMSL DA-9. A potem się mądrz, Fachowiec od siedmiu boleści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wypowiedzi 🙂 Wychodzi na to, że wiele nie ugram nawet dokładając te 500zł, jednak kilka lat byłem wyłączony z rynku, a zmienia się on dynamicznie.
Jednakże, skoro tak czy siak muszę dołożyć konkretną kwotę, to zwiększmy budżet do 2-2.5 tyś zł, to po prostu dozbieram z czasem, a nie będę niepotrzebnie zakładał nowego tematu w przyszłości. Wszelkie propozycje są mile widziane, ponieważ nie wykluczam zmian w przyszłości 😉 
Mimo wszystko chciałbym uzyskać odczuwalną różnicę na plus. Nie wykluczam żadnych konstrukcji, choć sam lubię sprzęt używany ze względu na ten klimat jaki buduje, wiek i wygląd nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Nawet konstukcje wymagające naprawy czy konserwacji to dla mnie nie problem, z tym sobie poradzę.
Z nowych to w sumie ciekawa opcja, nie brałem jej wcześniej pod uwagę ponieważ różnie to bywa, aczkowiek widziałem że są różne konstrukcje - nawet lampowe - w dość przyzwoitych pieniądzach, więc jak ktoś ma także coś takiego do polecenia to nie wykluczam 😉
Widzę, że padły konstrukcje za około 1.5 tys. zł, które zdecydowanie są nietuzinkowe. Kiedyś słyszałem jak gra Grundig SV 2000 z kolumnami protoypowymi (swoją drogą bardzo ciekawa konstrukcja, pierwszy raz widziałem wstęgi o długości około 80 cm, zaś same kolumny w kształcie piramid - nie pamiętam co to była za firma), czyli wzmacniacz kosztujący wtedy 300zł i muszę przyznać, że od tamtego momentu doceniam każdą, nawet najbardziej niepozorną konstrukcję. Jeżeli moc będzie mała, ale nadrobi innymi aspekatami, to też się dostosuję, jeżeli będzie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam jakoś bardzo już tych starszych sprzętów, ale skoro piszesz o nad 3020.. który nie jest moim zdaniem żadną rewelacją zwłaszcza dynamika w skali mikro i makro, bas i głębia góry tam kuleje,   mógłbym polecić np Pioneery A80 lub A88X  lub Jvc Ax1100  czyli jedne z najlepiej grających wzmacniaczy vintage ever :-) trochę lepsze są z tamtego okresu tylko wzmacniacze Accuphase wyższe modele lub Luxmana od L530 w górę, ale to są już ciężkie pieniądze jak na takie starocie, Nada sobie odpuść przeszacowana już legenda tym bardziej jeśli słuchasz metalu jego dźwięk się do tego nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ostatnio ceny skoczyły spokojnie x2, choć niekoniecznie są to sprzęty w dobrym stanie. Moją AX 730 kupiłem kilka lat temu w oryginale za śmieszne pieniądze, a jedynie wymagała czyszczenia potencjometrów.
@MarcinStereo mówisz Rotel? Jakiś RA 980 powinien być spoko, czy nie można tego nazwać spektakularną zmianą jakości?
@Dune No właśnie tak mi się wydawało, że NAD może mi zamulić za bardzo, dlatego wolałem poczekać na opinie. Ten JVC mnie zaciekawił, bo widzę że Pioneery to nie za często się pojawiają w sprzedaży.
A coś nowszego się kupi w podobnych pieniądzach, by zagrało dobrze? Bo w zasadzie mi to nie robi różnicy co będzie grało, byle efekt końcowy był zadowalający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawid5226

Może trochę nowszy niż 980 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gra, wygląda i ma pilota a do tego w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawid5226 napisał:

Zauważyłem, że ostatnio ceny skoczyły spokojnie x2, choć niekoniecznie są to sprzęty w dobrym stanie. Moją AX 730 kupiłem kilka lat temu w oryginale za śmieszne pieniądze, a jedynie wymagała czyszczenia potencjometrów.
@MarcinStereo mówisz Rotel? Jakiś RA 980 powinien być spoko, czy nie można tego nazwać spektakularną zmianą jakości?
@Dune No właśnie tak mi się wydawało, że NAD może mi zamulić za bardzo, dlatego wolałem poczekać na opinie. Ten JVC mnie zaciekawił, bo widzę że Pioneery to nie za często się pojawiają w sprzedaży.
A coś nowszego się kupi w podobnych pieniądzach, by zagrało dobrze? Bo w zasadzie mi to nie robi różnicy co będzie grało, byle efekt końcowy był zadowalający.

Ten Jvc grał u mnie z Usherami bardzo fajny wzmak duża wydajność dźwiękowo neutralny z lekko jasną górą kawał basu duża wieloplanowa scena jest wrażliwy na dobór kabla ic unikać kabli ze srebra,  na pewno podstawa to usunięcie tego kleju spod kondensatorów przy użyciu hot air i wyczyszczenie przekaźników w środku do tego regulacja prądów bias według instrukcji ja to zrobiłem sam trochę zainwestowałem w narzędzia i teraz wzmak po tym gra super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak chciałbyś przetestować Toppinga MX5? Wrażenia z Toura są bardzo dobre:

Klasa D to nie to samo co było dwa- trzy lata temu, a wobec obecnych cen sprzętu, w tym używanego taki MX5 może się okazać zaskakująco poważnym zawodnikiem :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2022 o 11:52, dawid5226 napisał:

Zakupiłem jakiś czas temu kolumny Kef Reference 103/3 bez KUBE

po pierwsze kup dobry parametryczny korektor do nich , albo szukaj kuba . Bo one nie grają płasko (ja używałem FBQ1000 gra lepiej od kuba , bardziej czysto)

musisz wprowadzić taką krzywą która ci bardziej pasuje , to są krzywe kuba od nich.

 

żadna yamacha do tych kolumn się nie nadaje , bo grają bezpłciowo , miałem je z ax900 jak i nadem - ponad 10 lat

Zagrały u mnie dopiero z meridianem 207+205 

coplanda nie miałem , ale wiem , że z naimem też fajnie grają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KEF Kube 103_3 EQ overlays -3dB contour.png

W dniu 19.03.2022 o 18:43, Dune napisał:

ale skoro piszesz o nad 3020

akurat ten nad grał bardzo dobrze , trochę jest za słaby - bas nie miał takiej kontroli jak z meridianem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz z tych kolumn hektarów sceny - to możesz odpuścić.

Po korekcji są to kolumny co mają bardzo ładną barwę i grają raczej ciepło w stylu vintage niż analitycznie. 

Raczej nie do hevi metalu 😛 .

nad monitor series - też grał słabo

yaqin mc10l dobrze je napędzał , ale tu z kolei bas nie był tak różnicowany jak na tranzystorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że muszę zacząć od korektora lub kuba. Dziękuję @bolo_senor za krzywe, za nic nie mogłem ich znaleźć w internecie, natomiast opinie co do kuba były różne i ciężko mi było jednoznacznie określić jego potrzebę. Widzę teraz, że faktycznie sporo zmienia. Na razie wprowadziłem korekcję z poziomu easy effects (używam linuxa i mam tam korektor parametryczny) i faktycznie, ta krzywa się sprawdza (w moim przypadku ta najniższa). 
Patrząc na multum możliwości chyba nie pozostaje mi nic innego jak dozbierać i po prostu pokolei testować kolejne wzmacniacze/końcówki. Nie ukrywam, że z przedstawionych propozycji najbardziej zaciekawił mnie Copland, który wychodzi na to, że gra dość chłodno co by nieco ostudziło zapał moich kolumn, oraz JVC.
Jak przytoczone wzmacniacze sprawują się z kolumnami o impedancji 4 ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dawid5226 napisał:

Dziękuję @bolo_senor za krzywe, za nic nie mogłem ich znaleźć w internecie,

sam ich się długo naszukałem

zanim zaczniesz w nie inwestować sprawdź stan głośnika w środku lubi się rozklejać i "pączki" gniją. Sprawdź na ucho czy nie charczy.

Nie dobierał bym do nich nic chłodnego , szukałbym tylko i wyłącznie angielszczyzny. 

 

14 godzin temu, dawid5226 napisał:

co by nieco ostudziło zapał moich kolumn

nic to nie zmieni z racji specyficznie grającego tweetera , jest po prostu "subtelny"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spędziłem sporo czasu na poszukiwaniach, aż sodpuściłem bo nic się nie pojawiało mimo tego, a nie mam profesjonalnego sprzętu pomiarowego by mieć punkt zaczepienia.

Już w nie zaglądałem. Oczywiście przeciwkurzowych praktycznie już nie ma, natomiast reszta zawieszenia jest w porządku, dlatego na razie tego nie ruszam. Myślałem o regeneracji, więc jeżeli zdecyduję je zostawić na dłużej to naprawię.

To biorę się za poszukiwania, wiem przynajmniej czego oczekiwać. A co ze słynną wydajnością prądową? Różnie piszą w przypadku tych kolumn - czy one faktycznie potrafią docisnąć wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dawid5226 napisał:

A co ze słynną wydajnością prądową? Różnie piszą w przypadku tych kolumn - czy one faktycznie potrafią docisnąć wzmacniacz?

kolumny mają korekcję impedancji więc są dość łatwe do napędzania , niemniej jak pisałem wcześniej na jednych wzmacniaczach bas jest monotonny bez szczegółów , na innych ładnie zróżnicowany. Raczej tranzystor ok 70w mocy

Poza tym bez pączków nie będzie basu takiego jak trzeba , bo one uszczelniają głośnik w komorze za głośnikiem. 

26 minut temu, dawid5226 napisał:

natomiast reszta zawieszenia jest w porządku

sprawdź czy się zawieszenie górne od kosza się nie odkleiło , nie widać tego - paluchem trzeba sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
On 4/3/2022 at 3:15 PM, bolo_senor said:

kolumny mają korekcję impedancji więc są dość łatwe do napędzania

To cenna informacja, ponieważ nie muszę brać w aż tak dużym stopniu pod uwagę obciążenia i bardziej mogę się skupić na samym brzmieniu.

On 4/3/2022 at 3:15 PM, bolo_senor said:

Poza tym bez pączków nie będzie basu takiego jak trzeba , bo one uszczelniają głośnik w komorze za głośnikiem.

Czyli mimo wszystko w końcu muszę je zrobić, natomiast

 

On 4/3/2022 at 3:15 PM, bolo_senor said:

sprawdź czy się zawieszenie górne od kosza się nie odkleiło , nie widać tego - paluchem trzeba sprawdzić

to sprawdzałem i jest w porządku, wszystko trzyma się poprawnie bez słabych punktów.

Dziękuję za pomoc wszystkim osobom biorącym udział w wątku 😉  Myślę, że teraz łatwiej będzie mi poszukiwać sprzętu mając na uwadze zaproponowane modele oraz pułap cenowy, który jak się okazało muszę rozszerzyć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.