Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NR1200 lub Denon DRA-800H + Focal Chora 806


walec51
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

rozważam zakup sprzętu audio do domu jednorodzinnego. Obecnie myślę nad:

Gabinet 16 m2 - gdzie głównie zależmy mi na bardzo dobrej jakości sprzęcie do muzyki:

Marantz NR1200 lub Denon DRA-800H + 2x Focal Chora 806

Jadalnia + Kuchnia (36 m2) + Taras - muzyka i podcasty, nadal mi zależy tu na względnie dobrej jakości ale już nie aż tak jak w gabinecie 🙂

2x Denon HEOS Amp HS2 + 4x Focal 100 ICW 8 (sufit) + 2x Focal 100 OD 8 (ściana budynku)

 

Wszystko powyższe można wpiąć w system multiroom Denona - co jest też dla mnie ważne aby w Jadalnia + Kuchnia + Taras mieć dwie strefy które mogą grać albo niezależnie albo to samo.

 

Pytanie czy uważacie że to dobre połączenie wzmacniaczy i głośników?

Czy polecilibyście jakieś alternatywy?

Zwłaszcza zastanawiam się nad gabinetem - na forum czytam że Denon DRA-800H ma dużo opcji połączeniowych ale sam wzmacniacz / ampli jest niskiej półki. Czy z tym Marantz NR1200 jest trochę lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Marantz z kolumnami Focal raczej bym nie polecał za mało muzykalności w tym połączeniu. Połączenie z Denonem jak dla mnie byłoby znacznie lepsze. Inną sprawą jest też wielkość kolumn, które przy takiej powierzchni mogą być niewystarczające i lepiej byłoby zastosować kolumny podłogowe takie jak Q Acoustics 3050i, czy Pylon Sapphire 25.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, walec51 napisał:

Pytanie czy uważacie że to dobre połączenie wzmacniaczy i głośników?

czyli jeszcze nie słuchałeś? Zacznij może od odsłuchania wybranych modeli. Na tym Heosie już w domu coś masz, czy po prostu taki zrodził się pomysł? Są tez inne systemy multiroom jak np Yamaha Music Cast, czy Bluesound, Linn, Devialet, B&W Formation Audio Pro. 

Denon najbardziej podobnie ofertowo wypada do Yamahy, z tym, że Yamaha ma więcej produktów w portfolio do wyboru. 

Ja tam bym założył sobie budżet i umówił się w kilku salonach na odsłuchy (pytaj koniecznie o dostępność konkretnych produktów, bo z tym aktualnie jest strasznie)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2022 o 14:10, walec51 napisał:

Gabinet 16 m2 - gdzie głównie zależmy mi na bardzo dobrej jakości sprzęcie do muzyki:

Marantz NR1200 lub Denon DRA-800H + 2x Focal Chora 806

Dobra jakość to nie amp. Idź w stronę wzmacniacza. Dwa Chory trochę mało dołu, raczej bardziej szczegółowe w graniu. Może zastanów się nad czymś bardziej uniwersalnym w stylu Dali Oberon 3.

Zamiast ampa możesz kupić wzmacniacz + odtwarzasz sieciowy z Heosem. Jakościowo wyjdzie takie zagranie na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi,

W dniu 28.02.2022 o 12:49, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

czyli jeszcze nie słuchałeś? Zacznij może od odsłuchania wybranych modeli. Na tym Heosie już w domu coś masz, czy po prostu taki zrodził się pomysł? Są tez inne systemy multiroom jak np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy Bluesound, Linn, Devialet, B&W Formation Audio Pro. 

Denon najbardziej podobnie ofertowo wypada do Yamahy, z tym, że Yamaha ma więcej produktów w portfolio do wyboru. 

Ja tam bym założył sobie budżet i umówił się w kilku salonach na odsłuchy (pytaj koniecznie o dostępność konkretnych produktów, bo z tym aktualnie jest strasznie)

co do systemu multiroom to jeszcze nic nie mam i wszystkie drogi otwarte - zacząłem iść w HEOS'a bo słyszałem obiegową opinię że za tą cenę mają najlepiej sotfware i integracje z apkami ogarniętą z konkurencji. Rozczytam się jak tam z Yamacha Music Cast to wygląda.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dobra jakość to nie amp. Idź w stronę wzmacniacza. Dwa Chory trochę mało dołu, raczej bardziej szczegółowe w graniu. Może zastanów się nad czymś bardziej uniwersalnym w stylu Dali Oberon 3.

Zamiast ampa możesz kupić wzmacniacz + odtwarzasz sieciowy z Heosem. Jakościowo wyjdzie takie zagranie na plus.

Bardzo lubię brzmienie ogólnie Focali ale patrząc po komentarzach to też na odsłuch wezmę inne. Teoretycznie jest HEOS Link który mógłbym podłączyć do dowolnego wzmacniacza ale HEOS Link to ponad połowę ceny Denon HEOS Amp HS2, więc nie wiem czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, walec51 napisał:

zacząłem iść w HEOS'a bo słyszałem obiegową opinię że za tą cenę mają najlepiej sotfware i integracje z apkami ogarniętą z konkurencji.

oj to chyba nie czytałeś o Bluesound i Yamaha 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, walec51 napisał:

Bardzo lubię brzmienie ogólnie Focali ale patrząc po komentarzach to też na odsłuch wezmę inne. Teoretycznie jest HEOS Link który mógłbym podłączyć do dowolnego wzmacniacza ale HEOS Link to ponad połowę ceny Denon HEOS Amp HS2, więc nie wiem czy warto.

Najlepiej LINK + wzmacniacz. W przyszłości jak wymienisz wzmaka to dalej będziesz miał HEOS'a - uniwersalna baza streamera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

oj to chyba nie czytałeś o Bluesound i Yamaha 😉

czy któryś z tych systemów potrafi pojawić się się jako wyjścia audio w Windows?

jeżeli tak to jestem sprzedany bo tego najbardziej brakuje mi w HEOS 🙂 

Po za własną apką to rozumiem że integracje z Spotify, Bluetooth oraz Chromecast to rozumiem już chyba wszyscy mają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, walec51 napisał:

czy któryś z tych systemów potrafi pojawić się się jako wyjścia audio w Windows?

jeżeli tak to jestem sprzedany bo tego najbardziej brakuje mi w HEOS 🙂 

Po za własną apką to rozumiem że integracje z Spotify, Bluetooth oraz Chromecast to rozumiem już chyba wszyscy mają?

Chromecast i bluetooth to jest kiepskie rozwiązanie w porównaniu do BluOS czy Yamaha Music Cast czy Heos. Po to te firmy stworzyły te systemy, aby to lepiej i stabilniej działało. Poczytaj o tych systemach. Masz wtedy totalną niezależność (apka Bluesound jest też dostępna na windows) https://www.tophifi.pl/multiroom/systemy-bezprzewodowe-bluesound.html https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast.html wszystko jest opisane. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Chromecast i bluetooth to jest kiepskie rozwiązanie w porównaniu do BluOS czy Yamaha Music Cast czy Heos. Po to te firmy stworzyły te systemy, aby to lepiej i stabilniej działało. Poczytaj o tych systemach. Masz wtedy totalną niezależność (apka Bluesound jest też dostępna na windows) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  wszystko jest opisane. 

Jak przyjdą do Ciebie goście i będą chcieli w salonie puścić coś z swojego telefonu to zmuszanie ich do zainstalowania apki Twojego systemu jest co po prostu słabe - dlatego Bluetooth i / lub Chromecast muszą być jako alternatywa.

Co do apki Bluesound na Windows to czy rejestruje się jako urządzenie wyjściowe żebym np. mógł dźwięk z dowolnej apki / gry wrzucić na stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, walec51 napisał:

Jak przyjdą do Ciebie goście i będą chcieli w salonie puścić coś z swojego telefonu to zmuszanie ich do zainstalowania apki Twojego systemu jest co po prostu słabe - dlatego Bluetooth i / lub Chromecast muszą być jako alternatywa.

Co do apki Bluesound na Windows to czy rejestruje się jako urządzenie wyjściowe żebym np. mógł dźwięk z dowolnej apki / gry wrzucić na stereo?

zmuszać nie i dlatego każde urządzenie chyba ma wbudowane bluetooth, a np Yamaha i Bluesound ma dwukierunkowy bluetooth nawet. 

Co do wypuszczania dźwięku dalej, albo można to zrobić po bluetooth albo po AirPlay. 

 

Jak już o wygodzie mowa, to ja za to nie wyobrażam sobie słuchać muzyki po bluetooth, już pomijając samą jakość dźwięku, każdy sms, połączenie przerywa odtwarzanie muzyki, do tego szybciej rozładowuje się bateria no i zasięg bt...

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zaintrygowany Waszymi podpowiedziami zainteresowałem się MusicCast'em i faktycznie wydaje się najbardziej dopracowany. Natomiast brak HDMI w stereo Yamahy mógłbym rozwiązać poprzez konwerter: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdybym się uparł na głośniki Focal Chora 806 lub Aria 906 jaki wzmacniacz byście polecili dla przedwzmaka WXC-50?

Bo z tego co czytam to WXA-50 do Focali pasować nie będzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, walec51 napisał:

Zaintrygowany Waszymi podpowiedziami zainteresowałem się MusicCast'em i faktycznie wydaje się najbardziej dopracowany. Natomiast brak HDMI w stereo Yamahy mógłbym rozwiązać poprzez konwerter: https://allegro.pl/oferta/konwerter-usb-spdif-v4-nostromo-9772600646

Gdybym się uparł na głośniki Focal Chora 806 lub Aria 906 jaki wzmacniacz byście polecili dla przedwzmaka WXC-50?

Bo z tego co czytam to WXA-50 do Focali pasować nie będzie.

 

zacznij od poszukania godnego napędu dla Focali, skoro je wybrałeś. Odsłuchaj tych kolumn w kilku konfiguracjach (z Denonem, Marantzem i Yamahą). Coś od razu zapewne odrzucisz i nie będzie problemu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walec51

Odpuściłbym sobie Denona DRA-800H. 2 tygodnie temu sprzedałem takiego po 2 latach użytkowania. Jest bogato wyposażony jeśli chodzi o wejścia HDMI, obsługuje streaming, BT, ale napisałeś, że w gabinecie zależy Ci na jakości muzyki. Tutaj Denon DRA-800H wg mnie rozczarowuje (mnie rozczarował, ale dopiero po wymianie tak naprawdę to zrozumiałem). Denon to dobry wybór jak faktycznie potrzebujesz multum wejść HDMI i uniwersalnego sprzętu do salonu (ale wciąż stereo), a jakość jest mniej istotna - ma po prostu jako tako grać, a Ciebie jakość dźwięku interesuje mniej. Sęk w tym, że jego cena składa się z tych wszystkich możliwości podłączeń, a na sam dźwięk zostało już niewiele. Nie wiem dokładnie z czym to jest porównywalne, ale obstawiałbym, że dowolna integra powyżej tysiąca złotych zaprezentuje więcej jakości dźwięku niż DRA-800H.

A trzeba też zauważyć, że DRA-800H mocno podrożało. Ja je kupiłem za 2500 zł nowe. Teraz za więcej to chodzą używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, walec51 napisał:

Gdybym się uparł na głośniki Focal Chora 806 lub Aria 906 jaki wzmacniacz byście polecili dla przedwzmaka WXC-50?

Nam do Focali pasują Audiolaby. Fajnie się to zgrywa razem, warto rzucić uchem :) 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Warto posłuchać zestawu z kolumnami Tonisl Maestro, Siesta, Calipso, zamiast brnąć w jakieś zagraniczne ,,wynalazki''. Celowo napisałem, że ,,wynalazki'', bo jak głosi znane powiedzenie ,,cudze chwalicie, swego nie znacie. Ktoś, kiedyś, poradził mi STX - totalna porażka. Denon i Yamacha gra krańcami jak ,,V'', dużo basu i sopranu. Przy złych, mało efektywnych kolumnach to totalna porażka. Najlepiej nie sugerować się czyimś zdaniem, tylko własnymi wrażeniami z odsłuchu, ponieważ każdy ma inny słuch, inną barwę odbioru dźwięku, inne ,,wyobrażenie'' dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2023 o 09:42, CD56 napisał:

Warto posłuchać zestawu z kolumnami Tonisl Maestro, Siesta, Calipso, zamiast brnąć w jakieś zagraniczne ,,wynalazki''. Celowo napisałem, że ,,wynalazki'', bo jak głosi znane powiedzenie ,,cudze chwalicie, swego nie znacie. Ktoś, kiedyś, poradził mi STX - totalna porażka. Denon i Yamacha gra krańcami jak ,,V'', dużo basu i sopranu. Przy złych, mało efektywnych kolumnach to totalna porażka. Najlepiej nie sugerować się czyimś zdaniem, tylko własnymi wrażeniami z odsłuchu, ponieważ każdy ma inny słuch, inną barwę odbioru dźwięku, inne ,,wyobrażenie'' dźwięku.

A jak to odkopales i po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich portalach nie ma ,,odkopywania''. Tematy są zawsze aktualne, ponieważ i przetworniki (kolumny głośnikowe), są aktualne. Nie ma znaczenia jaki temat jeżeli używane są kolumny.

Myślałem, że coś konstruktywnego wniosłeś do mojej konkretnej wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CD56
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.