Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar czy zestaw stereo? +/- 1000 zł


zament97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Aktualny sprzęt - ostatnio zepsuła mi się wieża z 2005 roku (Philips Mc- m570 micro system) i szukam czegoś nowego.

Cel zestawu - głównie pod muzykę (połączenie do PC) ale może być też podpięte pod TV.

Dlatego właśnie zastanawiałem się nad tym, czy iść bardziej w stronę soundbara (np. JBL bar 2.1 deep bass) czy może bardziej jakiś system audio pod pokój około 25 m? Dodam, że nie bardzo mam miejsce na kolumny stojące, więc wolałbym bardziej głośniki na regał.

Budżet myślę, że około 1000 zł. Dodam, że jestem z Warszawy w razie jakichś ofert z OLX itd.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zament97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie wiesz soundbar jest urządzeniem przeznaczonym do oglądania telewizji, czy filmów. Może w zależności od klasy grać efektownie, ale należy pamiętać, że przy odtwarzaniu muzyki stereo dźwięk jest gorszy od standardowych rozwiązań typu wieże itp. Podsumowując jeśli soundbar to polecam, ale wyłącznie jako namiastka kina, jeśli stereo to szukaj wieży.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli stawiasz na filmy, to może w tym wypadku faktycznie soundbar z subem wystarczy, jednak jak chcesz też posłuchać muzyki, to lepiej szukać używanego małego stereo. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli jeszcze nie wiesz soundbar jest urządzeniem przeznaczonym do oglądania telewizji, czy filmów. Może w zależności od klasy grać efektownie, ale należy pamiętać, że przy odtwarzaniu muzyki stereo dźwięk jest gorszy od standardowych rozwiązań typu wieże itp. Podsumowując jeśli soundbar to polecam, ale wyłącznie jako namiastka kina, jeśli stereo to szukaj wieży.

Z tego co słyszałem, to ten JBL 2.1 deep bass nada się też do muzyki. Nie wiem czy w tej cenie znajdę jakąś wieżę, która faktycznie będzie dużo lepiej grała?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili wszystkie soundbary nadają się do muzyki, dopiero w domu po jakimś czasie zobaczysz, że czegoś brakuje w tym dźwięku. Będziesz miał potężny bas i górę pasma a środka będziesz szukał i zapewne za kilka miesięcy będziesz chciał to sprzedać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2022 o 14:22, zament97 napisał:

Cel zestawu - głównie pod muzykę

I zastanawiasz się nad soundbarem... jaja sobie robisz?

To się nadaje do słuchania wiadomości, gdy masz monitor bez głośników, a nie do muzyki- ani pełnego i wyrównanego pasma, ani swobody w przekazie, ani prawidłowej stereofonii z soundbaru nie uświadczysz.

Po co kupować drugi raz głośniki takie same, jak już masz w tv, z dołożoną namiastką subwoofera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zament97 napisał:

 

Z tego co słyszałem, to ten JBL 2.1 deep bass nada się też do muzyki. Nie wiem czy w tej cenie znajdę jakąś wieżę, która faktycznie będzie dużo lepiej grała?

Funkcjonalnie soundbar to dobre rozwiązanie i bezproblemowe. Jeśli jednak jakość dźwięku jest dla Ciebie ważna, to wieża za 1000 zł nie będzie jakimś krokiem na przód a w kwesti komunikacji z PC nawet bardziej problemowa niż soundbar 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrewK-1978 napisał:

Funkcjonalnie soundbar to dobre rozwiązanie i bezproblemowe

Pokaż mi soundbar za tysiaka, który sprawdzi się w muzyce.

Funkcjonalność, to nie wszystko.

Poza tym, za tysiaka spokojnie można kupić używane: wzmacniacz, kolumny i tani, ale w pełni funkcjonalny dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2022 o 14:22, zament97 napisał:

Budżet myślę, że około 1000 zł. Dodam, że jestem z Warszawy w razie jakichś ofert z OLX itd.

Odłóż sobie trochę więcej kup SMSL Q5 Pro + Heco Aurora 300 😉 Nie majątek, a będzie to dobrze grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, porlick napisał:

Pokaż mi soundbar za tysiaka, który sprawdzi się w muzyce.

Funkcjonalność, to nie wszystko.

Poza tym, za tysiaka spokojnie można kupić używane: wzmacniacz, kolumny i tani, ale w pełni funkcjonalny dac.

Pokaż mi wieżę do 1000 zł, z którą połączysz się PC-tem bezprzewodowo albo wyślesz z komputera jakikolwiek sygnał cyfrowy. Takie wieże nie odbiega jakością dźwięku od soundbarów w podobnej cenie, miem nawet twierdzić, że mocowo będą "kompresować" dźwięk przy niższych poziomach głośności

U welu znajomych grają między innymi: 

LG SN4, Samsung HW-Q60T

20 godzin temu, porlick napisał:

Poza tym, za tysiaka spokojnie można kupić używane: wzmacniacz, kolumny i tani, ale w pełni funkcjonalny dac.

Można i wtedy może być to lepsza opcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Ty.

Soundbar to głośniki. 

 

A ja myślałem, że w środku jest zintegrowany moduł komunikacji bluetooth i lub wi-fi, dac, wzmacniacz i głośniki. W kontekście współpracy z PC to nawet ma więcej do zaoferowania niż taka wieżyczka za 1000 zł. Chyba nawet sam coś wspomniałeś o zewnętrznym DAC'u, który byłby potrzebny do podłączenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że chcesz używać wyjścia słuchawkowego w PC do podpięcia z wieżą, ale jak by się to miało wtedy do jakości dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby coś takiego plus kpl głośników za 5 stów. Gwarantuję, że za taką cenę upolujesz  naprawdę dobrze grające.

Fx-audio D502BT cyfrowy wzmacniacz mocy 60W * 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym- czy soundbary za tysiaka (o taki chodzi w tym wątku) są wyposażone w wi fi i streaming???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego JBL bar 2.1 deep bass i według mnie gra zajebiście. Nie jestem żadnym audiofilem, ale i tak w porównaniu do starej wieży jest o wiele lepiej. Trzęsie całym mieszkaniem ten subwoofer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

Choćby coś takiego plus kpl głośników za 5 stów. Gwarantuję, że za taką cenę upolujesz  naprawdę dobrze grające.

Fx-audio D502BT cyfrowy wzmacniacz mocy 60W * 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym- czy soundbary za tysiaka (o taki chodzi w tym wątku) są wyposażone w wi fi i streaming???

Ale to chyba nie jest wieża o jakiej rozmawiamy, zreszta koniec tematu

3 minuty temu, AndrewK-1978 napisał:

Ale to chyba nie jest wieża o jakiej rozmawiamy, zreszta koniec tematu

Po co Ci ten streaming skoro kolega chce podłączyć do PC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, AndrewK-1978 napisał:

Ale to chyba nie jest wieża o jakiej rozmawiamy

Bo nie rozmawiamy o żadnej wieży. Kolega pisał, że MIAŁ WIEŻĘ, a zastanawia się nad "soundbarem lub stereo", o wieży nie pisał.

54 minuty temu, AndrewK-1978 napisał:

Po co Ci ten streaming skoro kolega chce podłączyć do PC

A więc taki wzmacniacz plus kolumny wpisuje się w hasło "stereo" znakomicie. Wejścia cyfrowe, w tym USB i BT, jedno analogowe, czytelny wyświetlacz, pilot, ładny, zgrabny, to z telefonu po BT można puścić radio internetowe.

Czego więcej trzeba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, porlick napisał:

Bo nie rozmawiamy o żadnej wieży. Kolega pisał, że MIAŁ WIEŻĘ, a zastanawia się nad "soundbarem lub stereo", o wieży nie pisał.

A więc taki wzmacniacz plus kolumny wpisuje się w hasło "stereo" znakomicie. Wejścia cyfrowe, w tym USB i BT, jedno analogowe, czytelny wyświetlacz, pilot, ładny, zgrabny, to z telefonu po BT można puścić radio internetowe.

Czego więcej trzeba?

Masz racje co do wieży, to ja zafiksowalem się na nią. Wracając do wątku, jeśli ktoś chce odtwarzać ze źródła jakim jest PC, to niewygodne jest operowanie nim przy podłączeniu kablowym prawda? Średnio widzę podchodzenie do laptopa gdzie stoi sprzęt aby zmienić utwór. Możesz oczywiscie wyświetlić zawartość komputera na tv, ale znowu musisz dokupić klawiaturę i myszkę bezprzewodowa. Dodatkowo, co możesz zaoferować w jakości dźwięku w sprzęcie do 1000 zł - nawet jeśli mówimy o sprzęcie używanym? Wątpię, czy odczujesz jakaś duża roznice w jakości, miedzy sprzętem stereo a soundbarem, one naprawdę jak na te cenę grają dobrze. Do tego dochodzi funkcjonalność, minimalizm i „potega” basu jakiej nie doświadczysz z kolumienek podstawowych. Nie czarujmy się, dla większości osob uzytkujacych sprzęt audio, priorytetem będzie mocny bas i dość duże jak na możliwości mieszkań, poziomy głośności. Zreszta wybór padł i chyba o to chodziło założycielowi tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrewK-1978 napisał:

jeśli ktoś chce odtwarzać ze źródła jakim jest PC, to niewygodne jest operowanie nim przy podłączeniu kablowym prawda?

Oczywiście używanie uniwersalnego komputera do muzyki to nieporozumienie. Tu trzeba rozwiązania specjalizowanego- np RPi. Masz wtedy maszynę bezgłośną, nie obarczoną niepotrzebnymi funkcjami, sterowana z telefonu przez tzw "mirror ekranu", więc nawet nie potrzebujesz monitora do obsługi. A jak nie chcesz się bawić w samodzielne stawianie systemu, to mikrokomputerem na androidzie z gotowym kombajnem, Kodu, XBMC, czy co tam teraz funkcjonuje, z identycznym sterowaniem. (Miałem, używałem, dopóki mi nie padł że "starości", czyli braku wsparcia dla zbyt starego Androida.) Wyjście sygnału po HDMI (miałem początkowo podłączony do tv, stamtąd optykiem do DACa) lub USB do DACa w późniejszym czasie. Zanim skończyło się wsparcie, działał bez zacinki.

Później zaczęły się pojawiać komunikaty, że wymaga aktualizacji, za stare kodeki, Kodi nie chciał startować, producent nie dawał nic nowego (a był zabezpieczony przed grzebaniem i instalacją z zewnętrznych źródeł.)

W RPi tych problemów być nie powinno, bo to struktura otwarta 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2022 o 20:55, porlick napisał:

Oczywiście używanie uniwersalnego komputera do muzyki to nieporozumienie. Tu trzeba rozwiązania specjalizowanego- np RPi. Masz wtedy maszynę bezgłośną, nie obarczoną niepotrzebnymi funkcjami, sterowana z telefonu przez tzw "mirror ekranu", więc nawet nie potrzebujesz monitora do obsługi. A jak nie chcesz się bawić w samodzielne stawianie systemu, to mikrokomputerem na androidzie z gotowym kombajnem, Kodu, XBMC, czy co tam teraz funkcjonuje, z identycznym sterowaniem. (Miałem, używałem, dopóki mi nie padł że "starości", czyli braku wsparcia dla zbyt starego Androida.) Wyjście sygnału po HDMI (miałem początkowo podłączony do tv, stamtąd optykiem do DACa) lub USB do DACa w późniejszym czasie. Zanim skończyło się wsparcie, działał bez zacinki.

Później zaczęły się pojawiać komunikaty, że wymaga aktualizacji, za stare kodeki, Kodi nie chciał startować, producent nie dawał nic nowego (a był zabezpieczony przed grzebaniem i instalacją z zewnętrznych źródeł.)

W RPi tych problemów być nie powinno, bo to struktura otwarta 

Myśle, ze my jako użytkownicy tego forum jesteśmy „zmanierowani” dobrym dźwiękiem, mało co jest nas w stanie zadowolić i ciagle czujemy potrzebę ulepszania lub zmiany. Poszliśmy z tym tak daleko, ze staliśmy się niezrozumiali dla większości osob, które zaglądają tutaj na forum w celu znalezienia fachowej pomocy w doborze sprzętu. Narzucamy im często nasze „ego” rozwiązania, których tak naprawdę nie potrzebują, a my nie jesteśmy w stanie przyjąć, ze dla kogoś dźwięk za kilkaset złotych może być końcem poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto się dobrze zastanowi stwierdzi, że komputer/laptop używany do pracy, gier, sieci, zakupów, czy kto wie, ilu jeszcze zastosowań, nie nadaje się do słuchania muzyki. Do tego potrzeba urządzenia, które nie tworzy sobie problemów, włączającym się wentylatorem, które przy spiętrzeniu zadań nie będzie się wysypywać, bo ma jedno- grać w najlepszy możliwy sposób, z zadowalającą słuchacza jakością i nic nie może mu w tym przeszkodzić. Koszt RPi, czy innego cuda tego typu to naprawdę niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.