Skocz do zawartości
IGNORED

Rezerwiści na Forum AS


fox733
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakimi szyframi? Przecierz napisałem 

Mam jeszcze numer specjalności podać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Dla wiedzy pacyfistów; w tamtym czasie służby w komunistycznym wojsku wyjazd po kilku miesiącach rozstania to było naprawdę coś.

W 1985 to ja już byłem w cywilu, w pierwszym roku służby to mało kto wyjeżdżał gdziekolwiek... ale zwerbowano mnie "uj wie dla czego" w czerwcu jak były pobory wiosna jesień pół roku po 13 grudnia

9 minut temu, fox733 napisał:

Jakimi szyframi? Przecierz napisałem 

Mam jeszcze numer specjalności podać?

Słabym obserwatorem byłeś, ja obserwowałem stary rocznik jak wychodził do cywila a później  po paru miesiącach widziałem go z powrotem na poligonie. Wszystko zrobiłem żeby wyjść bez żadnej specjalności co by mnie do rezerwy nie ciągali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy szeregowy podchorąży melduje się! 🙂

W razie W - przybywam. Nie, żebym odczuwał jakąś ogromną potrzebę postrzelania sobie do roSSjan, ale żona już mi zapowiedziała, że od razu mnie pakuje i syna - i do boju! Ona sobie nie wyobraża, żebyśmy się dekowali gdy Naród w potrzebie. 🙂

Nie zamierzam się z nią spierać. To by było bardziej niebezpieczne, niż zadrzeć z całym Imperium Zła!  🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po tym jakże "dydaktycznym" memie czekam na selfie z frontu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miast na koniu, aby zwierzecia nie meczyc to na nowym rumaku prosto z Rzeszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kichanadeta napisał:

na nowym rumaku prosto z Rzeszy

Przecież rower na froncie to nic nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2022 o 14:09, fox733 napisał:

Zastanawiam się ilu forumowiczów jest rezerwistami po służbie wojskowej(ciekawe czy są jacyś w czynnej?) i jak zareagują na ewentualną mobilizację.

Osobiście uważam, że NATO nie powinno na razie  militarnie angażować się w konflikt na Ukrainie gdyż mogło by to doprowadzić do armagedonu nuklearnego.

Niemniej w razie mobilizacji rezerwy bez wahania się stawię.

A Wy?

To czy kogoś wezmą czy nie wezmą decydowała kategoria wojskowa . Obowiązujące jak na razie kategorie to A,B,D,E . Z ćwiczeń i mobilizacji zwalnia jeszcze kategoria E której treść mówi . Trwale niezdolny do służby wojskowej w czasie wojny i pokoju. Pozostałe są już na liście powołań na ćwiczenia oraz na mobilizację. To wszystko ma zmienić Ustawa o obronie ojczyzny. Nie wykluczone że również leciwi emeryci się załapią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam  przydział na wypadek W. Kiedys mnie chyba już wykreslili . Bywałem juz na cwiczeniach rezerwy i fajnie bylo . No bolało z prawej strony brzucha potem trochę. Ale ogólnie kozak jak ktos chce wyrwac się z domu. Specjalnosc to ja mam alfabet morsea .hehe. Chyba juz nieprzydatną obecnie. O wojsku poborowym jak tam było to w sumie zupełnie zapomniałem ale obecnie wspomnienia wróciły. Dostałem kaprala na szkółce choc nie chciałem ale sztuka musiała byc i już. W sumie nic nie zdałem na egzaminach i sie migałem ale belki dali. Przez jakis czas byłem tzw p.o dowódcy kompanii tzw skadrowanej- kompania składała sie z 6 szeregowych. I maszerowałem na apelu w poniedziałki na przedzie salutująć . Faktycznie wesoło było. Nie lubie wojska , mundurów ale jakby co to sie nie bede migał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mzawek napisał:

Specjalnosc to ja mam alfabet morsea .hehe. Chyba juz nieprzydatną obecnie.

Jakże się mylisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poznałem ruskie technologie lotnicze na lotnisku Kluczewo takie jak SU-27 i Mig 29 . W piłke gralismy z ruskami . W sumie ilu ruskich to nie wiadomo bo to była armia czerwona.Oficerowie mieli złote zęby a szeregowcy to była bieda nad biede. Jeden nawet uciekł z warty uzbrojony ruski ale go odstrzelili. Wszystko było w ich jednostce krzywe i byle jakie. Nawet gniazdka i kontakty ( włączniki swiatła). Wszystko byle jakie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to byle jakie wojsko. 

Tylko tutejsi agenci kremla 😉 w wątkach o wojsku jarają się np. ruskimi pociskami hipersonicznymi... Wystrzelili chyba już dwa na Ukrainę i jeszcze dwa im zostały... Ruskie sołdaty podjechali na ukraińską wioskę i zhandlowali karabin za jakieś paszteciki... a te były i tak zatrute...

Wojsko to nie tylko dwa zestawy pocisków hipersonicznych to dużo więcej. 

Ja oczywiście na wezwanie... stanę...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na jutubie jest moje wojsko z młodosci. Moc internetu. Ja byłem troszke wczesniej niz nagrano film. Nawet wartowania jest gdzie spałem po nocach zamiast kotów rozpylac po posterunkach. Fajne wspomnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jackk napisał:

To takie fajne nie???

Trza wiedzieć, co to znaczy. 

Poza tym, kot na warcie jest niebezpieczny- zwłaszcza dla gostków z rezerwy, skaczących po flaszkę. Za moich czasów jednego takiego z lekkim zawałem ściągano z płotu, jak mu kulka nad głową przeszła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jackk napisał:

To takie fajne nie???

Rozpylanie kotow po  posterunkach to rozprowadzanie wartowników na warcie po posterunkach. Ja byłem rozpylaczem.W nocy spałem zamiast łazic z nimi. Sami sie rozpylali. Luzik nic strasznego . Cała ta fala to raczej smiechy niz jakies znecanie.Ten temat  jest dla obeznanych w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie:

Miałem służbę wartowniczą. Dla nie wiedzących; służba wartownicza to jedyna ze służb w wojsku w czasach pokoju, kiedy użytkuje się broń ostrą.

Trzech chłopaków z zasadniczej umówiło się ze mną, że idą na wesele do wioski obok. Obliczyliśmy za ile godzin będę ponownie na posterunku (cykl to posterunek, odpoczynek i czuwanie na wartowni). Mieli wrócić po umówionym czasie. 

Oczywiście wrócili po mojej następnej bytności na posterunku. 

Jesteśmy więc po rozprowadzeniu na wartowni. Słyszymy nagle serię z kałacha...

...

Chłopak trzymający ten posterunek po mnie widząc przełażące przez mur postacie pociągnął serią z KBK AK. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Potwierdziło to tylko w jednostce wiedzę o tym, że Bażanty są stuknięci i niebezpieczni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Dla nie wiedzących; służba wartownicza to jedyna ze służb w wojsku w czasach pokoju, kiedy użytkuje się broń ostrą.

To trochę nie tak... 

Służba wartownicza to jedyne zadanie bojowe wykonywane w czasie pokoju.

I nie ma broni ostrej, no chyba że to cecha bagnetu lub noża skoczka. Jest ostra amunicja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale wprowadziłeś niewtajemniczonych w błąd pisząc, że jedynie na warcie żołnierz może mieć broń z ostrą amunicją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mzawek napisał:

Rozpylanie kotow po  posterunkach to rozprowadzanie wartowników na warcie po posterunkach. Ja byłem rozpylaczem.W nocy spałem zamiast łazic z nimi. Sami sie rozpylali. Luzik nic strasznego . Cała ta fala to raczej smiechy niz jakies znecanie.Ten temat  jest dla obeznanych w temacie.

Pierdu pierdu, fala to najgorszy syf do jakiego dopuściła w wojsku kadra zawodowa co by się op*erdalać w godzinach pracy

U nas na batalionie z tego powodu jedna osoba się powiesiła. Kolega? z mojej drużyny dostał trzy lata więzienia za gaszenie papierosów na klatkach piersiowych młodych służbą żołnierzy…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fox

Zaraz, zaraz.

A kiedy jeszcze?

Przecież na strzelaniu jest pod kontrolą. Dostaje ściśle określoną ilość ostrej amunicji, z której musi się rozliczyć zbierając choćby łuski...

Jedynie służba wartownicza pozwala na łażenie bez kontroli w ramach swojego posterunku i możliwość jej użycia byleby zgodnie z regulaminem.

Jako kontrolę rozumiem samodzielne decydowanie. Na strzelaniach wykonujemy komendy, jesteśmy pod okiem dowodzących strzelaniem. Na warcie sami musimy reagować. 

3 minuty temu, ASURA napisał:

U nas na batalionie z tego powodu jedna osoba się powiesiła

To prawda. Fala to nie żadna zabawa jakby się niektórym wydawało. Mógłbym trochę tu poopowiadać...

U nas w budynku piętro wyżej była kompania służby zasadniczej. Jeden z żołnierzy zastrzelił się podczas czyszczenia broni. 

Wyżej napisałem o rozliczeniu się z naboi ostrych. Ów nieszczęśnik przemycił nabój ostry ze strzelań i zastrzelił się...

Zastrzelił się kiedy i my, piętro niżej mieliśmy zajęcia z bronią na sucho...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 2godzinną odprawe przed wartą. Pełniliśmy wartę ganizonową przy magazynach w Modlnicy (w szczerych polach) i przejmowaliśmy służbę po zmianie na której jeden wartownik postrzelił drugiego w głowe. Z tego co pamiętam jak wychodziłem z wojska to był jeszcze w śpiączce. 

To był ogromny czworobok i wartownicy sbotykali się na rogach i z nudów bawili się bronią,

Ja niestety też, siedziałem i rozładowywałem cały magazynek suwadłem  raz po raz aż do momentu kiedy nie mogłem znaleźć jednego naboju.

Wyrwałem całą trawę w promieniu 1,5m i nie znalazłem... okazało się, że wpadł do dziurki w ziemi niewiele większej od średnicy naboju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nim jesteś to i może lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fox733

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłem, w pizdeczkę dali, nauczyli zabijać, gapę mam.  Wzięli, bo byłem na LOK-owskich obozach przysposobiena obronnego: tam zrobiłem pierwsze prawo jazdy na motor(Stargard), licencja płetwonurka(Miedwie) i skoki spadochronowe w Lesznie.  Tata (były zastępca dowódcy pułku) pomógł urwać się się wcześniej, bo zdrowie nie takie. But sierżanta przestał straszyć przy skokach z otwarciem bezpośrednim spadochronu.

Do 28 roku życia miałem przechlapane- ileś komisji lekarskich, bo w WKU rozkleiły się kartki. Nie dałem się ...

Teraz te wojskowe klimaty są mi nadal obce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.