Skocz do zawartości
IGNORED

Maciupeńki subwoofer do zestawu Rotel A12 & KEF LS50


Gardener Undertaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2022 o 08:55, Piopio napisał:

Są strojone do słuchania z bliska i mają bas reflex z przodu. No i na ogół mają regulację tonów ...

"To, że dane kolumny potrafią zagrać całkowicie różnie w innym pomieszczeniu, to nie tylko kwestia innej akustyki. Lecz także innego pola (odległości) odsłuchu. Kolumny strojone pod bliskie pole, z dalszej odległości zabrzmią stłumionym dźwiękiem, na skutek podbicia (równo przetwarzanego) basu."

"Musimy pamiętać że niski bas w mniejszym metrażu na prawdę ciężko usłyszeć z racji długości fali i odległości od kolumn."

Potrafimy sobie wyobrazić nie tylko bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, xajas napisał:

sa subwoofery, ktore maja te funkcje, pisalismy o tym juz wiele razy

Mają takie narzędzia do konfiguracji jak amplitunery kina domowego?  - tylko się upewniam, że da się zrobić podział pasma satelitów i suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, J.Jerry napisał:

Mają takie narzędzia do konfiguracji jak amplitunery kina domowego?  - tylko się upewniam, że da się zrobić podział pasma satelitów i suba.

Podziału się nie da (zazwyczaj) ale ponieważ w stereo nie ma osobnej ścieżki basu, to nie jest on potrzebny. Wystarczy dopasowanie dźwięku suba do dźwięku kolumn. W stereo sub ma grać razem z kolumnami, a nie gdzieś obok coś innego.

Wyniki mojej ankiety były jednoznaczne: spośród osób, które miały doświadczenie z subem w stereo, tylko jedna wypowiedziała się negatywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Mają takie narzędzia do konfiguracji jak amplitunery kina domowego?  - tylko się upewniam, że da się zrobić podział pasma satelitów i suba.

Tak, porządny sub powinien mieć zwrotnicę a nie tylko filtr "dla siebie". Są takie, ale chyba nie w kategorii "do tysiąca". Chociaż zdarzają się ostatnio też takie uproszczone konstrukcje, ze stałym filtrem dla satelit (zwykle 80Hz) i przestrajanym filtrem dla suba. Wtedy przełącznik omijający/wyłączający suba omija również ten filtr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, przemak napisał:

...porządny sub powinien mieć zwrotnicę a nie tylko filtr "dla siebie".

Powinien - nie powinien, zazwyczaj nie ma i praktyka pokazuje, że mieć nie musi. Jak komuś się marzy płaskie pasmo dzięki zwrotnicy, to ze zwględu na górki i dołki obu urządzeń oraz akustykę pomieszczenia i tak jej mieć nie będzie. Audio musi swoimi niedoskonałościami w gust użytkownika trafić i sub bez zwrotnicy dla satelit nic tu nie zmienia.

Ps.

Nawet płynnej regulacji fazy ze świecą szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mają takie narzędzia do konfiguracji jak amplitunery kina domowego?  - tylko się upewniam, że da się zrobić podział pasma satelitów i suba.

Tak, niektore maja. A jesli chcesz fitrowac satelity, to musisz uzyc aktywnych satelitow
Podziału się nie da (zazwyczaj) ale ponieważ w stereo nie ma osobnej ścieżki basu, to nie jest on potrzebny. Wystarczy dopasowanie dźwięku suba do dźwięku kolumn. W stereo sub ma grać razem z kolumnami, a nie gdzieś obok coś innego.

Oj Szymon, juz nie mieszaj, to sie nie zgadza i jest bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat subwooferow nie konczy sie na B&W i RELach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_9421.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:

Swiat subwooferow nie konczy sie na B&W i RELach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena?

30 minut temu, xajas napisał:

Oj Szymon, juz nie mieszaj, to sie nie zgadza i jest bez sensu.

Wprost przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie odgrywa roli, pytanie brzmialo „czy sa takie“ a nie „czy sa takie za dwie stowki“
A porownanie ze sciezka basu jest bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xajas napisał:

Cena nie odgrywa roli, pytanie brzmialo „czy sa takie“ a nie „czy sa takie takie za dwie stowki“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No więc hipotetycznie są, w praktyce autor wątku nie znajdzie.

21 minut temu, xajas napisał:

A porownanie ze sciezka basu jest bez sensu 

Wprost przeciwnie! Monitorki 6,5' same się odcinają bez żadnej dodatkowej zwrotnicy, a przecież subik 8' niczemu większemu nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:

...praktycznie tez znajdzie...

🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Podziału się nie da (zazwyczaj) ale ponieważ w stereo nie ma osobnej ścieżki basu, to nie jest on potrzebny. Wystarczy dopasowanie dźwięku suba do dźwięku kolumn. W stereo sub ma grać razem z kolumnami, a nie gdzieś obok coś innego.

Żeby sub nie grał pasma satelit, dlatego jest potrzebny podział. Czyli masz pełne pasmo od dołu, ale tak je dzielisz, że sub odtwarza np. do 100Hz, a satelity od 100Hz i ten podział powinien mieć regulacje.

Godzinę temu, xajas napisał:

Tak, niektore maja. A jesli chcesz fitrowac satelity, to musisz uzyc aktywnych satelitow

W kinie domowym są pasywne, nie słyszałem o takim warunku. Suby mają filtry do satelit, które można przestrajać, to nie słyszałem.

2 godziny temu, przemak napisał:

Tak, porządny sub powinien mieć zwrotnicę a nie tylko filtr "dla siebie". Są takie, ale chyba nie w kategorii "do tysiąca". Chociaż zdarzają się ostatnio też takie uproszczone konstrukcje, ze stałym filtrem dla satelit (zwykle 80Hz) i przestrajanym filtrem dla suba. Wtedy przełącznik omijający/wyłączający suba omija również ten filtr. 

W amplitunerze masz niezbędne regulacje żeby zszyć satelity z subem.

Stały filtr to za mało, a przestrajany i pasywny o funkcjonalności DSP byłby czymś dziwacznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, J.Jerry napisał:

Czyli masz pełne pasmo od dołu, ale tak je dzielisz, że sub odtwarza np. do 100Hz, a satelity od 100Hz i ten podział powinien mieć regulacje.

Teoretycznie. Ale to nie jest tak, że z satelit poniżej 100Hz jest absolutna cisza, a sub gra do 99,(9)Hz A teraz zerknij na charakterystykę monitorków autora wątku - one wycinają się same, wystarczy sub wpasować w to wycięcie. Idealnie się nie uda, ale satysfakcjonująco? Owszem. Idealnie równego pasma nawet z filtrem nie uzyskamy, wystarczy że górki i dołki w subiektywnej ocenie zagrają fajnie.

Ale jak się ma kolumny grające np od 30Hz i dokłada sub, to faktycznie jakiś filtr gurnoprzepustowy potrzebny. Na ale takie subika jak moje bw608 nikt z kolumnami grajacymi od 30Hz nie połączy, bo i on gra od 30Hz więc niby po co? No więc po co mu filtr gurnoprzepustowy dla kolumn?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, J.Jerry napisał:

W kinie domowym są pasywne, nie słyszałem o takim warunku. Suby mają filtry do satelit, które można przestrajać, to nie słyszałem.

Jeszcze wiele rzeczy nie slyszales 🙂

BTW.

Powyzsze uwagi sa bez sensu, bo jesli pytasz czy sa takie rozwiazania poza amplitunerami KD, to znaczy ze rozwazamy audio poza KD, wiec pasywne satelity w KD nie odgrywaja zadnej roli.

Popatrz na zalacznik powyzej, to zobaczysz jak "Suby mają filtry do satelit, które można przestrajać,.."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Stały filtr to za mało

Najczęściej wystarcza. Standard przecież jest, wynosi około 80Hz. Niektóre monitory mają taki filtr. Wygodniej jest jednak, gdy jest on w subie. Np: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

przestrajany i pasywny o funkcjonalności DSP byłby czymś dziwacznym

Nie wiem, co to jest "funkcjonalność DSP" i dlaczego to ma być dziwaczne, ale poprawna zwrotnica jest np. tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  czy uproszczona w zwykłym jbl: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście jest też Neumann pokazany wyżej, geneleki i inne drogie wynalazki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posumowanie na dziś i wstępnie zakup.
Zadaliście sobie masę trudu, żeby mi pomóc, ktoś tu ciągle przypomina, że głowa nie służy tylko do jedzenia... No to ma za swoje. Posiadane satelity KEF LS-50 mają zakres 78-28000Hz / dynamika 85dB nie odwzorowują niskich częstotliwości. Całość ma grać generalnie cicho muzykę z wyłączeniem jazz/disco polo/country. Należy zestaw uzupełnić Subwooferem. No to odpaliłem głowę. Pomieszczenie biuro, niskie meble, minimalistycznie. Przestudiowałem wczoraj jeszcze raz wszystkie wypowiedzi, pod uwagę biorę muzykalność subwooferów, rozszerzam budżet do 2000zł, biorę pod uwagę używki i nowy sprzęt, informacje o niezawodności, warunkach gwarancji, serwisu, wszystko pozostałe w kierunku niezawodności. Oprócz Waszych wypowiedzi sugerowałem się również opiniami klientów, KTÓRZY ZAKUPILI I POSIADAJĄ JAKIŚ CZAS wymienione niżej suby do odsłuchu 2+1. Jako forum opiniotwórczym - posiłkowałem się opiniami użytkowników zamieszczonymi na Amazon.com oraz Amazon.de.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dyskusja pozwala wyciągnąć wnioski następujące i rozwiązanie moje w/g w/w przesłanek:
Wybieram spośród Subów:

  1. Bowers&Wilkins 608 - przetwornik 8cali / pasmo 30-140Hz / 90dB / 8,8kg - najmniejszy rozmiar. Jest trzeci w kolejności wyboru, ponieważ ma najmniejszą dynamikę i najmniejsze rozmiary, i najmniejszą moc wzmacniacza, więc da najsłabszą reprodukcję basu i trzeba go będzie użytkować pewnie na minimum 3/4 mocy wzmacniacza w subie, żeby dostroić do KEFÓW. Nowego nie biorę pod uwagę, bo słaba relacja jakość/cena/możliwości - używany dostępny realnie w dobrym stanie 1000-1200zł
  2. KEF KUBE2 8b - przetwornik 8cali / pasmo 34-140Hz / 105dB / 11,30kg średni rozmiar z wymienionych. Prawdopodobnie najlepiej by się zgrał z satelitami, jest w odczuciu użytkowników 'wybitnie muzykalny', rokuje na lepsze efekty od Bowersa, No i posiada 300W wzmacniacz i co niebagatelne dynamikę 105dB, natomiast źle się użytkownicy wyrażają o niezawodności, gwarancja KEF 24-mce i opinie, że przy większym obciążeniu wzmacniacz się grzeje i zdarzają się sytuacje zwęglenia podzespołów obniża przesłanki do zakupu. Bardzo ładnie ponoć współpracuje z KEF-ami LS 50 i ma spójny z nimi wygląd Cenowo to 2tys. zł. (I jeśli trzeci z nich nie wywoła efektu Wow, to go mimo wszystko zakupię).
  3. SVS SB-1000 - przetwornik 12cali / pasmo 28-260Hz / 110dB / 12,2kg również w średniej półce stereo sprawdza się, ma najwyższą dynamikę z wymienionych, i tylko o 3-5cm wymiary przekraczają średnicę przetwornika, czyli również jest mały, o co mi chodzi głównie. Wzmacniacz w tym przypadku będzie w tych warunkach odsłuchowych pracował pewnie na 30-40% mocy, firma daje 5lat GW. i jest doceniana za znakomity support i serwis pogwarancyjny, co się niezwykle rzadko teraz zdarza. Cenowo to 1800zł. Z racji tego zamówiłem SVS PB-1000. Jeśli się okaże, że nie gra szybkim, spójnym basem ładnie dokładając stopę perkusji, to wymienię go na KEFA KUBE, i przy tym zostanę bez dalszego kombinowania, jak koń pod górkę. JEśli oczywiście dołoży to poszukiwane pasmo. Zamówiłem tego suba.

Oczywiście przy instalacji suba muszę na prawdę usłyszeć,  że faktycznie dokłada pasmo poniżej tych nieszczęsnych 80Hz i zamruczy głęboko przy cichym użytkowaniu przynajmniej jak mój kot. A Maine-Coony to potrafią. Jak to odpalę - dopiszę parę zdań o wrażeniach, jak to działa z KEF LS50. Stosowali to użytkownicy do współpracy z moimi głośnikami podstawkowymi i opinie były bardzo pozytywne. Zobaczymy, jak SVS zagra w moim biurze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie fundnę sobie Rela Q200e, który mocno polecacie, ponieważ 1500zł za używanego około piętnastoletniego suba, który poznał kilku właścicieli i kilka przeprowadzek i transportów to nielogiczny wybór, a nowy odpowiednik jest poza moim zasięgiem. Tu ruszyłem głową po swojemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gardener Undertaker napisał:

Bowers&Wilkins 608 - przetwornik 8cali / pasmo 30-140Hz / 90dB / 8,8kg - najmniejszy rozmiar. Jest trzeci w kolejności wyboru, ponieważ ma najmniejszą dynamikę i najmniejsze rozmiary, i najmniejszą moc wzmacniacza, więc da najsłabszą reprodukcję basu i trzeba go będzie użytkować pewnie na minimum 3/4 mocy wzmacniacza w subie, żeby dostroić do KEFÓW.

Mam radę: przestań teoretyzować - wypożycz i sprawdź. U mnie bw608 nagłaśnia 18m² i daje radę głośniej niż ja słucham, a u Ciebie ma robić za biurkowe 2.1. A jak to zrobisz, to zamiast myśleć o kolosach 12' poszukasz Rel Quake.

3 godziny temu, Gardener Undertaker napisał:

...zamówiłem SVS PB-1000.

Aha, jak już zamówiłeś to czekam na opis wrażeń. A możesz zwrócić?

3 godziny temu, Gardener Undertaker napisał:

...muszę na prawdę usłyszeć,  że faktycznie dokłada pasmo poniżej tych nieszczęsnych 80Hz...

Taka rada: jak sub dotrze to na początek ustaw odcięcie na maks 50Hz i nie przekraczaj. Dopiero po kilku dniach i ustawieniu głośności spróbuj więcej. Wydałeś kasę będzie Cię korcić żeby usłyszeć suba - nie o to chodzi, suba masz nie słyszeć a patrząc na kolumny mieć wrażenie "jak to możliwe, że one tak nisko schodzą".

Ps.

Ja mam kolumnach zatkane gąbkami otwory w BR, ale nie każdy to poleca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Mam radę: przestań teoretyzować - wypożycz i sprawdź. U mnie bw608 nagłaśnia 18m² i daje radę głośniej niż ja słucham, a u Ciebie ma robić za biurkowe 2.1. A jak to zrobisz, to zamiast myśleć o kolosach 12' poszukasz Rel Quake.

Aha, jak już zamówiłeś to czekam na opis wrażeń. A możesz zwrócić?

Taka rada: jak sub dotrze to na początek ustaw odcięcie na maks 50Hz i nie przekraczaj. Dopiero po kilku dniach i ustawieniu głośności spróbuj więcej. Wydałeś kasę będzie Cię korcić żeby usłyszeć suba - nie o to chodzi, suba masz nie słyszeć a patrząc na kolumny mieć wrażenie "jak to możliwe, że one tak nisko schodzą".

Ps.

Ja mam kolumnach zatkane gąbkami otwory w BR, ale nie każdy to poleca.

Oki,

  • Rel Quake to 1200 za 10-12 letni sub, jak się zepsuje, to brak możliwości naprawy, nada się jedynie, jako taboret do skrobania ziemniaków, dlatego nie, model 1205 bez szans z drugiej ręki - nowy 4000PLN, a będzie jeszcze gorzej, bo PLN leci na pysk teraz, Bowersa biorę pod uwagę, miałem go już wczoraj klepnąć nawet...
  • Zamówiłem SVS, nowy, z polskiej dystrybucji, mogę zwrócić bezstratnie, obiecałem, że będę się z nim obchodził, jak z kobietą, sprzedawcę poinformowałem, z czym to ma grać i w jaki sposób, że jak nie wywoła banana na mojej twarzy, to odeślę, stwierdził, że się nie obawia o to, że zobaczy go ponownie, no to dałem temu rozwiązaniu szansę. Szanuję, jak ludzie wiedzą, co sprzedają i o czym mówią, na opis i wrażenia doczekasz się.
  • Co do rady, OK, odetnę suba najpierw na jeden wieczór na 50Hz, zgodnie z Twoimi sugestiami potem spróbuję na 80Hz, już wcześniej tak planowałem, jak sugerujesz tylko że odciąć SVS na 80Hz, bo mam testowe cd, na słuchawkach słyszę je maximum do 30Hz w dół, niżej już nie, nie mam już 25lat, a KEFY niestety nie emitują już nic poniżej 75Hz z testu dźwiękowego, czyli zgadza się z oświadczeniem producenta. jak efektu stopy od perkusji nie będzie, to zwrócę i spróbuję KEF 8b, jak z tego również nic nie będzie, to poproszę na priv nr Twojej komórki, i odkupię od Ciebie Bowersika, a Ty wreszcie kupisz tego swojego wymarzonego Rela Quake 😉 (Chciałem, żeby było dowcipnie, ale nie wiem, czy mi wyszło.)

"Błogosławieniu, którzy nie wiedzieli, a dowiedzieli się", "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwidzieli", 'Błogosławieni, którzy nie chcieli, a mają" to jest moje motto życiowe, a propos Twojego  'Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem'

P/s Nie zamierzałem się podniecać ładowaniem basu na maksa ani przez chwilę, bo by doszło do ponownej autosugestii do celowości zakupu, jakbym nie zobaczył KEF LS50 w siebie w domu, tylko najpierw je usłyszał w ciemno, to bym ich na pewno nie kupił. Sic!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2022 o 20:11, Gardener Undertaker napisał:

Ale nie mam regału. W biurze mam biurko i szafki do wys 80cm

Robi się pod górkę, skąd wziąć w jakiejś rozsądnej cenie kabel 4 widły <-> speakon???

Zaczynam być bezradny...

Każdy rel ma na wyposażeniu ten kabel. Kabel jest trzech kolorów jedn podłączasz do czarnego wyjścia rca (czarny) a pozostałem 2  do 2 terminali wyjściowych we wzmacniaczu i tyle i REL to jeden z fajniejszych subów do stereo jeżeli w ogóle sub ma być do stereo używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gardener Undertaker napisał:

...potem spróbuję na 80Hz...

Jeśli Twoje kolumny przy 80Hz mają -3dB, a sub przy 80dB nadal będzie grać na 100% o dopiero powyżej się zciszać, to zrobisz na 80Hz Mount Everest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gardener Undertaker napisał:

Oki,

  • Rel Quake to 1200 za 10-12 letni sub, jak się zepsuje, to brak możliwości naprawy, nada się jedynie, jako taboret do skrobania ziemniaków, dlatego nie 

Głupoty waćpan opowiadasz 😉

Wzmacniacz w klasie AB naprawi bez problemu i w rozsądnych pieniądzach każdy dobry serwis. Nowe suby mają w większości wzmacniacze w klasie D, tu już naprawa może być niemożliwa lub kosztowna. Nowy panel wzmacniacza, oryginalny - i tak ma zaporowe ceny u większości producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak z tą głupotą! Z całym szacunkiem dla don111, ale właśnie brak możliwości naprawy mojego dotychczasowego wzmacniacza jest powodem całego problemu związanego z kolejnym zakupem. Każdy he,he,  "dobry serwis" w Krakowie odmówił mi naprawy, a w najlepszym z nich leżakował na półce 2 miesiące bez skutku. Właśnie został takim taboretem do kartofli, dlatego krytykuję wszelkie suby-dziadki, choć sam niebawem nim zostanę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten sub miałeś do tej pory ? 

Ostatecznie sam panel wzmacniacza można kupić innej marki, dobre - tanie, mocne od 500-600zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub SVS SB-1000 - pierwsze wrażenie jest OK, zarówno pod względem jakości wykonania subwoofera, jak i przekazu przetwornika. Ustawiłem filtr odcięcia na 50HZ głośność wzmacniacza 50% faza 0, iii są teraz bardzo ładnie i dyskretnie niskie częstotliwości dołożone, głośnik basowy nawet, jak jest bardzo cichutko to nie wyłącza się tylko delikatnie dokłada bas. Jeszcze poeksperymentuję dokładając gumowe nóżki, żeby odciąć go od podłogi, bo w biurze są gołe płytki ceramiczne, i ściany również bez zabudowy. KEF-a też przytargałem dziś kurierem, ale pochodził góra dziesięć minut, schodzi płycej, ten sam efekt uzyskuję, jak wzmacniacz KEF-a wysteruję na 85%-90% mocy. Sub połączyłem Preamp <-> Alphard da Vinci <-> Sub RCA IN. W moim przypadku musi być jednak przetwornik 12cali, nie 8cali i mocniejsze uderzenie. Pomieszczenie jest niby małe, ale w sumie puste. Tak ogólnie to Eminem, Flash an the PAN, Safri Duo, dużo werbli wreszcie słyszę. - bardzo szykownie to wreszcie zabrzmiało. Subowi KEF Kube 8b w tym przypadku dziękujemy. Nie ma sensu kupować używanego, czy wypożyczać B&W608. Odezwę się jeszcze za parę dni. 12 cali a 8 cali robi sporą różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.