Skocz do zawartości
IGNORED

Wezwanie do zaprzestania kupowania współcześnie produkowanych rosyjskich lamp.


Roman_66094
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, tomek_j napisał:

Wybacz ale twój wpis dziwnie mi się zbiega z oficjalną propagandą Kremla. USA są winne tej wojnie, tak my troszkę pstrzelamy do cywili ale Amerykanie byli znacznie gorsi. Tylko co mają wspólnego niewinni ludzie ginący w swoich domach, czy  szpitalach na Ukraninie z niewątpliwie takimi samymi ofiarami w Iraku? Nic poza ogromem cierpień. Czy gdyby ktos  z twojej rodziny zginął  w otrzelanym rakietami przez tchórzy szpitalu analiowałbyś wojny USA i to jak Husajn chciał sprzedwać rope? 

Źle mnie zrozumiałeś. Czym innym jest geopolityka, a czym innym tragedie zwykłych ludzi, choć ta pierwsza często powoduje to drugie. Uważam jedynie że taki sam sens jest obwiniać wszystkich Rosjan za to co się dzieje, jak obwiniać wszystkich Amerykanów, czy Polaków za wojnę i ofiary w Iraku, czy Afganistanie. Masz do siebie jakieś pretensje, że nie protestowałeś, jak Irackie dzieci były mordowane w nielegalnej wojnie? Czy gdyby ktoś Cię z tego powodu pozbawił źródła dochodu, pogodziłbyś się z tym i uznał, że to sprawiedliwe rozwiązanie? 

Prawda jest jedna i to, że tuba propagandowa którejś ze stron od czasu do czasu po nią sięga, nie powinno wpływać na jej odbiór. Nazistowskie Niemcy też kiedyś poinformowały świat o zbrodniach w Katyniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na ile odpowiedzialne są USA za to co dzieje się obecnie na Ukrainie trudno ocenić, ale może mają znacznie większy udział niż większość myśli. Polecam ocenzurowany niedawno na Youtube film:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

8 godzin temu, tomek_j napisał:

Protestowanie przeciwko ludobójstwu uprawianemu przez Rosjan nazywasz spiralą nienawiści i  chowasz się za fasadą socjologiczno - politycznych  analiz, które tak na prawdę niczego nie tłumaczą. Podobnie Niemcy sie tłumaczyli ze swoich zbrodni w II wojnie światowej. To Hitler i wąskie grono nazitów było złe , a my naród niemiecki nie. Niestety naród niemiecki tak jak teraz naród rosyjski był i jest sprawczy i kliku tak zwanych przywódców bez niego niczego nie zdziała. Rosjanie popierają tę wojnę i popierają Putina i są tak samo winni temu co się dzieje na Ukrainie tak jak i on . W  tym równiez biedni przediębiorcy handlujący lampami. 

 

Nic takiego nie robię i za niczym się nie chowam.  Przyjmując Twój tok rozumowania, wszyscy Polacy są winni temu co się działo w Iraku i w Afganistanie, a Ukraińcy są winni temu co działo się na Wołyniu i być może masz rację, bo czy brak wiedzy, lub uleganie propagandzie jest usprawiedliwieniem? Jeśli uważasz, że zubożenie, głód, pozbawienie źródeł dochodu jest odpowiednią karą, to wydaje mi się, że niedługo wszyscy ją otrzymamy. Moim zdaniem ogromny kryzys już puka do drzwi. Powinieneś wiedzieć, że biznesmeni najczęściej sobie są w stanie przyzwoicie poradzić, bo po pierwsze  mają z reguły jakiś majątek zgromadzony, a po drugie, to ludzie przedsiębiorczy. Politycy bez problemu się wyżywią i będą się mieli mimo sankcji całkiem dobrze. Głodować będą najbiedniejsi, w tym cała masa dzieci i powinieneś mieć świadomość, że to w osoby najsłabsze i najuboższe uderzasz w pierwszej kolejności swoimi sankcjami.

Jak już jesteśmy przy II WW, to zastanawiające jest to, jak niewiele osób wie, jaką rolę w niej  pełnił koncern IG Farben już na etapie przygotowań oraz jak bardzo kilka amerykańskich koncernów wspierało nazistów, począwszy na finansowaniu NSDAP zanim jeszcze doszła do władzy, poprzez wsparcie w prowadzeniu wojny i eksterminacji, a skończywszy na pomocy w ucieczce i zagospodarowaniu wielu zbrodniarzy już po wojnie.

Podsumowując, nie miałem intencji usprawiedliwiania zła. Chodziło mi o to, że złymi emocjami szkodzimy przede wszystkim sobie (jest to udowodnione naukowo), a jeśli do tego dojdą czyny, to o ile nie jesteśmy w stanie bardzo dobrze wycelować, nasze "pociski" mogą uderzyć w niewinnych. Może nawet w niczego nieświadome dzieci, których jedyną winą jest to, że urodziły się w Rosji.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego, spokoju i pozytywnych emocji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za link do filmu. Daje szersze spojrzenie na obecną sytuację na Ukrainie. Polecam każdemu, kto nie zamyka się na "jedyną słuszną ideologię".

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film raczej propagandowy. Ukraina i Rosja te dwa narody są do siebie podobne. Także pod względem brutalności bezwzględności w zabijaniu. Jednak tym razem to Rosja napadła na Ukrainne, chcąc zając jej terytorium. Jasne jest kto jest ofiarą a kto katem. To Rosja morduje ludność cywilną, niszczy miasta ukraińskie. Dlatego cały cywilizowany świat potępią słusznie Rosje. Bo to Rosją a nie kto inny wywołała tę wojnę. Chore marzenia Rosjan o wielkiej Rusi o odebraniu innym narodom ich terytoriów i stworzeniu mocarstwa. To jest prawdziwym powodem że Rosja napadła na Ukrainę. 

Oni zawsze napadali na inne kraje. Kochają kraść, mordować i podbijać inne narody. W minionych czasach nasza kawaleria rozprawiała się z nimi, ścinając im łby jak główki kapusty. Polacy wiedzieli że kacapa trzeba bić a nie z nim dyskutować. Bo jeśli wchodzi na twoją ziemię, to po to żeby mordować, gwałcić i rabować. Taka ich natura, nigdy nie byli i jeszcze długo nie będą, państwem demokratycznym. Homo sovieticus, zawsze będzie stanowił zagrożenie, dla demokratycznego świata.

Fragment wiersza którego dawniej uczyłem się w szkole, czy teraz młodzież uczy się takich rzeczy, czy jest świadoma zagrożenia? Gdzie tam byłoby to niepoprawne politycznie. 

 Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz – Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą –
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi!

Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
obca dłoń ich też nie przekreśli,
ale krwi nie odmówi nikt:
wysączymy ją z piersi i z pieśni.
Cóż, że nieraz smakował gorzko
na tej ziemi więzienny chleb?
Za tę dłoń podniesioną nad Polską-
kula w łeb!

        

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roman_66094 napisał:

Chore marzenia Rosjan o wielkiej Rusi o odebraniu innym narodom ich terytoriów i stworzeniu mocarstwa. To jest prawdziwym powodem że Rosja napadła na Ukrainę. 

Zastanawiam się w jaki sposób dowiedziałeś się o tym "prawdziwym" powodzie. 

2 godziny temu, Roman_66094 napisał:

Oni zawsze napadali na inne kraje. Kochają kraść, mordować i podbijać inne narody.

Jeśli zainteresujesz się dalszą i bliższą historią, to okaże się, że powyższe zdanie może świetnie pasować do Polaków, Amerykanów, Niemców, Anglików, Włochów, Francuzów, Belgów, Holendrów, Skandynawów, Japończyków, Chińczyków, Mongołów, Persów, Egipcjan, Żydów ... i można by tak wymieniać i wymieniać. Wygląda na to, że większość narodów w chwilach, kiedy są silniejsi od swoich sąsiadów, to gwałciciele, złodzieje i mordercy rządni nieswojej ziemi i krwi obcych. Jeśli byśmy nie skupiali się na narodowości, a na przykład na wyznaniu, to okazałoby się, ze chrześcijanie, to najgorsi, najbardziej ekspansywni, najokrutniejsi mordercy ma tej planecie. Twór polityczny zwany Polską, to dobry przykład brutalnej ekspansji  chrześcijaństwa na ziemie, które obecnie zamieszkujemy. 

Poza tym Rosja, to kraj wielonarodowościowy. Każdy z tych narodów na swoja własną mniej lub bardziej tragiczną historię, każdy ma swoja reprezentację we współczesnej rosyjskiej armii. Czy zatem według Ciebie do każdego z tych narodów pasują słowa, które powyżej zacytowałem?

 

2 godziny temu, Roman_66094 napisał:

nigdy nie byli i jeszcze długo nie będą, państwem demokratycznym. Homo sovieticus, zawsze będzie stanowił zagrożenie, dla demokratycznego świata.

       

Mylisz się. Rosja jest krajem demokratycznym. Zagrożeniem dla tak zwanego demokratycznego świata jest ignorancja, a jest ona niestety powszechna i ogromna. Jak myślisz, czy w najbliższych dekadach więcej ludzi straci życie z powodu głodu, dewastacji środowiska w tym gleby, chorób wywołanych złym stylem życia, czy konfliktów zbrojnych? Więcej dobrego zrobisz ucinając kilka rosyjskich głów, czy edukując się i swoje otoczenie w kwestiach zdrowia i ekologii, sadząc drzewa, uprawiając ogródek, pomagając potrzebującym na całym świecie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Darekbo napisał:

Mylisz się. Rosja jest krajem demokratycznym. 

Jak cholera 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Darekbo napisał:

Więcej dobrego zrobisz ucinając kilka rosyjskich głów, czy edukując się i swoje otoczenie w kwestiach zdrowia i ekologii, sadząc drzewa, uprawiając ogródek, pomagając potrzebującym na całym świecie? 

Najlepiej było by zrobić i jedno i drugie 😉

1 godzinę temu, daris666 napisał:

Jak cholera 🙂 🙂

Ja myślę, że jest i to jest w tym wszystkim najsmutniejsze bo już lepiej by było gdyby nie była...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają ustroje na przestrzeni lat?
Który jest najbardziej skuteczny i dobry?
Demokracja 
Monarchia
czy jakiś inny?
Pytam się,bo nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie demokracja, jak dotąd nic lepszego nie wymyślono. Mam na myśli oczywiście prawdziwą demokracje, gdzie wszyscy są równi wobec prawa a władza pełni funkcje służebną. Jednak nie jestem teraz w stanie wskazać kraju gdzie taka demokracja panuje. Do władzy przeważnie pchają się elementy psychopatyczne, pragnący władzy i pieniędzy. Mało jest ludzi, którzy idą tam w służbie narodu. 

Ale wydaje mi się że i tak lepsza jest, nawet namiastka demokracji jak mamy w Polsce, niż systemy totalitarne, jak np. w Rosji czy Korei północnej. 

Czy zapanuje kiedyś prawdziwa demokracja? Podobno tak w księdze Daniela jest proroctwo, które mówi.  "Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane"

Ale mowa jest o ludziach świętych czyli doskonałych, jak na razie jak widać na Ukrainie, daleko ludziom, do doskonałości. Choć polska trochę nadrabia, pomagając uchodźcom.  

      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roman_66094 napisał:

Zdecydowanie demokracja, jak dotąd nic lepszego nie wymyślono. Mam na myśli oczywiście prawdziwą demokracje, gdzie wszyscy są równi wobec prawa a władza pełni funkcje służebną. Jednak nie jestem teraz w stanie wskazać kraju gdzie taka demokracja panuje. Do władzy przeważnie pchają się elementy psychopatyczne, pragnący władzy i pieniędzy. Mało jest ludzi, którzy idą tam w służbie narodu. 

Ale wydaje mi się że i tak lepsza jest, nawet namiastka demokracji jak mamy w Polsce, niż systemy totalitarne, jak np. w Rosji czy Korei północnej. 

Czy zapanuje kiedyś prawdziwa demokracja? Podobno tak w księdze Daniela jest proroctwo, które mówi.  "Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane"

Ale mowa jest o ludziach świętych czyli doskonałych, jak na razie jak widać na Ukrainie, daleko ludziom, do doskonałości. Choć polska trochę nadrabia, pomagając uchodźcom.  

      

no ok,
Ale jak sie powołujesz na stary testament to tam nie ma demokracji
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pseudodrummer napisał:

no ok,
Ale jak sie powołujesz na stary testament to tam nie ma demokracji

Tak zgadza się, ale w nowym już się pojawia. Proroctwo daniela dotyczy przyszłości, końca czasów. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja powinna być wyizolowana, od reszty świata. Pozbawiona członkostwa w ONZ. 

Morawiecki powiedział ze Rosji powinna być wymierzona sprawiedliwość, że powinna zostać ukarana. Ale żeby kara była adekwatna do czynów, to miasta rosyjskie powinny wyglądać tak, jak teraz ukraińskie. Myślę że los Rosji jest przesądzony, to tylko kwestia czasu i broń atomowa ich nie uratuje. Ludzie tego nie zapomną co Rosja zrobiła.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Czy zapanuje kiedyś prawdziwa demokracja? Podobno tak w księdze Daniela jest proroctwo, które mówi.  "Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane"

      

Przecież tu nie ma nic na temat demokracji. Jest na temat rządów jakiejś bliżej niekreślonej grupy nad wszystkimi królestwami. 

 

15 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Ale mowa jest o ludziach świętych czyli doskonałych, jak na razie jak widać na Ukrainie, daleko ludziom, do doskonałości. Choć polska trochę nadrabia, pomagając uchodźcom.  

      

"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata." (Mat. 7:3-5)

Rozumiem, że mordy Amerykanów wspieranych Polakami na ludności irackiej, czy afgańskiej nie przeszkadzają ci zupełnie. Czy to dlatego, że zabite dzieci irackie miały inny kolor skóry, czy może inną religię wyznawały?

5 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Rosja powinna być wyizolowana, od reszty świata. Pozbawiona członkostwa w ONZ. 

Morawiecki powiedział ze Rosji powinna być wymierzona sprawiedliwość, że powinna zostać ukarana. Ale żeby kara była adekwatna do czynów, to miasta rosyjskie powinny wyglądać tak, jak teraz ukraińskie. Myślę że los Rosji jest przesądzony, to tylko kwestia czasu i broń atomowa ich nie uratuje. Ludzie tego nie zapomną co Rosja zrobiła.    

Co z USA, Anglią, Polską i innymi sojusznikami niszczącymi irackie miasta, mordującymi starców, kobiety, dzieci? Jaką karę dla tych krajów byś widział? Skala tamtej zbrodni jest znacznie większa od tej na Ukrainie. Rozumiem, że w telewizji nie przedstawili tego jako zbrodnię, ludobójstwo, ale chyba nie potrzebujesz potwierdzenia z telewizora, by ocenić oczywiste fakty? Czy może jednak potrzebujesz? 

Czy poniższe cytaty z biblii coś dla ciebie znaczą:

"Nie stawiajcie oporu złemu. Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!" (Mt 5,38n).

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim samym sądem, jakim wy sądzicie, was sądzić będą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą" (Mt 7,1n)

"Nikomu złem za zło nie oddawajcie... Nie wymierzajcie sprawiedliwości sami sobie, lecz pozostawcie to pomście Bożej. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta, Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan" (Rz 12,17-19)

: "Uważajcie, aby nikt nie odpłacał złem za zło. Zawsze usiłujcie czynić dobrze, sobie nawzajem i wobec wszystkich" (Pierwszy List do Tesaloniczan 5,15) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Darekbo napisał:

 

Co z USA, Anglią, Polską i innymi sojusznikami niszczącymi irackie miasta, mordującymi starców, kobiety, dzieci? Jaką karę dla tych krajów byś widział? Skala tamtej zbrodni jest znacznie większa od tej na Ukrainie.

Drogi Darku

W tej dyskusji twoim głównym argumentem tłumaczenia bestialstwa Rosjan jest to, że inni robili tak samo albo gorzej. Przytaczasz  setki tysięcy ofiar w Iraku. Zadałem sobie trud i przeczytałem artykuł z Lanceta. Liczby się zgadzają, ale suma zgonów to nie wszystko. Lancet przypisuje ok 36% ofiar działaniom wojsk koalicyjnych . To nadal olbrzymia ilość ale to jednak trochę mniej. Manipulacja, czy niewiedza? Autorzy dużo miejsca poświęcają możliwości stronniczości badań w tym możliwego przeszacowania ilości ofiar. Ludzi, którzy zginęli przez 3 lata wojny z powodu ostrzału żołnierzy koalicji, ale też z powodów kryminalnych, walk pomiędzy frakcjami, plemionami Irakijczyków .  Nie neguję olbrzymiego kryzysu humanitarnego wywołanego przez koalicję w Iraku, ale to nikogo innego nie usprawiedliwia. 

Twoja argumentacja opiera się na założeniu: USA i miedzy innymi jak to ująłeś "twór polityczny jakim jest Polska" (ciekawe, bo kiedyś takiego określenia użył ktoś z kremlowskiej propagandy)  robiły straszne rzeczy w Iraku, to Rosjanie mogą w Ukrainie. Zły zachód nie może potępiać Kremla bo sam robił gorsze rzeczy. Ale zło jest zawsze złem i należy je piętnować i przeciw niemu protestować. Czy twój kompas moralny dopuszcza, że będziesz  kradł,  napadał, mordował, bo w więzieniach i na wolności jest mnóstwo innych, którzy to robili i robią? 

Proponuję takie ćwiczenie wyobraźni: rosyjscy żołnierze łapią twoją żonę/matkę/dziewczynę, torturują, gwałcą a potem wieszają. Zabijają twoje małe dzieci, albo starych rodziców. A ty patrzysz ,myślisz o tych wszystkich ofiarach Wietnamu, Iraku . Patrzysz i do głowy przychodzą ci cytaty z biblii, historie innych wojen, winy nacji całego świata.  I dochodzisz do wniosku, ze ok może tak być, bo świat jest taki jaki jest, a Rosjanie maja prawo do realizacji swojej  idei wielkiej Rosji aż do Lizbony. 

Lenin wymyślił określenie użyteczny idiota. Zastanów się nad tym. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wojnę i proszę administrację o usuwanie i blokowanie wszelkiej maści sowieckich trolli, którzy wszędzie się uaktywniają. nawet na tym forum.

Temat dotyczy rosyjskich lamp i właśnie w tej sprawie informuję, że ze względu na sankcje żadne nowe rosyjskie lampy nie dotrą do Europy i nie tylko. Elctro-Harmonix, Golden Lion, Tung-Sol, Mullard, Sovtek to nazwy handlowe, których właścicielem są Amerykanie a lampy tych marek są produkowane w Rosji. Produkcja zostaje wstrzymana i w 2022 roku żadne nowe lampy do nas nie dotrą. Sklepy mają pewne zapasy magazynowe i tyle.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jest jaki jest, tego nie zmienimy. Ale to ze ktoś popełnia zło, nie jest argumentem że ja też mogę. Jeśli już cytujemy biblie to apostoł napisał. Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. Chodzi o to żeby być po tej jasnej stronie mocy. Potępianie i piętnowanie złych czynów, to obowiązek prawy ludzi. Bez względu na do jaki naród czy jaki człowiek dokonuje takich czynów. Teraz robi to Rosja, zabija morduje i słusznie jest potępiana. Bo jeśli nie będziemy potępiać zła, to może być tak, że sami takie zło będziemy popełniać nie widząc w tym nic złego. A to już kompletna porażka i upadek człowieka.     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, miro67 napisał:

Temat dotyczy rosyjskich lamp i właśnie w tej sprawie informuję, że ze względu na sankcje żadne nowe rosyjskie lampy nie dotrą do Europy i nie tylko.

Produkcję i dostępność lamp elektronowych z Serbii - Jugosławii produkcji firmy Ei z Nis zakończyło w jedną noc bombardowanie fabryki przez lotnictwo NATO. Fabryka została zniszczona, produkcji lamp oficjalnie nigdy nie wznowiono. W zakładzie Ei produkowali wysokiej jakości i ciekawej konstrukcji lampy, np. EL34, 6CA7 czy ECC83 w jej różnych wariantach. Lampy ECC83 Ei, które kiedyś można było kupić za 36,- zł teraz kosztują wielokrotność tej kwoty i tańsze nie będą.

Rosjanie, którzy są światowym potentatem w produkcji lamp elektronowych w ogóle a lamp do audio w szczególności i z których komponentów do produkcji lamp korzysta zarówno JJ jak i chińskie fabryki zaprzestali eksportu lub w ogóle produkcji lamp audio na rzecz zagranicznych marek.
Mogą nie wznowić zarówno produkcji samych lamp, jak i dostarczania komponentów do innych fabryk bo im to nie jest do niczego potrzebne ani nic od tej produkcji nie zależy. Mogą dalej produkować dla siebie lampy nadawcze i do celów wojskowych ale nie lampy do audio dla zagranicznych firm.

Lamp do audio może w ogóle za chwilę nie być i świat się nie zawali.

Jako użytkownik wzmacniaczy lampowych nie dociekam czy lampy, które potrzebuję lub będę potrzebował są produkcji rosyjskiej tylko czy w ogóle je mogę teraz kupić i czy w ogóle kiedykolwiek jeszcze będą dostępne.

Chyba, że ktoś jest miłośnikiem chińskich lamp elektronowych to może kiedyś coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 07:54, Roman_66094 napisał:

Myślę że los Rosji jest przesądzony, to tylko kwestia czasu i broń atomowa ich nie uratuje. Ludzie tego nie zapomną co Rosja zrobiła.    

Chciałbym w to wierzyć, jednak za dlugo na tym świecie się kręcę aby w to uwierzyć. 

Wystarczy jedna gora dwie dekady, nowy w Boss lub Armani garniturek ubrany, białe ząbki i piękny angielski. Daję głowę że nie minie nawet ten czas a Niemcy i Francja będzie klepać po plecach ruskiego prezydenta. 

Jeszcze jak walnie skruchę to nawet Polacy uwierza. Tylko czekać na nowe rozdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, tomek_j napisał:

 

W tej dyskusji twoim głównym argumentem tłumaczenia bestialstwa Rosjan jest to, że inni robili tak samo albo gorzej. Przytaczasz  setki tysięcy ofiar w Iraku. Zadałem sobie trud i przeczytałem artykuł z Lanceta. Liczby się zgadzają, ale suma zgonów to nie wszystko. Lancet przypisuje ok 36% ofiar działaniom wojsk koalicyjnych . To nadal olbrzymia ilość ale to jednak trochę mniej. Manipulacja, czy niewiedza? Autorzy dużo miejsca poświęcają możliwości stronniczości badań w tym możliwego przeszacowania ilości ofiar. Ludzi, którzy zginęli przez 3 lata wojny z powodu ostrzału żołnierzy koalicji, ale też z powodów kryminalnych, walk pomiędzy frakcjami, plemionami Irakijczyków .  Nie neguję olbrzymiego kryzysu humanitarnego wywołanego przez koalicję w Iraku, ale to nikogo innego nie usprawiedliwia. 

Prawdopodobnie nie zrozumiałeś moich słów, więc zachęcam do prześledzenia moich wypowiedzi jeszcze raz. Nie tłumaczę niczyjego bestialstwa, ani nie usprawiedliwiam zła. Piszę, że potępianie całego narodu rosyjskiego i karanie sankcjami jest złe. Równie dobrze można potępić cały naród polski i zastanowić się nad sankcjami dla nas, bo choćby w związku z liczbami przedstawionymi w lancecie nie jesteśmy lepsi od nich. Przecież sankcje nie uderzą w polityków i oligarchów ani w innych odpowiedzialnych za wojnę. Uderzą w zwykłych, biednych ludzi po obu stronach i po to te sankcje są wprowadzane, żeby wygenerować wielki kryzys i głód ogólnoświatowy i żeby masy myślały, że to wina covidu i Putina. Wymęczonym, zubożonym ludziom za jakiś czas podsunie się pozorne rozwiązania problemów, które tak naprawdę wepchną ich w znacznie głębszą niewolę. Tak ja to widzę. 

21 godzin temu, tomek_j napisał:

Twoja argumentacja opiera się na założeniu: USA i miedzy innymi jak to ująłeś "twór polityczny jakim jest Polska" (ciekawe, bo kiedyś takiego określenia użył ktoś z kremlowskiej propagandy)  robiły straszne rzeczy w Iraku, to Rosjanie mogą w Ukrainie. Zły zachód nie może potępiać Kremla bo sam robił gorsze rzeczy. Ale zło jest zawsze złem i należy je piętnować i przeciw niemu protestować. Czy twój kompas moralny dopuszcza, że będziesz  kradł,  napadał, mordował, bo w więzieniach i na wolności jest mnóstwo innych, którzy to robili i robią? 

Nie wiem co mówi kremlowska propaganda, bo nie oglądam TV, nie czytam gazet. Zakładam, że każdy kraj, to jakiś twór polityczny. Polska, to efekt brutalnej i krwawej ekspansji chrześcijaństwa, które wspierało jedne słowiańskie plemiona w walce przeciw innym, mniej chętnym do zmiany rodzimej wiary na obcą. Wcześniej nasi przodkowie nie byli Polakami, co nie zmienia faktu, że od nich pochodzimy. 

Jeszcze raz podkreślam, w żadnej wypowiedzi nie usprawiedliwiałem zła (zachęcam byś sprawdził). Miałem nadzieję, że uświadomię co niektórym, że my akurat po stronie dobra nie stoimy. Polityka światowa, to rozgrywki bandziorów i niestety moim zdaniem jesteśmy przydupasami najgorszego z nich, co potwierdzają liczby i statystyki. 

Właśnie dlatego, że świat wygląda, tak jak wygląda, staram się postępować dobrze i dlatego zabrałem głos w tej dyskusji. Nie jest potrzebne nam więcej nienawiści, więcej uprzedzeń, więcej biedy i głodu na świecie. Nie są nam potrzebne złe emocje zatruwające nasze umysły i ciała. 

 

21 godzin temu, tomek_j napisał:

Proponuję takie ćwiczenie wyobraźni: rosyjscy żołnierze łapią twoją żonę/matkę/dziewczynę, torturują, gwałcą a potem wieszają. Zabijają twoje małe dzieci, albo starych rodziców. A ty patrzysz ,myślisz o tych wszystkich ofiarach Wietnamu, Iraku . Patrzysz i do głowy przychodzą ci cytaty z biblii, historie innych wojen, winy nacji całego świata.  I dochodzisz do wniosku, ze ok może tak być, bo świat jest taki jaki jest, a Rosjanie maja prawo do realizacji swojej  idei wielkiej Rosji aż do Lizbony. 

Lenin wymyślił określenie użyteczny idiota. Zastanów się nad tym. 

 

Ja proponuję nie myśleć o takich rzeczach. Proponuję też nie napychać sobie głów toksynami z TV, które w większości nie muszą być prawdą. Nie wiem, co się dzieje na Ukrainie i z pewnością nie zamierzam czerpać wiedzy na ten temat z mainstreamowych mediów. Zachęcam zainteresować się sprawą dr Udo Ulfkotte, który odsłonił kulisy pracy dziennikarzy i mediów kilka lat temu.

Jedyny polski portal, który jestem w stanie czytać to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale nie robię tego często, bo jak w każdych wiadomościach za dużo tam krwi, przemocy, zła, a to toksyny dla umysłu. Czasem posłucham jakiejś audycji z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   i tyle. Wolę poczytać książkę, posłuchać muzyki, pospacerować po lesie, czy uprawiać ogródek. 

Gdybym był zmuszony bronić bliskich, to bym to zrobił, ale z pewnością nie dam się zaszczepić nienawiścią i nie będę użytecznym idiotą idącym w pierwszym szeregu walczyć z wrogiem wskazanym przez umazane we krwi paluchy polityków, czy zakłamane media. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Darekbo napisał:

Prawdopodobnie nie zrozumiałeś moich słów, więc zachęcam do prześledzenia moich wypowiedzi jeszcze raz. Nie tłumaczę niczyjego bestialstwa, ani nie usprawiedliwiam zła. Piszę, że potępianie całego narodu rosyjskiego i karanie sankcjami jest złe. Równie dobrze można potępić cały naród polski i zastanowić się nad sankcjami dla nas, bo choćby w związku z liczbami przedstawionymi w lancecie nie jesteśmy lepsi od nich. Przecież sankcje nie uderzą w polityków i oligarchów ani w innych odpowiedzialnych za wojnę. Uderzą w zwykłych, biednych ludzi po obu stronach i po to te sankcje są wprowadzane, żeby wygenerować wielki kryzys i głód ogólnoświatowy i żeby masy myślały, że to wina covidu i Putina. Wymęczonym, zubożonym ludziom za jakiś czas podsunie się pozorne rozwiązania problemów, które tak naprawdę wepchną ich w znacznie głębszą niewolę. Tak ja to widzę. 

Nie wiem co mówi kremlowska propaganda, bo nie oglądam TV, nie czytam gazet. Zakładam, że każdy kraj, to jakiś twór polityczny. Polska, to efekt brutalnej i krwawej ekspansji chrześcijaństwa, które wspierało jedne słowiańskie plemiona w walce przeciw innym, mniej chętnym do zmiany rodzimej wiary na obcą. Wcześniej nasi przodkowie nie byli Polakami, co nie zmienia faktu, że od nich pochodzimy. 

Jeszcze raz podkreślam, w żadnej wypowiedzi nie usprawiedliwiałem zła (zachęcam byś sprawdził). Miałem nadzieję, że uświadomię co niektórym, że my akurat po stronie dobra nie stoimy. Polityka światowa, to rozgrywki bandziorów i niestety moim zdaniem jesteśmy przydupasami najgorszego z nich, co potwierdzają liczby i statystyki. 

Właśnie dlatego, że świat wygląda, tak jak wygląda, staram się postępować dobrze i dlatego zabrałem głos w tej dyskusji. Nie jest potrzebne nam więcej nienawiści, więcej uprzedzeń, więcej biedy i głodu na świecie. Nie są nam potrzebne złe emocje zatruwające nasze umysły i ciała. 

 

Ja proponuję nie myśleć o takich rzeczach. Proponuję też nie napychać sobie głów toksynami z TV, które w większości nie muszą być prawdą. Nie wiem, co się dzieje na Ukrainie i z pewnością nie zamierzam czerpać wiedzy na ten temat z mainstreamowych mediów. Zachęcam zainteresować się sprawą dr Udo Ulfkotte, który odsłonił kulisy pracy dziennikarzy i mediów kilka lat temu.

Jedyny polski portal, który jestem w stanie czytać to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale nie robię tego często, bo jak w każdych wiadomościach za dużo tam krwi, przemocy, zła, a to toksyny dla umysłu. Czasem posłucham jakiejś audycji z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   i tyle. Wolę poczytać książkę, posłuchać muzyki, pospacerować po lesie, czy uprawiać ogródek. 

Gdybym był zmuszony bronić bliskich, to bym to zrobił, ale z pewnością nie dam się zaszczepić nienawiścią i nie będę użytecznym idiotą idącym w pierwszym szeregu walczyć z wrogiem wskazanym przez umazane we krwi paluchy polityków, czy zakłamane media. 

Ale Ziemia płaska nie jest? Bo takie wiadomości też można uzyskać z niezależnych, pozamedialnych źródeł. Skąd czerpiesz informacje na podstawie których wyrabiasz sobie opinie? Z leśnego mchu i paproci?  80% Rosjan popiera wysiłek wojenny Putina i Rosji. Sankcje jak najbardziej im się należą. Zwłaszcza że na Putina głosowali. 

11 minut temu, jello napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Nie kupowanie lamp to jakais idiotyzm kolego ! Az ze smiechu nie moge wytrzymac jak mozna cos takiego wymyslec . Pozdrawiam. Brak lamp do wzmacniaczy niczego nie zmieni niczego ! moze kolego nie gotuj wody w domu ani nie gotuj obiadu jak mozesz jesc przecierz to rosyjski gaz .... produkty dostarczane do sklepow na rosyjskiej ropie nie kupuj nic 🙂. Kazda wojna jezt zla ! nie popadajcie w paranoje ze lampy do wzmacniacza sa zle !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem każdy taki bojkot ma znaczenie. a dlaczego? choćby dlatego, że w nas wzmacnia poczucie sensu i buduje jakiś mentalny front przeciw idiotyzmowi tek napaści. daleki jestem od szkalowania jeśli ktoś się z tym nie zgadza, ale takie mam zdanie. 

poza tym powoli sankcje działają, warto być cierpliwym. Rosja gardzi (oficjalnie, ideologicznie) „zachodnimi” wartościami. to pokazujmy, że za nimi stoimy…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że lampy są złe, gaz jest zły czy rosyjska ropa jest zła. To tak jak nóż może być bardzo użytecznym narzędziem ale także może być narzędziem zbrodni. To kwestia moralności, jeśli chcesz mieć czyste sumienie, to nie kupujesz nic od bandziorów. Bo może być tak, że teraz kupujesz a za jakiś czas bandzior do ciebie przyjdzie, mordować twoje dzieci, spalić twój dom. Jak byś się wtedy czuł widząc że inni robią interesy z tym bandziorem, który dopiero co zamordował twoją rodzinę. W ten sposób bandzior pozyskuje pieniądze żeby mieć czym innych mordować. 

To był apel do sumień i całkowicie dobrowolny. Po to aby nie mieć udziału w zbrodniczych działaniach Rosji, nawet jeśli byłby to udział jedynie symboliczny. 

Każdy chyba wie na czym polegają wojny, zabić przeciwnika, zabrać jego mienie. Tak Rosja działa od wieków, widziałem aktu urodzenia mojego dziadka z 1906 r. spisany po rosyjsku. Co tu robili, na obcej ziemi? My nie możemy być prorosyjscy nie możemy wchodzić w układy czy biznesy z naszym odwiecznym wrogami. Bo jeśli tak będzie, to nasze dzieci czy wnuki będą musiały żyć pod rosyjskim butem, tak jak bywało, że żyli nasi przodkowie.                

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie i nie sprzedawajcie lamp - to jest zabronione i niepatriotyczne.

Posiadanie lamp również jest niemoralne i będzie niedługo karane.

Proszę wszystkie lampy odesłać do mnie. Przyjmę każdą ilość. Przyjmuję lampy rosyjskie, radzieckie, czeskie, węgierskie, jugosławiańskie  a także lampy ze zgniłego Zachodu: niemieckie, angielskie, holenderskie, francuskie a nawet włoskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bluesboss

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ruski oscyloskop i wymienie go na hamerykański jak ukraińcy przeproszą za RZEŹ WOŁYŃSKĄ...

 

idą w zaparte, że to ni ich pocisk spadł w polsce i zabił 2 naszych ziomków,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, silver_sound said:

A ja mam ruski oscyloskop i wymienie go na hamerykański jak ukraińcy przeproszą za RZEŹ WOŁYŃSKĄ...

 

idą w zaparte, że to ni ich pocisk spadł w polsce i zabił 2 naszych ziomków,

Nie ich pocisk tylko radziecki na ukr wyposażeniu. Nie zostałby w ogóle wystrzelony gdyby nie atak ruskimi pociskami więc przyczyna główna jest oczywista: Rosja. Jak nie łączysz przyczyn ze skutkami to jak Ty skutecznie działasz w tej pro audio niszy którą to się chwalisz w każdym wpisie? I się oznacz jako branża najpierw skoro jesteś z PA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serdecznie dość siermiężnej propagandy w tv, i nie chce przeniesienia tego szajsu tu na forum. idąc Twoim tokiem rozumowania... nie było by mojego wpisu, gdyby banderowskie bandy nie mordowały moich przodków, gdyby pogrobowcy tamtych ludzi nie pchali mojego kraju do tej wojny, a ty do nich należysz. jak widzisz tu możesz spotkać ludzi co inaczej myślą... gdybyś miał nieco odwagi, nie chowałbyś się za nickiem, a spakował manatki i dołączył do innych i powalczył ramie w ramie z tak samo myślącymi potomkami bandery w okopach, a nie przekonywał innych klikając po klawiszach komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.