Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc uciekającym przed wojną!


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam coś od siebie. 6 dni po najechanie przez ruskie ścierwo Ukrainy wsiadłem o 4 rano w auto i zasuwałem 700km na granicę by przewozić potrzebujących pomocy w okolicę Poznania. Podróż ta była wyczerpująca dla psychiki. Fizycznie dawałem radę.  Zrobiłem tak 3 kursy. 4kurs był tylko do Krakowa. Odebrałem tam 3 osoby. Babcia, mama i wnuczka. Zapakowałem do auta, zorganizowałem wraz z żoną co potrzeba by dać schronienie dla tej rodziny. Daliśmy im pokój we własnym domu.  W ciągu ponad 2 tygodni załatwiliśmy im wszelkie sprawy urzędowe, zdrowotne, odzież żywność komputer, serce. Po 2 tygodniach usługiwania (w domu nie pomogły kompletnie w niczym), pomimo że byłem w pracy w swoim zakładzie pod domem , panie zabrały co ich i bez pożegnania wyjechały na 4 dni do miasta oddalonego o około 70km rzekomo do znajomych.  Po 4 dniach napisały nam że za wszystko dziękują ale już nie wrócą. Zapomniały oddać laptopa który prawdopodobnie niefortunnie wpadł do walizki. Zona pisze im by komputer oddały, na co dostajemy informację że laptopa nie odda bo myślała że jej go oddaliśmy.  Jutro zgłaszam na policję kradzież. Zaczynam żałować że pomagałem. 

Nie. Nie jestem ruskim trolem. Jestem zwykłym Polakiem prywaciarzem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie sytuacje też będą miały miejsce. Mamy w Polsce cały przekrój ich społeczeństwa. Są ludzie dobrzy i uczciwi, ale są też prymitywne, posowieckie ćwoki. U nas też tacy są i to sporo….niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sly30 napisał:

Są ludzie dobrzy i uczciwi, ale są też prymitywne, posowieckie ćwoki. U nas też tacy są i to sporo….niestety. 

Taka uwaga: "posowiecki ćwok" nie musi stać po stronie sowietów, dlatego wystarczy "ćwok".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, jurek napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki wolontariuszom punkt pomocy działa już jak szwajcaski zegarek.

Obecnie bardzo potrzebne są..... poduszki w dużych ilościach. Dzieci dostają przytulaki ( tych jest pod dostatkiem) a dorośli zabierając poduszki w dalszą, nieznaną podróż często traktują je jako substytut domowego spokoju.

Oczywiście każda inna pomoc jest bardzo mile widziana.

900 sztuk  poduszek rozeszło się w dobę.

Są chętni do wsparcia?

277572453_10224273952668168_5907164292728390999_n.jpg

277529033_10224273951508139_2697315211508509482_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2022 o 04:24, Chicago napisał:

Przemyślałem swój wpis do MV2, i chyba przegiąłem,

Ależ skądże ... To ja przepraszam . Mój wpis był głupi , więc go usunąłem . Twój był mądry , więc został . Po co te tkliwe klimaty ? 

Tyle w temacie . Za 3 pkt. dziękuję Moderacji . Już będę grzeczny i nie będę tu trollował .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MV2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2022 o 09:58, jurek napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki wolontariuszom punkt pomocy działa już jak szwajcaski zegarek.

Obecnie bardzo potrzebne są..... poduszki w dużych ilościach. Dzieci dostają przytulaki ( tych jest pod dostatkiem) a dorośli zabierając poduszki w dalszą, nieznaną podróż często traktują je jako substytut domowego spokoju.

Oczywiście każda inna pomoc jest bardzo mile widziana.

Od kilku dni na MOP zatrzymuje się "tylko" kilkadziesiąt autokarów dziennie. Wcześniej było ich 100-200...

Pani ze zdjęcia dzień w dzień od czterech tygodni robi dla jadących w nieznane po 100 naleśników dziennie.

Wy też możecie pomóc:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

275201445_7327498737292751_8556158440673567251_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek4     :)

Przechwycona korespondencja jadłodajni MOP z zaopatrzeniem czyli okolicznymi wolontariuszami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poduszek jest wystarczająco.

Brakuje ... bananów.

Zapotrzebowanie to ok. 50 kg/dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA dla pomocy uchodźcom, ale każda przesada jest niezdrowa. Tu wypowiedź "polskiego" Ukraińca skierowana do ludzi swoich i naszych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 08:06, porlick napisał:

ale każda przesada jest niezdrowa

Wiadomo. 

Ale w obecnej sytuacji inaczej to brzmi w ustach ukraińskich, a inaczej - w polskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Państwo PiS w pigułce, czyli - "jakoś to będzie", lub "niech się ciągnie, byle się nie szargało".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd PIS jak to rząd PIS wystawia aktywnych wspomagających do wiatru:

..."Osoby goszczące u siebie uchodźców z Ukrainy nie dostaną świadczenia w wysokości 40 zł dziennie, jeżeli ich gość nie wylegitymuje się numerem PESEL. Część potencjalnych beneficjentów skarży się, że ta drobna zmiana, która pojawiła się pod koniec kwietnia w specustawie ukraińskiej, bezpowrotnie odcina ich od środków, o które chcieli się ubiegać.

W przedmajówkowym zamieszaniu wielu zainteresowanych tego nie odnotowało. Tuż po zakończeniu długiego weekendu gospodarze mieszkań ruszyli więc do urzędów miast po pieniądze i odbili się od ściany.

Jeden z internautów pisze, że gościł u siebie dwoje osób przez niemal dwa miesiące. Kobiety wyjechały pod koniec kwietnia za granicę, nie doczekawszy się wyrobienia numerów identyfikacyjnych. Ich gospodarz na wypłatę pieniędzy nie ma co liczyć. Urzędnicy nie chcą przyjmować starej wersji wniosków, a numer PESEL można odebrać tylko osobiście.

"...

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu, a na Ukraińcach lody kręcą:

..."55 zł/osobę dla wielkich obiektów i 70 zł dla małych pensjonatów – tyle za jedną dobę zakwaterowania mogły liczyć mazowieckie przedsiębiorstwa, które zawiązały umowę z Konstantym Radziwiłłem. Od początku wojny w Ukrainie polityk PiS nie chciał ujawnić umów zawieranych z przedsiębiorcami. Rekordzistą jest spółka PTAK EXPO, która w kwietniu maksymalnie mogła uzyskać nawet 18 150 000 zł.

Poniżej przedstawiamy, ile do końca kwietnia maksymalnie mogło uzyskać 20 mazowieckich ośrodków, które podpisały umowę z Konstantym Radziwiłłem.

Spółki Ptak Warsaw Expo – 18 150 000 zł

GE Operator – Hala EXPO – 9 900 000 zł

Hotel Sobienie Królewskie – 357 000 zł

Centrum Szkoleniowe Twins – 336 000 zł

Zajazd pod Dębem – 273 000 zł

Instytut M jak Młodzież – 273 000 zł

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie – 249 690 zł

CS Natura Tour – 189 000 zł

Dom Handlowy – Hotel – Restauracja – 168 000 zł

TIREST – 147 000 zł

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – 126 000 zł

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej – 115 500 zł

SKANDINA – 113 400 zł"...

Ktoś  słyszał o przetargach?

Jak się czują babiny smażące setkami naleśniki...za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @MSki  w innym wątku na temat powyższych wypłat napisał o postępowaniu marszałka Radziwiłła:

"

Księciunio to przecież dobry człowiek, każdemu da pracę i zarobek, byleby był tylko z pisu, lub z partyjnych synekur, ale o to, o co powinien zadbać, o tym już zapomina ..niech się ciągnie, byleby się nie szargało. A przecież problem z zaopatrzeniem ukraińskich uchodźców wojennych nie występuje na poziomie komunikacyjnym, jak twierdzi księciunio, ale na poziome organizacyjnym w pisowskich szeregach. Te natręctwa myśli, niewydalone za stodołą, o sasinowych 70mln, o bilbordach i setkach słomianych inwestycji mają się nijak do obecnych problemów, z którymi pis sobie najzwyczajniej nie radzi, a może radzi, ale w sposób opisany przez piramidon'a w #23012.

"W środę 9 marca na oficjalnym profilu Krakowa na Twitterze poinformowano, że od piątku 11 marca wydawanie pakietów pomocowych dla uchodźców na stadionie miejskim zostanie wstrzymane. „Na ten moment skończyły nam się zapasy żywności, która była przynoszona przez krakowian w ramach miejskiej zbiórki” – napisał administrator konta i jednocześnie w kolejnej notce zaapelował do sklepów i marketów o dzielenie się żywnością, która posiada krótki termin ważności, ale nadaje się do spożycia. I do krakowian o wsparcie Ukraińców, którzy przychodzą po ratunek. Do tej pory w tym jednym miejscu rozdano ok. 1,5 tys. pakietów żywnościowych.", a babcia dalej smaży naleśniki dla Ukraińców.

No smaży, bo co ma zrobić - "Tego samego dnia na platformie Linked In Joanna Niewczas zamieściła dramatyczny wpis o sytuacji na warszawskim Torwarze. Do wszystkich mediów trafiła informacja, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł „tylko udziela wywiadów jak wszystko jest pod kontrolą”, a tymczasem wolontariusze są na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Ich koordynatorka w punktach opisała miejsce, gdzie kilka godzin później wojewoda zorganizował konferencję prasową i tłumaczył, że warunki w hali sportowej są dobre, uchodźcy mają trzy posiłki dziennie, w tym ciepły obiad, nie brakuje leków, wsparcia, a alarmistyczne doniesienia wynikają z problemów komunikacyjnych.

Jednocześnie wieczorem na Twitterze dziennikarze błyskawicznie przekazali informację, że Konstanty Radziwiłł zakazał wstępu na teren Torwaru koordynatorce wolontariuszy Marii Kordalewskiej, która w jednym z wywiadów powiedziała o chaosie oraz o tym, że ochroniarze zabraniają robienia zdjęć – na polecenie wojewody. A Jadwiga Emilewicz, była minister rozwoju, wrzuciła wpis: „Wróciłam z Torwaru. To dobrze zorganizowane miejsce. Jest mnóstwo jedzenia. Ciepłego i suchego prowiantu. Ludzie z miasta wciąż dostarczają zaopatrzenie. Terytorialsi pilnują porządku, wolontariusze panują nad punktem przyjęć, strefą gastro. W bawialniach szaleją dzieciaki”. Maciej Bąk, dziennikarz Radia Zet, skomentował go krótko: „Wojewoda wywalił wolontariuszkę, która mówiła, jak źle jest na Torwarze, i zastąpił ją Jadwigą Emilewicz, która chyba pomyliła skrzyżowania i wylądowała na jakimś festynie”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A kto będzie pomagał obywatela Polski jeżeli Putin ich napadnie ? Nie miejcie nadziei ze Niemcy przyjmą was do swoich domów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2022 o 01:12, piramidon napisał:

W przedmajówkowym zamieszaniu wielu zainteresowanych tego nie odnotowało. Tuż po zakończeniu długiego weekendu gospodarze mieszkań ruszyli więc do urzędów miast po pieniądze i odbili się od ściany.

p*** o szopenie,  było wiadomo praktycznie od samego początku. 

Biznes jakich mało, niech każdy się domyśli po co wymuszają pesel....

 

W dniu 13.05.2022 o 07:59, piramidon napisał:

Ktoś  słyszał o przetargach?

przetarg = korupcja 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, djedryk napisał:

Zapraszam do mojej gminy przetargi stoją i czekają.

u nas tego problemu nie ma, 15metrowa kładka dla pieszych za 4mln zł. parking gdzie jedno miejsce postojowe wyszło prawie 120 tyś zł itd...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2022 o 23:13, fetek napisał:

Biznes jakich mało, niech każdy się domyśli po co wymuszają pesel....

Odstąpili !!!- czasowo.

"24 maja resort spraw wewnętrznych pochwalił się więc kolejną nowelizacją. Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że wprowadzi ona 14-dniowy okres przejściowy dotyczący wniosków o świadczenie za udzielenie pomocy obywatelom Ukrainy.

Rząd tłumaczy, że skoro uchodźcy nie mogli wyrabiać numerów PESEL, to wymaganie ich byłoby niesprawiedliwe. Składając wniosek w wyznaczonym okienku czasowym Polacy będą mogli otrzymać zwrot kosztów w postaci obiecanych 40 zł dziennie bez podawania PESEL. Mowa tu o okresie pobytu gości z Ukrainy między 24 lutego a 28 kwietnia."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Martwe dusze w ośrodkach dla uchodźców.

"

— Podjąłem decyzję, że trzeba się mocno zastanowić, co do przedłużenia umowy z tym partnerem — oznajmił w piątek podczas konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, odnosząc się do spółki obsługującej ośrodek dla uchodźców Global Expo przy Modlińskiej. Poinformował, że w obecnie trwa tam kontrola, a w piątek odbyło się m.in. liczenie uchodźców korzystających z ośrodka.

— Na hali na Modlińskiej przebywa obecnie tysiąc osób, może tysiąc dwieście. Wydaje się, że mamy tu do czynienia ze sprawą do wyjaśnienia. Operator podaje liczby znacznie większe. Będzie to wymagało korekt — przekazał Radziwiłł. Dodał, że policzenie osób przebywających w ośrodku nie jest proste, a kontrola jest w toku."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 31.03.2022 o 22:27, arturross napisał:

Dodam coś od siebie. 6 dni po najechanie przez ruskie ścierwo Ukrainy wsiadłem o 4 rano w auto i zasuwałem 700km na granicę by przewozić potrzebujących pomocy w okolicę Poznania. Podróż ta była wyczerpująca dla psychiki. Fizycznie dawałem radę.  Zrobiłem tak 3 kursy. 4kurs był tylko do Krakowa. Odebrałem tam 3 osoby. Babcia, mama i wnuczka. Zapakowałem do auta, zorganizowałem wraz z żoną co potrzeba by dać schronienie dla tej rodziny. Daliśmy im pokój we własnym domu.  W ciągu ponad 2 tygodni załatwiliśmy im wszelkie sprawy urzędowe, zdrowotne, odzież żywność komputer, serce. Po 2 tygodniach usługiwania (w domu nie pomogły kompletnie w niczym), pomimo że byłem w pracy w swoim zakładzie pod domem , panie zabrały co ich i bez pożegnania wyjechały na 4 dni do miasta oddalonego o około 70km rzekomo do znajomych.  Po 4 dniach napisały nam że za wszystko dziękują ale już nie wrócą. Zapomniały oddać laptopa który prawdopodobnie niefortunnie wpadł do walizki. Zona pisze im by komputer oddały, na co dostajemy informację że laptopa nie odda bo myślała że jej go oddaliśmy.  Jutro zgłaszam na policję kradzież. Zaczynam żałować że pomagałem. 

Nie. Nie jestem ruskim trolem. Jestem zwykłym Polakiem prywaciarzem. 

 

Czy udało się odzyskać kompa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy wydali ok. 1% dochodu narodowego na pomoc dla Ukrainy.

"Jak wynika z raportu PIE Pomoc polskiego społeczeństwa dla uchodźców z Ukrainy, Polacy przeznaczyli na pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy nawet 10 mld złotych. Wraz z wydatkami poniesionymi na ten cel przez polski rząd, suma pomocy wyniosła około 25 mld złotych, co stanowi 0,97% polskiego PKB. Niemal 77% Polaków bezpośrednio zaangażowało się w różnych formach w pomoc, uczestnicząc w zbiórkach pieniężnych, dostarczając pomoc materialną i pomagając przybyszom w Polsce w akomodacji i załatwieniu niezbędnych formalności. Stopień zaangażowania różnił się pod względem wykształcenia, statusu materialnego i wieku Polaków.:...

Raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego dostępny jest tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.