Skocz do zawartości
IGNORED

Składający daca....zróbcie sobie przerwę i.....


(nie)przecietniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rafa napisał:

Sam sobie zaprzeczasz. Nie ma wlasnie holografi bez przestrzennosci zrodel pozornych. Plaskie grania = zero holografi.

A glebia sceny to nie jest tani efekt - to jest cos co najtrudniej uzyskac. Szeroko gra wiele systemow ale malo ktory pokazuje glebie - a wiec wlasnie holografie, czyli wrazenie 3D.

Pojęcia "techniczne" w audio oparte na wrażeniach są bardzo umowne z racji że każdy słyszy inaczej itp. Wykorzystuje się to od dawna, tworzy się mity, przekonania, poglądy. Robi się to tylko i wyłącznie dla zysku, by kolejny raz sprzedać tego samego odgrzewanego kotleta. Działa to wyśmienicie. 

To tak dla przypomnienia na jakim poziomie są nasze rozmowy i ile mają wspólnego z bezwzględnym elektrycznym pomiarem pewnych zjawisk. 

Zjawisko holografi jak każde zjawisko fizyczne wymaga spełnienia warunków by zaszło. Nie posiadasz sprzętu który uzyskanie tego zjawiska umożliwia bo taka doskonałość fazowa to utopia. Więc jak uzyskujesz wrażenie holografi u siebie? 

Ja mam to zrobione metodą znaną od dawna a w obecnym sprzęcie już zapomnianą i nie stosowaną wcale, czyli siatka dyfrakcyjna umieszczona przed głośnikami. 

32 minuty temu, Krzych 2 napisał:

Zgoda Krzychu zgoda. Aż tak się nie wysilam na codzień. Po prostu pierwsze wrażenie było takie.

 

Weź drugi Krzychu. Ja mam sporo więcej, ale jakoś tego nie czuję. Chociaż fakt słyszę do około 13khz, okulary do czytania tez potrzebne. Poza tym reszta chyba ok.😀

Każdy jest inny, ja to 3d wręcz odchorowałem. Dla tego @by-2006pisze o młotku. Tak długo waliłem się nim w palec aż w końcu się nauczyłem co mi szkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, by-2006 napisał:

holografie cechuje zmiana fazy fali

i nic pozatym 

aby było 3D  musi zajść zjawisko dyfrakcji

 

U mnie jest pełno zmian faz a do tego buzuje dyfrakcja 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1969 r. amerykańscy fizycy Byron B. Brenden i Gary Langlois opracowali podstawy holografii akustycznej, w której do rejestrowania obrazu przedmiotu i jego odtwarzania stosuje się fale dźwiękowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniamy holografi z zakresu długości fali światła widzialnego, która jest znacznie krótsza i dokładniejsza od fali dźwiękowej a tu zonk temat jest praktycznie wyczerpany, wszyscy mają to w domu😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rafa napisał:

Nie wiesz co to jest coax? Akurat 😉 Glosniki koncentryczne...

A więc nie są to głośniki współosiowe jeden w drugim. 

Nie jest to też głośnik z pojedynczą membraną. 

Jest to jedna cewka napędzająca złożoną membranę; w zasadzie dwie membrany...

OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A więc nie są to głośniki współosiowe jeden w drugim. 

Nie jest to też głośnik z pojedynczą membraną. 

Jest to jedna cewka napędzająca złożoną membranę; w zasadzie dwie membrany...

OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Napisałem bo ludziska wszystko lubią upraszczać. 

Właśnie podłączyłem swoje nowe nabytki. Wczoraj nieco pomierzyłem, ułożyłem zawieszenie...

Leżą luzem. Oczywiście basu nie ma ale można coś wnioskować o budowaniu przestrzeni.

No i budują scenę... 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
„zastosowano kilka najnowocześniejszych technologii”

Okazuje się, że oryginał jest równie śmieszny :D

„featuring several state of the art technologies”
No. Napisałem bo ludziska wszystko lubią upraszczać. 
Właśnie podłączyłem swoje nowe nabytki. Wczoraj nieco pomierzyłem, ułożyłem zawieszenie...
Leżą luzem. Oczywiście basu nie ma ale można coś wnioskować o budowaniu przestrzeni.
No i budują scenę...
 
Jak to wygląda od frontu?

834a7932fb990dcc8e9ff9cc827440ee.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX15N351 COAXIAL

Producent pisze o nich

takie miłe rzeczy ,, designed to provide an excellent frequency response linearity with very low distortion."

A tu pomiar on axis :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No płasko jak na stole . U rzeźnika . Ciekawe co się dzieje w tym kotle między stożkową a tubową membraną ... same odbicia i rezonanse . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tomek4 napisał:

Jak to wygląda od frontu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, arturp napisał:

CX15N351 COAXIAL

Producent pisze o nich

takie miłe rzeczy ,, designed to provide an excellent frequency response linearity with very low distortion."

A tu pomiar on axis :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No płasko jak na stole . U rzeźnika . Ciekawe co się dzieje w tym kotle między stożkową a tubową membraną ... same odbicia i rezonanse . 

 

Przecież to pomiary przed zastosowaniem filtracji. Pomiar dwóch odrębnych głośników w jednej obudowie. 

Ceną tego typu konstrukcji są różne dołki, czasem górki...i wąski sweet spot. No ale za to mamy super precyzyjne źródła pozorne...

3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

OK?

Co OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafa napisał:

Przecież to pomiary przed zastosowaniem filtracji.

Oczywiście ale filtrowaniem nie poprawisz tego ,że charakterystyka na średnich tonach opada już poniżej 1kHz a silne rezonanse są już przy 2kHz . O liniowości membrany odpowiedzialnej za wysokie tony lepiej niczego nie pisać . Ja bym takie głośniki omijał z daleka bo po co stosować głosiki , które rodzą problemy a ich rozwiązanie jest skomplikowane ? Oczywiście szanuję próby i poszukiwanie nowych rozwiązań w starej technologii ale to chyba ślepa uliczka . Przypominają mi się moje eksperymenty z głośnikami marki PHL . Po kilku tygodniach nieudanych walk ze zwrotnicą skontaktowałem się z Albeckim ale jemu też nie udało się zrobić z nich grających zestawów . Była zabawa , były koszty ale w sumie to była strata  czasu i pieniędzy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mimo to grają całkiem dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafa napisał:

Ale mimo to grają całkiem dobrze

tylko , że ten pomiar jest nietypowy - on tweeter axis at 50' ? A jaki jest pomiar on axis ? Trzeba je zwracać głośnikami do środka pod kątem 50' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50'' to jest odległość mikrofonu od drivera. 50 cali = 1.27m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafa napisał:

50'' to jest odległość mikrofonu od drivera.

Słaby wzrok mam . Ja tam widzę jeden apostrof ale pewnie masz rację . Nadal pozostaje jedna sprawa , której kompletnie nie pojmuję w projektowaniu głośników - częstotliwość podziału w środku najważniejszej części pasma dla ludzkiego ucha . To co powinno być odtwarzane bez dodatkowych przesunięć fazowych między głośnikami , bez konsekwencji wpływu baffle step , bez rezonansu głośnika odpowiedzialnego za wysokie tony itp itd - właśnie to jest popsute przez częstotliwość podziału ustawioną na średnicy . Ale może ja się nie znam i stare proste zasady już nie istnieją 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturp napisał:

Słaby wzrok mam . Ja tam widzę jeden apostrof ale pewnie masz rację . Nadal pozostaje jedna sprawa , której kompletnie nie pojmuję w projektowaniu głośników - częstotliwość podziału w środku najważniejszej części pasma dla ludzkiego ucha . To co powinno być odtwarzane bez dodatkowych przesunięć fazowych między głośnikami , bez konsekwencji wpływu baffle step , bez rezonansu głośnika odpowiedzialnego za wysokie tony itp itd - właśnie to jest popsute przez częstotliwość podziału ustawioną na średnicy . Ale może ja się nie znam i stare proste zasady już nie istnieją 😉

300Hz podzial z basowcem nie jest taki nietypowy 😉

Ale tym przykladem chcialem glownie pokazac glosnik koaksjalny/coax/wspolosiowy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafa napisał:

300Hz podzial z basowcem nie jest taki nietypowy 😉

Fakt . Ale mnie się nigdy nie udało zrobić neutralnie grających zestawów trójdrożnych właśnie ze względu na tą częstotliwość podziału między wooferem a średniotonowcem . Problemy wynikały z faktu ,że projektowałem tak jak większość - czyli woofer do 200-500Hz , potem średniotonowy do 3-4kHz i tweeter . Ale znacznie lepsze rezultaty uzyskałem gdy główną rolę odgrywały dwa głośniki niskotonowy i tweeter z cz. podziału około 1,5-2 kHz , natomiast głośnik średniotonowy tylko wypełniał lukę między nimi i jego poziom był około 3dB niższy niż woofera i tweetera .

fajnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niefajnie:

niefajnie.thumb.jpg.6758d18cabe4ba4a0680bdde331d95fa.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, arturp napisał:

potem średniotonowy do 3-4kHz i tweeter . Ale znacznie lepsze rezultaty uzyskałem gdy główną rolę odgrywały dwa głośniki niskotonowy i tweeter z cz. podziału około 1,5-2 kHz

Mam dokladnie takie same wnioski i tez najbardziej lubie wlasnie taki podzial. Przy czym obojetnie czy tweeter laczy sie z sredniakiem czy z mid-wooferem.

 

Ale takie wnioski moga dotyczyc konkretnych kombinacji driverow a nie koniecznie wszystkich 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni. Tyle wygrzewały się ostatnie nowe elektrolity oraz rezystor Superes drutowy, które umieściłem w zwrotnicy zamiast fabrycznego "badziewia", a są to w sumie 2xMundorf Ecap Audio raw, 1x Jantzen EleCap, 1x Nichicon Muse i 1xMKT poliestrowy.

Nie ma co wierzyć głosom, że elektrolit w zwrotnicy nie może "grać". U mnie grają. A dlaczego o tym jeszcze raz piszę? Bo dzisiaj usłyszałem, że kondensatory się wygrzały, ułożyły, dotarły, zsynchronizowały. Tylko nie wiem, na ile to wpływ wygrzania a na ile zamiana interkonektów na te co na zdjęciu,  które wyciągnąłem z szafy; kupione 15 lat temu z amerykańskim sklepie Radio Shack, od dawna już nie do dostania. Wyjątkowe - precyzyjne, dokładne, swobodne i co najważniejsze neutralne i niczego nieograniczające.

Wysokie się też ułożyły, nie ma już irytującego chwilami "dzwonienia" jak brzmienie instrumentu pod nazwą "trójkąt". 

Było 4+ dla moich kolumn, teraz jest 5-.

Można niskim kosztem podejmując ryzyko, ulepszyć znacznie dźwięk w tanich, choć zaawansowanych technicznie (trójdrożność) kolumnach?

Można ! Ja tak uczyniłem, wykazałem się cierpliwością, namęczyłem się aby na oryginalnej płytce zwrotnicy umieścić nowe niewymiarowe elementy i myślę, że w ten sposób zaoszczędzilem kilka K PLN (oceniam, że tak ~2-4).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Kończymy wątek. (?) 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, (nie)przecietniak said:

U mnie grają.

Ależ oczywiście, że grają. Jak je wywalisz, to zrobi się przerwa w ścieżce sygnału i wszystko przestanie grać 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, (nie)przecietniak napisał:

Wyjątkowe - precyzyjne, dokładne, swobodne i co najważniejsze neutralne i niczego nieograniczające.

 

Idealne kable 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bum1234 napisał:

Ależ oczywiście, że grają. Jak je wywalisz, to zrobi się przerwa w ścieżce sygnału i wszystko przestanie grać

Ależ oczywiście, że nie zawsze jest oczywiste, że grają. 🙂

Mogą wydawać dźwięki. Te jednak grają i muszę Ci powiedzieć, że całkiej spójnie - każdy detal jest słyszalny i plany w odpowiednim natężeniu - nie ma instrumentu, którego granej partii nie jest się w stanie wychwycić (jak jest się słuchowo wyrobionym - nawet przy gęstym, szybkim mocnym rocku ), a jednak - wszystko to składa się na spójną, muzykę bez suchości i beznamiętności. Co prawda nie mdleje się i nie wpada się w ekstazę - ale bardzo przyjemnie się słucha z ponadprzeciętnym doznaniem realności współuczestnictwa w wydarzeniu i nieodpartym wrażeniu (na pewno subiektywnym), że każde inne granie-"cudowanie" byłoby odstępstwem od prawidłowej prezentacji materiału muzycznego.

2 godziny temu, daris666 napisał:

Idealne kable 🙂

Nie wierzysz i wątpisz? - jakim prawem? 😉 Prawdopodobnie nikt oprócz mnie nie ma tych niepozornych interkonektów w Polsce, więc nikt ich nie słuchał. Mam drugą parę, mogę Ci pożyczyć na 10 dni, sam się przekonasz (pokryjesz tylko koszty wysyłki w obie strony) 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, (nie)przecietniak said:

Nie wierzysz i wątpisz? - jakim prawem? 😉 Prawdopodobnie nikt oprócz mnie nie ma tych niepozornych interkonektów w Polsce, więc nikt ich nie słuchał

Ale wiesz ze radio shack to był taki popularny tani sklep dla elektroników, dziś byśmy to sieciowka nazwali. Jeśli ktoś Ci te kable będzie zamieniał bez twojej wiedzy to nie zauważysz różnicy - warto zbadać. 

Prawem takim że euforie pewno powoduje placebo proporcjonalne do samopoczucia. Uwierzę jak zostaniesz z tym sprzętem na lata. Niebawem znowu zaczną wysokie skrzypiec i kolumny pójdą w swiat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z tymi kabelkami sygnałowymi - Magami 2520 . Podobno rewelacja za małe pieniądze . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja obecnie używam do połączeń wewnętrznych Mogami 2549 Neglex i są naprawdę dobre ale chyba ,,czas na nowe ".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, (nie)przecietniak napisał:

Nie ma co wierzyć głosom, że elektrolit w zwrotnicy nie może "grać". U mnie grają.

Ok, a ile kondensatorów i jakich z nimi porównałeś w tej konkretnej konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, daris666 napisał:

Jaką kabel ma długość? 

Ok. 3 cali

5 godzin temu, Daniel_68412 napisał:

Ale wiesz ze radio shack to był taki popularny tani sklep dla elektroników, dziś byśmy to sieciowka nazwali.

Oczywiście, że wiem, tym bardziej byłem mile zaskoczony i zdumiony  😮😯. Sieciówka z dobrą marką w b. szeroko pojętej elektronice, nie wiem jak jest dzisiaj.

5 godzin temu, Daniel_68412 napisał:

Prawem takim że euforie pewno powoduje placebo proporcjonalne do samopoczucia. Uwierzę jak zostaniesz z tym sprzętem na lata. Niebawem znowu zaczną wysokie skrzypiec i kolumny pójdą w swiat. 

Będzie duża wygrana w loterii Totalizatora Sportowego - będa nowe kolumny >10K, w przeciwnym razie nie będzie. Nie mam potrzeby już kombinować. Najwyżej dla zasady wymięnię może jeszcze kabelki w środku - może jakąś zanieczyszczoną, najtańszą miedź wsadzili.

3 godziny temu, rafa napisał:

Ok, a ile kondensatorów i jakich z nimi porównałeś w tej konkretnej konfiguracji?

Tylko z fabrycznymi, nie chcę kombinować z "grubasami" za większą kasę gdyż: będę miał kłopot z ich "instalacją", a poza tym "inżynier" przewidział elektrolity więc "grubasy" mogą w tym zestawieniu głośników "nie zagrać". Jedynie gdybym miał bliskiego znajomego z talentem, oprzyrządowaniem i dobrą wolą - to biznesowo-dobrouczynkowo poprosiłbym go o zaprojektowanie nowej zwrotnicy, pomiary itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, (nie)przecietniak napisał:

Ok. 3 cali

 

Za krótkie niestety 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.