Skocz do zawartości
IGNORED

Składający daca....zróbcie sobie przerwę i.....


(nie)przecietniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minutes ago, Piopio said:

Mam wrażenie, że teoretyzujesz. Słyszałeś naprawdę drogie i dobre zestawy w dużych pomieszczeniach ?

Tak słyszałem drogie systemy w dużych pomieszczeniach. Tylko że co to ma do tego co napisałem? Stosując sztuczki dyskusyjne typu "argumentum ad personam" [1] pokazujesz tylko ze nadal nie zrozumiałeś drogi kolego co postuluje. Nie pisałem o systemie do nagłośnienia stadionu a o człowieku który chce słuchać w domu i ma np te 40m2 wspomniane. Jeśli masz coś sensownego do dodania poza opiniami to chętnie wysłucham. Sztuczki dyskusyjne i bicie piany pozwolę sobie zignorować.

Rozumiem też branżowe nakręcanie króliczka, piszę to raczej dla ludzi którzy wydają ciężko zarobione pieniądze a później po fakcie okazuje się że to były bajki tysiąca i jednej nocy.

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Tak słyszałem drogie systemy w dużych pomieszczeniach. Tylko że co to ma do tego co napisałem? Stosując sztuczki dyskusyjne typu "argumentum ad personam" [1] pokazujesz tylko ze nadal nie zrozumiałeś drogi kolego co postuluje. Nie pisałem o systemie do nagłośnienia stadionu a o człowieku który chce słuchać w domu i ma np te 40m2 wspomniane. Jeśli masz coś sensownego do dodania poza opiniami to chętnie wysłucham. Sztuczki dyskusyjne i bicie piany pozwolę sobie zignorować.

Rozumiem też branżowe nakręcanie króliczka, piszę to raczej dla ludzi którzy wydają ciężko zarobione pieniądze a później po fakcie okazuje się że to były bajki tysiąca i jednej nocy.

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ja Cię oceniam ? Coś przewrażliwiony jesteś. Jakbyś słyszał dobre systemy to byś nie pisał, że różnią się tylko 10%. To jest inna liga grania. Zbytnio generalizujesz. 

"Z tego co zdążyłem zauważyć to domowe systemy audio bazuja na olbrzymiej wiedzy i doświadzeniu - natomiast technicznie są relatywnie proste. Stąd uważam, że mając do dyspozycji racjonalną sumę pieniędzy - powiedzmy 20-50k i podążając odpowiednią ścieżką (bez kręcenia się w miejscu) można spokojnie zbudować system, który będzie może 5% a może 10% gorszy niż najlepszy na świecie (dla danego pomieszczenia) jednak może 1 osoba na 100 ma prawdziwą umiejętność odróżnienia tych paru %."

Nic nie było o 40m2 .... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, jurek1 said:

Te sprzęty za pierdyliony w dobrej konfiguracji kreują magię, dodają coś od siebie że takie cuś chce się mieć 🙂

Mity, bajki i klechdy. Jak idziesz w takie miejsce z pozycji show i cała otoczka jest magiczna bo wielki świat i kasa to takie wrażenie jest. Jak przebywasz i znasz to środowisko bo jesteś jego częścią - czar pryska 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Mity, bajki i klechdy. Jak idziesz w takie miejsce z pozycji show i cała otoczka jest magiczna bo wielki świat i kasa to takie wrażenie jest. Jak przebywasz i znasz to środowisko bo jesteś jego częścią - czar pryska 😉

Zdarzało mi się bywać w takich miejscach wielokrotnie, i kurz emocji dawno już opadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piopio napisał:

Bardzo dobre kolumny kosztują 150-250K.

A siedzą w nich elementy za około 10-20 tys . Więc jeśli ktoś umie to sam sobie zbuduje za 10% ceny . Dobrym przykładem jest napęd Goldmunda zbudowany na ,, wętrznościach " odtwarzacza DVD Pioneera . 

Faktycznie , po niewielkich modyfikacjach gra świetnie . Mam trzy . Płaciłem od 50 do 200 PLN .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturp napisał:

A siedzą w nich elementy za około 10-20 tys . Więc jeśli ktoś umie to sam sobie zbuduje za 10% ceny . Dobrym przykładem jest napęd Goldmunda zbudowany na ,, wętrznościach " odtwarzacza DVD Pioneera . 

Faktycznie , po niewielkich modyfikacjach gra świetnie . Mam trzy . Płaciłem od 50 do 200 PLN .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam też 🙂

dobrze że napisałeś po modyfikacjach, a i tak wydaje mi się ze sukcesem Goldmunda w tym przypadku jest autorski soft.

Co do kolumn, to nie sądzę żeby w oryginalnych konstrukcjach siedziały głośniki seryjne ze sklepowej póki. Jasne ze można zrobić dobre paczki samemu. Trzeba jednak niebagatelnej wiedzy, aparatury pomiarowej, jaka by ona nie była, strojenia zwrotnicy itd. To jest wiedza i czas, a to też przekłada się na pieniądze. Pozostaje jaszcze kwestia spasowania całego toru.

Sam wiesz jak jest, bo siedzisz w tym długo. To nie jest wiedza na poziomie dobrania klocków pod względem danych techniczny podanych w opisie, bo tak nie jest. Przewaliłeś tony wzmacniaczy firmowych, i tych własnej roboty, zanim osiągnąłeś satysfakcję, i dalej szukasz i "ulepszasz". 

Taki żywot dłubaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arturp napisał:

siedzą w nich elementy za około 10-20 tys . Więc jeśli ktoś umie to sam sobie zbuduje za 10% ceny .

Nie kupisz głośników do kolumn, które podałem. To konstrukcje własne producentów. Chyba nie bardzo wiesz jak są zbudowane podane przeze mnie kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Nie kupisz głośników do kolumn, które podałem. To konstrukcje własne producentów. Chyba nie bardzo wiesz jak są zbudowane podane przeze mnie kolumny. 

Jakie dokładnie kolumny ?

Czy to ,że przetworniki/głośniki nie są dostępne w sprzedaży dla ,, cywilów " oznacza ,że są lepsze od tych sprzedawanych przez dystrybutorów ? Joachim Gerhard z Audio Physic a potem Sonics  zamawiał specjalnie dla niego modyfikowane przetworniki - np aluminiowe Seasy do swoich Avanti czy Virgo . One miały założone pierścienie gumowe na obrzeżach membran , które miały zmniejszać/niwelować rezonanse na 7-10kHz ale przez to membrana była cięższa i miała większe tłumienie wewnętrzne a więc gorzej przenosiła wyższą średnicę , oddawała impuls itd  . Czy to lepsze rozwiązanie niż porządna pułapka rezonansowa w zwrotnicy ? Mam obecnie parkę Seasów L12 robionych na zamówienie dla pewnego znanego producenta . Mają gorsze parametry niż te ,,zwykłe" ale widocznie takie producentowi były potrzebne . Albo Avance - koleś wziął 6,5" Scan Speaki z kevlarową membraną i pokrył je jakimś środkiem o konsystencji i wyglądzie silikonu montażowego . No i wzorowo zamulił średnicę ale pewnie tak miało być .😆

A miałeś styczność z aerogelowymi membranami głośników Audaxa sprzedawanymi kiedyś przez dystrybutorów na całym świecie takim ludziom jak my - czyli hobbystom ? Były tak lekkie , sztywne i cienkie ,że mocniejsze dotknięcie palcem powodowało pęknięcia . Ale jak grały ... Posłuchaj jeśli znajdziesz coś takiego bo to dobra lekcja pokory dla innych znanych producentów głośników .

Nie ma tu cudów .

Czy głośniki ,,firmowe " projektują jacyś wyjątkowi ludzie ? Mają większą wiedzę i doświadczenie bo to ich praca a my mamy zwykle inna pracę i mniej czasu . Ale oni też zaczynali od nauki , testów , błędów i małych sukcesów . Wiesz od czego zaczynali kolesie z Living Voice ? Od wymiany elementów w zwrotnicach Dali 104 na ,, audiofilskie " o tej samej wartości - prowadzili serwis . A dzisiaj sprzedają takie same budy tylko z innymi przetwornikami za dziesiątki tysięcy złotych bo się nauczyli jak to robić 😉. Myślisz ,że jak na kolumnie jest napis ProAc albo Dynaudio to już jest wzór doskonałości ? No nie , spokojnie , to tylko ludzie jak my ale mają lepszy marketing i ,, forsiasty " rynek zbytu 🤣

Na tym forum powstają takie rzeczy ,że gdyby je wsadzić w obudowy z napisem Mark Levinson , Krell czy KEF to kosztowały by tyle co auto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, arturp napisał:

Jakie dokładnie kolumny ?

 

Magico, YG Acoustics, MBL, B&W 800/801/802D, wysokie Focale. Chyba przyznasz, że tego nie da się w żaden sposób skopiować ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piopio napisał:

Chyba przyznasz, że tego nie da się w żaden sposób skopiować ...

No pewnie . Tylko po co je kopiować ? Lepiej zrobić własne na przetwornikach renomowanych producentów . Wystarczy przyjąć jedną zdrową zasadę , która może jest dyskusyjna ale wiele ułatwia  - zestaw głośnikowy ma liniowo przenosić sygnał w paśmie słyszanym . Nierówności charakterystyki rzędu +/- 1dB w pomiarach on axis . Poczytać , kupić lub wypożyczyć system pomiarowy , zainstalować program do pomiarów , kupić z 10 cewek , kondensatorów i rezystorów , trochę kabli do połączeń itp . Zrobić skrzynie testowe ze sklejki lub MDF-u pociętego na formatki w markecie budowlanym , wyciąć lub wyfrezować otwory na głośniki i tunel br i mierzyć , sprawdzać , poprawiać ...

Albo skorzystać z gotowego projektu z sieci - jest tego tyle ,że nie sposób czegoś nie wybrać dla siebie - na przykład projekty Troelsa Gravesena . Facet ma doświadczenia i umiejętności większe niż wielu konstruktorów znanych marek .😉No i robiąc coś samodzielnie można ,, dostroić" zestaw głośnikowy od własny pokój odsłuchowy i system , co ma przecież duże znaczenie . A gotowców za 100-200 tys. strach otwierać i modyfikować , zwłaszcza ,że często w zwrotnicach jest taka tandeta ,że lepiej tego nie widzieć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, arturp napisał:

No pewnie . Tylko po co je kopiować ? Lepiej zrobić własne na przetwornikach renomowanych producentów .

Jesteś fantastą. Nie da się osiągnąć poziomu głośników zastosowanych w topowych konstrukcjach. Na tym polega ich wyjątkowość i cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Piopio said:

Na tym polega ich wyjątkowość i cena.

Gdyby były takie wyjątkowe producent wolałby je sprzedać masowo niż w małych partiach tak na logike. Kupując głośniki za duże kwoty kupujesz dokładnie to samo co jest klepane masowo + bełkot marketingowy. Nie wierz we wszystko co ci mówi ktoś kto chce coś sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Daniel_68412 napisał:

Gdyby były takie wyjątkowe producent wolałby je sprzedać masowo niż w małych partiach tak na logike. Kupując głośniki za duże kwoty kupujesz dokładnie to samo co jest klepane masowo + bełkot marketingowy. Nie wierz we wszystko co ci mówi ktoś kto chce coś sprzedać.

Serio nie wiesz jak zbudowane są Magico, YG Acoustics, MBL ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Jesteś fantastą. Nie da się osiągnąć poziomu głośników zastosowanych w topowych konstrukcjach. Na tym polega ich wyjątkowość i cena.

Nie . Jestem praktykiem. Już to sprawdziłem. Nie budowałem kopii czy kolumn zbliżonych do zestawów za 100-200 tysięcy bo nie były mi potrzebne . Ale podobne ( bo nigdy nie będą identyczne ) do takich za kilkadziesiąt tysięcy budowałem za max 6 tys.  A cuda kosztujące 10 tys. zrobisz z 1 max 2 tys.

Przykład : Tysiące osób sklonowało ProAc 2.5 . Ja zbudowałem kilka wersji i porównywałem z oryginałami . Różnice były na granicy percepcji . Mój koszt nie przekroczył 2 tys. zł w 2005 roku a oryginały kosztowały 4900 EUR .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arturp napisał:

Nie budowałem kopii czy kolumn zbliżonych do zestawów za 100-200 tysięcy bo nie były mi potrzebne .

A ja mówię właśnie o  Magico, YG Acoustics, MBL. Tego nie da się podrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Piopio said:

Serio nie wiesz jak zbudowane są Magico, YG Acoustics, MBL ?

Wiem jak działa przemysł i czarowanie klienta - to mi wystarcza. Wymyślili nowy typ glosnika? Czy jednak cewka magnes i po staremu? 

Kołdra z wielbłąda dla nuworyszy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Daniel_68412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Wiem jak działa przemysł i czarowanie klienta - to mi wystarcza. Wymyślili nowy typ glosnika? Czy jednak cewka magnes i po staremu? 

Kołdra z wielbłąda dla nuworyszy 😉

Jednak nie wiesz ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Daniel_68412 napisał:

Stąd uważam, że mając do dyspozycji racjonalną sumę pieniędzy - powiedzmy 20-50k i podążając odpowiednią ścieżką (bez kręcenia się w miejscu) można spokojnie zbudować system, który będzie może 5% a może 10% gorszy niż najlepszy na świecie (dla danego pomieszczenia) jednak może 1 osoba na 100 ma prawdziwą umiejętność odróżnienia tych paru %. 

Bazując na sprzęcie używanym, zapewne można złożyć dobry zestaw za 50k zł ale nie sądzę, że zbliżysz się mocno do tych najlepszych 🙂

13 godzin temu, NRK napisał:

W klubie Scan speak jeden z kolegów sprzedaje swoje kolumny za 40k. Szczerze mówiąc, to wątpię czy znajdziesz coś lepszego do 150k. Tak więc, wyjątki się zdarzają.😀

Skąd to wiesz? Ja myślę, że raczej znajdziesz 🙂 🙂 A z drugiej strony zestaw zacny i zapewne gra świetnie, tylko to 40k. Daleko od tytułowego daca za 200 zł, zgra się? 

7 godzin temu, arturp napisał:

A siedzą w nich elementy za około 10-20 tys . Więc jeśli ktoś umie to sam sobie zbuduje za 10% ceny . Dobrym przykładem jest napęd Goldmunda zbudowany na ,, wętrznościach " odtwarzacza DVD Pioneera . 

Faktycznie , po niewielkich modyfikacjach gra świetnie . Mam trzy . Płaciłem od 50 do 200 PLN .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właśnie chodzi o to, że trzeba umieć robić dobrze. Jak ktoś umie i robi to dobrze to się ceni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, Piopio said:

Nic nie było o 40m2 .... 

Było: "(dla danego pomieszczenia)"

 

8 hours ago, Piopio said:

Jednak nie wiesz ... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Było: "(dla danego pomieszczenia)"

Więc pomieszczenie może mieć i 100m2. 
"te 40m2 wspomniane" gdzie konkretnie wspomniane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, Piopio said:

Więc pomieszczenie może mieć i 100m2. 
"te 40m2 wspomniane" gdzie konkretnie wspomniane ?

Czepiasz się. Chodzi o konkretny system do domu. Po to to napisałem żeby się ludzie mogli odnosić do konkretnej tezy a nie blubranie. Co tradycyjnie nastąpiło. W domu mam pomieszczenie X m2, twierdzę że w cenie 20-50k można spokojnie zrobić system nieodróżnialny dla większości populacji od systemu NAjNaj dokładnie w tym samym pomieszczeniu. Masz jakieś argumenty? Rozumiem że dostaniesz Nobla z ekonomii bo umiesz obalić zasadę pareto? 

W tych kolumnach za gruba kasę za zwyczajne przetworniki to również wynika z podstaw ekonomii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Daniel_68412 napisał:

W tych kolumnach za gruba kasę za zwyczajne przetworniki to również wynika z podstaw ekonomii. 

Szczególnie w MBL 😉
Magico ma wysokotonowe berylowo-diamentowe. 

 

31 minut temu, Daniel_68412 napisał:

W domu mam pomieszczenie X m2, twierdzę że w cenie 20-50k można spokojnie zrobić system nieodróżnialny dla większości populacji od systemu NAjNaj dokładnie w tym samym pomieszczeniu.

AG Acoustics Vantage kosztują 32.800$ Nie ma szans byś zrobił system nieodróżnialny nawet za 50k zł 😉 Brzmienie tych kolumn to kosmos w porównaniu ze zwykłymi konstrukcjami. Każdy odróżni. 

Tak więc Twoje mądrości są z ...pupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Piopio napisał:

AG Acoustics Vantage kosztują 32.800$ Nie ma szans byś zrobił system nieodróżnialny nawet za 50k zł 😉 Brzmienie tych kolumn to kosmos w porównaniu ze zwykłymi konstrukcjami. Każdy odróżni

No niestety nie masz racji. Ja już z racji starości i głuchoty (słyszę tylko do 16 kHz) nie odróżnię. Przez dwa - trzy lata przewaliłem masę kolumn na odsłuchach i doszedłem do jednego zasadniczego wniosku - cena absolutnie nie ma związku z jakością odtwarzania muzyki przez kolumny głośnikowe. Ceny przeważnie są wzięte z d.... jak to mówią moi synowie. A płacić za coś czego realna wartość to w porywach 10% żądanej ceny nie ma sensu. Wspomniał o tym powyżej @arturp:

17 godzin temu, arturp napisał:

Więc jeśli ktoś umie to sam sobie zbuduje za 10% ceny

No ale lepiej złapać kilku jeleni, którzy zapłacą duże kwoty za kilka - kilkanaście wykonanych zestawów niż iść w masową produkcję. Sprawny marketing i się łapie frajerów. ZG sięgające wysokością ceny dobrej klasy auta czy nawet domu to już po prostu szczyt debilizmu. Na 200% to nie jest taki stopień złożoności i komplikacji przy produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Elbing napisał:

No niestety nie masz racji. Ja już z racji starości i głuchoty (słyszę tylko do 16 kHz) nie odróżnię.

A słuchałeś tych konkretnych kolumn (YG Acoustics) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

A słuchałeś tych konkretnych kolumn (YG Acoustics) ?

Nie będę zmyślał. Nie pamiętam bo tyle tego było. W każdym razie kolumny głośnikowe z tej półki cenowej jakoś d... nie urywały jakością grania. Tylko, że podczas odsłuchów to ja decyduję jaki repertuar leci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Elbing napisał:

Nie będę zmyślał. Nie pamiętam bo tyle tego było. W każdym razie kolumny głośnikowe z tej półki cenowej jakoś d... nie urywały jakością grania. Tylko, że podczas odsłuchów to ja decyduję jaki repertuar leci.

To są wyjątkowe kolumny - obudowa jest z aluminium 😉 Głośniki to ich własna myśl techniczna. 
Jakbyś słuchał to byś nie zapomniał brzmienia. Jest tak czyste i głębokie. Mega realistyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piopio napisał:

...Jakbyś słuchał to byś nie zapomniał brzmienia. Jest tak czyste i głębokie. Mega realistyczne.

Jakby ktoś młotkiem po garnkach i kotłach napier.... ???

Tak grała znaczna część tych superdrogich wynalazków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Elbing napisał:

Jakby ktoś młotkiem po garnkach i kotłach napier.... ???

Tak grała znaczna część tych superdrogich wynalazków

Szkoda czasu na dyskusję. Wybierz się na AudioShow 2022 i posłuchaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Elbing napisał:

Jakby ktoś młotkiem po garnkach i kotłach napier.... ???

Tak grała znaczna część tych superdrogich wynalazków

Dla niektórych hiendowy dźwięk może być szokiem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Szkoda czasu na dyskusję. Wybierz się na AudioShow 2022 i posłuchaj. 

Czego słuchać ? Już w wątku dotyczącym AudioShow ktoś podniósł kwestię, że spora część wystawców nie pozwala na sprawdzenie jak gra ich sprzęt na repertuarze muzycznym, który chciałby zapuścić słuchający. Pytanie dlaczego ?

3 minuty temu, daris666 napisał:

Dla niektórych hiendowy dźwięk może być szokiem 🙂

Masz rację. Tylko nie sądziłem, że aż tak na niekorzyść hajendowego sprzętu. Niektórzy są mistrzami świata w robieniu wody z mózgu - jeśli idzie o "producentów" takieg sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.