Skocz do zawartości
IGNORED

Beyerdynamic DT 880


Juras

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma i moze podzielic sie wrazeniami ? Juz prawie kupilem 770 pro ale przeczytalem recenzje 880 w nr 6 HFi M i przystopowalem.W sklepach jeszcze trudno je dostac a i cena troche odstrasza ale moze warto ?

Szczegolnie interesuje mnie ich izolacja akustyczna czy bardzo "przeszkadzaja"? Ich konstrukcja to semi-open wiec moze nie jest tak zle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak sluchawkowy potega jest i basta.

Zmienia dotychczasowe wyobrazenia na temat sluchawek wszelakich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TF

(Konto usunięte)

Potwierdzam dobrze powiedziane ...

 

Ale wczesniej kup sobie moze AVT 471 za 30 zl

i zobacz sobie jak to brzmi pozniej mozesz wydac

na wzmacniacz duzo wiecej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez potwierdzam.

AVT471 jest swietny, nic tylko uzyc dobrego opampa, dobrych elementow, do tego porzadne zasilanie i masz cudo, bezkonkurencyjne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek>ABs

(Konto usunięte)

A co sie zmieni, w stosunku do twego stwierdzenia "bezkonkurencyjny" ?

Nic.

Nadal bedzie bezkonkurencyjny, tylko jeszcze bardziej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TF

(Konto usunięte)

Spokojnie poczekaj, posluchasz bedziesz wiedzial.

Mysle, ze troche zle dobrane sluchawki moga jeszcze bardziej

meczyc niz system.

 

Ja potrafie siedziec caly dzien z moimi 990 na glowie.

Jedynie co denerwuje to jak wygladaja wlosy po sluchawkach,

ale to pikus ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson prosił mnie o kilka słów na temat moich beyerdynamiców dt 880, więc spróbuję oddać moje pierwsze wrażenia z kilku odsłuchów i porównań z sennheiser HD-580. Posiadaczką tych słuchawek jestem od niedawna (dlatego powściągam się na razie z ostatecznymi opiniami na temat słuchawek) i w związku z chwilowym brakiem wzmacniacza nie miałam wielu możliwości testowania ich "do bólu". Kilka odsłuchów na zestawie składającym się z pożyczonego lampowego wzmaka słuchawkwego DIY (nie OTL, lampy ecc88 i tarfo, parametrów nie znam, wzmak taki sobie, raczej słaby :(), połączonego intrekonektem furukawa amadeus z audio analogue paganinin (jeszcze nie modyfikowanym :)) pozwoliło mi jednak wyrobić sobie ogólne zdanie na temat beyerów. Są ŚWIETNE!!! Naprawdę. Sposób, w jaki podają muzykę przykuwa do fotela na dłuuuugie godziny. Pierwsza rzecz, którą zauważa się natychmiast to niebywała wprost przestrzeń i panorama stereofoniczna. Owszem, senny też w tej kwestii nie są ułomne, ale beyery tworzą plan jakby bardziej odległy od słuchacza, nie podają muzyki bezpośrednio "do ucha", nie grają pierwszoplanowo - co mnie osobiście niesamowicie drażni w sennheiserach. Beyery rysują ogromną scenę przed słuchaczem i - chyba nie przesadzę, gdy powiem, że wrażenie głębi można porównać do odsłuchu z kolumn. Dźwięk wychodzi daleko poza membarny, czuć mnóstwo powietrza, jest czym oddychać :)) W sennheiserach dźwięk zamknięty jest "w głowie", przy DT 880 głowa ma rozmiary Kongresowej :) Po kilku odsłuchach miałam wrażenie, że równowaga tonalna przesunięta jest w kierunku środka i góry, ale tu powstrzymam się z ostateczną wypowiedzią, bo to chyba raczej jakość basu, generowanego przez wzmak była nie najwyższych lotów. (z sennheiserami było podobnie na tym wzmaku, a są to słuchawki bardzo zrównoważone). Nasycenie barw to prawdziwa bajka, a jakie wokale, a przeszkadzajki - SZOK! Nic nie kłuje w uszy, a wszystko wybrzmiewa do końca, finezyjnie i nie nachalnie. Żałuję, że nie moge posłuchać ich na lepszym wzmaku, bo na pewno kryją w sobie jeszcze wiele cech, które mogą spotęgować tylko pierwsze pozytywne wrażenie. Gdy tylko uda mi sie podłączyć je do czegoś sensownego (czytaj jakaś dobra lampa :) natychmiast podzielę się wrażeniami i dużo szerzej opiszę wynik testu porównawczego. Zaznaczyś chcę, że słuchałam wyłącznie jazzu akustycznego w kameralnym wydaniu (Peacock, Towner, Holland, Haden, Forcione, diMeola etc). Symfoniki i rocka nie tykałam, bo wzmak gubił się przy większych składach i jazzie elektronicznym. WNIOSEK: na pewno lepsze od HD-580 z uwagi na sposób prezentacji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj bo... wszytkie kobiety moich znajomych

lubiacych muzyke ... lepiej slysza !!!!

 

Kurde moze i dobrze tak by bylo wygonic ...bez obrazy

do sklepu po sprzet, moze sie ladniej usmiechnie i jakis rabacik

dostanie // dam se glowe obciac ze tak bedzie //

 

Bez urazy prosze ...

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miłych kolegów (koleżanek niestety brak ;( myślę, że warto wysyłać żony i kochanki (sic!) do sklepów ze sprzętem, bo ja prawie zawsze otrzymuję dodatkowy rabat :))))) rozumiem, że na forum nie panuje seksizm i szowinizm męski?

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Juras/Iwona

(Konto usunięte)

DZIEKI wielkie mam jeszcze jedno pytanko : DT 880 sa semi-open czy ich izolacja akustyczna jest rownie kiepska jak HD 580(open) ?

Sluchac bede w pokoju gdzie moja druga polowa oglada TV a sluchawki otwarte strasznie potrafia "przeszkadzac" ... dlatego myslalem poczatkowo o DT 770 pro(closed) ale 880 coraz bardziej mnie kreca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwono, jesteś cuduwną rodzynką w tym samczym towarzystwie. I dlatego po prostu musisz być kokietowana:) Ale mam nadzieję wszystko ze smakiem i w dobrym guście. Ale wiesz jak to znami jest... troche rubaszności nigdy nie zaszkodzi - jak to w koszarach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

you welcome... zaznaczyłam w opisie, że na razie powstrzymuję się z tzw. "opinią ostateczną", ale przyznam, że pierwsze wrażenie jest POWALAJĄCE!!! żałuję, że nie mogę przetestować ich w porównaniu z HD-600... może kiedyś... na pewno opiszę :)) Nie wiem, czy beyery dobrze izolują, bo nie miałam okazji posłuchać ich dźwięku z "drugiej strony" :))))) przy następnych odsłuchach poproszę kogoś z "otoczenia" o założenie ich i wówczas napiszę... no chyba, że staniesz się szczęśliwym posiadaczem wcześniej :))

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Parmenidasa

....jeśli wypowiedzi, w stylu TF są audiofilską kokieterią, to.... rzeczywiście muszę przywyknąć do iście koszarowej jakości ;))))

pozdrawiam i życzę dobrej nocy na forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo przepraszam za moj wpis ....

 

To ze mnie meska szowinistyczna swinia ...knur ;)

 

Ale pamietam tekst mojego kolesia ... po tym jak wstawil do systemu

Rotela 971, a jego przyszla zona tak od niechcenia

//nie sluchajac, wykonujac jakies inne czynnosci w pokoju//

... ze stary Denon byl cieplejszy i taki mily, Rotel gra jak

zyleta przy tamtym jest az za dokladny .....

 

Kolega usiadl glebiej w fotelu i nic nie mowil

 

Co ja bym dal za kogos kto zrozumie ze trzeba wymienic kolumny,

a nie ... sa wazniejsze wydatki :)

 

A co do glosnosci sluchawek otwartych bo bedzie na bank przeszkadzac

A jak sobie przywalisz glosniej to mozesz sluchac dokladnie muzyki na glowie osoby sluchajacej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy audiofile, nie posypujcie głowy popiołem, że jesteście niby szowinistyczne knury. Kobieta jest w systemie audio elementem zdecydowanie niepożądanym. Z doświadczenia wiem, że najlepszą metodą na upgrade systemu jest rozwód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uzyl okreslenia zblizonego fonetycznie i w duchu audio powiedzial:

"The-End".

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Knury z nas czy nie, moja panna tez wykazala sie sluchem nie lada. Po podlaczeniu CD Copland 822 po prostu wywialo ja z pokoju, razem z kotami zreszta, i wrocila dopiero, kiedy to sie skonczylo. I powiedzmy sobie szczerze, miala racje. Niech zyja tzw. boskie roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

cze

heja

jakie sa praktyczne i brzmieniowe różnice między starszym modelem "880ek" a tym "880/edycja 2005"???? porównując starsze 880ki do nowych 770Pro - co brzmi lepiej? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.