Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe i przedwzmacniacz


Hadzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Zaczne od tego ze jestem laikiem w dziedzinie audiofilii, jednakze prosze o rady i pomoc w nastepujacej sprawie: posiadam kono fomowe Yamaha RX-A1080, glosniki Monitor Audio Silver 300, wszystko pieknie gra ale jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia i chce dokupic do tego zestawu przedwzmacniacz firmy Yamaha A-S2000 lub A-S500,  no i teraz mam pytania:

-jaki efekt uzyskam

-w jaki sposob to połączyc (tzn. jakimi kablami i w ktore gniazdka w poszczegolnym zestawie)?

Za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze podłączasz kable RCA pod wyjście PRE-OUT front a we wzmacniaczu do gniazda MAIN IN, ale z tego co pamiętam możesz to zrobić tylko ze wzmacniaczem Yamaha A-S2000, który posiada takie wejścia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku a-s2000 będzie pracowała jako końcówka mocy w kinie, a do odsłucbhu stereo korzystaj z całego wzmacniacza (pre+amp) Yamahy A-S2000. Inaczej wielkiej różnicy nie będzie, poza lepszym wysterowaniem kolumn. To przedwzmacniacz w większej mierze odpowiada za "jakość dźwięku". 

Polecam przed decyzją odsłuchać tej konfiguracji, bo Monitor Audio z tą Yamahą mogą zagrać dość ostrawo 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiekowo optymalne polaczenie to ta wersja wspomniana powyzej przez Top Hi-Fi

Ale jest troche upierdliwa, bo
- jesli chcesz sluchac Kino, to do wejscia MAIN IN wzmacniacza musisz podlaczyc kable z Amplitunera z wyjscia PRE OUT FRONT
- a jesli chcesz sluchac Stereo, to do wejscia MAIN IN wzmacniacza musisz wyjac powyzsze kable i podlaczyc kable/zworki z wyjscia PRE OUT wzmacniacza.

To upierdliwe przetykanie kabli mozna rozwiazac dodatkowym przelacznikiem zrodel

Inne rozwiazanie, ktore ja bym wybral (stosowalem wiele lat), to uzycie przelacznika glosnikow.
Glosniki sa rownoczesnie podlaczone do Amplitunera i do Wzmacniacza, a w zaleznosci od tego co chcesz sluchac przeanczasz zrodlo glosnikow.

Potrzebujesz dwa takie przelaczniki i kogos, kto ma lutownice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka biedawersja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ... Ale działająca. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzwiekowo optymalne polaczenie to ta wersja wspomniana powyzej przez Top Hi-Fi

Ale jest troche upierdliwa, bo
- jesli chcesz sluchac Kino, to do wejscia MAIN IN wzmacniacza musisz podlaczyc kable z Amplitunera z wyjscia PRE OUT FRONT
- a jesli chcesz sluchac Stereo, to do wejscia MAIN IN wzmacniacza musisz wyjac powyzsze kable i podlaczyc kable/zworki z wyjscia PRE OUT wzmacniacza.

To upierdliwe przetykanie kabli mozna rozwiazac dodatkowym przelacznikiem zrodel

Inne rozwiazanie, ktore ja bym wybral (stosowalem wiele lat), to uzycie przelacznika glosnikow.
Glosniki sa rownoczesnie podlaczone do Amplitunera i do Wzmacniacza, a w zaleznosci od tego co chcesz sluchac przeanczasz zrodlo glosnikow.

Potrzebujesz dwa takie przelaczniki i kogos, kto ma lutownice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Panowie jak doradzacie to chociaż zapoznajcie się z obsługą danego wzmacniacza i w as 2000 jak podłączymy amplituner do wejścia main in to czy chcemy z niego korzystać czy z innych wejść to wybieramy selektorem wejść i nie trzeba żadnych kabli wyjmować. Wejście preout w as 2000używamy jak chcemy skorzystać z innej końcówki mocy a as2000 ma być przedwzmacniaczem. I to rozwiązanie jest właśnie wygodne bo nie trzeba żadnych dodatkowych przełączników.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie takie zestawienie. Kino domowe Rx-a2060 i wzmacniacz stereo A-S2000. Głośnik centralny i surroundy są podłączone bezpośrednio do A2060, natomiast głośniki frontowe wychodzą z a2060 z przedwzmacniacza do wejścia Main in w A-S2000, w takim układzie wzmacniacz stereo działa tylko jako końcówka mocy, np. głośność ustawiana jest na KD, a na stereo w ogóle nie funkcjonuje.
Oczywiście wszystkie źródła stereo (CD, gramofon) są podłączone bezpośrednio do A-S2000, które w takim układzie działa jako przedwzmacniacz i końcówka. Żadnego przepinania kabli!

Ja jestem zadowolniony. ;)

A-s500 z tego co wiem nie ma wejścia na końcówkę mocy (Main in) wiec tak się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, qn napisał:

Ja mam dokładnie takie zestawienie. Kino domowe Rx-a2060 i wzmacniacz stereo A-S2000. Głośnik centralny i surroundy są podłączone bezpośrednio do A2060, natomiast głośniki frontowe wychodzą z a2060 z przedwzmacniacza do wejścia Main in w A-S2000, w takim układzie wzmacniacz stereo działa tylko jako końcówka mocy, np. głośność ustawiana jest na KD, a na stereo w ogóle nie funkcjonuje.
Oczywiście wszystkie źródła stereo (CD, gramofon) są podłączone bezpośrednio do A-S2000, które w takim układzie działa jako przedwzmacniacz i końcówka. Żadnego przepinania kabli!

Ja jestem zadowolniony. 😉

A-s500 z tego co wiem nie ma wejścia na końcówkę mocy (Main in) wiec tak się nie da.

Jakie źródło wybierasz na A-S2000 jeśli chcesz słuchać kina?

Co robisz by przełączyć np. miedzy CD a KD?

Czy przy słuchaniu np. CD przez A-S2000 wyjście Pre-Out w A-S2000 musi być połączone z wejściem Main-In w A-S2000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xajas napisał:

Jakie źródło wybierasz na A-S2000 jeśli chcesz słuchać kina?

Co robisz by przełączyć np. miedzy CD a KD?

Czy przy słuchaniu np. CD przez A-S2000 wyjście Pre-Out w A-S2000 musi być połączone z wejściem Main-In w A-S2000?

Odpowiedź na pytania

1)Wybiera źródło Main Direct selektorem wejść.

2) Zmienia wejście na selektorze wejść na CD lub CD Balans, w zależności jak cd ma podłączone i gdzie. Jak chce wrócić do kina domowego to znowu wybiera Main Dierct;

3) Nie. Wejście Pre Out Służy na wyjście na zewnętrzną końcówkę mocy. Wejście Main In - bo tak jest oznaczone z tyłu służy do podłączenia zewnętrznych przedwzmacniaczy . (W niektórych wzmacniaczach faktycznie trzeb wyjąć zworki tak jak np w NAD C356BEE, ale w poście jest poruszany temat wzmacniacza Yamaha A-S 2000 i nie przekazujmy nieprawdziwych informacji, ludzie później czytają i powielają bzdury dalej nie mając nigdy nawet na stoliku tego wzmacniacza).

Odpowiadam jako były właściciel Yamaha A-S2000

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź na pytania
1)Wybiera źródło Main Direct selektorem wejść.

 

Dzieki, to wszystko tlumaczy, to znakomita ale rzadka funkcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taka rzadka. Większość dobrych wzmacniaczy ma taką funkcję, Hegel, Leema Tucana, Muscal Fidelity, niektóre wzmacniacze lampowe np. Muzishare X7, R100 itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę aktualna lista:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.