Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz Sony UBP-X800M2


h3x_Lukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tutaj właściciele odtwarzacza BluRay 4K UBP-X800M2 ? Czy ktoś boryka się z problemem zawieszania się odtwarzacza przy odtwarzaniu filmów 4K (Netflix / płyta Blu Ray).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale szczescie nie mam takich problemow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ośmiu miesięcy odkąd mam odtwarzacz nie było aktualizacji (a często sprawdzam licząc, że jest to problem softu). Widzę, że na oficjalnym forum sony, ten problem się przewija u kilku osób. Serwis zwrócił szybko sprzęt po pierwszej reklamacji oczywiście nie uznając wady. Wysłałem ponownie z dokładniejszym opisem (faktycznie zawiesza się tylko przy odtwarzaniu 4K). Szkoda bo jakość obrazu w tym odtwarzaczu jest naprawę fajna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a czy kabel HDMI jest odpowiedni ... jeśli nawet jest , może warto wypróbować jakiś wyższy model .

Osobiście używam "Wireworld Chroma 7" .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nagral takie 3 sytuacje i wyslal oficjalnego emaila. Dodatkowo skierowalbym temat do rzecznika praw konsumenta. 
 

tylko zanim bym tak zrobil sprawdzilbym plyte ktora dziala na innym odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maarcin napisał:

... a czy kabel HDMI jest odpowiedni ...

 

Kabel zmieniałem, finalnie jest na jakimś w miarę markowym kablu 150zł (przepraszam nie pamiętam nazwy). To co wyczytałem w sieci i będę chciał przetestować to przełączenie odtwarzacza bezpośrednio do TV/Rzutnika. Obecnie wpięty jest w Denona X3700h.

7 minut temu, Audiolubny napisał:

Ja bym nagral takie 3 sytuacje i wyslal oficjalnego emaila. Dodatkowo skierowalbym temat do rzecznika praw konsumenta. 
 

tylko zanim bym tak zrobil sprawdzilbym plyte ktora dziala na innym odtwarzaczu.

Płyta sprawdzona, mam drugi odtwarzacz (starszy panasonic). To nie przypadek jednej płyty.

Jeśli serwis tym razem nic nie odpowie sensownego a test z pominięciem Denona nie przyniesie poprawy to temat faktycznie zostanie udokumentowany i skorzystam z UOKiK. Nie pierwszy raz zresztą w przypadku tej sieci sklepów RTV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem wczoraj ciekawy przypadek w media expert , chcialem kupic oczyszczasz za 1250 zl po czym odszedlem na moment zobaczyc na cos innego , wracam zeby zabrac do kasy urzadzenie , a przy kasie pan mowi 1799 zl ja mowie wtf….. pokazuje cene na stronie internetowej i mowie ze przed chwila na banerze cena byla 1250 zl i okazalo sie ze ktos zobaczyl ze ogladam to PODBIEGL zmienic cene ….. nosz kur… 

 

najlepsze jest to ze wprowadzili „promocje” teraz 25% na druga tansza rzecz… fajna promocja ……

takie zale musialem tutaj wypluc…. Sorka za offf top

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

Kabel zmieniałem, finalnie jest na jakimś w miarę markowym kablu

Szanowny Łukaszu ,

... a czy kabel obsługuje 4K/UHD , zatem czy jest markowany jako "High Speed" ?

Czy ustawienia portu HDMI są na - "Pełną" ( lub "jakoś tak" 🙂 )  ? ... tak w TV jak i BR .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Łukaszu ,
... a czy kabel obsługuje 4K/UHD , zatem czy jest markowany jako "High Speed" ?
Czy ustawienia portu HDMI są na - "Pełną" ( lub "jakoś tak"  )  ? ... tak w TV jak i BR .
 
 

Tak jest to kabel 4K. Zresztą testowany był na innym kablu równiez 4K. Ustawienia portów są na auto. W tej samej konfiguracji stary Panasonic Blu Ray 4K nigdy sie nie zawiesił na tych samych filmach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i dokładnie mam ten kabel:

Reinston Ultra EK028 1,5m 8K

Moze z tym 150zł przesadzilem ale na tym kablu tak jak wspomnialem Panasonic nie mial problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem w modelu x800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może się przegrzewa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podobny problem w modelu x800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Może się przegrzewa?

Znam ten wątek z forum sony. Nie przegrzewa sie. Ma duzo przestrzeni i jest zimny podczas odtwarzania filmu 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, h3x_Lukasz said:

Od ośmiu miesięcy odkąd mam odtwarzacz nie było aktualizacji (a często sprawdzam licząc, że jest to problem softu). Widzę, że na oficjalnym forum sony, ten problem się przewija u kilku osób. Serwis zwrócił szybko sprzęt po pierwszej reklamacji oczywiście nie uznając wady. Wysłałem ponownie z dokładniejszym opisem (faktycznie zawiesza się tylko przy odtwarzaniu 4K). Szkoda bo jakość obrazu w tym odtwarzaczu jest naprawę fajna.

byla aktualizacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Łukaszu ,

tak jak pisze @Repugnant , 24.VIII. ubiegłego roku , była aktualizacja do wersji - M45.R.0056 .

Jako główne usprawnienie , wprowadza - ulepszenie w odtwarzaniu płyt Ultra HD Blu-ray .

... a czy w telewizorze - port HDMI , masz ustawiony na "Ulepszony Format" ?

Pozdrowienia - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Repugnant napisał:

byla aktualizacja.

To ciekawe, z poziomu odtwarzacza aktualizacji sieciowej nigdy nie otrzymałem informacji o możliwości aktualizacji. Jak otrzymam odtwarzacz z serwisu, sprawdzę z wersją FW w sieci. Podejrzewam, że na pierwszej wizycie serwisowej, serwisanci wgrali nowy FW. Ja przynajmniej na ich miejscu bym tak zrobił 🙂

 

6 godzin temu, Maarcin napisał:

Szanowny Łukaszu ,

tak jak pisze @Repugnant , 24.VIII. ubiegłego roku , była aktualizacja do wersji - M45.R.0056 .

Jako główne usprawnienie , wprowadza - ulepszenie w odtwarzaniu płyt Ultra HD Blu-ray .

... a czy w telewizorze - port HDMI , masz ustawiony na "Ulepszony Format" ?

Pozdrowienia - Marcin .

 

Obecnie odtwarzacz podłączony jest do kina domowego Denon X3700h. Ten ma ustawienia "auto" na wykrywaniu formatu wejściowego i wyjściowego HDMI. Z informacji podczas oglądania filmu wnika, że prawidłowo rozpoznaje tak sygnał wejściowy jak i wyjściowy 4K. Denon na wyjściach ma podłączony TV oraz Rzutnik (problem występuje na obydwu wyświetlaczach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

(problem występuje na obydwu wyświetlaczach).

Szanowny Łukaszu ,

pozostaje mi tylko podpowiedzieć , aby podłączyć 800 - tkę bezpośrednio do telewizora ... i sprawdzić , jak działa w tej "ograniczonej" konfiguracji . Zakładam , że posiadasz telewizor SONY , zatem pamiętaj o ustawieniu portu HDMI na "Ulepszony ... " .

... i sprawdź aktualizację ... w serwisach myślą o wielu różnych rzeczach .

Pobierz aktualizację ze strony SONY , wgraj na pendrive - a ... i zainstaluj ręcznie .

Pozdrowienia Serdeczne i Powodzenia - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maarcin napisał:

pozostaje mi tylko podpowiedzieć , aby podłączyć 800 - tkę bezpośrednio do telewizora

dokładnie, x800 ma dwa wyjścia hdmi, jedno mam wpięte do tv, drugie (ograniczone do audio) do procesora - żadnych problemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie ten odtwarzacz jeśli chodzi o jakość dźwięku? Zastanawiam się nad zakupieniem go tak aby od czasu do czasu obejrzeć i posłuchać sobie jakiś koncert. Oczywiście wychodząc z wyjścia coax na przetwornik i dalej na zestaw stereo?  Warto czy szukać czegoś innego?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Warto czy szukać czegoś innego?  

Witaj @piotrek7 .... szukać czegoś innego  🙂 ... np. Oppo lub jednego z ostatnich modeli Pioneer -a , choć ceny aktualnie szaleją ... niestety .

Serdecznie Pozdrawiam .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam koncerty od czasu do czasu. A filmów wcale. Dlatego nie mam zamiaru "inwestować" w sprzęt. Wystarczy mi  odtwarzacz aktualnie produkowany (aktualizacje oprogramowania przez najbliższe kilka lat). Główne kryterium to jakość sygnału audio na wyjściu koaksialnym . Bo o ile jestem w stanie przeboleć kompromis na obrazie to na dźwięku zdecydowanie nie 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No to żeby dźwięk był dobrej jakości niestety jesteś zmuszony wydać więcej. Takie życie, niestety🤷‍♂️ Zobacz może Panasonic lub jakiś starszy Sony np https://www.amazon.de/dp/B001ETXJ7C?tag=testberichte_sub1-21&ascsubtag=10500_159775_624fffae_624fffae

sam się zastanawiam nad kupnem takiego, ponoć służą do dnia dzisiejszego a z tego co wiem to wychodziły jakoś w 2007/8 i dużo pieniędzy w tedy kosztowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Główne kryterium to jakość sygnału audio na wyjściu koaksialnym

Na koaksjalnym to różnice między odtwarzaczami od pewnego pułapu będą minimalne lub wręcz żadne, bo całą robotę i tak wykonuje amplituner. Żeby poczuć różnicę musisz zainwestować w odtwarzacz z wyjściami analogowymi, a tych jest obecnie mało i niestety sporo kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, qbakos napisał:

Żeby poczuć różnicę musisz zainwestować w odtwarzacz z wyjściami analogowymi, a tych jest obecnie mało i niestety sporo kosztują.

Jeżeli kolega mówi o nowych to się zgadzam no i też nie mało kosztują, a przeważnie są to najwyższe modele danego producenta. Na miejscu kolegi wolałbym kupić takiego soniacza za 250 zł i testować jeżeli się nie sprawdzi to szukać z innej firmy modelu który ma wyjścia analogowe. Na odsprzedaży kolega nie straci a nabierze doświadczenia testując różne modele. Lub od razu wydać więcej i kupić raz a porządnie wspomniany tutaj Oppo na przykład 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, qbakos napisał:

całą robotę i tak wykonuje amplituner.

Nie mam amplitunera . Robotę ma wykonać przetwornik. I nie całą a jej część. Bo niestety źródło sygnału ma równie istotne znaczenie 

28 minut temu, qbakos napisał:

Żeby poczuć różnicę musisz zainwestować w odtwarzacz z wyjściami analogowymi, a tych jest obecnie mało i niestety sporo kosztują.

Nie jestem takimi zainteresowany. Wyłącznie wyjścia cyfrowe. Czyli typowy, dobrej jakości transport  

19 minut temu, Groot napisał:

Lub od razu wydać więcej i kupić raz a porządnie wspomniany tutaj Oppo na przykład 

Oczywiście po zadaniu pytania o Sony dostałem na priv oferty sprzedaży OPPO i innych produktów archiwalnych. Ale co tu dużo gadać. Firma TRUP. Ewentualne aktualizacje oprogramowania? Mało prawdopodobne 😉 A niestety przy multiformatowcach oprogramowanie to połowa wartości odtwarzacza (umownie). O ile przy CD warto kupić starszy model to w tym konkretnym wypadku dziękuję. Tako biznes jest opłacalny dla sprzedającego. Mniej dla kupującego. Ja zainteresowany nie jestem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie wiem w czym kolega widzi problem? Używam używany odtwarzacz Panasonica od 2 lat ( ile poprzedni właściciel go miał nie wiem ) i nie mam z nim żadnych problemów, jedyny problem to taki że długo wczytuje płyty 4K ale jest to jedyny minus. Aktualizacji odkąd go mam jeszcze nie robiłem bo po co skoro wszystko działa bez najmniejszego problemu? Używam go głównie do oglądania filmów ( poprzez HDMI )oraz słuchania muzyki z płyt CD( poprzez cinch ) i do tego celu sprawuje się wyśmienicie.

 

Dla mnie to szukanie dziury w całym, kupić najtańszy BD z coax i tyle, po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Groot napisał:

Dla mnie to szukanie dziury w całym, kupić najtańszy BD z coax i tyle, po temacie.

Korzystając z tego wątku zapytałem się o konkretny odtwarzacz czyli Sony UBP-X800M2. Dlatego, że spotkałem się z opiniami o dobrej jakości dźwięku tego odtwarzacza i wieloletnim wsparciu oprogramowania dla produktów tej marki. A że przy okazji mam telewizor tej marki, to dla mnie dodatkowy argument.  Dokonuję zakupów w oparciu o kryteria które ja uznaję za racjonalne z mojego punktu widzenia.  I tyle w temacie. Tak więc nie kupuję odtwarzaczy firm, które zakończyły swą działalność, nie kupuję najtańszych na rynku lub takich, które dawno zostały wycofane z oferty.  A jak komuś się to nie podoba, nie mój problem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wsparcie? dobry żart.

Do dzisiaj nie zrobili automatycznego włączania DV gdy film go posiada na płycie, a w starszych tv wciąż wiele rzeczy nie działa jak powinno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart? Mój telewizor dostaje aktualizacje oprogramowania. Starsze odtwarzacze tej firmy, które miałem kiedyś też miały zapewnione aktualizacje. Dlatego moje skojarzenia z doświadczenia związane z tą marką są zdecydowanie pozytywne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.