Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki cyfrowo analogowe, różnice brzmieniowe w budżecie ok 700 zł


emsiq111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  planuję zakup pierwszego DACa w kwocie ok 700.

Z ofert dostępnych na rynku,oczywistym staje się wybór między kilkoma przetwornikami takimi jak:

 

Cambridge Audio Dac Magic 100, ifi zen dac, czy toping e30.

Pytanie który z nich najlepiej może się sprawdzić w poniższym zestawieniu? 

Zrodło- PC

Kolumny- Acoustic Energy Evo 3

Wzmacniacz- Lampowy DIY, SE, EL34.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że  to pytanie jest hipotetyczno-retoryczne.

Zależy mi na dobrej kontroli basu - 

z dziurki z kompa jak dla mnie jest go teraz za dużo, oraz na dobrej dynamice, BARWIE, no i by na wyjsciu były ze 2V, bo z załączonym sprzężeniem zwrotnym we wzmacniaczu, obecnie z kompa jest dość cicho przy maksymalnej głośności. Za ciut wyrazistrzą gorę też bym się nie obraził..

Który z przetworników tych lub innych może sprawdzić się najlepiej w moim systemie?  Jesli ktoś miał okazję porownywać ze sobą powyższe DACe jak i inne, bardzo bym prosił o opis różnic w brzmieniu, może to dać pewne wyobrażenie, na temat dopasowania do charakterystyki brzmieniowej mego zestawu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich  🙂

M.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emsiq111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • emsiq111 zmienił(a) tytuł na Przetworniki cyfrowo analogowe, różnice brzmieniowe w budżecie ok 700 zł

Jeżeli chodzi o bardzo ładną barwę, to zdecydowanie fajniej zachowa się iFi Zen DAC. W kwestii kontroli basu i czystości dźwięku wygrywa Topping.

Ja osobiście chyba bym brał iFi, jest nieco przyjemniejszy w brzmieniu. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem u siebie przez chwilę ifi idac2. I szczerze powiem że różnica jest bardzo duża z dacem na plus. Poprawiła sie scena, jest szerzej i przestrzenniej, dzwiek poszedł trochę do przodu, stał się żywszy. Bas przestał się tak lać.. stał się szybszy i krótszy,  cale brzmienie nabrało jakiegoś takiego dopełnienia, a jednocześnie pojawiła się wieksza selektywność i cały przekaz nabrał swobody. Do tego teraz mogę słuchać głośno.  Bez daca jest bałagan przy wiekszej głośności.  Barwowo też mi się podobało.. ciepłe ale i żywe wokale, naprawdę muzykalnie. Na górze chyba widać najmniejszy postęp ale ogólnie u mnie jest trochę mało tej góry. 

Ogólnie nie mam już tego daca i prawda jest taka że nie za bardzo chce mi się włączać teraz lampę i słuchać z kompa - to chyba sporo mówi.

Niestety dac ponad budżet no ale będę myślał.  Najgorzej że nie mam z czym porównać u siebie.  Dla mnie super w tym przypadku wypada poloczenie muzykalnosci i detaliczności w przypadku ifi idac 2.

Czekam na dalsze sugestie, 

Dziękuję i Pozdrawiam, 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping E30 zagra najcieplej z tego zestawienia, rzeczywiście Ifi Zen Dac pokaże fajne detale trzymając w ryzach basy. Dac Magic 100 też uwydatni górę, ale niestety jest obecnie problem z jego dostępnością. Warto też zerknąć na Musical Fidelity V90.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Q21 napisał:

Topping E30 zagra najcieplej z tego zestawienia, rzeczywiście Ifi Zen Dac pokaże fajne detale trzymając w ryzach basy. Dac Magic 100 też uwydatni górę, ale niestety jest obecnie problem z jego dostępnością. Warto też zerknąć na Musical Fidelity V90.

O z tym toppingiem to się nie spodziewałem,  chyba gdzieś wyczytałem że brzmi on dość analitycznie. A czy między brzmieniem Zen Dac a iDac 2 (którego testowałem chwilę u siebie) jest jakościowo duża przepaść? Bo iDac przypadł do gustu.. 

Czy to najcieplejsze brzmienie toppinga skutkuje jednocześnie utratą detaliczności lub kontroli / zróznicowania,  na basie -"w stosunku do ifi Zen Dac? Który najprzyjemniej wypada barwowo?

Dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej analityczne brzmienie jest po stronie Toppinga D50s ale nie można tego napisać odnośnie E30. Jest to delikatne brzmienie ale na pewno nie tak muzykalne jak w przypadku Musical Fidelity V90 DAC. 

Zen DAC mimo wszystko będzie dynamiczniejszy niż E30  oraz dodatkowo zapewni większe zróżnicowanie na basie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Bardziej analityczne brzmienie jest po stronie Toppinga D50s ale nie można tego napisać odnośnie E30. Jest to delikatne brzmienie ale na pewno nie tak muzykalne jak w przypadku Musical Fidelity V90 DAC. 

Zen DAC mimo wszystko będzie dynamiczniejszy niż E30  oraz dodatkowo zapewni większe zróżnicowanie na basie. 

No to tu rozsądniejszym wydaje się Zen Dac od E30. Jak wyżej pisałem,  miałem przez chwile Ifi iDac 2 i bardzo mi się podobało że dzwięk jest detaliczny, selektywny i uporządkowany ale wg mnie przyjemnie ocieplony. Czy Zen Dac brzmi podobnie?

Ten iDac2 to koszt ok 1400 zł, z tego co widzę,  podobnie jak Musical Fidelity V90.

Zastanawiam się czy nie wziać czegoś w tej cenie jednak.. co prawda szczerze mówiąc to mnie nie stać, ale może jakiś Allegro Pay.. bo test tego IFI idac2 uświadomił mi, Jak wiele może poprawić przetwornik. I być może lepiej zwiekszyć ten budżet z 700 do 1400 zł. Ale przez to że testowałem tylko idac2 , nie mam porównania i nie wiem czy np naprawdę będzie warto zamiast ifi zena np wziąć idac2 lub Musical Fidelity v90. Czy różnice brzmieniowe są warte podwojenia budżetu? 

Nie ukrywam że zależy mi na muzykalności ale na rozdzielczości  serwowanej ze swobodą - również . A slyszał Pan ten ifi Idac2 ? Pytam gdyż zależy mi na porownaniu go do Zen Dac, czy Musical Fidelity v90.

Pozdrawiam, 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emsiq111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie kombinuj z budżetówka,dołóż 3 stówy i kup używanego Hegla hd10...

będzie kontrola basu i dobre wysokie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
Literkę zjadło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szpotek73 napisał:

Kolego, nie kombinuj z budżetówka,dołóż 3 stówy i kup używanego Hegla hd10...

będzie kontrola basu i dobre wysokie

Serio ? HD10 jest słabiutki w porównaniu z nowymi DAC. Nawet tymi budżetowymi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...słabiutki,ale u mnie się wpasował....mam kilka daków,ale tego słabiutkiego Hegla jakoś nie mogę się pozbyć,znam jego słabe strony i wiem z czym go zestawić,żeby dobrze zagrało,poza tym gra tak jak chciałby założyciel wątku

...no i normalny klocek z zasilaczem w środku, denerwują mnie daki za parę tysięcy z zasilaczami wtyczkowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 11:11, Q21 napisał:

Bardziej analityczne brzmienie jest po stronie Toppinga D50s ale nie można tego napisać odnośnie E30. Jest to delikatne brzmienie ale na pewno nie tak muzykalne jak w przypadku Musical Fidelity V90 DAC. 

Zen DAC mimo wszystko będzie dynamiczniejszy niż E30  oraz dodatkowo zapewni większe zróżnicowanie na basie. 

A czy ktoś mi powie jak ma się Musical Fidelity v90 do ifi idac2?  Bo w tym powiększonym budżecie,  to raczej ifi idac2  powinien zagrać lepiej od ifi zen dac v2 i z tych dwóch wybrał bym droższego idaca2. Jednak ciekawi mnie Idac2 vs Musical Fidelity v90. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emsiq111 główna różnica pomiędzy iDAC2, a Zen DAC v2 jest taka, że ten pierwszy ma wyjście cyfrowe po RCA. Zen DAC v2 z kolei ma wyjście zbalansowane dla słuchawek i liniowe, jeżeli gdzieś w systemie masz takie, to warto go wybrać z tego powodu.

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, iFi Audio napisał:

@emsiq111 główna różnica pomiędzy iDAC2, a Zen DAC v2 jest taka, że ten pierwszy ma wyjście cyfrowe po RCA. Zen DAC v2 z kolei ma wyjście zbalansowane dla słuchawek i liniowe, jeżeli gdzieś w systemie masz takie, to warto go wybrać z tego powodu.

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem 🙂

Hm.. a jesli chodzi o samo brzmienie obu tych urządzeń? Tzn sprzętu będę używać jako dac z komputerem, wzmacniacz słuchawkowy mnie nie interesuje.. a wzmacniacz mam lampowy więc również wyjścia cyfrowe mnie nie interesują za bardzo.  Szkoda że oba nie posiadają np wejścia optycznego, by można było uzywać z tv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo są one dosyć podobne. Zen DAC v2 ma nowszy odbiornik USB, przez co będzie też dłużej wspierany w  dłuższym okresie czasu. Zmieszczenie wejścia optycznego już się nie udało ze względów rozmiarowych, plus koncepcyjnie skupiliśmy się na stworzeniu najlepszego DAC pod komputer, stąd rezygnacja z optyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 15:45, Q21 napisał:

Warto też zerknąć na Musical Fidelity V90.

Moim zdaniem dziwnie brzmi. Gralo to u mnie nienaturalnie, jakby z lekkim przesterem 

Może do wzmacniaczy z niska czułością pasuje... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Moim zdaniem dziwnie brzmi. Gralo to u mnie nienaturalnie, jakby z lekkim przesterem 

Może do wzmacniaczy z niska czułością pasuje... 

Dzięki.  Wychodzi na to że trzeba wziąć to co przez chwilę mialem i co się spodobało czyli Ifi iDac 2, bo cała reszta to zakup w ciemno..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, emsiq111 napisał:

cała reszta to zakup w ciemno..

Albo posłuchać. Mi się E30 bardzo podoba, ale nie znaczy że się Tobie spodoba 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 6.04.2022 o 15:45, Q21 napisał:

Topping E30 zagra najcieplej z tego zestawienia, rzeczywiście Ifi Zen Dac pokaże fajne detale trzymając w ryzach basy. Dac Magic 100 też uwydatni górę, ale niestety jest obecnie problem z jego dostępnością. Warto też zerknąć na Musical Fidelity V90.

DacMagic100 ma strasznie podbity bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam musical fidelity v90 i moim zdaniem to bardzo dobry dac. Co do dźwięku to zgadzam się z opisem q21. Na pewno magic jest bardziej popularny ale ja wybrałem v90 i nie żałuję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MarcinStereo napisał:

DacMagic100 ma strasznie podbity bas.

Rozumiem, że to żart 🤣😂

Dac Magic wogóle nie ma basu w wersji fabrycznej - w skali od zera do dziesięciu to ma basu na minus dziesięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że trzeba posłuchać u siebie :) Moje serduszko mówi Zen DAC v2 ponad Toppingiem.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Elbing napisał:

Rozumiem, że to żart 🤣😂

Dac Magic wogóle nie ma basu w wersji fabrycznej - w skali od zera do dziesięciu to ma basu na minus dziesięć.

Nie tylko moja opinia wynika z podbitego basu tego DAC-a. 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Nie tylko moja opinia wynika z podbitego basu tego DAC-a. 

Sami widzicie,  jedni uważają że dac magic reprodukuje dużo basu a inni że mało, podejrzewam że zależy to od systemu do którego podepniemy tego DACa.

(Tak samo pewnie jest w przypadku innych przetworników).

W dwóch rozmowach telefonicznych uslyszałem że wspomniany wcześniej iDac2 brzmi jednak lepiej, ciekawiej niż dac magic. Jak również że brzmi lepiej niż Zen. 

Cóż,  pozostaje wiara na słowa,  bo jutro powinienem mieć u siebie iDACa2.

Teraz jestem i tak dalej ciekaw jak by wypadł idac2 vs Musical Fidelity V90 u mnie  😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Nie tylko moja opinia wynika z podbitego basu tego DAC-a. 

Nie rozumiem. Jak Dac Magic 100 może mieć podbite coś czego nie posiada ? Ten DAC wogóle nie ma basu. Czy zero przemnożymy przez 10 czy przez 100 to dalej będziemy mieć zero. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Masz widocznie resztę toru bez basu, tutaj na forum ludzie którzy mieli tego DACa pisali to samo co ja.

Recenzje w internecie to potwierdzają https://hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/1653-cambridge-audio-dacmagic-100.html  tutaj słyszałem na własne uszy przez ponad rok.

Miałem go podłączonego pod różne wzmacniacze Od rotela po lampowego yaqina aż do tańszego słuchawkowca project headbox s który gra zupełnie liniowo i też bas był tam solidnie zaznaczony, jesteś pierwszą osobą która twierdzi że magic100 nie ma basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami problem z basem wynika z akustyki. Warto poprzestawiać kolumny przód/tył i na boki. Może być tak, @Elbing, że siedzisz w miejscu gdzie masz mod, który kasuje niskie tony. No, chyba, że słuchasz na słuchawkach. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.