Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka wkładka do gramofonu MoFi StudioDeck+?


Spendor Classic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany zamontowanej fabrycznie w gramofonie MoFi StudioDeck+ wkładki MoFi Studio Tracker na inną wkładkę MM lub MC. Szukam osób, które mogłyby się podzielić opiniami na temat innych wkładek używanych, sprawdzających się w tym gramofonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie montowaliśmy wkładek innych producentów na tych gramofonach, dlatego powstrzymam się od wydawania opinii. Natomiast warto pamiętać o efektywnej masie ramienia, która plasuje ramie w kategorii ciężkich, a nawet bardzo ciężkich (35 g), co wymusza zastosowanie wkładki o niskiej podatności. 

Grzegorz.

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to chyba MoFi robi swoje wkładki, żeby je stosować w swoich gramofonach. Ja bym im zaufał i został przy firmowych wkładkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spendor Classic napisał:

Przymierzam się do wymiany zamontowanej fabrycznie w gramofonie MoFi StudioDeck+ wkładki MoFi Studio Tracker na inną wkładkę MM

Proponuję sprawdzić MasterTracker, pomijając kwestie bezproblemowej kompatybilności, jest to spory przeskok jakościowy. Większość naszych klientów wybiera finalnie gramofon z właśnie tą zainstalowaną wkładką, ja prywatnie też z niej korzystam na Ultradecku, przed zakupem odsłuchałem wszystkich trzech i moim zdaniem warto się pokusić o Mastera.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Póki co nie montowaliśmy wkładek innych producentów na tych gramofonach, dlatego powstrzymam się od wydawania opinii. Natomiast warto pamiętać o efektywnej masie ramienia, która plasuje ramie w kategorii ciężkich, a nawet bardzo ciężkich (35 g), co wymusza zastosowanie wkładki o niskiej podatności. 

Grzegorz.

Czy Denon DL-103R należy do takich wkładek o niskiej podatności? Byłby odpowiedni do tego gramofonu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Póki co nie montowaliśmy wkładek innych producentów na tych gramofonach, dlatego powstrzymam się od wydawania opinii. Natomiast warto pamiętać o efektywnej masie ramienia, która plasuje ramie w kategorii ciężkich, a nawet bardzo ciężkich (35 g), co wymusza zastosowanie wkładki o niskiej podatności. 

Grzegorz.

Oj, chyba pamięć zawodzi - załączam skrin Waszego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to była jednorazowa akcja testowa, którą wyparłem z pamięci, bo przez dwa lata sprzedaży wieszaliśmy na tych ramionach tylko wkładki od Mofi. Po takim czasie, doświadczenia klientów są dla nas bardziej miarodajne niż krótkie testy, przeprowadzane podczas początkowej euforii produktowej 🙂

Wracając do kwestii wkładki Denona, to ma ona niski współczynnik podatności, tak więc powinna się sprawdzić. 

Grzegorz.

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Wracając do kwestii wkładki Denona, to ma ona niski współczynnik podatności, tak więc powinna się sprawdzić. 

niski ? wiecie chociaż jaki ? 

same domniemania zero konkretów . Baju , baje , zero konkretów - zero profesjonalizmu.

powinniście już mieć policzony rezonans dla kilku wkładek , chyba że nie potraficie - to was gerwazy nauczy 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulalala, widzę nerwową reakcję. Zupełnie niepotrzebnie. 
Gwoli ścisłości nie było pytania o wartość, a o to czy się nada i czy należy do wkładek o niskiej podatności. Tak się składa że należy. 🙂 A poniżej konkretna wartość z manuala od samego Denona 🙂

Compliance 5 x 10-3 m/N (Using a 100 Hz record)

--
Grzegorz
 

Edytowane przez Na Temat Audio

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Ulalala, widzę nerwową reakcję. Zupełnie niepotrzebnie. 

ja , widzę podatność 👀 - i na co teraz branża czeka ?

aż użytkownicy za nią rezonans policzą ?

 

Moja reakcja nie jest nerwowa , tylko te wasze odpowiedzi przypominają zabawę w ciuciubabkę .

10 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Wracając do kwestii wkładki Denona, to ma ona niski współczynnik podatności, tak więc powinna się sprawdzić

to sprawdzi się czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, bolo_senor napisał:

powinniście już mieć policzony rezonans dla kilku wkładek

Policzony, czy zmierzony? 🙂 

Bolo, wyluzuj trochę, nie idź drogą Gerwazego 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinus napisał:

Policzony, czy zmierzony? 🙂 

Nie filozuj , mogą zmierzyć jak potrafią

@Marcinus nie wiem kto z ciebie moderatora zrobił.

Szymona jeszcze zgłoszę 😄 będzie fajniej. 

 

każdy user tu powinien umieć rezonans liczyć , a tym bardziej branża i moderator. 

ja tu widzę branże co wije się jak piskorz jak chodzi o szczegóły , rzucającą propozycję z rękawa wkładki za ponad 4K.

 

 

W dniu 7.04.2022 o 14:25, Piopio napisał:

Po to chyba MoFi robi swoje wkładki, żeby je stosować w swoich gramofonach. Ja bym im zaufał i został przy firmowych wkładkach.

a ja nie , za 4tysiące i tej masie efektywnej ramienia to ortofona spu polecę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, bolo_senor napisał:

@Marcinus nie wiem kto z ciebie moderatora zrobił.

To nie jest przedmiotem tego tematu.

 

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

każdy user tu powinien umieć rezonans liczyć

Nie ma o tym mowy w regulaminie forum.

 

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

a tym bardziej branża i moderator. 

Branża - jeśli handluje "drapakami", to i owszem.

Moderator - niekoniecznie.

 

Wracając do kwestii rezonansu,  jak sam zapewne wiesz, liczony a zmierzony, to mogą być dwa odrębne wyniki.

Obecnie mam przemiennie w użyciu dwie Ortofon  Rondo, których rezonans (policzony) na ramieniu o masie efektywnej 8gr powinien wypadać między 9-10 Hz, a zmierzony wypada na 7 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bolo_senor napisał:

ja , widzę podatność 👀 - i na co teraz branża czeka ?

aż użytkownicy za nią rezonans policzą ?

 

Moja reakcja nie jest nerwowa , tylko te wasze odpowiedzi przypominają zabawę w ciuciubabkę .

to sprawdzi się czy nie ?

To zależy czy się sprawdzi czy nie. Do ramienia pasuje bo jak napisałem jest to wkładka o niskim współczynniku podatności, rezonans wypada na 8 Hz (czyli ok), co nie oznacza że autorowi wątku granie tej wkładki się spodoba. I tyle 🙂 

Co do pomiaru rezonansu, to niestety nie jest takie proste i oczywiste jak mogłoby się wydawać. O ile narzędzia do pomiaru to nie problem, o tyle obiekt badań już jest pewnego rodzaju problemem. Nie będę nikogo tutaj zagłębiał w kwestie "polityczne" branży audio, w każdym razie warto abyście zdawali sobie sprawę że to nie kwestia braku chęci, a raczej dostępu do poszczególnych produktów (przynajmniej w naszym przypadku). Druga kwestia to otwieranie nowych wkładek tylko do dokonania pomiaru - z punktu widzenia każdego sklepu, jest to znaczące obniżenie wartości produktu. Aczkolwiek, jest to z pewnością pole do przemyśleń, ale to nie na już i nie na potrzeby tylko tego wątku 🙂 

Dlatego też myślę że opieranie się na prostym kalkulatorze z Vinyl Engine i tak będzie lepsze niż, pominięcie tego jakże istotnego parametru przy doborze wkładki 🙂 Zresztą już w pierwszym poście napisałem że nasze doświadczenia z innymi wkładkami na tych gramofonach są żadne. Stąd też pewnego rodzaju asekurantyzm w mojej wypowiedzi, ponieważ spasowanie pod względem parametrów to jedno, a wstrzelenie się w oczekiwania autora to drugie. A to ciężko ocenić nie mając doświadczenia z tą wkładką. W tym konkretnym przypadku nie uważam aby błędem było niepodanie konkretnej wartości rezonansu, bo nie o to było pytanie. Błędnym natomiast było założenie że pisząc "powinna się sprawdzić", nie zweryfikowałem podstawowych wartości wkładki i nie policzyłem rezonansu. Uważam również że Twoje oczekiwania co do pomiarów wartości rezonansu dla produktów z poza naszej oferty, są co najmniej nietrafione.

Moje wypowiedzi, mimo iż można uznać za niekompletne i tak są bardziej wartościowe dla autora niż twoje pieniactwo, które niestety widziałem w paru innych wątkach w których się wypowiadałeś.

Idąc twoim tokiem rozumowania:

10 godzin temu, bolo_senor napisał:

a ja nie , za 4tysiące i tej masie efektywnej ramienia to ortofona spu polecę.

Które SPU? Większość nie nadaje się do instalacji na ramieniu Mofi!

I tak możemy się łapać za słówka, mimo tego że wystarczy dodać że chodzi o Royal N lub Classic N. Nic takie pieniactwo nie wnosi, a traci jedynie autor wątku. Zdawało mnie się, że czasy Neostrady i nabijania postów dawno za nami. Jak widać nie każdy pozostawił ten okres za sobą. 

PS. Tak wiem, że o SPU napisałeś tylko zaczepnie. Co również było zbyteczne i nic nie wnosiło do dyskusji 🙂 Jesteś takim samym użytkownikiem jak każdy inny i jeśli wymagasz od innych, sam świeć przykładem, swoją wiedzą i wypowiadaj się w taki sposób jakiego wymagasz od innych. 

--
Grzegorz

 

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Które SPU? Większość nie nadaje się do instalacji na ramieniu Mofi!

ponoć ramię ma 35gr masy efektywnej - więc teoretycznie można. Czemu nie ?

Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Moje wypowiedzi, mimo iż można uznać za niekompletne i tak są bardziej wartościowe dla autora niż twoje pieniactwo,

oznaczenie branża zobowiązuje chyba do konkretnych odpowiedzi , tym bardziej jak się jest dystrybutorem danego sprzętu ?.

To nie żadne pieniactwo , tylko zwyczajna uwaga , bo skoro coś się sprzedaje wypada wiedzieć a nie domniemywać. 

Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

a traci jedynie autor wątku.

co na przykład ?

tą propozycję wkładki mm za ponad 4k na bazie audio techniki ? 

są znacznie lepsze wkładki za 4k

nawiasem mówiąc ten cały mofi to jakaś lichwa cenowa  , ale to tylko moje zdanie.

 

Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

PS. Tak wiem, że o SPU napisałeś tylko zaczepnie.

akurat nie.

Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

To zależy czy się sprawdzi czy nie. Do ramienia pasuje bo jak napisałem jest to wkładka o niskim współczynniku podatności, rezonans wypada na 8 Hz (czyli ok), co nie oznacza że autorowi wątku granie tej wkładki się spodoba. I tyle 🙂 

o to mi chodzi , taka odpowiedź powinna być od razu i nie było by żadnych uwag.

Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Co do pomiaru rezonansu, to niestety nie jest takie proste i oczywiste jak mogłoby się wydawać.

akurat to to nie mój wymysł , moderatora zapytaj o co mu chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

🙂 Jesteś takim samym użytkownikiem jak każdy inny i jeśli wymagasz od innych, sam świeć przykładem, swoją wiedzą i wypowiadaj się w taki sposób jakiego wymagasz od innych. 

nie . różnica jest zasadnicza.

Ja tych gramofonów nie sprzedaje.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bolo_senor napisał:

oznaczenie branża zobowiązuje chyba do konkretnych odpowiedzi , tym bardziej jak się jest dystrybutorem danego sprzętu ?.

To nie żadne pieniactwo , tylko zwyczajna uwaga , bo skoro coś się sprzedaje wypada wiedzieć a nie domniemywać.

Po pierwsze, oznaczenie branża jest ułatwieniem dla użytkowników, aby Ci mogli bez przeszkód identyfikować sklepy i odpowiednio interpretować ich wypowiedzi.
Po drugie w którym fragmencie nieprecyzyjnie wypowiedziałem się o produkcie którego jesteśmy dystrybutorem? Wprost określiłem na co powinien autor wątku zwracać uwagę ze względu na specyfikę ramienia gramofonowego.
Po trzecie w żadnym przypadku nie domniemałem. To że nie podałem uzasadnienia w swojej wypowiedzi, nie oznacza że nie przeanalizowałem pod tym kątem specyfikacji produktu o który pytał autor wątku. Domniemywałeś jedynie ty. I właśnie dlatego jest to pieniactwo, bo nie możesz mi zarzucić braku kompetencji czy znajomości podstawowych pojęć. 
Zrozumiałbym Twoje pretensje, gdybym to ja wysunął propozycję wkładki Denona bez żadnego poparcia. Ja jedynie bardzo PRECYZYJNIE odpisałem na pytanie autora wątku. Przypomnę że autor wątku pytał czy ta konkretna wkładka jest wkładką o niskiej podatności i czy jest odpowiednia do tego gramofonu. Czy coś tu się nie zgadza z moją odpowiedzią? Wkładka nie należy do twardych? Czy nie jest odpowiednia dla tego gramofonu? 

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

co na przykład ?

tą propozycję wkładki mm za ponad 4k na bazie audio techniki ? 

są znacznie lepsze wkładki za 4k

nawiasem mówiąc ten cały mofi to jakaś lichwa cenowa  , ale to tylko moje zdanie.

No i co z tego że jest na bazie Audio Techniki? W żaden sposób jej to nie umniejsza. 
Tak, w tej cenie można znaleźć sporo alternatyw. Nie każda będzie tak dobrze pasowała do ramienia Mofi, ale generalnie wybór jest spory. 
Każdy ma prawo do swojego zdania 🙂 

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

akurat nie.

Ojej.
 

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

o to mi chodzi , taka odpowiedź powinna być od razu i nie było by żadnych uwag.

Fajnie że zrozumiałeś że twoje wypowiedzi i zarzuty nie miały żadnego sensu. Gdybyś choć trochę kierował się dobrem dyskusji, zapytałbyś na jakiej podstawie twierdzę że ta wkładka się sprawdzi, skoro nigdy jej nie wieszałem i jej nie oferuję. Niestety merytorycznie nie mogłeś się doczepić, bo moja odpowiedz nie była błędna. Ty postanowiłeś się pienić, twierdząc że nie wiem jaka jest tej wkładki podatność (mimo że nie o konkretną wartość pytał autor wątku). No cóż...
Warto w życiu poluzować. Zwłaszcza w tak nic nieznaczących sprawach 🙂 A jak już czepiasz się kompetencji, to miej choćby skrawek czegoś na potwierdzenie swojej tezy.

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

nie . różnica jest zasadnicza.

Ja tych gramofonów nie sprzedaje.

Tak sprzedaje te gramofony. No i co z tego? Napisałem coś o nich co jest niezgodne z rzeczywistością/specyfikacją? Wykazałem się w którymś fragmencie brakiem znajomości produktu? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że domniemanie braku policzonego rezonansu dla wkładki której nie mam w ofercie jest przykładem braku kompetencji? 

--
Grzegorz

Edytowane przez Na Temat Audio

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Po drugie w którym fragmencie nieprecyzyjnie wypowiedziałem się o produkcie którego jesteśmy dystrybutorem?

w tym

W dniu 8.04.2022 o 11:11, Na Temat Audio napisał:

Wracając do kwestii wkładki Denona, to ma ona niski współczynnik podatności, tak więc powinna się sprawdzić. 

taka zdawkowa odpowiedź chyba świadczy , że denona w ofercie nie macie.

 

i tym

W dniu 7.04.2022 o 18:20, Spendor Classic napisał:

Oj, chyba pamięć zawodzi - załączam skrin Waszego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skoro wieszaliście wkładki o takiej a nie innej podatności to albo olewacie rezonans , albo nie wiecie co powiesić. 

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

No i co z tego że jest na bazie Audio Techniki? W żaden sposób jej to nie umniejsza.

umniejsza , zważywszy na cenę. 

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Tak sprzedaje te gramofony. No i co z tego? Napisałem coś o nich co jest niezgodne z rzeczywistością/specyfikacją? Wykazałem się w którymś fragmencie brakiem znajomości produktu? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że domniemanie braku policzonego rezonansu dla wkładki której nie mam w ofercie jest przykładem braku kompetencji? 

chodziło tylko o to by jasno człowiekowi powiedzieć tak będzie pasowała , bez żadnych sformułować typu powinna.

ja zwróciłem tylko uwagę , że powinno być ciut bardziej profesjonalnie. Bo wyszło trochę po macoszemu.

reszta to robienie z igły wideł.

 

6 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

PS. Tak wiem, że o SPU napisałeś tylko zaczepnie. Co również było zbyteczne i nic nie wnosiło do dyskusji 🙂

dalej nie wiem czemu nie spu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pantagruel napisał:

No to macie jakieś propozycje

wszystko średniej podatności od vm95ml po nagaokę 200

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 11:23, Spendor Classic napisał:

Przymierzam się do wymiany zamontowanej fabrycznie w gramofonie MoFi StudioDeck+ wkładki MoFi Studio Tracker na inną wkładkę MM lub MC. Szukam osób, które mogłyby się podzielić opiniami na temat innych wkładek używanych, sprawdzających się w tym gramofonie.

Pracowicie przeczytałem cały wątek i nie znalazłem informacji o muzyce której Spendor C. słucha. Zawsze mi się wydawało że do ostrego łojenia to jakaś dynamiczna MM-ka by się nadała a do klasyki i jazzu lepiej by pasowała nadobna MC. A dla niezdecydowanych lub słuchających wszystkiego to jedynie SoundSmith pozostaje. 🙂

Nie do końca zrozumiałem do czego miała prowadzić dyskusja o podatności wkładek. Oczywiście "autorytet" Gerwazego jest wielki i jego tezy o konieczności wzajemnego dopasowania dotarły również do mnie ale jakoś tak mało mnie przekonały. Bo w sumie co w tym złego że częstotliwość rezonansowa zejdzie poniżej 8 lub (o zgrozo!) 6Hz?

W końcu ciężkie ramię zawsze lepiej trzyma wkładkę niż lekkie i sądzę że współczesne powszechne podatności (15-20cu) spokojnie zagrają na tym ramieniu.

Wracając do wkładki. Nie wiem jakiej klasy pre gramofonowe ma kol Spendor. Jednak MC jest bardziej wymagająca a MM wyrozumiała dla przedwzmacniacza. I chociaż zawsze uważałem że MC niemal zawsze gra lepiej niż MM to jednak tylko z dobrym pre. 

No i pozostają jeszcze osobiste preferencje słuchającego. Wspomniany wcześniej Denon DL103 zagra wspaniale dla kogoś szukającego w dźwięku barwy a Dynavector będzie lepszy dla tych co chcą usłyszeć WSZYSTKO.

Goldringa da czadu a AT nie będzie wymagała basstrapów. 

Wybór nowej wkładki to zawsze fajna zabawa. Tylko trzeba sobie na parę pytań odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arpeggione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 23:32, arpeggione napisał:

Oczywiście "autorytet" Gerwazego jest wielki i jego tezy o konieczności wzajemnego dopasowania dotarły również do mnie ale jakoś tak mało mnie przekonały.

u niego miało być w punkt 10hz 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bolo_senor napisał:

u niego miało być w punkt 10hz 😄

 

Dajmy spokój Gerwazemu i jego mądrościom. Dzieci mogą to przeczytać i będą miały koszmary nocne.

Swoją drogą Kuzma pokazał ramię z szafirową rurą, o masie efektywnej 60g i nie widzi problemu w łączeniu go (ramienia) z wkładkami o podatności 20 cu 😮

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arpeggione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, arpeggione napisał:

z wkładkami o podatności 20 cu 😮

a to faktycznie ciekawe.

a jeszcze ciekawsze , że te wkładki brzuchem nie szorują. Jakiś kruczek musi być.

50 minut temu, arpeggione napisał:

Dajmy spokój Gerwazemu i jego mądrościom.

oj dajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bolo_senor napisał:

a to faktycznie ciekawe.

a jeszcze ciekawsze , że te wkładki brzuchem nie szorują. Jakiś kruczek musi być.

Podatność pionowa zwykle jest mniejsza niż pozioma. A poza tym nacisk jest przecież zgodny z parametrami wkładki, tylko na pofalowanych płytach dostaje w kość. I wtedy pewnie może brzuszkiem o płytę zahaczyć 😖

Ale przecież żaden szanujący się audiofil nie będzie kładł na talerzu krzywej płyty 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 7.04.2022 o 14:22, Na Temat Audio napisał:

Póki co nie montowaliśmy wkładek innych producentów na tych gramofonach, dlatego powstrzymam się od wydawania opinii. Natomiast warto pamiętać o efektywnej masie ramienia, która plasuje ramie w kategorii ciężkich, a nawet bardzo ciężkich (35 g), co wymusza zastosowanie wkładki o niskiej podatności. 

Grzegorz.

... specyfikacja techniczna wszystkich wersji gramofonu MoFi podaje masę efektywną ramienia w wysokości 35 g. Jeśli się do tego doliczy masę systemowych wkładek, od ok. 6,5 g do ok. 10 g to w w drugim przypadku  wartość rezonansu odczytanego z wiadomych wykresów jest co najmniej dziwna- skłania się do bardzo niskich i przez to niebezpiecznych wartości. Przy podatności podstawowej wkładki i jej mniejszej masie mieści się w zielonym polu. Przy lepszych, ale o trochę większej podatności i sporo większej masie  wartość rezonansu przesuwa się w kierunku niebezpiecznych wartości. Zakładam, że konstruktor - MoFi - wiedział co robi i takie umiejscowienie punktu pracy ramienia z wkładką i w związku z tym wartości rezonansu jest bez znaczenia i faktycznie nie wpływa słyszalnie na dźwięk?

Z drugiej strony spotkałem się ze stwierdzeniem, że MoFi w wartości masy efektywnej /35 g/ zawarł masę ramienia + masę wkładki. Jak to jest ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lisor napisał:

Z drugiej strony spotkałem się ze stwierdzeniem, że MoFi w wartości masy efektywnej /35 g/ zawarł masę ramienia + masę wkładki. Jak to jest ?

Nikt nie wie jak to jest , trafnie zauważyłeś , że licząc rezonans kupy się to nie trzyma , podejrzewam że to celowo mylące działanie marketingowe. To już nie pierwszy temat gdzie to wychodzi , myślałem że dystrybutor rozwieje wątpliwości co i z czym.  Sam sposób podawania podatności się różni.

Japońskie wkładki takie jak demon dl-103 mają podatność podawaną dla 100hz (po przeliczeniu na standardy eu jest demon ma średnią podatność) , europejskie są dla 10hz , a amerykanie podają podatność statyczną a nie dynamiczną. I bądź tu mądry.

14 godzin temu, Lisor napisał:

faktycznie nie wpływa słyszalnie na dźwięk?

Wpływa , a już napewno na trwałość.

Niski rezonans wycisza wysokie a podbija bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja bym najpierw wybrał wkładkę cudo, polecaną przez wszystkich, tzw. Pewniaka, a potem udał się do salonu, znajomego, kolegów z Forum żeby upewnić się czy z tym konkretnym gramiakiem zagra i tyle.

Aha- Audio Technika oc9 MicroLine. Oczywiście MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przewaga ,,systemu,, MC nad MM jest powszechnie znana. Niestety lepszy system /MC/ niesie za sobą większe wymagania jakościowe co do kultury technicznej systemu odtwarzającego płytę. Może zrobić się lepiej... a nawet gorzej😂.

Patrzę na to jako użytkownik głośników bardziej wysokosprawnych /93-94 dB / niż przeciętne /86-88 dB / i wiem, że sporo słychać, w tym i niechcianych artefaktów spowodowanych wykonaniem samego gramofonu.

Dlatego też dopóki nie zmienię sztywnego mocowania silnika do plinty na rzecz tłumiącego drgania pozostanę przy wkładkach budżetowych.

... i dlatego postawiłem na normalną wkładkę MM Audio-Techniki, AT VM95 SH zaopatrzoną w igłę ze szlifem Szibata. Właściwości soniczne nie gorsze od systemowej, a dodatkowy bonus w postaci strawnego słuchania płyt uznanych za złomowe jest nie do przecenienia. Dziękuję Ci Szibato 😀.

Do wkładki MC wrócę kiedy uda mi się osiowo rozwiercić cztery mosiężne gniazda od mocowania silnika i wkleić elastyczne tuleje np z elastomeru. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.