Skocz do zawartości
IGNORED

Polaryzacja wtyczki - różnice w dźwięku


marcin321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, robbit napisał:

Aaa sorki , pomerdało mi się 🙂

To wyedytuj to😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację sir.jax. Zapomniałem o bezpiecznikach. Muszą iść pod "gorący" przewód i tyle. Zawsze ustawiałem sprzęt na ucho. Muzyka to nie fizyka, ale sprzęt już tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach budowlanych masz za 5 zł kosteczkę - od spodu ma bolec, a z góry same dziurki. Można obracać wtyczkę do woli. Taka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sir.jax napisał:

Faza na wtyku IEC  musi być podana na ten właśnie pin z jednego powodu, bo ten pin/styk w gniazdku IEC urządzenia jest zawsze połączony z bezpiecznikiem

A wiesz ze Piotrek Bocianek z WBA odwrotnie podpina faze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

A wiesz ze Piotrek Bocianek z WBA odwrotnie podpina faze? 

Z jakiegoś powodu to robi pewno.😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2022 o 16:18, Wuelem napisał:

W sklepach budowlanych masz za 5 zł kosteczkę - od spodu ma bolec, a z góry same dziurki. Można obracać wtyczkę do woli. Taka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ehhhh ... jakaś taka nie audiofilska ta przejściówka :)

W dniu 26.04.2022 o 22:20, sir.jax napisał:

Z jakiegoś powodu to robi pewno.😉

może sam ma faze :)

W dniu 26.04.2022 o 15:05, MarcinStereo napisał:

Ja nie mam jak sprawdzić bo wszędzie bolec w nowej instalacji.

odwróć kable na słupie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robbit

Tak uczciwie powiedz, odpowiedz na jedno proste pytanie:

Podjąłeś kiedykolwiek próbę sprawdzenia na ucho?

TAK lub NIE wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2022 o 16:18, Wuelem napisał:

W sklepach budowlanych masz za 5 zł kosteczkę - od spodu ma bolec, a z góry same dziurki. Można obracać wtyczkę do woli. Taka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawdź połączenie podwójnych gniazdek. Powinno iść na krzyż, a nie idzie. 

W sklepach mówią, że nie ma na to normy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 09:40, Wuelem napisał:

@robbit

Tak uczciwie powiedz, odpowiedz na jedno proste pytanie:

Podjąłeś kiedykolwiek próbę sprawdzenia na ucho?

TAK lub NIE wystarczy.

sprawdzenia czego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odwrócenie wtyczki  zasilania ma wpływ na dźwięk. Zdecydowanie powiem tak. Tylko nie każdy ma odpowiednią "czułość" , predyspozycje by to uchwycić a też słucha muzyki. Gdyby to nie miało wpływu nie zwróciłbym uwagi gdy pod moją nieobecność odwrócono wtyczkę zasilania w CD. A jednak od razu zauważyłem że dźwięk uległ zmianie  i po krótkim  sprawdzeniu doszedłem przyczyny innego brzmienia muzyki.

  W latach 80/90  przy wymuszonej  innym ustawieniem zmianie okablowania głośnikowego sam usłyszałem że kable te wpływają na dźwięk i zacząłem słuchać /eksperymentować  z różnych kablami . I nie miałem dostępu do gazet audio a internet  to odległa jeszcze  niedostępna bajka . Nikt z moich znajomych którzy dysponowali lepszym sprzętem  nie zwracał na to uwagi a niektórzy twierdzili że to niemożliwe bo kabel to kabel i coś tylko mi się wydaje.

Co do tzw "czułości" na zmiany w dźwięku to brałem kiedyś udział w szkoleniu na radiotelegrafistę . Najpierw był  test na odróżnienie dwóch prostych tonów. I tu odsiali bardzo dużą grupę młodych ludzi  .Później półroczne szkolenie i w grupie kilkudziesięciu osób było tylko  nas dwóch którzy dyskutowali o niuansach grania sprzętu audio i wpływie kabli.

Po wielu testach  na koniec szkolenia  z tej grupy wybrali dwie osoby  które miały lepsze wyniki  i predyspozycje  odsłuchowe. O dziwo te wybrane osoby to właśnie było nas dwóch .

Najlepiej to wyrobić sobie własną opinię na podstawie  doświadczenia/ osłuchania  i cieszyć się muzyką ,oby jak najbardziej realistyczną .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, robbit napisał:

sprawdzenia czego ?

Nie rozumiesz nawet prostego pytania.

Ale mimo to odpowiedziałeś: NIE ROBIŁEŚ nigdy próby.

Odpowiedziałeś: NIE

9 godzin temu, dzeus67 napisał:

Najlepiej to wyrobić sobie własną opinię na podstawie  doświadczenia/ osłuchania

Trzeba mieć odwagę. Nie każdy ją ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dzeus67 napisał:

Najlepiej to wyrobić sobie własną opinię na podstawie  doświadczenia/ osłuchania  i cieszyć się muzyką ,oby jak najbardziej realistyczną .

a czemuż to jak najbardziej realistyczną ? a gdy są w dźwięku aspekty które nam się nie podobają a mamy możliwość ich skorygowania to co ? też powinniśmy słuchać tak jak jest ? to po pierwsze , po drugie do wszystkich wszech słyszących znawców, pytam się na jakiej podstawie twierdzicie że sprzęt gra naturalnie ?? że nie podbarwia itd . braliście udział w nagraniach studyjnych muzyki i wiecie jak brzmi pierwowzór nagrany w studio ?? czy to tylko kwestia waszych preferencji dźwiękowych ? bo jeśli tak to tylko puste słowa z waszej strony 

7 godzin temu, Wuelem napisał:

Nie rozumiesz nawet prostego pytania.

na ucho można sprawdzić np. czy lodówka chodzi lub czy zegarek tyka . Najpierw zadaj poprawnie pytanie a dopiero potem zarzucaj komuś że czegoś nie rozumie . Poza tym sprawdzaj sobie na ucho do woli , odwrotnie założone wtyczki i co tam jeszcze chcesz . Nikt ci nie zabrania . Ja nie muszę bo u mnie gra tak jak oczekuję by grało . A czy lepiej czy gorzej to jak już mówiłem kwestia preferencji . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2022 o 18:53, robbit napisał:

a czemuż to jak najbardziej realistyczną ? a gdy są w dźwięku aspekty które nam się nie podobają a mamy możliwość ich skorygowania to co ? też powinniśmy słuchać tak jak jest ? to po pierwsze , po drugie do wszystkich wszech słyszących znawców, pytam się na jakiej podstawie twierdzicie że sprzęt gra naturalnie ??

Mam  na myśli brzmienie które przy odsłuchu daje wrażenie słuchania jak  w realu.  Przykład który używałem na forum to utwór np The Doors -Riders on the Storm.  Wrażenie że pioruny pomrukują kilka kilometrów od nas ,tak jak w naturze.

Miałem wrażenie że razem z zespołem jestem w dużej hali pod dachem- wrażenie takiej ciszy przestrzeni pomiędzy mną i  muzykami .

Wrażenie szerokiego a zarazem spójnego  i czytelnego  grania zespołu kilka metrów przede mną.

 Za zespołem w tle  jest już otwarta  przestrzeń i  pada rzęsisty ale nie mocny deszcz za linia dachu pod którym jestem razem z muzykami . Bardzo realistyczne wrażenie deszczu kilka metrów za zespołem.

No i pioruny, są głównie w oddaleniu , kojarzą mi się z naturalną burzą która już przeszła -pozostał tylko deszcz- ale jeszcze pomrukuje i grozi  z oddali. To wrażenie burzy  dobrze z 2-3 kilometry w tle. Mózg daje się oszukać do tego stopnia że mam wrażenie odczuwania świeżego powietrza które pozostaje po przejściu letniej burzy.

Słuchając tak realistycznie nie zwracam najmniejszej uwagi na  basy ,soprany  itp. Oczywiście nie wszystko tak gra ale czasami udaje mi się znaleźć takie zestawienie które pozwala zatracić się w tak realistycznej  muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, dzeus67 napisał:

Mam  na myśli brzmienie które przy odsłuchu daje wrażenie słuchania jak  w realu.  Przykład który używałem na forum to utwór np The Doors -Riders on the Storm.  Wrażenie że pioruny pomrukują kilka kilometrów od nas ,tak jak w naturze.

pomyliły ci się pojęcia , to co opisujesz to nic innego jak zwykły efekt szeroko stosowany przez min. gitarzystów i wszelkiej maści muzyków a mianowicie sustainer ( o ile dobrze pamiętam ) i to nie jest żadna magia hi - endu ani kwestia nie wiadomo jak wypasionego sprzętu .

 

58 minut temu, dzeus67 napisał:

Za zespołem w tle  jest już otwarta  przestrzeń i  pada rzęsisty ale nie mocny deszcz za linia dachu pod którym jestem razem z muzykami . Bardzo realistyczne wrażenie deszczu kilka metrów za zespołem.

człowieku , nie wiem co bierzesz ale bierz połowę .

heh . słychać padający deszcz za z zespołem , dobre ....

no chyba że wywaliło korki i wszystko nagle ucichło .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, robbit napisał:

kwestia nie wiadomo jak wypasionego sprzętu

Wzmacniacz to stary Denon 737 w połączeniu z kolumnami  KS Kucke 550. Używałem  z wzmacniaczem do porównania innych kolumn i tam tego efektu realizmu  nie było, mimo że kolumny droższe i nowsze technologicznie. To samo z innymi moimi wzmacniaczami. Tylko to jedno połączenie zaowocowało takim dźwiękiem. Mogę tylko spekulować że to mają na myśli niektórzy pisząc o synergii urządzeń z sobą współpracujących. To samo u znajomych gdy zabrałem płytę ,grało od miernie do całkiem fajnie ale nie było aż takiego odczucia realizmu.

 

Godzinę temu, robbit napisał:

człowieku , nie wiem co bierzesz ale bierz połowę .

Tego nie skomentuję, tylko życzę aby kiedyś dane było usłyszeć o czym napisałem .

Na forum też ktoś napisał że to nagranie  ma taka głębię i realizm na jego zestawie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dzeus67 napisał:

Wzmacniacz to stary Denon 737 w połączeniu z kolumnami  KS Kucke 550. Używałem  z wzmacniaczem do porównania innych kolumn i tam tego efektu realizmu  nie było, mimo że kolumny droższe i nowsze technologicznie. To samo z innymi moimi wzmacniaczami. Tylko to jedno połączenie zaowocowało takim dźwiękiem. Mogę tylko spekulować że to mają na myśli niektórzy pisząc o synergii urządzeń z sobą współpracujących. To samo u znajomych gdy zabrałem płytę ,grało od miernie do całkiem fajnie ale nie było aż takiego odczucia realizmu.

 

Tego nie skomentuję, tylko życzę aby kiedyś dane było usłyszeć o czym napisałem .

Na forum też ktoś napisał że to nagranie  ma taka głębię i realizm na jego zestawie audio.

ja wszystko rozumiem ale deszcz za sceną muzyczną to już gruba przesada .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzeus67 napisał:

Wzmacniacz to stary Denon 737 w połączeniu z kolumnami  KS Kucke 550.

No proszę i to wszystko na zestawie za bagatela 1 tys zł.

Rozumiem, że wrażenia z utworu Dorsów to w zaadoptowanym akustycznie pokoju?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robbitcoś gdzieś słyszałeś pewnie że prąd naprzemienny i jak to może byc że faza ma znaczenie, może na jakimś oświeconym forum typu ASR, choć raczej oni nie zaprzeczaja ze jest coś takiego jak żyła gorąca (ta która kopie i której lepiej nie dotykać) i żyła neutralna (ta nie kopie i nie świeci probówka).

Zanim się zacznie sadzić pseudo oświecone kocopały dobrze sprawdzić jak ta fizyka działa 😉

Oczywiscie to czy faza wchodzi z jednej czy z drugiej ma znaczenie przede wszystkim takie że jak coś spali bezpiecznik to lepiej żeby reszta nie była pod żyła gorącą, to jedno, a dwa że jednak faza ma duże znaczenie na jakość dźwięku (np u mnie jeden wzmacniacz na jałowym był bardziej głośny przy złym wpięciu, aktualny po prostu gra lepiej jak wpięty poprawnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sir.jax napisał:

No proszę i to wszystko na zestawie za bagatela 1 tys zł.

Na dzisiejsze ceny to chyba 1000 nie starczy.

Denon 737  miał przegląd ,ustawienie prądów w/g serwisówki to pewnie 700.

Kolumny KS B 550 to rzadko spotykany aktualnie model nawet HifiShark nie ma w ofercie. Sprzedane ostatnio oferty mają datę  2016 rok.  Powiedzmy 1000.

Cd to Akai cd 79 to też z minimum 1000.

Kable głośnikowe QED -gdy dolar był ponad 2 zł to kosztowały 115 zl metr.

Nie pamiętam już jaki interconnect.

11 godzin temu, sir.jax napisał:

Rozumiem, że wrażenia z utworu Dorsów to w zaadoptowanym akustycznie pokoju?

Pokój 24 m , nieadoptowany ,żywy/pogłosowy akustycznie co wyklaskał mi kolega, za plecami mam ścianę. Kolumny lekko niesymetrycznie względem bocznych ścian, stoją na dłuższej ścianie.  Do tego Kucke stały na moich  podłogowych Viennach-40 kg sztuka- ale pochylone w przód  aby zoptymalizować dźwięk. Z audiofilskiego punktu to  same minusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu rzeczy można przeczytać o prądzie elektrycznym to szok. Czuję się podobnie jak wtedy kiedy osoba psychicznie chora mówiła, że w mojej mieścinie jest metro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, robbit napisał:

ja wszystko rozumiem ale deszcz za sceną muzyczną to już gruba przesada .

To zbieranie mopem wody jest po prostu wkurzające! 

 

omijam takie nagrania szerokim łukiem 😉 

15 godzin temu, robbit napisał:

człowieku , nie wiem co bierzesz ale bierz połowę .

heh . słychać padający deszcz za z zespołem , dobre ....

Są dwa kierunki

1. jest trochę podbita góra w tym paśmie

2. Są bardzo dobre wysokiej klasy przetworniki oraz pozostały tor audio i nic nie trzeba podbijać

 

Dawno JM nie słuchałem, wieczorkiem muszę posłuchać  może tam coś jeszcze więcej słychać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że odległość od burzy określa się licząc od błysku do grzmotu jak ktoś nie ma zdolności określania odległości na słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, ASURA said:

Dawno JM nie słuchałem, wieczorkiem muszę posłuchać  może tam coś jeszcze więcej słychać...

Poproś żonę. Z kuchni z pewnością usłyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, J.Jerry napisał:

Jako ciekawostkę podam, że odległość od burzy określa się licząc od błysku do grzmotu jak ktoś nie ma zdolności określania odległości na słuch.

Dodanie było połowiczne

 

Wszystkiego na tym forum zazdroszczą, nawet żony w kuchni... której nie mam (kuchni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzeus67 napisał:

Na dzisiejsze ceny to chyba 1000 nie starczy.

Denon 737  miał przegląd ,ustawienie prądów w/g serwisówki to pewnie 700.

Kolumny KS B 550 to rzadko spotykany aktualnie model nawet HifiShark nie ma w ofercie. Sprzedane ostatnio oferty mają datę  2016 rok.  Powiedzmy 1000.

Cd to Akai cd 79 to też z minimum 1000.

Kable głośnikowe QED -gdy dolar był ponad 2 zł to kosztowały 115 zl metr.

Nie pamiętam już jaki interconnect.

 

Najlepszy okres dla Denona  do połowy lat 80 świetne wzmacniacze, ja słucham sobie własnie pma 750 z Usher be 718.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.